Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   108 / 138
(#) Daniel1989 válasza kisninja hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Milyen ragasztóval ragasztottad meg?
(#) Primary hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Whirlpool JQ280-as gépünk. A következő hibát produkálja: teljesen mindegy, hogy milyen módban indítom el, mindegy, hogy mennyi ideig, de kb 58-59 másodperc után csippan egyet. Ha éppen üzemelt volna még, akkor megáll. Ha már lejárt hamarabb, akkor is csippan az indítástól számított szűk egy perc múlva, és az End felirat is eltűnik.
Találkozott már valaki ilyen hibával?
Elvileg van rá garancia, csak épp nem találjuk a papírokat. Hátha van valami praktika.
(#) kisninja válasza Daniel1989 hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Azt hiszem sima pillanatragasztó volt.
(#) Daniel1989 válasza kisninja hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Köszönöm
(#) sityugod hozzászólása Márc 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Elektrolux mikróm (typ. M15, model sz. EMS28201OW) étel melegítés után leállt. Ajtó kinyitásakor világítás nem működött. Nyilván kiégett (gondoltam), hagytam úgy nyitott ajtóval. Majd kis idő múlva újra világított.
Később becsukom az ajtaját, világítás kikapcsol és búg a gépezet, (teljesítmény és idő beállítása nélkül) gondolom a trafó.
Megköszönöm segítségeteket.

ui.: egyéb oldalakon körülnézve, nagyfesz. diódára tippelek de még nem volt érkezésem "szétszedni"
(#) Lénárth János hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Szervusztok! Nem volna valakinek - NO NEM INGYEN!! - magnetron bevezető csatlakozója?
Megköszönnék nagyon egyet, hogy ne kelljen egy hónapot várni a kínai szállításra.
(#) Imi68 hozzászólása Máj 3, 2019 /
 
Sziasztok! Clatronic mikróhullámú készülék bekapcsolás után néhány másodperccel a szokásosnál hangosabban ,elkezd búgni .Egyébként működik minden,melegít forgat világít .Ha a szekunder részt megszakítom akkor csendes. A kondi a dióda a magnetron cserélve lett .Csak a trafó nem.Találkozott valaki ezzel a rejtéllyel?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2019
(#) kismukk hozzászólása Máj 10, 2019 /
 
Sziasztok!
A csillámlemezen van egy sötétes folt, bekapcsolás után áthúz, különben minden működik. Szerintetek már tönkrement-e magnetron? Elsőnek a csillámlemez cseréjére gondolnék...
A gép: OMW 170 G-W gyártó: IMTRON GmBH
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2019
(#) (Felhasználó 116638) válasza kismukk hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Ahogy mondod, először csillámlap csere.
Vedd ki az égett csillámlapot, ha melegít okés a magnetron.(1 pohár vízzel próbáld)
Működne csillámlap nélkül is, de ajánlott hogy benne legyen, pótold.
(Általában az igénytelenség/tisztítás hiánya miatt égnek be, a rárakódott/fröccsent zsír, ételmaradék miatt.)
(#) kismukk válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Köszönöm! Holnap lebontom a masinát, csak úgy férek a csillámhoz. Akkor látni fogom a magnetront, de már félek, mi van, ha már elfüstölt az antennája?!
(#) Gafly válasza kismukk hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Idézet:
„de már félek, mi van, ha már elfüstölt az antennája?”

Szerinted erre milyen választat adjunk?

Várjál, segítek:
- Féljél.
- Ne féljél.
- Padme hum.

Szerelő az ugye nem játszik.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2019
(#) kismukk válasza Gafly hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
A csillám-csere elég volt, ismét normálisan működik!
(#) Gafly válasza kismukk hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Örülés.

Közben aludva rá, arra jutottam hogy leégett antennával használva ugyan felrobbanni nem fog, de nagyon melegíteni sem.
Helyette a hang és fényhatásokat leszámítva, mivel a villamos ív hullámimpedanciája nem optimális terhelés, ezért később valószínűleg nem csak a magnetront kell cserélni, hanem esetleg biztosítékot/diódát/trafót is...
(#) FerencziJ hozzászólása Máj 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Samsung mikró nem melegít, dióda jó, kondi értéken, magnetron fűtés elvileg jó, trafó primer néhány ohm, sec 175 ohm körül mérhető, csillám jónak mondható, zsírt lemostam. Magnetron hibán kívül szóba jöhet még más esetleg?

Köszönettel: fj
(#) kadarist válasza FerencziJ hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Szia!
Ha van benne nagyfeszültségű biztosíték, akkor az jó?
(#) mraulajos hozzászólása Máj 13, 2019 /
 
Hali!
Mikor a magnetron két oldalán megolvad a műanyag burkolat. Az a magnerton végét jelenti? Vagy mi okozhatja ezt? Minden működik, hallani is a trafón, a szakaszos melegítésre kapcsolva, hogy kapcsolgat, de nem melegít.
(#) FerencziJ válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Cseréltem, meg volt szakadva.
(#) kruchiogy válasza rozi1950 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Kedves rozi1950!

Szeretném Önnel felvenni a kapcsolatot, mert ugyanilyen mikrohullámú sütőm van, most kaptam, de sajnos sehol nem találok a neten user manuelt hozzá. Nagy segítség lenne, ha lemásolhatnám az Önét vagy ha beszkennelve el tudná nekem küldeni.

Üdvözlettel:

kruchiogy
(#) qvasz2 válasza kruchiogy hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Ha rákattintasz a nevére, láthatod, hogy kb. 3 éve nem járt itt . . .
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Hálózati transzformátor csere ,és a gumi bakk plusz gumival való megpótolásával megjavúlt a clatronic mikró.Lehet elég lett volna a gumi pótlás is.
(#) Imi68 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Szia Lajos! Mi a helyzet sikerült már megjavítani a mikrót? Az a magnetron szerintem dobós.
(#) Bercyke1988 hozzászólása Máj 24, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy 4 éves Delonghi D90B Combination típusú mikrohullám sütőm aminek a magnetronja,pontosabban annak az antennája kiégett,tönkrement.Vettem egy használt ugyanolyan típusú GALANZ M24FB-610A GAL03 magnetront.Kicseréltem a csillámlappal együtt.

A mikró szépen melegít viszont amikor leáll akkor a szélcsengőhöz hasonló halk csilingelő hangot hallani a manetron felől úgy 5-10 másodpercig utána elhalkul.

Az régi magnetronnál nem hallottam soha.Ez normális vagy pedig az új használt magnetron is tönkre fog menni?

Valami ötlet?

Köszönöm
(#) Imi68 válasza Bercyke1988 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Szia! Szerintem használhatod. A régi magnetronra pedig szerezz antenna kupakot ,Pl E-bay-on. Jó lehet tartaléknak, vagy ha megunod a csilingelést
(#) Bercyke1988 válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Köszi a választ!Sajnos a régit már kidobtam.Azt hittem nem is lehet javítani.Nem igazán vagyok ebben jártas!Ötleted nincs véletlenül,hogy mi lehet ez a csilingelés féle hang?
(#) akovacs15 hozzászólása Máj 26, 2019 /
 
Üdv!
A héten kaptam egy Samsung M187DN mikrót. Az elektronika a ventilátor a tányérforgatás a világítás tökéletesen működik,DE N E M melegít!
Elsőre szétnyitottam a burkolatot,szemrevételezéssel ellenőriztem,hogy van e bárhol égésnyom,vagy lecsúszott kábelsaru,illetve magnetron antenna takaró rendben van -e.
Minden tiszta patika állapotu,minimális poros belsővel.
Kivettem a nagyfesz biztit,de ránézésre illetve szakadásvizsgálóval is jónak tünt. Átvezetett.
Kivettem a magnetront,de semmi égést sem olvadást nem találtam.
Visszaszereltem mindent a burkolatot rátettem,majd egy pohár vízzel kipróbáltam.
miután a burkolatcsavarok nem voltak benne,erős rezonancia mellett működött a mikró kivéve a MELEGÍTÉST!
Szétszedtem És a nagyfesz bizti szakadt volt.
Most ilyenkor hogyan tovább?
(#) ferci válasza akovacs15 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Szia!
Nagyfesz kondi, dióda kontroll. Ha nincs mivel, csere.. utána a biztosíték csere és indítsd.
(#) akovacs15 válasza ferci hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Arról a diódáról van szó ami a nagyfesz kondi és a test között van?
(#) Gafly válasza akovacs15 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Igen, és diódamérő állásban multiméterrel szakadtnak látod (akkor is ha jó, mert több dióda van benne SOROSan kötve).
(#) ferci válasza akovacs15 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Sorbakötöd 50-100 volt egyenfeszültséggel, egy 15-22 kohm ellenállással és pár mA-t mérsz egyik irányban, ha jó.
(#) akovacs15 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Honnan tudom,hogy rossz?
A nagyfesz kondi ellenőrzésére valami egyszerű módszer?
Következő: »»   108 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem