Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   207 / 245
(#) pancser1960 válasza peterpan hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Ennyit találtam.

A "minta.jpg" a katalógus elején volt.
Nem tudok németül se, csak gondolom, hogy a csőfejbekötés értelmezésében segít.

A három fájl tartalmát A4 méretben kinyomtattam oldalhoz igazítva.
Elfogadható a nyomtatás minősége.
(#) peterpan válasza pancser1960 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Köszönöm a feltöltést! Ez a rajz az EMG1566 szkópé. Szerintem használható.

d10-170.jpg
    
(#) pancser1960 válasza peterpan hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Köszi!

Ez másik katódsugárcső.
Majd összehasonlítom, hogy különböznek-e.
De a tápegység biztosan jó lehet máshova is.
(#) tommeeka hozzászólása Ápr 26, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy Leader 1027 típusú szkóppal lenne egy olyan problémám, hogy vízszintes irányba csak a képernyő egyharmadáig lehet állítani a szkóp jelet, a belső potméterrel sem. Eredetileg nem volt kép a szkópon, de a táppanelen lévő 0.5 A -es bizti cseréje után ennyi történik.
Tápfeszek rajz alapján jónak tűnnek.
Valakinek valami ötlet?
köszi előre is
Rajz itt:

rajz
(#) kadarist válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Szia! Ellenőrizd a tápfeszültségeket.
(#) Ge Lee válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ott a kalibrátor kimenet az előlapon, tedd rá, hogy legalább az kiderüljön hogy tápfesz hiba van-e, vagy mondjuk nem megy végig az eltérítés valami fűrész vagy egyéb hiba miatt.
(#) pancser1960 válasza bigdaddy22 hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Tudja esetleg valaki, hogy a fotókon látható transzformátor ferritet, vagy trafólemezt tartalmaz?
(#) tommeeka válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Tápfeszek jók, kalibrator kimenetet is próbáltam, azon a szűk részen szépen mutatja a négyszögjelet, de sajnos kb 2/3-ada
látszik csak a képernyőn.
(#) pucuka válasza pancser1960 hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ferritmagos.
(#) pucuka válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ha a vízszintes helyzet potival tologatod, akkor sem megy át a másik felére?
A vizszintes erősítő, és az eltérítő generátor belső tápfeszeit is nézd meg. Ha ezek rendben vannak, akkor szükséged lesz egy másik szkópra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2019
(#) pancser1960 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Cinema válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ugye nincs az oszcilloszkóp közelében valamilyen bitang nagy mágnes?
A "Pull Time Variable" legyen alaphelyzetben, vagyis kikapcsolva a nyújtás. Az a kis LED miért világít ott?
Ha a tápfeszültségek mindenütt jók, a képcsövön is az eltérítőlemezek feszültségei kb. azonosak páronként (X1-X2, Y1-Y2), akkor a csőnek van belső elektróda-elmozdulásos hibája, ami nem javítható, csak cserével.
Próbáld meg az időalap gombjával az X-Y módba tekerni, akkor ha minden más kb. azonosra van állítva a két csatornában, akkor az ernyő közepén kell egy fénypontnak lennie, ha ez nem oda áll be, akkor egyértelműen a képcső a hibás. Plusz-mínusz egy-egy négyzet-osztás eltérés még elfogadható.

Üdv!
(#) Patópali válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ext triggwer bemenetre adott jellel mit mutat, ha változtatod a generátor kimenő szintjét?
(#) pucuka válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Idézet:
„Az a kis LED miért világít ott?”

Az csak azt jelzi, hogy a vízszintes nyújtás nincs kalibrált (végállás) állásban. Elvileg ilyen hibát nem okozhat, ha az eltérítés feszültségei rendben vannak, mert attól még szimmetrikusnak kell lenni, mivelhogy csak erősítés szabályozás a szerepe. Persze ha a differenciál erősítő el van billenve, akkor befolyásol, de akkor sem ennyit.
Első sorban tápfesz gyanús a helyzet, második lépés lesz a szimmetria beállítás, vagy a vízszintes erősítőben, (leggyanúsabb a végfok) másodsorban a fűrészgenerátor. Akkor viszont nem lenne lineáris a vízszintes eltérítés.
(#) Cinema válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Én ezt értem.
Viszont nem tudjuk, hogy mit sikerült megmérni, abból lehet-e valamilyen alkatrész hibára következtetni, így marad a külső kezelőszervekkel való próba, azok tekergetése okoz-e változást és az milyen mértékű?
Ha belekukkanthatnánk a készülék fontosabb részegységeibe, többet látnánk, tudnánk.

Üdv!
(#) tommeeka hozzászólása Ápr 28, 2019 /
 
Raktam fel kapcsolási rajzot.
Vertical panelen illetve vertical erősítő panelen a feszültségek megvannak. Vízszintes pozíció állítására sem áll be középre, inkább a jel jobb szélén erősebb lesz a pont, mintha tulvezerlődne..
Rakok majd fel képeket a belső panelekről .
(#) Patópali válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Egy Lengyel szkópnál volt ilyen hibám. Hosszas méregetés után derült ki, hogya az egyik végtranzisztor elöregedése, hibája okozta a hibát. Mérni kell. A két végtranzisztor kollektorán egyforma feszültségnek kell lennie!
(#) pucuka válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
A hor amp végfokozatát méregesd alaposabban. A nagy tápfesz miatt kb.200V, a végfokozat tranzisztorai nagy terhelésnek vannak kitéve. A kaszkád kapcsolás miatt könnyen lehet, hogy csak az egyik oldal egyik tranzisztora nyúvadt meg, de ezt csak méréssel lehet eldönteni. A diff erősítő egyik oldala láthatóan működik, úgyhogy a legfontosabb a hor végfokozat diff erősítőjének vizsgálata, földhöz képest ugyanazokat a feszültségeket kell mérned mindkét oldalon. Q624, 625, és a másik oldalon Q626, 627
(#) tommeeka hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Köszi a segítséget, jó lett, a horizontalis panelen az R719 volt szakadt, 82kohm, csere után tökéletes lett!
A q626-q525 emitterén volt ez az ellenállás parhuzamba 1,5u 500V os kondival.
(#) tommeeka hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Néhány órát ment a jószág és kiégett az F801-es 18Voltos körön lévő bizti, ami egy nagyfesz részre megy..
Most megragadtam sajnos. Q630, Q629, Q628 tranyók jók...
Lehet a nagyfesz trafó része pukkanhatott el...
(#) pucuka válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Amíg ment működött a fókusz, fényerő, és a kép is normális méretű volt?
A bzti helyére kéne két sorbakötött 12 V/10 W -os izzó, és bekapcs, majd méricskélés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) tommeeka válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Minden frankón működött, aztán annyi lett neki.
A T601 nagyfesz trafót kivettem, bemenetén trafó nélkül 6 illetve 4 voltot mérek..
A trafó kimeneteken normál esetben milyen magas feszültségek vannak? 2kVoltos kondik vannak a körbe, nem akarom rátenni a műszert, mert csak 1000Voltot tud..
(#) pucuka válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Ha 2 - 3 kV -os kondik vannak, akkor nem lehet túl nagy feszültség, max olyan 1500 V körüli.
Ha már kivetted a trafót, az oszcillátor legalább megy? Mert ha az leáll, akkor is megnő az áramfelvétel. Mielőtt kivetted volna a trafót, jó lett volna, megmérni, hogy mitől állt le az oszcilláció.
(#) tommeeka válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Na meg azt el is felejtettem, hogy a nagyfesz trafó teteje el volt repedve, azért is vettem ki.
A nagyfesz trafó 1,2,3,4 bemenetét visszakötöttem terhelés nélkül és a trafó alján áthúzott a nagyfesz, meg belül elkezdett füstölni... lehet nem kellett volna terheletlenül letesztelnem..
(#) pancser1960 hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Lenne esetleg valakinek VP-5231A oszcilloszkóphoz vízszintes eltérítő panelja?
Kapcsolókkal, fűrészjel generátorral komplett?
(#) tommeeka hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Valakinek lenne elfekvőben Leader 1021 vagy Goldstar OS-7020A oszcilloszkóphoz 622-017-9 jelzésű impulzustrafoja, 9 kivezetése van.
Koszi
(#) Ge Lee válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Hogy ilyet találj annak az esélye erősen konvergál a nullához, ezért lett volna érdemesebb addig megmérni míg működött...
(#) pucuka válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Akkor nincs más hátra, el kell készítened a trafót magadnak. Szerzel egy ugyanolyan vasmagot, és az eredeti drót méretével, menetszámával vadonatúj dróttal megtekered. Impregnálással, ha az eredet úgy volt nem nagyon kell foglalkozni, legfeljebb nem lesz olyan tartós. Sok választás nincs.
(#) (Felhasználó 116638) válasza tommeeka hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Felejtős.Próbáld meg ezt (Link) valami ismerősön keresztül megrendelni Ausztriába, vagy a közelbe valahova:

1021
(#) gkari válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Na de ott az van - szerintem - ,hogy nem küldi Magyarországra, csak GB.
Idézet:
„May not ship to Hungary, Ships to: United Kingdom”
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
Következő: »»   207 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem