Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   53 / 81
(#) Udvari Zsombor válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Írnék én is tapasztalatot. Nekem AKAI AP-A201 lemezjátszó van, én megúsztam annyival hogy csak tűt kellett venni (cserélhető "tű-felfüggesztéssel" együtt árulják) a hangszedőbe, amúgy tökéletes, bár én sem vagyok vájtfülű... Az én lemezjátszóm teljesen manuális (csak a lemez közepétől tud kijönni és leparkolni), csupán egy hangszedőkar tengelyén lévő alkatrészt kellett beállítanom hogy ne csak nagylemez szélénél egy-másfél zeneszámmal beljebb kapcsoljon be. Én egyedül csak a kicsit magasabb kimeneti jelszintet hiányolom, bár lehet hogy ez csak ennyit tud...
(#) Moszkvai hozzászólása Márc 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogy a P1101 TESLA hangkaron lévő kis súlyban, hogy marad benne a rugó?
Néztem robbantott rajzokat, de abból nem derült ki. Egyszerűen kiesik a lyukon. Oda kellene valami szerintem, például egy csavar, de menet az nincs benne, vagy valami dugó, de a rajzon nincs olyan.
Tettem egy képet, hogy mire gondolok.
Köszönöm előre is a segítséget!

DSCF7145.jpg
    
(#) kistee válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
A szervizkönyv szerint egy M3x6-os csavar (24-es alkatrész) kell bele, jó eséllyel hernyócsavar.
(#) Pioneer válasza kistee hozzászólására (») Márc 27, 2019 / 1
 
Az a két nagy súly rögzítője. A kis sújban egy kis csapágygolyó aztán a rugó és nekem valami gumidugó volt benne. Viszont ahogy a metszeti rajzon látom, nem kell semmi. Mintha a furat tovább lenne fúrva, így először a rugót kell beletenni, utána a golyót és a furaton keresztül tartva a golyót, feltolni a súlyt a tengelyre.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) Moszkvai válasza kistee hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Köszönöm. De az a nagy súlyokat rögzíti, azok benne vannak. Viszont az Én rajzomon nincs rajta a bele való ⅛ -os acélgolyó. Ezek szerint az is kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2019
(#) Moszkvai válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Köszönöm. Akkor nekem a golyó hiányzik, meg a végére valami dugó
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2019
(#) elektrorudi válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Akartam is írni, hogy furcsállom, hogy golyó nélkül, a rugó közvetlenül a kart karistolja. Erre még az előtt gondoltam, hogy olvastam volna Pioneer hozzászólását.
Csapágygolyót lehet kapni csapágyboltban. A golyó+rugó elhelyezése, miközben ráhúzod a karra, nem lehet egyszerű játék. Meggondolnám, hogy menetet fúrjak a lyukba, és egy (hernyó)csavarral rögzítsem a rugót úgy, mint a nagy súlyokban. Így még a rugó-nyomóerőt is optimálisra lehetne állítani.
(#) Moszkvai válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Ilyesmire gondoltam Én is, most már, hogy tudom mi is hiányzik. Nekem egy másik rajz van meg, abban nincs feltüntetve a golyó.
(#) veszkandó hozzászólása Márc 28, 2019 /
 
Sziasztok! Tudnátok, valamilyen segédanyagot küldeni a NAD5120-as lemezjátszó karlift karbantartásáról, (hova, mit, menyit) beállításáról? Előre is köszönöm.
(#) GrandS hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Van egy Pioneer PL6 lemezjátszó, amelyik mindig visszarakja a kart a tartóbakra. Szétszedtem, teljesen mechanikusan van megcsinálva, de nem igazodtam el a fogaskerekek, tolókarok, csappantyúk között. A korong alatt van egy nagyméretű fogaskerék, amin egy két részből álló fém "valami" (ha sikerül, képet mellékelek). Azt lecsavaroztam, így csak annyit értem el, hogy mostmár "hagyományos" lemezjátszó lett, azaz soha nem rakja vissza a kart, manuálisan kell. Esetleg valami tipp, mit keressek, mit nézzek?

IMG_4030.jpeg
    
(#) MajorGent hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Sziasztok. Szereztem ingyen egy Kenwood kd3100 lemezjátszót, sajnos előéletéről és működőképességéről semmi infóm nincs. Mivel az erősítőmön nincs phono bemenet, vettem hozzá egy előerősítőt. Így próbáltam ki. A probléma az, hogy szinte csak sercegést hallani, minimálisan lehet kivenni egy kis zenét a sercegés alatt. Ez tű, vagy hangszedő hiba, vagy esetleg más?
Válaszokat előre is köszönöm. Amúgy mit lehet tudnk erről a lejátszóról? Érdemes vele foglalkozni?
Teljesen kezdő vagyok.
(#) Pioneer válasza MajorGent hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Nincs véletlenül letörve a tű a hangszedőről? Az okozhat ilyen eredményt. Egy közeli fotó jó lenne a hangszedőről.
(#) CHZ válasza MajorGent hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Szia!
Idézet:
„Mivel az erősítőmön nincs phono bemenet, vettem hozzá egy előerősítőt.”

Erről tudnál több információt adni?
(#) Gafly válasza CHZ hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Gyanítom hogy arra gondolsz, hogy nem RIAA korrektort vett.
(#) MajorGent válasza CHZ hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Egy Behringer PP400 - ról van szó. Az erősítő egy Pioneer vsx-808rds.
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Igen, RIAA, de nem csak az a felirata szerint. Behringer PP400 Microphono Phono Preamp
(#) Gafly válasza CHZ hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Viszont a képen nem látok tűt (vagy csak nem jól van fényképezve?)...
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Szerintem jól látod, én nem néztem, de igazad van.
(#) MajorGent válasza CHZ hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Talán ez a kép..
(#) elektrorudi válasza MajorGent hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Ez se jobb az előzőnél.
Próbáld a tűt lefényképezni! (már, ha van mit)
(#) CHZ válasza MajorGent hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Tű kiesett, másik hangszedővel jó lesz.
(#) Gafly válasza CHZ hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Lehet van hozzá külön tű is, hangszedő típus segíthet.
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Lehet, hogy van, de nem sokkal olcsóbb, mint egy komplett hangszedő.
(#) Pioneer válasza CHZ hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Én szóltam.
(#) CHZ válasza Pioneer hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Bejött a tipped.
(#) MajorGent válasza CHZ hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Közben nyugalomban, gyerkőctől mentesen nekem is sikerűlt ránéznem. S mivel google a barátom: Kenwood N39 MKIII tű kell bele. 15-20 euró.
(#) CHZ válasza MajorGent hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Ha jó hozzá megveheted, bár itthon 8000Ft körül van AUDIO TECNIKA PU ami szintén megfelelne.
(#) MajorGent válasza CHZ hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Most látom, rosszul írtam v39 mkIII kell nekem.. Na de mindegy is amúgy Németben lakom, azért nézegettem német oldalakon hogy mennyi. Amúgy magát ezt a lemezjátszó típust ismered, ismeri valaki?
(#) vieri2000 hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Üdv! Szeretném használni régi Akai ap-100 típusú lemezjátszómat. A problémám abból adódik hogy ha csak a lemezjátszó van az erősítőre (Technics sa530)kötve akkor szépen szól. De ha már csak egy antenna vezetéket vagy bármi mást cd-t vagy dvd-t kötök rá már hozza a búgást a hangfalaimon(szerintem az 50 hz-es ). A lemezjátszónak 5 polusu din csatija van azt szépen átalakítóval rca vezetékkel tudom csatlakoztatni az erősítőhőz földeléssel ahogy a "nagy könyvbe" van írva. Mi okozhatja a bugást? Tud valaki segíteni? Köszönöm!
(#) gszabo1 hozzászólása Dec 13, 2019 /
 
Keresek egy szakit, aki ért az Unitra Daniel G-1100fs lemezjátszóhoz:

- lemezkezdési pozició nem pontos, később kezd kicsit
- pontos tűnyomást kéne még beállítani

(Pioneer 3MC hangszedő van benne)
Kistarcsa, Gábor
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019

Unitra.jpg
    
Következő: »»   53 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem