Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp átalakítás
 
Témaindító: kand, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   193 / 200
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Márc 6, 2019 / 1
 
vValahonnan szereznem kell gépkocsi_akksit, feltölteni, és pár megindításig letesztelnem.
A 15W _W-os lámpát kb. 1 percig viszi, a csavarbehajtónak a 14.,4v _V-os akkujáról, és lesül *10v _V-ra, ahol az ups UPS lekapcsol._Nem kizárt, hogy elbánna a pfc PFC-vel._Amúgy maga a szerkezet egy apc APC back ups UPS ES 700 (BE-GR 700)._Abban is a szokásos step-up konverter van._Egy jó nagy transzformátorral.

*lemerül
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Jelentem a gond letudva.
A Back Ups ES 700 ról is vígan elmuzsikál a pfc táp.
Semmit nem kellett átalakítani kapott egy új akkut, a monitor a led éjjeli lámpám (5w) és egy 20" os monitor egy D Class erősítő (tpa 3116D, trafós) és a fejhalgató erősítőm. Lóg rajta. Próbából előtte 2 darab 40w os forrasztópákát kötöttem rá, de negyed óra várakozás után eluntam. Nem merült le...
(#) hbal hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem a következő tápegység elindításához:

JL085A
DPS-240AB-7A
Aruba X371 12VDC 250W 100-240VAC (DPS-240AB-7A)

Google a barátom, de most valamiért nincs kedve segíteni nekem
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) erbe válasza hbal hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
A csatlakozó bal szélén látható sok aranyozott fóliacsíkon keresztül kommunikál a Switch-csel. Ha eltalálod a megfelelő lábat, esetleg jelsorozatot, kommunikáció módját, biztos beindul.
Lehet, hogy ha látnánk, mi van a belsejében, akkor se nagyon tudnánk tanácsot adni.
(#) P1251500 hozzászólása Máj 25, 2019 1 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
A kérdésem az,hogy az Xbox-360 táp feszültségét lehet-e fentebb vinni? Most 12.1 V,de ha lehetne akkor 13.8-14V lenne az ideális. Mivel nagyon stabil,és elég combos is (16.5 A) és nem "zajos", CB rádióhoz használom tápnak.
Bocs,hogy itt kérdezek,de az Xbox fórumon erről nincs semmi.
Köszönettel: József
(#) pipi válasza P1251500 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Hali!
szét kell szedni, megnézni milyen vezérlő IC van benne, milyen a kimenőfesz visszacsatolása, itt kell belenyúlni....
A cb nem megy 12V-ról?
(#) P1251500 válasza pipi hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
De igen,most is hibátlanul működik,csak gondoltam hátha lehetne kicsit fullozni rajta
(#) P1251500 válasza pipi hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Meg még arra gondoltam,hátha van benne olyan trimer amivel lehet bizonyos határokig állítani a feszt.Nem láttam még a belsejét.
(#) pipi válasza P1251500 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Hali!
Nem hinném, a trimmer nagyon drága egy ellenálláshoz képest
(#) P1251500 válasza pipi hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Köszönöm,akkor valószínű,hogy így marad....
(#) Istyu97 hozzászólása Jún 28, 2019 /
 
Hali!
Megépítettem az alábbi módosított atx tápot, a segédtáp kivételével, egy szabályozható tápról táplálom.
Viszont nem akar működni, addig megvan, hogy az ic 8-as és 11-es lábán jön ki jel, meg a két 945-ös ön is van, de a meghajtó trafó túloldalán már semmi. Illetve még azt nem tudom, hogy a segédtáp IC-t tápláló ágán hány voltnak kell kijönnie mert azt tudom, hogy a 494 max 42v-al táplálható, a szabályozható tápom 35voltot ad, azt rá is küldtem, de semmi. Szkópom nincs így nem tudom megnézni, hogy hol milyen a jelalak, viszont +táp és 945 kollektora között először 62voltot mértem, aztán meg már csak kb a tápfesz értékét. A referencia az megvan mindenhol, de ha az értékek az áramkorlát poti körül nem pontosan ugyan azok attól még működnie kéne gondolom. Ja és kapcsolgató tranzisztornak ami a főtrafó mögött van TT2146-ot használtam.
(#) ferci válasza Istyu97 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Szia!
Szerintem 15 volt bőven elég a 494-nek ( és a meghajtó tranyóknak is ). 35 voltot még véletlenül se küldj rá, mert semminek se tesz jót.
Ha nincs szkópod, milyen "jelet" mértél és hogyan a 8-11 lábakon?
Kollektorokon se mérjél feszültséget a multiddal, mert úgyis becsap. Ha menne az ic, valamit látsz, ha meg nem megy, a beadott DC-t mérheted.
Esetleg frekit mérhetsz, ha van frekimérőd ( pl. a multin ) - akár a bázisokon, akár a kollektorokon.
(#) Istyu97 válasza ferci hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Nem volt semmi füst vagy melegedés ahogy ráadtam a 35 voltot. Hát 8 és 11-es lábon csak multiméterrel mértem feszültséget illetve föld és c945 kollektora között 1,2 voltot, am azt tudom, hogy a nagyfreki átveri a multimétert.
Van valami négyszög jel mérő a multiméteren de sosem értettem, hogy ez mégis mire jó mert eddig nem tudtam mérni vele semmit, a képen bekarikáztam a funkciót, a használati útmutató annyit ír róla, hogy ne használja fesz mérésre, áramkör védve van rövidre zárástól és a feszültség nem lépheti túl a 40V p-p-t. Ja igen és még azt is írja, hogy 50Hz-es négyszögjelet mér, ezek szerint nagyfrekinél ezzel sem érek semmit.
(#) ferci válasza Istyu97 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Oké, füst nem lehet, de felesleges az a nagy dc. A 945-ön sacc 3x akkora áramot hajt át.
A frekire meg akkor érvényes a beírásom utolsó sorának az eleje: vagy frekimérőt szerzel, vagy szkópot.
(#) Istyu97 válasza ferci hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Hát szerválni nem tudok sajna műszert hozzá. De van egy ötletem, hogy kiderítsem legalább a meghajtás működik e rendesen. Van nekem egy 494-es inverter áramkör összedobva azt rákötöm ahogy a mellékelt rajzon is csináltam és majd meglátom, hogy mi lesz.
(#) ferci válasza Istyu97 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Rendben van... de jó lenne egy normális műszer akkor is..
(#) Inhouse válasza ferci hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Az általam eddig átalakított és méricskélt PC tápokban mind 35-40V között volt a TL494 tápja gyárilag.
(#) pipi válasza Istyu97 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Hali!
Az négyszögjel kimenet (Out) nem mér ott semmit...
(#) ferci válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Mindent elhiszek.. - de amit láttam 2 rajzot is, a szekunderből visszavezetett +12 voltról kapták indulás után a tápot. Addig pl. 1k5-ön át kapták csak, amit kaptak éppen.
(#) Istyu97 válasza pipi hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Igen azt írtam, hogy nem megyek vele semmire. Most fogom kipróbálni az általam átalakított kapcsolást.
(#) Istyu97 hozzászólása Jún 29, 2019 /
 
A meghajtó trafó szekunder oldalán elég pici a feszültség. 230V-ot nem adtam rá, úgy még nem próbáltam ki. Mármint mikor elkészült akkor megpróbáltam úgy is de hát ugye nem történt semmi.
(#) ferci válasza Istyu97 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Akkor már működik - ott nem is kell nagy feszt mérned, mert a bázisokat fogja vezérelni.
A fesz nagysága pedig úgyse ér sokat, mert becsapós, a kitöltéstől függ, sacc 45 % és nem 50 Hz, ugye..
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2019
(#) Istyu97 válasza ferci hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Igen és az tudtommal áramot transzformál, de akkor a feszültséget is megváltoztatja?
(#) ferci válasza Istyu97 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Természetes..- kisebb szekunder feszhez nagyobb áram.
Végülis tranzisztorok B-E átmenetét kell nyitogatni.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2019
(#) Istyu97 válasza ferci hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Értem. Még most sem jó, adtam neki 230-at de semmi. Viszont azt vettem észre, hogy az egyik védő dióda ami a fő kapcsolgató tranyókon van az egyik mind két irányba vezet kb 10 Ohm-ot mértem, majd holnap kicserélem és meglátom, hogy mit mutat.
(#) ferci válasza Istyu97 hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Akkor persze nem jó..
(#) Istyu97 válasza ferci hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Na kiműtöttem a diódákat azok jók, a tranyók is. A meghajtó trafó igen kis ellenállása okozta a rövidzárat.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2019
(#) ferci válasza Istyu97 hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Ezt nem értem, de mindegy..- a meghajtó trafó ( T2 ) szekunderében van egy 1 menetes "tekercs", ha jól emlékszem, ami kapcsolatban van a D1, D2, Q1. Q2 rész közös pontjával és a főtrafó végeivel DC szempontból, de ezért még nem passzol az előző dióda zárlat mérés. Ha zárlatos lenne valamelyik bázisköri tekerccsel, az más.
(#) Istyu97 válasza ferci hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Az alsó diódán mértem az igen kis ellenállást, a felső az teljesen jó volt. Nem is értem mivel arra a két pontra egy tekercs sem kapcsolódik. Kiszerelve az alsó diódát megmértem jó volt, a tranyót is kivettem, de azon a ponton ahol a dióda volt még mindig rövidzár volt, és a trafónak azt az ágát ami az alsó tranyó emitterére kapcsolódik kiforrasztottam a rövidzár megszűnt.
Következő: »»   193 / 200
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem