Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Ion saját akkucsomag készítése
Lapozás: OK   10 / 26
(#) antikzsolt válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Aksit nem érdemes rendelni onnan. 95% feletti a hamis.
18650 21g +/-1g az az igazi.
Ha több cellát akarsz összekötni kell a balancer. 4 cella 4s. 7 cella 7s balancer.
Ezen felül jó lenne tudni mire szánod.
(#) gernerakos válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Egy power ledet szeretnék velük hajtani, kb 700mA-val 3,7v-on.
Ezért gondoltam, hogy több akksit kötnék párhuzamosan, hogy hosszabb üzemidőt érjek el
(#) jimmi12 hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
Sziasztok,
Éppen egy Makita akkumlátort javítok, ebben sincs cellánkénti feszültség figyelés. Kíváncsiságból szétkaptam a saját Parkside 20V-os akksimat, abban van. (a drágább a jobb?)
(#) Pókapó hozzászólása Máj 4, 2019 /
 
Sziasztok! Lenne a képen látható bms vezérlőről egy kérdésem, mégpedig mennyi párhuzamosan kötött akkut lehet rá kötni? Bontott új laptop akku, 18650 /2200mah-ás. Előre is köszönöm!

bms.jpeg
    
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 12, 2019 /
 
Sziasztok,

Gondban vagyok, akkucsomagot készítenék laptophoz. 10,8 Voltos csomag kell, tehát 3 darab sorba ami 4 kötéspont. Megvan a laptop eredeti töltő/balanszer panelja de azon 5 kivezetés van, B0 B1 B2 B3 B4 amint a fényképen is látszik.
Innen hogyan tovább? Miért van 5 bekötési pont?
Tudna valaki segíteni?

CAM_0409.JPG
    
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Hali!
Az eredeti összelemezelt akkucsomag nincs már meg? Onnan puskázhatnál, ha már nem írtad fel annakidején...
(#) lelkes amatőr válasza pipi hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Sajnos nincs meg, csak az üres dobozt kaptam meg az akku-panelt.
(#) Gabó válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
És ha még "szerencséd" van, akkor az akku pakk levételével, az elektronika is lezárolt.
(#) lelkes amatőr válasza Gabó hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
A gép hibátlanul üzemel hálózatról, ha csak a plusz és minuszt kötöm be akksira akkor még a töltést is tudom mérni. Csak a másik három vezetékkel nem tudom, mit csináljak.
(#) Gabó válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
A hőmérő/biztosíték megvan rajta ami az akkupakkot védi a túlmelegedéstől?
(#) lelkes amatőr válasza Gabó hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Igen, az rajta van a panelon.
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Esetleg kipróbálhatod, hogy kb 1000µF elkókat kötsz a cellák helyére, és nézed melyiket tölti, melyiket nem
De mint írták, esélyes hogy az elektronika letiltott a cellák hiányában.
(#) lelkes amatőr válasza pipi hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Az elektronikán csak egy 24c046 EEprom, egy 404 309 nevű 8lábu, néhány ellenállás, kondenzátor van meg a hőmérő ellenállás, mint az a képen látszik is. (rosszul írtam elözőleg: BMS nincs a panelon, feltehetően a gépben van.)
Töltéskor mindhárom cellasor (3S3P) egyenletesen megy fel 4,16 Voltig.
(#) Gabó válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Na pont az az EEprom tárolja az infókat az akkupakról, és mivel le lett szedve a tápforrása, úgy fogja kezelni, hogy a cellák túlmerültek, ezálltal kuka.
Ezért nem lehet csak úgy cellát cserélni a pakkba, mert "tudja" a gép, hogy hány ciklus van benne, mennyit futott, stb stb.
Az, hogy a kivezetéseken van fesz, de maga a gép kiolvassa az EEpromot, és "látja", hogy hehe baj van, letilt és kész.
(#) lelkes amatőr válasza Gabó hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Ez így rendben lenne esetleg, de a fő kérdés: mi az a "B0 B1 B2 B3 B4" ? Nekem sok az a 5 bekötési pont 3S akkuhoz.
(#) lelkes amatőr válasza Gabó hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Szép videó, de nem segít. Ott egy 3S2P akkucsomag van, a panelre 4 vezetékkel csatlakoztatva.
De nekem 5 vezetékem van!
(#) Gabó válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Pont ezért töröltem, mert utána láttam, hogy a gugli rossz találatot adott típusra
Lehet, hogy nem 3S3P felállás volt, hanem 3S2P és egy 3S1P
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2019
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Ez nekem nem világos, megmérted hogy mind 3 cellát tölti, de nem tudod a bekötést? Akkor mégis hol voltak a cellák?
(#) lelkes amatőr válasza pipi hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Kimértem a gépen lévő csatlakozón, hol jön ki a + és -, erre kötöttem rá a 3 sorba kötött akkucellákat. A köztes pontokat nem kötöttem sehova. Ez így természeteen nem korrekt, mert elmászhatnak a cellák. Na meg hiába töltött, csak akkuról nem ment a gép.
(#) Jonas hozzászólása Máj 14, 2019 / 1
 
Heló mindenki!
Van 12db 3,7V 2000mAh akkucellám, ezekből egy 11,1V 8000mAh-ás pakkot akarok készíteni. Melyik kapcsolási sorrend lenne előnyösebb; 3 cella sorban, majd ezeket a hármasokat párhuzamosan, vagy; 4 cella párhuzamosan, és ezeket a négyeseket sorban egymással kötni? Én az utóbbit tartanám előnyösebbnek, mert akkor a 4 párhuzamosított cellák egymás közötti kiegyenlítésével nem kellene törődni, "megoldják maguk", csak a 3 sorban lévő cella 4-est kellene kiegyenlíteni. Ellenben az első megoldással, ott szinte mindegyik cellánál gondoskodni kéne kiegyenlítésről.
(A második megoldásnál az összes cellához kerül 10A-es biztosíték)
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Tovább méregettem az akku csatlakozójánál a gépet, bedugott tápnál találtam 0, 4.2, 8.4, 12.6 pontokat (akku nélkül) a B0 B1 B3 B4 vezetékeken. Vagyis a B2 ponton semmi sem volt.
Az akkukat ennek megfelelően bekötve megy minden akkuról is.
Azóta kihasználtam a teljes akkukapacitást majd feltöltöttem teljesen, most a képen látható az eredmény.
Már csak az a kérdés, mi lehet az a B2?

CAM_0417.JPG
    
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Feltehetőleg ugyanez a nyák (máshogy szerelve/szoftverezve) használatos 4 cellás cucchoz is...
(#) lelkes amatőr válasza pipi hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
És is ezt az egyetlen lehetőséget gondoltam. Szerencsére a panelon levő EEprom nem zavart be. Csak érdekes volt, hogy egy közbenső pont (B2) volt felesleges.
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Ali/ebay-on láttam bms panelkát aminek szintén több érintkezője volt mint "kéne"
(#) stenzi hozzászólása Szept 19, 2019 /
 
Sziasztok.
Egy kicsit elbizonytalanodtam ezzel a panellal kapcsolatban....
Szóval hogyan is kell ezt bekötni??? 6S BMS ballance
B- C- P- melyik melyik. Plusz a balansz kábel
Ezidáig csak olyannal találkoztam amin a töltés és merítés is ugyanazon kivezetést használta....
Meg érdekelne az is, hogy a hőérzékelő a bms-t vagy a packot kell hogy figyelje??? Hosszabítsam meg a kábelt és tegyem az akkukhoz???
Valaki tudna egy gyors skiccet dobni? Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019

IMG_3346.jpg
    
(#) stenzi válasza stenzi hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Nos közben megoldodott a bekötés...., de sajnos gyengusz a BMS.
15A helyett 8A-nál leold. Van egy másik BMS ami 25A-es, viszont az nem ballanszól. Gondolom ezek a bms-ek pakkot töltenek és nem cellát egyesével? Vagyis ha valamelyik cella eléri a 4,2 akkor azt kb.: 40mA-rel meriteni kezdi, aztán elkezdi az egész pakkot tölteni? Vagy tölt majd ha valamely cella megtelt azt meriti míg a többí cella töltödik. Na most ezt már én sem értem
Milyen gyorsan hangolódnak el a cellák, van valakinek erről valami tapasztalata? Esetleg javaslat 6s BMS-re ami ballanszol??? Vagy ne problémázzak ennyit a ballanszal?
Köszi

IMG_3370.jpg
    
(#) stenzi válasza stenzi hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Na jól elszorakoztatom magam itt
Találtam másikat amivel müködik. Most meg tudtam mérni legalább, 15A-t zabált ha rárugtam a gombra.
Ennek bírnia kell, de majd tesztelem.
Azért köszönöm.
(#) puli122 hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki hogy a ponthegesztett kötéskor (18650-hez pl.) miért pont nikkel szalagot használnak? Más fém szalag is jó lehet? Miben jobb a nikkel egy acél szalagnál?

Köszi!
(#) bbalazs_ válasza puli122 hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Szerintem a forraszthatósága, mechanikai tulajdonságai és korrózióállósága miatt.
De kétlem, hogy tiszta nikkel lenne, inkább csak nikkelezett valami.
(#) puli122 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
99+% nikkel, amennyire utána tudtam járni, és rosszabb a vezetőképessége mondjuk a réznél. Mi van akkor ha mondjuk rozsdamentes acél lemezre cserélem. Fog működni?
Következő: »»   10 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem