Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   523 / 562
(#) staci123 hozzászólása Máj 13, 2019 /
 
Jó estét,
Kérem a segítségeteket egy meghibásodótt Iskravar TIG205 hegesztőgéppel kapcsolatban.
A teljesítmény fokozat renben van, viszont a vezérlés és a kijelző nem beállítható szűkségszerűen.
Az interneten sajnos semmi támogatást nem találtam és javítóműhelyre sem akadtam.
Lehet, hogy más néven láttatok már ilyen berendezést?
Néhány kép a berendezésről:
https://imagizer.imageshack.com/img924/7333/9CoCcX.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img924/9563/GElwS8.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img921/4165/Gmp5A0.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img923/9701/NuVG0x.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img924/5543/xbvhQg.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img923/38/iT6JQS.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img924/4816/X1oUWX.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img921/7759/q5hGoS.jpg
Segítségeteket köszönöm...
(#) Madand51 hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
Sziasztok!
A Bistván által feltett teljes hidas invertert építem (módosított GeeLee féle). Annyit módosítottam rajta, hogy nincs feszültség rásegítés (trafó áttét 4-es), és nem IGBT-t, hanem Mosfet-et használok (IRFPS37n50a 500 V 36 A). Olyan gondom van, hogy leválasztó trafóról (váltófesz: 24, 40 és 153 V) tökéletesen működik, ha hálózatra kapcsolom izzón keresztül akkor szintén minden jó (74 V a kimenő feszültség üresen), de normálisan rákapcsolva 1-2 mp múlva leveri az automatát (10 A-es és másik inverterrel kipróbálva, hogy jó). Ilyenkor a kimenetre rakott izzó szépen felvillan, majd lassan kialszik. Semmi nem hibásodik meg ilyenkor, leválasztó trafóról továbbra is megy – terheléssel is (2000 W fűtőtest).

Teszek fel néhány szkópképet (mérőfej 10x állásban):

1-3 gate, csak vezérlés van szkóp 1 V állásban
IGBT 1 feszültség alatt terhelés nélkül Primer 201 V, szekunder 49 V egyenfeszültség szkóp 1 V állásban
Szekunder kezdőpont és középkivezetés terhelés nélkül és terhelve szkóp 2 V állásban

Több főtrafót is kipróbáltam, gyűrűt (olyan már üzemel a másik teljes hidasban), U mag 4 pár, E70 de mindegyik ugyanúgy működik. Mi lehet a hiba?
András
(#) dara válasza Madand51 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
A lágyinditás megfelelő?A kondi feltöltődése megrángatja a kismegszakitót.Soros égövel bekorlátoz azért nem veri le.Hány µF kodi van,mekkora a töltő ellenálás?
(#) Madand51 válasza dara hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
4 db 390 µF 400 V kondi van és 47 ohm ellenállás.
(#) dara válasza Madand51 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Nézd át a relé körül nincs kikerülve véletlen az ellenálás?Nincs összeégve a relé?Nem szakadt a 47 ohm?Ezektől produkálhat ilyen autómata leverést.
(#) kivancsi4 válasza Madand51 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Szia.
Meg kellene növelni a kondenzátorok töltési idejét az ellenálláson keresztül. A lágyindítás áramkörében lévő kondenzátort kellene nagyobb értéküre cserélni. 100µF->220uF
(#) Madand51 válasza dara hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
('','n'); Szóval verem a fejem a falba. Köszönöm. Egyből rámértem, szakadt volt az ellenállás, 5 W-os. Beraktam egy másikat, tökéletesen megy. Nagyon köszönöm!!!
András
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) dara válasza Madand51 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Na akkor ez is meg van.Nincs mit.
(#) Ge Lee válasza Madand51 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
A régi rajzomon kicsit alul van írva a gate trafó menetszáma, simán tekerheted 30-50%-kal többre. Tehát ha mondjuk most 10 menetes 1 tekercs, akkor simán lehet 13-15 menet, valamivel ívesebb lesz a négyszögjel.
(#) jimmi12 hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Sziasztok, a csatolt képen látható trafóhoz jó lehet az U.K.T vezérlése?

EE55.jpg
    
(#) staci123 válasza jimmi12 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Szevasztok,
Szerintem igen, csak a frekvenciát kell a trafóhoz
illeszteni...
(#) erbe hozzászólása Máj 22, 2019 / 1
 
Korábban valahol vitáztunk az egyfázisú inverteres hegesztők képességeiről. akkor még nem láttam
ezt:
Max. hegesztőáram 420 A. Betáp kábele 3*2,5-ös. Iparban nem jelenthet gondot 63 A se, de pl. építkezéseken se egyszerű.
Az AWI inverterem TIG 250 jelölésű, potméteren is ez a skála vége, de az adatlapján 160A 60%-hoz 24 A felvétel tartozik. Feljebb nem "skálázza". A csupán méteres tápkábele 3*4-es.
Később biztosan eltűnik a link, hogy ne beszéljek a levegőbe, az adatok képen.:

420A.jpg
    
(#) ati790731 válasza erbe hozzászólására (») Máj 22, 2019 / 1
 
Ez a mese kategória, egy kici kinai cuccokkal teli oldalon..
420 A-nél elcsöppenne a munkakábel, meg az elektródafogó is, és akkor nem beszéltünk a hálózati oldalról...
(#) tibibalogh520 válasza ati790731 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Ja-ja! Emlékeztet, az annó oly divatos PMPO.-ra, a bóvli magnókon. Jól mutatott, az 1200W PMPO, a 2x1,5 Wattos rádiós magnón.
(#) ati790731 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Igen! Talán azokkal kezdődött ez az egész átverősdi a feliratokkal...
(#) mpisti válasza ati790731 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Még pár év, és a kínaiak előrukkolnak 800-1000 A-es 1 fázisú inverterekkel is, amelyikhez mellékelnek 2 db 10 mm2-es hegesztőkábelt, a tápkábel természetesen 3x1,5-2,5 mm2 lesz, de a dobozon ott fog virítani az extra magas kimeneti áramra utaló felirat. Aztán lesz aki azt is elhiszi, mint ahogy a mai 1 fázisú orosznak gondolt inverterek dobozán a 250-300-350 A hegesztőáramra utaló feliratot. Ha valaki ,-aki már látott belülről néhány komolyabb invertert , vagy csak szimplán ezen gépek elméleti működésének alapjaival tisztában van, - megpróbálná megmagyarázni hogy ezek az adatok fizikai képtelenség kategóriába tartoznak, azonnal kap a fejére hideget-meleget. Pedig ez csak egyszerű üzleti fogás a gyártó részéről, mert 10-ből úgyis csak 1 ember tudja hogy ezek az adatok hazugság kategóriába tartoznak, tehát a maradék 9 simán megveszi a bóvlit. Ezelőtt 12-15 évvel még a kínai invertereket sem lehetett 55-60 ezer Ft alatt megvenni, egy GYS vagy EP System akkor 100-120 ezer Ft ba került. Igaz, az akkori kínai gépek talán ma is mennek. A mottó: gyártsunk szemetet, hiszen mindenre van vevő.
(#) ati790731 válasza mpisti hozzászólására (») Máj 22, 2019 / 2
 
Respect
"Amíg terem banán, lesznek majmok is.."
(#) erbe válasza ati790731 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Ha nem vetted volna észre, éppen azért idézzük ezeket a "felturbózott" gépeket, hogy legalább valahogyan tudassuk az istenadta néppel, mi folyik a csapból.
Egyébként a ZX7 valamivel kisebb áramú változatai ~2/3-ába kerülnek ugyanezen oldalon. Ezeket már régebb óta itthon is forgalmazzák. A kínai oldalon titkolják a súlyukat, az alapján is össze lehet hasonlítani a gépeket. Ez a 420-as pl. közel 6 kg, ami már kiemelkedő. Azaz biztos több anyag van benne, mint az átlagban.
(#) jimmi12 hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Sziasztok,
A csatolt képen levő IGBT-ket lehetne Fet-el helyettesíteni? A gép amiben benne volt 70kHz környékén működik, de ahogy nézegettem ilyen frekvenciára elég drága az IGBT,ha jól sejtem nem lehet simán csak Fet-et tenni a helyükre.(?)
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2019

IXGA.jpg
    
(#) gulyi88 válasza jimmi12 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Szerintem nézd meg újra, hogy milyen frekin megy, mert 70kHz elég valószinűtlen.
(#) Ge Lee válasza jimmi12 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
HGTG-t kapsz a lomex-ben, nem csillagászati az ára sem, és akár 100kHz-re is jó. Vagy megnézed hogy milyen IGBT-k vannak a kis kínai gépekben, azok is 100kHz-en mennek.
(#) lonewolf válasza jimmi12 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Üdv. kollégák! Én megpróbálnék a 4drb. IXGA10N60 helyett 2drb. HGTG30N60A4-et. , esetleg a bázisokat testrekötve két szembe-soros 13V zenerrel... Kellemes napot!
(#) lonewolf válasza jimmi12 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
70kHz-n is még több mint 40A-t tud...
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2019
(#) Talpy válasza erdgab hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Szia! Nekem van egy gyári royal kraft 300A inverteres heggesztőm és a kimenetén 5w1kj ellenállás van! Hálozatról 32v jól müködik! Baj az hogy én aggregátorról sheretnék heggeszteni de az csak 6amperes és csak az 1,6os pálcát olvassza meg/gyújtja be! Kérdés az hogy ha változtatnám azt az ellenálás értékét több áram jönne e ki vahy annak milyen szerepe van? A másik kérdés hogy lehetne e akkumulátoról müködtetni pl egy 55ah-ról a rendszert vagy csak simán hegesszek aksiról? Válaszodat előre is köszönöm!
(#) jimmi12 válasza lonewolf hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Hello , valóban jó lenne, de sajnos rendelni kellene (drágább a posta, mint a 2db IGBT), FET meg van itthon, ezért gondoltam, hogy megpróbálnám helyettesíteni.
(#) jimmi12 válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Szia, megmértem, 74kHz van az UC3845 kimenetén.
(#) Talpy hozzászólása Máj 28, 2019 /
 
Sziasztok!ha tud vki akkor segítsen! Nekem van egy gyári royal kraft 300A inverteres heggesztőm és a kimenetén 5w1kj ellenállás van! Hálozatról 230v jól müködik! Baj az hogy én aggregátorról sheretnék heggeszteni de az csak 6amperes és csak az 1,6os pálcát olvassza meg/gyújtja be! Kérdés az hogy ha változtatnám azt az ellenálás értékét több áram jönne e ki vahy annak milyen szerepe van? A másik kérdés hogy lehetne e akkumulátoról müködtetni pl egy 55ah-ról a rendszert vagy csak simán hegesszek aksiról? Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) dara válasza Talpy hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
1KoHm ellenálásnak semmi köze a kimeneti áramhoz az csak az üresjárati kimeneti fesz fékentartására van.Lehet akkumlátorról is működtetni de akkor 26Db 12V kell sorbakötni hogy meglegyen a 310V és azt rákötni a kondik + - ra.Két 100Ao aksit köss sorba és hegesz arról.
Agregátor kellene 16-25A kimetnetü hogy használni tudd a hegesztőt.
Úgy nézem nem nagyon pedzed az elektromosságot.Maradj az akkumlátornál és hegesz arról.
(#) Talpy válasza dara hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Nagyon köszi a választ!az 1,6 os pálcát megolvassza igy is.
Elektromos vagyok én is de azért nemtudok mindent azért kérdeztem!
(#) erbe válasza Talpy hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Egy kedves festőcsapat jobblétre segített egy komolyabb 5 kW-os háromfázisú generátort. A motorja 10 lóerős dízel. Tankja alapján akár két napig is ketyeghetne. 1 fázisú kimenete is volt. Tekercsét megbontva a 3 fázisból kettő 2-2 0,55-ös szálból készült, amiről az 1 fázis leágazik csupán 1 szállal több. Elektronikus gerjesztésű, azaz eléggé stabil ipari felhasználáshoz. A hegesztést még így se bírta.
Ha háromfázisú invertert használtak volna róla, akkor talán.
Következő: »»   523 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem