Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap javítása
 
Témaindító: csiperke, idő: Okt 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 34
(#) Sebi válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Egyetértek, azonban a véleményem szerint az alaphibát a főzőlap (graetz és/vagy IGBT) zárlata okozta. A kínai hosszabbítóban mintha a biztosító szerepet szánták volna a - sokszor 0,3mm-es - bekötőhuzalnak. Nem beszélve az egysarkú kapcsolóról, ami a leggyakoribb náluk
(#) Auth Zsigmond válasza Sebi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Lehet ez is az ok, de nem egészen értem a "nem beszélve az egysarkú kapcsolóról" kijelentésed. (Úgy gondolod, egyfajta "védelmet" jelenthet az is?) Annyit megjegyeznék, a kínai elosztók kapcsolói igazi tragédiák, nemrég egy glimm jelzőizzó halt meg (az elosztóról üzemelő fagyasztó miatt tartom fontosnak), de idén már egy másik elosztóban a kapcsoló totál szét égett. (Egy kézi fúró üzemelt róla éppen, nem volt túlterhelve.)
(#) Sebi válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Természetesen csak a minősége miatt emlegettem a kapcsolót...
Amúgy befér oda pont a kétsarkú is, csakhát náluk az két kis fémdarab sok megtakarítást jelent. Emiatt aszimmetrikus a működtető mechanika és nem megfelelő az érintkezőnyomás. De ez itt már OFF.
(#) Auth Zsigmond válasza Sebi hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Igazad van. A téma kicsit bővebb kifejtése szerintem nem volt haszontalan... Üdv.!
(#) old-mike-48 válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek az információt, így már tisztább a kép. Az elosztótól megváltam, mert nem szétszedhető változat, egyébként is a kapcsolót fontosnak tartom az adott helyen.
A főzőlap javításnak még utánajárok, mert nem vállalkozhatok rá, nincs meg a kellő tudás hozzá.
Nemrég egy hagyományos elektromos főzőlapot szedtem szét, mert egyáltalán nem kapcsolt be. Azt reméltem, hogy egy biztosítékcsere jó lesz, de egyáltalán nem találtam benne olyan biztosítékot, amit én még régebbről ismertem.
(#) nagyzsak hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Üdv. A főzőlap tekercsét meglehet úgy vezérelni, hogy csak ki be kapcsolom 1 külső hőérzékelővel ? . Ki iktatni minden digitális beleszólást. Végülis az egész 1 40khz működő nagyteljesítményű kapcsolóüzemű cucc. Asszem ha jól értem.
(#) nagyzsak hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Van 1 relé amit kapcsolgat, ha esetleg azt vezérlem ???
(#) Sebi válasza nagyzsak hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Mivel az egészet (az impulzus előállítását és annak szélesség-modulációját) egy mikrokontrollerrel oldották meg, elég macerás a helyzet.Mert a fenti feladatot ugyan megvalósíthatod néhány logikai IC-vel, de a védelmi részek további alkatrészeket igényelnek.
Hobbiból nekiállhatsz.
(#) nagyzsak hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Köszönöm. Meglátjuk .
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 7, 2019 /
 
Sziasztok , kérdésem mi alapján érzékeli a fém (labos )létezését
A főzőlapon ? Külön alkatrész, vagy áramfdlvétel? Gondolom a második. Középen 2db ntc van ha kiveszem elindul ?
(#) ferci válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 7, 2019 /
 
Szia!
Ha nagy örvényáram jön létre a lábos aljában, akkor a tekercsben is több fog folyni. Kissé hasonló, mintha egy trafóra rövidzárat tennél.
Természetesen itt jól mágnesezhető. tehát vas a nyerő, réz, alumínimum maximum langyosodna kicsit.
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 7, 2019 /
 
Köszönöm szépen
Meg azt nem ertem, miért egyenaramot vezérel, miért nem valtót ?
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2019
(#) ferci válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 7, 2019 /
 
A tekercsben nincs egyenáram, hanem 30-60 kHz váltó ( illetve szaggatott egyen, amiből kissé váltófesz lesz.. a tekerccsel paralel van egy szép kondi.).
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2019
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 7, 2019 /
 
Ja hogy ja
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 7, 2019 /
 
Vagyis ez a jel fut 40 khz en
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 7, 2019 /
 
Érdekes ez a kondi. Akkor szokták használni, ha valamit le kell mágnesezni.vajon miért kell rezgőkör a főzéshez, miért nem sima kapcsolgatot jel van ?
(#) ferci válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Így van nagyjából kihangolva a kör... a másik: "gondolatban" vedd le a kondit és akkor nézd meg, mekkora tüskék lesznek a félvezetőn ( drainen pl. )...
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 8, 2019 /
 
Á csillapítás. Bakker ezeket 3 év alatt... tak megtanítani. ..vagyis az igbt-t védi..köszönöm a segitségeket.
(#) ferci válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Nézd meg az indukciós hevítőket.. ugyan más a kivitel, de elvileg eléggé hasonló a téma.
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 8, 2019 /
 
2 db meghajto tranyi efyik s8050 a másikat nemtudom kiolvasni 8550 8660??
(#) ferci válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Gondolom, a pnp-s párja a másik.
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 8, 2019 /
 
Mivel lehet helyettesíteni őket. Bc... ? Vagy valami kapható ismertebb típus .
(#) ferci válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
BC337-327, BC639-640 ( más lábkiosztás )
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 9, 2019 /
 
Köszönöm.
Egy ismimmel mar csak azon agyalunk, és semmi nincs a neten arról, miért sodrott külön külön lakkozott huzalt használnak. Es nem sima sodrott drotot. Az izgatja a fantáziánkat, (NYILVAN EGYENÁRAMMAL) megnézve milyen mágneses teret alkot. Nyílván valtoáramnál észak dél felváltva mozog
(#) Pulyka válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
..szerintem azért, mert így könyebben hajlítható, könnyebben megmunkálható, mint egy ugyanakkora keresztmetszetű tömör réz szál, illetve sima sodrott "drótnál" ott a műanyag szigetelés is, amit lehet, hogy megspórolnak, mert a lakkozott drót biztos olcsóbb(..vagy mert nem is szükséges, hogy szigetelt legyen műanyaggal, elvégre nem nyúlkál senki se bele. ), mint a szigetelt vezeték.(na meg több helyet is foglalna, az a több kör, több milliméternyi vastagság a végén már nem kevés.)
..remélem nem nagyon írtam hülyeséget.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2019
(#) kadarist válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 9, 2019 / 1
 
Szia!
Nagyfrekvencián csak a vezető külső felületén folyik áram, ezt hívják bőrhatásnak (skin-effect). Ha sok, vékony, egymástól elszigetelt vezetéket kötünk párhuzamosan (litze-vezeték), akkor nagyban meg lehet növelni a rezgőkörök, tekercsek hatásfokát.
(#) ferci válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 10, 2019 / 1
 
Ha azt a tekercset egyenárammal táplálod meg, akkor szedd össze nagyon a tápodat. Az ellenállása talán kisebb, mint a multimétered két vezetéké. Mivel nincs benne vasmag, hatalmas áramot kellene belevezetned, hogy érzékelhető mágneses térerőt tudjál mérni és az se mindegy, melyik részén és milyen messzire. Létezik lineáris kimenetű hall-érzékelő, vegyél egyet és üzemeld be (SS49E).
Könnyebben lennél, ha eredeti felállásban, üzem közben néznéd pl. egy ellenpárhuzamos ledek+22...47 ohmos előtéttel, "letapogatva" a váltakozó mágneses teret. Tanulságos lenne.
Természetesen kiemelve a helyéről, de ez már kicsit problémás lehet.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2019
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 11, 2019 /
 
Nos igen ezekkel tisztaban vagyok, köszönöm. Szereztem vasport, és kis fesz megfelelő árammal küldöm meg és megnézzük mit mutat. Mert ott vannak hátúl a ferrit lapok! Gondolom a másik iranyban nincs lábos, zárja a teeet.
(#) ferci válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Igen, az a ferrit "tányér" nem engedi a másik irányt, tkp. mágnesesen árnyékol normál üzemben. Ha onnan kiemelnéd a tekercset és "élére állítanád", akkor nézhetnéd, mint egy hagyományos tekercset.
Persze így is jó valamennyire.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2019
(#) b11gyula hozzászólása Júl 19, 2019 /
 
Üdv a csapatnak! Valaki tudna segíteni, hogy az ind.rezsó áramkimaradás után hozzányúlás nélkül ugyan azon a fokozaton induljon mint ami előtte volt, tehát fél erősséggel, ha valaki tud segíteni üzenjen legyen szíves, Köszönöm
Következő: »»   23 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem