Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2169 / 2484
(#) Peti98 hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Nem problémával írok ide, hanem véleményekre lenne szükségem. Keresgéltem erősítő után, de néhány helyen érdekes vélemények voltak, így még nem nagyon tudtam dönteni. Így gondoltam arra, hogy itt rákérdezek, mivel vannak itt hozzáértő emberek. Lényeg a lényeg, hogy néztem használtat és újat is. A használt zsákbamacska, az újaknak meg húzos ára van és valami gagyit sem szeretnék venni. Igazából nem lenne nagy igényem. Sztereo erősítők után nézegettem, két db 150 Wattos hangfalhoz kellene egy megbízható. A megbízható alatt azt értem, hogy még véletlen se nyírná ki a hangfalakat, illetve a koppanásgátló sem hülyeség. Lehet ennek a hozzászólásnak nem itt a helye, de azért megkérdezem. Esetleg van valakinek személyes tapasztalata? Milyet érdemes megvenni esetleg használtan vagy újan? Illetve vannak ezek az aliexpressen panelek, ezek mennyire használhatóak? Debrecen közelében lakok, ha esetleg valaki tud erre megbízható, ezzel foglalkozó egyént azt is megköszönném és köszönöm a válaszokat előre is.
(#) reloop válasza Peti98 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Szia! Mire szeretnéd használni az erősítőt? Milyen bemenetekkel rendelkezzen?
A hangsugárzót a 150 W nem írja le, milyen típusú, hány Ohm-os?
(#) Peti98 válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Sima RCA vagy aux , és 6 Ohmos hangfalak.
(#) Peti98 válasza Peti98 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Használat pedig zene és mozizás.
(#) Peti98 válasza Peti98 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Alcomax gamma hangfalak csak egy kicsit felújítva.
(#) reloop válasza Peti98 hozzászólására (») Jún 12, 2019 / 1
 
Ha nem akarsz sokat költeni, akkor a használt készülékek között célszerű válogatnod. Mivel nagy a választék, keress közeli személyes átvételi lehetőséget és próbáld ki mielőtt kifizetnéd.
Például a SONY STR-DExxx sorozatból egész kedvező a kínálat, ahogy átfutottam az ajánlatokat.
Más típusnál a speciális végfok-IC-t kell szigorúan elkerülni!
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2019
(#) Peti98 válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Köszi.
Ezekről esetleg tudsz valamit? Újakban ezeket nézegettem.
Sony STR-DH190
Yamaha A-S201 illetve A-670
Pioneer A10-K
Ezek mind 60ezer forintba kerülnek.
(#) reloop válasza Peti98 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Az újabb készülékről sajnos nem tudok nyilatkozni, remélem lesz aki meg tudja osztani veled a tapasztalatait.
(#) Peti98 hozzászólása Jún 16, 2019 /
 
Üdv Mindekinek!
Érdeklődés céljából írok megint. Használt erősítő vásárláson gondolkodom. Rábukkantam egy Sony TA-F235R típusú erősítőre. Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszönöm előre a válaszokat!
(#) Cinema válasza Peti98 hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Nekem ezzel nincs tapasztalatom, megvetted már, vagy még nem?
Ha még nem, akkor arra tessék figyelni, hogy használt cuccot vagy garanciával, vagy csak kipróbálás utáni döntés alapján vásárolunk meg.
Ki kell próbálni minden használt készüléket, mert többnyire nincs garancia - és utólag nem lehet reklamálni, meg esetleg kisebb hibával lehet alkudni, de komolyabb működési hiba már nem jöhet szóba, az akkor hibás készülék és nem szabad vele foglalkozni.

Üdv!
(#) Peti98 válasza Cinema hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Nem még nem vettem meg, de mindenféleképpen ki fogom próbálni, csak így előzetesen lettem volna rá kíváncsi, hogy milyen. Esetlen széria hiba stb.. A másik fórumba pedig azért írtam, mert az kifejezetten Sony volt, és lehet van olyan aki ezt a fórumot nem követi, de azt igen. De köszönöm a választ!
(#) szaka hozzászólása Jún 22, 2019 /
 
Sziasztok!

Van nálam egy Crown XLS5000 típusú végfok.
Az egyik oldala elszállt a másik pedig a következőt produkálja. A kimeneten 4,5V feszültség jelenik meg ami miatt letilt a végfok. Az érdekesség, hogy látszik az 50Hz-es szinusz jel.
Pufferkondik feladták a szolgálatot?
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Szia! Az alacsony feszültség (L) pufferére tedd a szkópot!
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Ott nem látni!
(#) pucuka válasza szaka hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
AC állásban, és nagy érzékenységgel (mV) nézd! 54 V -on nem is fogod látni.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2019
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Mindkét polaritást nézted?
Ha azon sem látsz durva hibát, a bemenet mérése következik.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2019
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Mindkét polaritást mértem.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Közben a hangszóró kimenetén megfordítottam a mérőkábelt, ugyanis a piros (pozitív) szál a GND és a fekete a kimenet. Így nincs szinuszjel a kimeneten csak -4,5Vdc.
(#) szaka válasza pucuka hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Tovább méregettem.
Csatoltam egy rajzot ami a QSC RMX5050A erősítőé.
Ahogy néztem ugyanaz a felépítése mint ennek.
Az 5532-es IC (U101) 7-es lábán 12Vdc feszültség van.
Valamint a +-16Vdc tápfeszen némi szinuszjel jelenik meg.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2019
(#) szaka válasza szaka hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Ugyanazon az IC-n megmértem a kimeneti jeleket.
Az 1-es lábán szépen megjelenik a bemeneti 1kHz-es jel, a 7-es lábán pedig a csatolt képen látható jelalak van jelen...
Az a furcsa, hogy mind a két oldal ugyanezt a tünetet produkálja.
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Az 5-ös és 6-os lábon mérj egyenfeszültséget testhez képest.
A méréseredményed azt sugallja, GND kötés hiányzik valahol.
(#) Davidd hozzászólása Jún 24, 2019 /
 
Sziasztok! Szeretnék tőletek kérni egy egyszerű erősitő kapcsolási rajzot. Nem kell bele áramkorlát, super diodát külön öcsin panelen tenném fel a bordára. Épitettem egy végfokot, de gerjed... Tápfeszültségem +-33.2V, klassikus ab osztályban kellene, Végtranyokat nem sporolom 2sc5200+2sa1943 egy pár. Nyákterv sem szükséges. Előre is köszönöm!
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Szia!
Az 5-ös lábon 640mV, 6-os lábon 40mV.

Az lehet probléma hogy leválasztó trafóval tesztelem?
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Ezen két feszültség, a 7-es láb és a kimenet mind pozitív polaritású a testhez képest?
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Igen!
A 7-es lábon 13,8V van pontosan.
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
A kimeneti feszültség milyen polaritású? Amit a mérőcsúcsok felcseréléséről írtál az nem egyértelmű.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Egy érdekesség, hogy a végfok bordája (GND) és a trafóból kijövő "CENTER TAP" kábel között 4.3Vdc feszültség van. Pont amennyi a kimeneten.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Pozitív a GND-hez képest!
Készítettem egy képet a kivezérlésjelzőről is
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Jún 24, 2019 / 1
 
Ez teljesen szokványos táp ebben a kategóriában.
A pozitív tápoldali vezérlésed nem működik. Kezd a nyugalmi áram szabályzónál, az általad csatolt rajzon 2-BC koordinátánál van egy R250 pozíciószámú ellenállás. Azon akkora áram kell folyjon, hogy Q109 áramgenerátor képes legyen vezérelni Q110-et. Így haladj sorba Q113 és a végtranyók felé.
Jelenleg mekkora áram folyik egy végtranzisztoron?
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Most jönnek ki a különbségek a QSC es a CROWN gyártói között.
Más a számozás, de amint megtalálom jelzem!
Következő: »»   2169 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem