Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   85 / 137
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Amennyiben közetlenül akarod programozni az esp-et az arduino alól, akkor ebből a projektből érdemes elindulni: Bővebben: Link át kell rágni magad rajta hogy megértsd a működését, de utána újabb weboldalt létrehozni a másik alapján, már nem nagy ügy.
Ha atmegáról soroson rugdosod az esp-et, abban nem tudok segíteni, de szerintem 3* olyan bonyolult...
(#) Gránátalma válasza pipi hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Pedig jó cucc, természetesen csak ha nem dev fázisban van a cuccod. Nekem van kész modulom, amin OTA-val lehet firmware-t frissíteni. Tökéletesen üzemel már 1.5 éve a helyén nálam.
(#) gazspe válasza pipi hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Köszönöm.
A teljes számolás host oldalra tervezem rakni, az ESP-t gyakorlatilag csak a cloud (de jól hangzik a havi 1500ft-os host bérlés ) és a Mega összekötésére használnám. A Mega is csak a szükséges művelet mennyiséget kapná meg, inkább I/O szerepet játszik.
Sokat gondolkoztam, hogy hogy kellene leosztani a szerepeket, arra jutottam, hogy a dynDNS szerver felállításával szemben (DIGIs net) ez egy kicsit univerzálisabb, portábilisabb megoldás, hogyha a világ másik feléről is nyomon akarok követni dolgokat (általános automatikai projekt a cél, első körben házautomatika, szenzorok, időzítők, indikátorok, értékadások+Alexa, utána akarom bővíteni és uniformizálni egyéb funkciókkal, pl. növénytermesztési automatikára és nem kell semmi rosszra gondolni, erős paprikáról/vanília orchideáról lenne szó ).
Tanulós projekt, nem baj, ha komplikáltabb, de ha van módosítási javaslat, hogy hogy ne hulljon ki a hajam fejlesztés közben, akkor szívesen fogadom .
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2019
(#) fokocs hozzászólása Máj 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Wifi-n keresztül, telefonról vezérelhető nyomógombot szeretnék összehozni. Egy nagyon lassan működő elektromos kaput szeretnék telefonról messziről vezérelni. Tudtok ajánlani olyan félkész megoldást / terméket, amihez nem kell firmware-t írni? Vagy ha mindenképp kell, akkor segítségre lenne szükségem hozzá.

Üdv,
F.
(#) nedudgi válasza fokocs hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Sonoff a megoldás.
(#) ardukato hozzászólása Máj 30, 2019 /
 
Hello!
Próbálkozom ota filmware frissités de csak egyszer működik ez a megoldás aztán soha többé eltűnik ide alól az ota virtuális port .De ota alap rész sem csatlakozik fel a rooterhez ez miért van az összes ota mintapélda szintén ezt csinálja 1x használható ota feltöltés frissítésnek mi az oka?
Vagy van valami más megoldás air firmware állandó frissítési lehetőségre?


  1. #include <ESP8266WiFi.h>          //https://github.com/esp8266/Arduino
  2. //needed for library
  3. #include <DNSServer.h>
  4. #include <ESP8266WebServer.h>
  5. #include <WiFiManager.h>         //https://github.com/tzapu/WiFiManager
  6.  
  7. //#include <ESP8266mDNS.h>
  8. #include <WiFiUdp.h>
  9. #include "ArduinoOTA.h"    //https://github.com/esp8266/Arduino/tree/master/libraries/ArduinoOTA
  10.  
  11. void setup() {
  12.   Serial.begin(115200);
  13.   Serial.println("Booting");
  14.  
  15.   //WiFiManager
  16.       //Local intialization. Once its business is done, there is no need to keep it around
  17.       WiFiManager wifiManager;
  18.  
  19.       //reset saved settings
  20.     //wifiManager.resetSettings();
  21.  
  22.     //set custom ip for portal
  23.     //wifiManager.setAPConfig(IPAddress(10,0,1,1), IPAddress(10,0,1,1), IPAddress(255,255,255,0));
  24.  
  25.     //fetches ssid and pass from eeprom and tries to connect
  26.     //if it does not connect it starts an access point with the specified name
  27.     //here  "AutoConnectAP"
  28.     //and goes into a blocking loop awaiting configuration
  29.     //if you like you can create AP with password
  30.     //wifiManager.autoConnect("APNAME", "password");
  31.     wifiManager.autoConnect("APNAME");
  32.     //or use this for auto generated name ESP + ChipID
  33.     //wifiManager.autoConnect();
  34.  
  35.  
  36.     //if you get here you have connected to the WiFi
  37.     Serial.println("connected...yeey ");
  38.  
  39.   // Port defaults to 8266
  40.   // ArduinoOTA.setPort(8266);
  41.  
  42.   // Hostname defaults to esp8266-[ChipID]
  43.   // ArduinoOTA.setHostname("myesp8266");
  44.  
  45.   // No authentication by default
  46.   // ArduinoOTA.setPassword("admin");
  47.  
  48.   // Password can be set with it's md5 value as well
  49.   // MD5(admin) = 21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3
  50.   // ArduinoOTA.setPasswordHash("21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3");
  51.  
  52.   ArduinoOTA.onStart([]() {
  53.     String type;
  54.     if (ArduinoOTA.getCommand() == U_FLASH)
  55.       type = "sketch";
  56.     else // U_SPIFFS
  57.       type = "filesystem";
  58.  
  59.     // NOTE: if updating SPIFFS this would be the place to unmount SPIFFS using SPIFFS.end()
  60.     Serial.println("Start updating " + type);
  61.   });
  62.   ArduinoOTA.onEnd([]() {
  63.     Serial.println("\nEnd");
  64.   });
  65.   ArduinoOTA.onProgress([](unsigned int progress, unsigned int total) {
  66.     Serial.printf("Progress: %u%%\r", (progress / (total / 100)));
  67.   });
  68.   ArduinoOTA.onError([](ota_error_t error) {
  69.     Serial.printf("Error[%u]: ", error);
  70.     if (error == OTA_AUTH_ERROR) Serial.println("Auth Failed");
  71.     else if (error == OTA_BEGIN_ERROR) Serial.println("Begin Failed");
  72.     else if (error == OTA_CONNECT_ERROR) Serial.println("Connect Failed");
  73.     else if (error == OTA_RECEIVE_ERROR) Serial.println("Receive Failed");
  74.     else if (error == OTA_END_ERROR) Serial.println("End Failed");
  75.   });
  76.   ArduinoOTA.begin();
  77.   Serial.println("Ready OTA8");
  78.   Serial.print("IP address: ");
  79.   Serial.println(WiFi.localIP());
  80. }
  81.  
  82. void loop() {
  83.   ArduinoOTA.handle();
  84.   //any custom code or logic goes here
  85. }
(#) fokocs válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
nagyon köszi, ez a kulcsszó sokat segített
(#) game4812 hozzászólása Jún 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kínai ESP-07 Serial-Wifi modult szeretnék programozni, Arduino Mega RX-TX-en keresztül, resetben tartva a Megát. Soros monitoron látom szépen, kiírja, hogy "boot mode: (1,7)". (~76800-as baud rateval, nem vagyok számítógép előtt). Az AT parancsokra nem reagál UART módban sem, és programozás módban nem enged feltölteni semmit, "espcomm_sync failed" hibával. Mit rontok el? Esetleg valaki tidja a pontos beállításlkat ehhez a laphoz? (baud rate , crystal speed, reset mode, memory, stb), már kb minden kombinációt végigpróbáltam.
(#) icserny válasza game4812 hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Alapvető kérdések, hogy milyen firmware van rajta és milyen sebességre van konfigurálva. Mert a bootolásnál van ez a ~76800 bps, utána általában 9600 vagy 115200 a szokásos sebesség.
(#) game4812 válasza icserny hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Ez így van. Hogy tudhatom ezt meg? Mivel a hirdetésben annyit ír, hogy 115200, de a firmware-ről semmit, csak hogy AT képes. Viszont AT-re nem reagált. De ESP8266Flasher-rel a kész .bin-t rá tudtam flashelni.
(#) ardukato válasza game4812 hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
AT firmwarel én nem szenvednék!
wifis uart átjárót keresel megához próbáld ki esp link van reset funkció is!
(#) game4812 válasza ardukato hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Szia! Én sem, ezért tettem rá másik programot, ezért írtam már rögtön az első mondatban, hogy programozni akarom. Mivel nem ment az arduino IDE-vel, ezért próbáltam az AT parancsok működését, ami ugyancsak nem működött, de az ESP8266Flasher-rel sikerült rá feltölteni. Viszont Arduino IDE-vel továbbra sem megy, de ez egy áthidaló megoldásnak jó lesz.
(#) ardukato válasza game4812 hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Tudod de nem kell ap parancsok esp link megoldja az átjárót megához amit uarton elérsz..
De ahogy könnyebb neked úgy legyen!
(#) game4812 válasza ardukato hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Lehet hogy igazad van, csak nem értem. A Mega USB-n van, annak nem kell átjáró, az ESP-re való program feltöltés volt a kérdésem, a Mega lakpa USB-soros konverterét alkalmazva. Az ESP-nek később adatot kell majd küldenie a felhőbe, olyan program kell rá, ami megoldja ezt a kommunikációt.
(#) pipi válasza game4812 hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Esp felé usb soroson milyen lábakat/hová kötöttél be?
(#) game4812 válasza pipi hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Rx- a lapka Rx-szel jelöltjére (tehát az USB-soros Tx lábára), és a Tx ennek megfelelően. Mivel értelmes üzenetet kapok resetkor, nem gondolnám, hogy a bekötés volt a hibaforrás.
(#) pipi válasza game4812 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
gpio0, gpio2 miben van?
Resetre bekötheted az RTS-t, gpio0-ra a DTR-t, így automatikus a programozási módba váltás
pl: Bővebben: Link
nekem így időnként előfordul hogy elsőre nem sikerül a rogramozás, timeoutra fut, de ismételve jó lesz.
De lehet tovább ragozni, pl a nodemcuban 2 keresztbekötött tranyó...Bővebben: Link
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 8, 2019 /
 
Sziasztok!

ESP01 et szeretnék akkus üzemű lámpakapcsolásra befogni.
A modulon lenne egy gomb és egy MOS FET.
A takarékosság jegyébe valamilyen sleep mood-ot szerettem volna, de ha jol látom olyan nincs hogy WiFi re ébred.

Igy sleep mood kilőve.

TX-en 120-170mA fogyaszt RX- en pedig ~50mA.
Namost.... ha egyszer felcsatlakozott a wifire utanna elvileg senem küld senem fogad ( mittudom en ilyen kapcsolatfentartási adatokat) csak akkor küld és fogad ha "kapcsolom " a lámpát ugye?
Tehát elvileg nem kell a folytonos 170mA-al számoljak ugye?
4 darab 18650 fér el a "lámpába"... átlagosan 2200mAh.. tehát egy 2S2P vel kalkulálva kb 4400mA áll a rendelkezésemre.

Ha folyton szipákolja a 170mA akkor az picivel kevesebb mint 26 óránként akkucsere.

Vagy inkább 1S4P akkor 8800mA és egy 3.3v LDO?
De azis csak allig több mint 2 nap
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2019
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Most nézem hogy az LDO nak is kell minimum 4.2V... ugyhogy az nem jo.... marad a 2S2P
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Akkor viszont nem ldo, mert a 8-3V különbséget elfűtöd, hanem kisfogyasztású kapcsitáp...
pl ebay mp1584 modulka...
Nem folyamatos, de rendszeres időszakos kommunikáció van a wifin, akkor is ha "nem történik" semmi.
(#) Bell válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 9, 2019 / 1
 
A wifi és a lámpa között nem lenne elég egy JDY-40-es bluetooth modul? Bővebben: Link
(#) Firefighter1 válasza Bell hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Elégnek elég lenne, és a fogyasztása tx nél is csak 40mA. Ami a negyede. De akkor kell egy plussz átjatszó a wifi és a BT közé. Plussz egy MCU mert gomb is lenne rajta és státuszt kell visszaküldenie!

Ugyhogy nemtudom.. összerakok egy modult a microledekkel meg a gombal és csinálok teszteket hogy meddig bírja, dekorvilágítás lenne ugyhogy lehet hogy reggel 6 és este 8 között elküldöm deepsleep-be
De köszönöm a felvetést... rendelek egy ilyet is tesztnek és megnézem!
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2019
(#) fecus válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Nekem úgy rémlik van olyan LDO ami a 3,3V alatt átengedi a feszt.
Érdemes utánanézni!
(#) Kovidivi válasza fecus hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Bypass-nak hívják angolul, vagy lehet rosszul tudom, de hasonló témakörben van. Pl. amikor a step down/up konverter le van kapcsolva, akkor a bypass segítségével a kimenetén megjelenik a betáp.
Ez boost converternél jó, ha a uC elmegy 3V-ról is akár, akkor felesleges, hogy alvás alatt menjen a step up, plusz fogyasztást generálva.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2019
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
HT7333 LDO jól működik együtt az ESP8266-al.
(#) Kovabe hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Sziasztok

Egy kis segitséget szeretnék kérni, DS18B20-at szeretnék kiolvasni ESPBASIC paranccsal de nem akar menni. Feltételezem hogy a device id nem megfelelő formátum de nem tudom mi lenne a jó. Leírás alább:
Idézet:
„Will retrieve temperature sensor reading or sensor ROM codes from certain 1 wire devices connected to pin 2. With no arguments, all connected ROM codes are returned as a space separated string. If argument is numeric, reading is returned from Nth connected device. If argument is 16 character ROM code (as string) a reading is returned from that sensor.

Romcode = temp()

Bla = temp({Device ID})”


Mi lehet a jó formátum? Ha azt írom hogy 28FF617901170364, akkor hibát dob. Próbáltam sima zárójelben, kapcsos zárojelben de semmi.
(#) Pepebá válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Szia, próbáld meg kettessével és szóközökkel.
28 ff 61 ......
(#) Kovabe válasza Pepebá hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Közben megoldódott, külön változóként határoztam meg és a parancsban a változóra hivatkozok, így már jó.

Azért köszönöm
(#) Kovabe hozzászólása Júl 24, 2019 /
 
Még Egy kérdés felmerült a mai napon. Korábban már kérdeztem de nem lelem.
A ThingSpeak adatot szeretnék írni de egyszerre 3-at és nem tudom hogy lehet ezt megoldani.
Jelenleg 3 egymást követő alkalommal küldöm 1000-as delay-el de nem megy, csak az elsőt küldi el.
  1. SENDTS(id1$ , field1$ , adat1$)
  2. delay 1000
  3. SENDTS(id1$ , field2$ , adat2$)
  4. delay 1000
  5. SENDTS(id1$ , field3$ , adat3$)
  6. delay 1000
(#) atus1981 válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
A Thingspeakre 15 másodpercenkét írhatsz ertékeket. Ha egy írásban 1 vagy 8 adat van, az mindegy. Próbáld egyszerre küldeni. Arduino-ban én így csinálom:
  1. Serial.print("SendToHTTP api.thingspeak.com,80,/update?key=XXXXXYYYYYXXXXXX&field4=");
  2. Serial.print(kazan);
  3. Serial.print("&field5=");
  4. Serial.println(puffer);
Következő: »»   85 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem