Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2085 / 2208
(#) CIROKL válasza deklinacio hozzászólására (») Jún 12, 2019
Na jó megint kapol eggyet a biztonság kedvéért ,addig mig csak szövegelsz addig itt semmit nem mondtál !
Messziről jött ember azt mond amit akar .
Egy totális uj regisztrációval van sejtésem hogy kit is tisztelhetünk nemes mérnök úr személyében ,szerintem nem kellene immárom sokadszorra trollkodni ittennet.
(#) cua válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 12, 2019
Lehet oregsegemre megiscsak hinni fogok a reinkarnacioban
(#) pechman8 válasza deklinacio hozzászólására (») Jún 12, 2019
Köszönöm a kérdésed. Ez egy komoly kapcsolás. Ilyen CCPS (Cross Coupled Phase Splitter) megoldással nem foglalkoztam. Ilyen erősítőt szólni nem hallottam. Nincs róla tapasztalatom. Nem vagyok illetékes. PP erősítőt természetesen többet is hallottam. Csak jókat mondhatok róluk. Ez nagyon elegáns megoldás a két ellenfázisú jel előállítására. Ami miatt én aggódnék , hogy 4 potit is tartalmaz. De ez én vagyok.
Nos potméterek jelenléte egy erősítő áramkörben, erről már van tapasztalatom és nem jó, de az enyém , én igyekszem elkerülni... (Egész pontosan, a trimmereket fix ellenállóval helyettesítem. Ha ez nem járható út, elvetem a kapcsolást... Én SE párti vagyok, isten bocsássa meg! )
(#) CHZ válasza pechman8 hozzászólására (») Jún 12, 2019
Idézet:
„PP erősítőt természetesen többet is hallottam. Csak jókat mondhatok róluk”

Szerintem is jobb megoldás a PP, ciklotron elsőre előnyösnek tűnik, pedig több a hátránya van mint előnye. Végcsövek erősítése 0, ezért nagyobb a meghajtófeszültség igénye. Tápegysége bonyolultabb, fenti kapcsolás sztereó kiviteléhez 2db hálózati trafó lehet jó megoldás, ha a stabilitás és minőség is lényeges, sokkal nagyobb hatása van hangminőségében a hál. trafónak. Kimenő elvileg lehet egyszerűbb, de bonyolultabb hálózati szükséges.
(#) pechman8 válasza deklinacio hozzászólására (») Jún 12, 2019
NVCS: Én sem használom, de kipróbáltam, kb 5 perc után gyorsan kikötöttem.
Ráadásul így földfüggetlen a kimenet ami megint csak hoz a végső hangban.
Igen, gyakori érv, hogy az SE kedvelők a torzítást szeretik hallani. Ez szerintem igaz! Mindennek ára van.
"egy búrán belül egyforma triódákat ": Én is így válogatom őket, sajnos elég rosszak a tapasztalataim. Bár én orosz csövekről tudok ilyet nyilatkozni. De talán másnak más tapasztalata van.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2019
(#) CHZ válasza deklinacio hozzászólására (») Jún 13, 2019
Szerintem nem sokan hiszik el, hogy megépíted azt az erősítőt, ARC rajzot nem tehettél fel ez érthető, így kerestél egy másik korrektnek tűnő kapcsolást.
Kérdésedre is válaszolva: említettem, itt hálózati trafó minősége lényegesen benne lesz a kapott hangminőségben! Ha érted ciklotron működési elvét, akkor ezt könnyen beláthatod te is. Hálózati trafó szórt kapacitása ennél a kapcsolásnál nem hanyagolható el. Két darab anódfeszültség tekercse okozhat galibát.
(#) MacGiver válasza CHZ hozzászólására (») Jún 13, 2019
Idézet:
„Végcsövek erősítése 0”

Szerintem 1. A legjobbak is hibázhatnak néha.
(#) Andrei1181 válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 13, 2019
Kiváló írások laikusoknak is, köszönjük.
(#) cua válasza CHZ hozzászólására (») Jún 14, 2019
Ezt melyik kapcsolasra irtad? Ugy erzem kicsit lemaradtam valahol
(#) Orbán József válasza MacGiver hozzászólására (») Jún 14, 2019
Idézet:
„Szerintem 1. A legjobbak is hibázhatnak néha.

Még a kijavítók is.
A katódkövetők 1 alatt erősítenek, pl. 0.8-0.9.
Irodalom
Szerintem CHZ kissé sommánsan így írta le, hogy nem erősít a végcső.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
(#) CHZ válasza MacGiver hozzászólására (») Jún 14, 2019
Igazad van, rosszul fogalmaztam, csak érzékelni akartam, hogy nem erősít.
Helyes megfogalmazás: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2275121.html#2275121
(#) CHZ válasza cua hozzászólására (») Jún 14, 2019
Már törölték a kapcsolást EL84 ciklotron volt.
(#) Orbán József hozzászólása Jún 14, 2019
Nos, hozzáértő fórumtársak!
Egy csomó erősítőm van panelszinten készen, alább az egyiknek a rajza. Van rajta egy ominózus 20 Ohmos trimmer a végcsövek katódjában.. Egyebütt egy majsztró, illetve ugyanaz, a következő felvilágosítással élt, mert láthatóan a nyákon egy közönséges 0.5-1W-os trimmernek van helye:

Idézet:
„A 20 Ohmos poti beszerzése sem egyszerű, mert minimum 2Wattosnak kellene lenni. Én ide 5Wat-os huzal potit tennék be. A kis helio trimmer első bekapcsoláskor szénné ég. (a NYÁK-on ennek van hely) Amúgy meg nem is beszerezhető a 20 Ohm, hanem legfeljebb a 25 Ohm kapható. Mondjuk meglehet máshogy is oldani a gondot. Kérjük tisztelettel a T. szerzőt, hogy oldja meg ezt az apró hibát.

Ugye...
Mindenki tévedhet, vagy csak majsztró...
(#) pisti89 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jún 16, 2019
Régebbi
2015 januári ez a cikk róla
(#) Gafly válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 16, 2019
Ezen a rajzon nem ez a legnagyobb probléma.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 16, 2019
Helló Gabi.
Most hogy ezt írtad Józsinak, meglestem már jól a rajzot pár pillanatra, hogy vajon mire gondoltál. Hát elsőre észre sem vettem volna ebben a rettenetes hőségben. Jár a pont neked, hogy észrevetted.
(#) TAttila77 válasza pisti89 hozzászólására (») Jún 16, 2019
Hogy pontosabb legyek, a Nutube-t előszőr odaát a nagy vízen túl mutatták be a NAMM shown, majd csak ezután mutatták be a frankfurti nagy európai kiállításon nem kis érdeklődést vonva maga után.(2015).Itthon csak 2016-ban számoltak be róla akkor mikor már készülékbe beépítve forgalomba kerűltek. Nem nagy szám ez a cső, inkább a kicsinyke máéretei végett sokoldalúbb hangszerek elektronikájában. Na meg a legfontosabb az, hogy nem kell számolni a tetemes hővel, így olyan helyekre beépíthető, ahol ez fontos kritikus szempont.
(#) Orbán József válasza Gafly hozzászólására (») Jún 16, 2019
Bocsi és köszi!
Az első 2 cső a rajzon nincs testen/negatívon, tényleg.
Én ollóztam a rajzot egy régi RTÉK-ből és szerintem én radíroztam le, mivel eredendően ott kellett legyen.
Nem ez volt a kérdés, de ne vezessük félre a kezdőket...
Viszont itt a nyomtatás, hátha érdekel valakit.
(#) gzu válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 16, 2019
Anódköri soros kondenzátor, mit keres ott? Osztott soros ellenállás másik anódkörben. Mindenesetre érdekes.
(#) Gafly válasza deklinacio hozzászólására (») Jún 16, 2019
Idézet:
„gyenge kimenő transzformátor hibáját”


Ez talán annyira nem gyenge.
Csöves hangerősítőhöz való, bár nem SE, hanem PP.

IMG_2011.JPG
    
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Jún 16, 2019
Talán a jobb oldali jó lehet valamire a többi max folytónak talán.
(#) TAttila77 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 16, 2019
És el is cipelnéd? De vajon benne rejtezik é a trafó még, vagy csak négy pikli van ott félretéve dísznek, hogy valaha ilyen is vot solton? Én beletekintenék.
(#) Orbán József válasza gzu hozzászólására (») Jún 16, 2019
Amikor egy 2 triódás csövet közösítenek, régen, akik a csöves technikán nevelkedtek és még tonnaszám készültek csövesek, így csinálták ezt a közösítést. Nem én találtam ki.
Mindenesetre egy régen tanult embert kell erről kérdezni, aki elmagyarázza ez miért jó.
Én csak követem a példát. Holmi mérnökök csinálták így és többen is...(papírjuk volt róla )
Az osztott soros anódellenállást még én is felérem ésszel, a két anódról nem szimmetrikus a kicsatolt jel különben. Potit, majd fix ellenállást ajánlott tenni.
RTÉK.1969.60.oldal.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2019

kondi.JPG
    
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Jún 16, 2019
Engem? Ezt most nem értem...

Sajnos mi nekünk (hiába bármi papír) nem tanították meg az elektromos áram ellátó hálózat transzformátorainak típusát csak pár szóban....
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 16, 2019
Kettő mellé
Egyébként meg igen, jelentős részben tartalmas a kép fojtótekercs megjelenítést (is)
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 16, 2019
Hülyén néz ki az ember fia, ha olyan hozzászólásra válaszol, amit közben töröltek.
Nem a Te hibád.
Szoktunk így járni.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2019
(#) gzu válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 17, 2019
Még jó hogy vannak "majsztrók, és legjobbak", akik már mindent tudnak, csalhatatlanok. Lefelé csupa okosságokat tudnak osztani. Bocs, ha valakit megbántok. /Akinek nem inge, ne vegye magára/ (:
(#) Orbán József válasza gzu hozzászólására (») Jún 17, 2019
Remélem nem bántottalak, a válaszom közvetett volt.
(#) Orbán József válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2019
Már csak 2MW-os hangrendszer kellene hozzá és kicsit a "kimenőjét" átméretezni...
(#) gzu válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 17, 2019
Fátyol reá
Következő: »»   2085 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem