Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore 64 perifériák
 
Témaindító: hadnagyakos, idő: Jún 10, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 15
(#) Doky586 válasza Csabika02 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
C64-re nem tudom van-e ilyesmi, de én Enterprise 128 -on selejteztem a magnót és PC-n konvertálom át a (sok száz) letölthető játékot .wav hanggá és azt játszom be neki jack kábeken akár telefonról is.. Keress C64 fan honlapot..
(#) Dr.PCB válasza Csabika02 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szia! Ha kék képernyőt beadja a C64 akkor a magnón érzékeli a lenyomott gombot. Valami szerintem nem ok a méréseddel mert ha tényleg a motort méred, ott 6v-nak kéne lennie; 5v csak az elektronikának kell. A motort közvetlen a C64 indítja. Szerintem nézd meg, hogy van-e hangja a C64-nek, mert ha nincs akkor kiment a biztosíték a C64-ben és a magnó is erről jár meg a SID hang IC is meg a user portra is kivan vezetve(itt még váltó 9V). 6.3x32mm-es biztosíték kell bele F1.5A úgy rémlik. A motor feszültségét a 3. lábon kell mérni, kivágás után az első érintkező a C64-en. 1. láb test, 2. láb +5V, 3. láb 6V de csak lenyomott gomb után.
(#) Csabika02 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Bizti jó benne. Hang alapbòl nincs mert rossz a SID sajnsos mind a 2 ben. A motor fesz 0,45v mind a 2 gépnél.
(#) Csabika02 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Trafón DC 5v meg van a 9v nincs meg. Lehetséges a trafó rossz??
(#) gerry válasza Csabika02 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ha a tarfó olyan kiépítésű, akkor lehetséges, hogy a biztosíték kiment benne. Van olyan tápegység aminek a belsejében van az 5V DC és a 9V AC biztosíték is. Egy fotót rakhatnál fel róla. Ha nincs 9V AC akkor hang sincs.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) Dr.PCB válasza Csabika02 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia! Olyan tápegységgel amiben rossz lenne a transzformátor nem nagyon találkoztam; viszont nem egyszer törött el a vezeték a DIN dugónál, és a tápegységnél is bár itt ritka. gerry-nek viszont igaza van mert van olyan C64 tápegység ami szét is szedhető és abban tényleg van a szekunder körben kettő biztosíték. Nekem is van többfajta, de a legtöbb amit én láttam az a kiöntött verzió amit nem lehet szétszedni csak a primer oldal biztosítéktartója van kivezetve, hogy cserélhető legyen.
(#) Csabika02 hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Igen olyan van nekem is. De még a primer bizti is ki van öntve. Nemm baj tartalék tápnak még jó nem érdemes !ár foglalkoznom vele.
(#) Csabika02 hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Ilyen a trafóm.
(#) gerry válasza Csabika02 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ebben ugye csak egy bizti van! Akkor kábel törés van valahol. Ha annyira ki tudnád bontani a vezetéket a "gyantából", hogy rámérsz van e 9V AC, segítene. Nem hinném hogy a trafó ment tönkre.
(#) mustang74 hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
Az biztos hogy nincs 5V azért nem szól a SID se .
(#) gerry válasza mustang74 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
SID inkább 9V AC hiányától nem szól!
(#) STamás hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Szasztok!

Esetleg valaki tudna segíteni egy megrajzolt mérethelyes Sprint-Layout-os, C64 memory expansion port lábkiosztásában? A többi mindegy, nekem csak a bedugós rész kellene.

Köszönöm, Tamás
(#) mustang74 hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok! Szeretnék megerősítést kérni hogy ez tényleg mevalósítható-e?
PC táp C64-hez : http://ilkerf.tripod.com/c64tower/powc64c.html
(#) rascal válasza mustang74 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Az eredeti tápból érkező 9V AC-t az user portra kirakja. Ez így ott hiányozni fog ha valami azt használná. Az eredeti kérdésedet passzolom.
(#) szebee hozzászólása Máj 1, 2019 /
 
Eprom égetőhöz lenne esetleg valakinek .lay fájlja?
(#) latyakosa hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
C64-nek 8 pin-s 262 fokban osztott DIN csatlakozója van a video kiementén. Videó kábelt szeretnék, de nem venni, csak gyerekeknek megmutatni mit tudott egy 30 éves technika. Van ötlet honnan lehetne M.O-n beszrezni a gyári csatlakozónak megfelelőt, vagy kiváltani más csatlakozóval ?
(#) pucuka válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Ilyenre gondolsz?
Bővebben: Link
Itt kapható
Bővebben: Link
Egyébként beledugható az 5 pólusú is, de meg nem mondom, hogy akkor mit nem érsz el.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) mineral válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Szia! A DIN 5-ös csatlakozó megfelel erre a célra. Az alábbi bekötést kell alkalmazni. (2,3,4)

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) latyakosa válasza mineral hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Kicsit feszegetős az 5 pólusú, mert annak 270 fokra vannak a lábai tervezve.
Köszi a segítő szándékot!
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) mineral válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Nem kell feszegetni rajta semmit. Szépen belemegy. Ilyen csatlakozót használok én is...
(#) hegman hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
Bár nem C64 devan egy lomok közöt fellelt C128 minden nélkül. Hol tudnák keríteni hozzá táp csatlakozót? Tápot majd valamit csinálok hozzá.
(#) pipi válasza hegman hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Szegény ember csatlakozója:
Ha jól emlékszem, 1,5-ös fali réz villanykábel... Fogsz egy műa. zacskót/celluxot, ráteszed az aljzatra, rézdrót darabokat beleszúrkálod az aljzatba, majd műgyantával/két komponensű ragasztval bemajszolod, vigyázol hogy a fólia alá ne menjen be a ragasztó.
Ha ügyes vagy, valami lemezből, vékony nyáklemezből a keretet is megcsinálhatod öntés előtt.
Ha megkötött a formára igazítod.
Forrasztani óvatosan, lehet a ragasztó meglágyol, deformálódik.
Ha jól emlékszem, a csatit nem lehet elfordítva bedugni...
(#) latyakosa válasza mineral hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Túrtam másik "tuchel" csatlakozót és tényleg jobb. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) mineral válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Jobbnak lehet, hogy jobb de felesleges mint írtam is. De ahogy gondolod.
(#) hegman válasza pipi hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Köszönöm az ötletet, megpróbálkozom vele.
(#) ptibor hozzászólása Júl 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Ismeri-e valaki ezt a C64 eprom programozót?
Keresema hozzá való szoftvert. Jó lenne működésre bírni a programozót.
Előre is köszönöm.

1.jpg

2.jpg
   
(#) devergo74 hozzászólása Dec 13, 2020 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Commodore 64-es gép, azt szeretném megtudni, hogyan tudnám monitorral összekapcsolni, amin csak vga-bemenet van? Hol lehet hozzá venni átalakítót, vagy egyáltalán milyet kellene szerezni hogy összekapcsolható legyen?
(#) szikorapéter válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Szia, sima VGA monitorral irtó nehéz összekotozni , de nem lehetetlen. Érdemesebb nézned egy TV-t amiben van demodulátor, vagy olyat amin van composite videó bemenet.
(#) solti_imre válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Pl. ezzel: konverter
(#) solti_imre válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Nagyon érdekelne egy olyan TV amelyben van olyan demodulátor, mely képes a C64 video kimenetét feldolgozni! (Mondjuk bármilyen TV, ami "demodulátorral" rendelkezik...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
Következő: »»   13 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem