Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   53 / 94
(#) joco0423 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Akkor is köszönöm
(#) ute0723 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Oké megnézetem bár villanyszerelő szerelte fel a klímát aki elvégzett egy klímás sulit.
(#) kaqkk válasza ute0723 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Tévedni emberi dolog ... Csinálj képet a kültéri- beltéri kötődobozáról .
(#) ute0723 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
jó rendbe!
(#) lzsolti2 hozzászólása Máj 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Autóklímáról kérdeznék, hátha valaki....
Expanziós szelep, vagy a kompresszor hibája , ha megfelelő mennyiségű gáz esetén nem hűt, hanem a kisnyomású és nagynyomású része is egyformán csak melegszik ?
Köszönettel
Zsolti
(#) ute0723 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Szia!Láttam,hogy szegedi vagy én meg makói.Ha nem boldogulok vele esetleg lenne rá lehetőség,hogy megcsináld?
(#) ute0723 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Telefonszámot tudnánk cserélni?Az én számom 06 20 9571501
(#) kaqkk válasza ute0723 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Telefonszámot e mail címet ne írj ki fórumra ,ott a privát üzenet az arra való . Viszont ha bekötési probléma van azt te is meg tudod csinálni (2 eret kell megcserélni a beltériben )
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
(#) BarnaPili válasza lzsolti2 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Én az expanziós szelepet viszgálnám meg. Nyomásokat mértél? A hiba hogyan jött elő? Egyik pillanatról a másikra, vagy lassan?
(#) lzsolti2 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Szia!
Nyomásmérőm csak a kisnyomású csatihoz van. Ott üzemen kívül 4 Bar, üzem alatt 5 és fölötte van.
Tavaly nyáron - ősszel még működött kiválóan, (a téli bekapcsolgatás sajna kimaradt) most használtam volna, de ...
(#) BarnaPili válasza lzsolti2 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Ott valami nem kerek. Üzemben kevesebb nyomásnak kellene lennie a kisnyomású oldalon, mint álló kompressszornál. Innen kezdve a kompresszor is gyanús. Nekem elég gyorsan kinyiffant, nem volt hosszú halódása, nem tudott nyomást előállítani. Kapott a kocsi egy új kompresszort.
(#) lzsolti2 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Valamelyik nap elgurulok a klímáshoz. Kíváncsi vagyok ezek után
Köszi Zsolti
(#) ute0723 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Szia!Nagyon szépen köszönöm a segítséget igazad lett ,a kültéri egységnél két kábel fel lett cserélve.Megcseréltem és azóta működik,hűt-fűt.Üdv.
(#) kaqkk válasza ute0723 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Szívesen , látod nem kellett elmennem megjavítani ...
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
(#) zoli1991 válasza habazutty hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Szia!

Még csak most sikerült megnéznem a LED-et, a kültéri egységen is 5-öt villan a piros led, tehát ott is a CH5 hibát jelzi. Tudnál segíteni, mi lehet a gond?
(#) habazutty válasza zoli1991 hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Szia! Ez abból a szempontból jó, hogy a kültéri “elindul”, viszont őszinte leszek, még nem sikerült panelt javítani vagy javíttatni. Amit én piszkáltam fel azt sem vittük tovább, pláne, hogy az Lg nem javasolja a panelok javítását. Ha van kedved és tapasztalatod esetleg ismerős, akkor egy-egy sör mellett lehet, hogy eredményre juttok.

Sajnos az Lg ráadásul pofátlanul drágán adja az alkatrészeket...
Szerintem.

Régebben az egyik nagyker szervizese mondott olyat, hogy némelyik típusnál ezt a hibát dobta, akkor is, ha az egyik beltéri hőérzékelő volt hibás. Egy próbát talán megér...
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2019
(#) csgary hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
General Line D-9-es, D-12-es klímánál (Vestel, de Alien és egyéb neveken is ismert) ha spontán módon elkezdi a klíma ki és be kapcsolgatni magát pl. éjszaka közepén is, jó eséllyel a panelre derékszögben szerelt "tartalék" mikrokapcsoló a ludas, ezt érdemes kiszerelni, vagy ha nehezen hozzáférhető akkor kibelezni. Ez a kapcsoló amúgy sem túl hasznos napi használatban. Másik típushiba mikor a távirányítók bekapcsolója nem működik egyre fokozódó erejű gombnyomásokra sem. Itt a ludas a fekete "gumitappancs", ami elveszti a konduktivitását, jó eséllyel a felette lévő foszforeszkáló gumi rész kémiai hatása miatt, mert általában az összes többi gomb remekül működik, csak a foszforeszkálós nem. Ez a tappancs óvatos levágásával és egy új tappancs ráragasztásával (bármilyen távirányítóból) könnyen orvosolható.
(#) zsoca85 válasza csgary hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Nem veszett el a világ!

Én már elkot akartam cserélni, a nagy szaki klimás szerelők meg klímát akartak vetetni velem (mert javíthatatlan panelhibás, Gusztustalan)

Próbálkoztam az infravevő kiiktatásával, a mikrokapcsoló kimérésével de semmi nem hozott eredményt.

Erre olvasom, hogy mégis mikrokapcsolo.... Nekem egyszerűbb volt megszakítani a nyákon a vezetőréteget mint kiszedni a kapcsolót és azóta megy.... Hiba nélkül.

Tehát megerősítem, a szakadás vizsgálat bármit mutat a kapcsolóra, ha ki be kapcsolgat ez a lélekvesztő akkor ki kell iktatni, herélni a kapcsolót.

Köszönöm kedves @csgary, ezen nyári napon külön hálával tartozom és örülök, hogy vannak még szakemberek akik segiteni akarnak másokon nem csak a zsebüket tömni.

Sajnos most csak vatikáni valutát tudok felajánlani amit az ügyfeleimtől kaptam én is, így az "isten fizesse meg" írásod, de tényleg köszönjük a hasznos írást!
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2019
(#) Lina1591 hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Hitachi RAS/RAC 50YH5 inverteres klímám szépen hűt fűt de olyan problémám lenne, hogy a beltéri egység automatikus ventilátor sebsebégen nem veszi le a fordulatot, mindig extra nagy fokon keringteti a levegőt erre szeretnék megoldást találni hogyan lehetne megint jó.

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza Lina1591 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Automatán akkor sem veszi vissza ha közeledik a hőmérséklet a beállított hoz ? Hány fokra van állítva ?
(#) Lina1591 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Szia egyértelműen megnéztem 24 C_re állítottam a készüléket két hőmérő is van a szobámba 22c mutattak de a ventilátor sebbegése még mindig extra nagy volt.

Utána feltettem 28C-re de ugyan úgy ment mint a meszes.
(#) kaqkk válasza Lina1591 hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
A turbó üzem nincs bekapcsolva ?
(#) Lina1591 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Ilyen funkcíója kűlön nincs, a legnagyobb a ventilátor sebbeség a turbó üzem.
Én a belső hőmérséklet érzékelőre gondolok.
Bár ha elérte a beállított hőfokot a kültéri szépen leveszei a fordulatot.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2019
(#) kaqkk válasza Lina1591 hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Csinálj egy jó képet a távirányító kijelzőjéről és küldd el a kaqkk007...citrom... ra
(#) Lina1591 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Elküldtem
(#) kaqkk válasza Lina1591 hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Lehet hogy elektronika hiba , ha a távirányítóval kisebbre állítod a fordulatot akkor csökken a fordulat , csak automata üzemmódban nem ?
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2019
(#) dobo hozzászólása Jún 13, 2019 /
 
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem a tisztelt mesterekhez hogy ki mivel tisztítja a klímát?
Van valakinek tuti receptje?
Az alany egy Toyota Avensis 2002 és hiába vigyázom rá mindig büdös lesz a klímája.
Minden használat után kikapcsolom időben célba érés előtt 10km-el.
Amint kikapcsolom érezni hogy nagyon párás levegőt fúj be az utastérbe a ventilátor.
Próbáltam új pollenszűrővel és szűrő nélkül is.
Habot és tisztító folyadékot is próbáltam de ezek sem hoznak tartós megoldást.
A csapadékvíz kifolyása akadálytalan ezt ellenőriztem és nem tudok rájönni hogy hol marad benne nedvesség.
(#) Lina1591 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Pontosan ahogy mondod
(#) synergy válasza dobo hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Szia,
itt ketté kell választani a dolgokat: 1. Ha kikapcsolod a klímát, utána párás levegőt fúj be. Ez teljesen normális jelenségnek látom. Eddig nem így volt?
2. Büdös. Az autó (és egyéb) klímáknál a szagokat okozó baktériumok, gombák a nedves helyeken tanyáznak. Ez lehet akár a pollenszűrő is. Tehát azt minden szezon előtt cseréld, a környékét, porszívózd ki. A nedvesség "keletkezési helye" az elpárologtató. A legjobb, ha hozzáférhető, és be tudod fújni fertőtlenítő folyadékkal, vagy habbal.
Általános érvényű, hogy a szellőző rendszer minél több traktusát kitakarítod, annál jobb eredményt kapsz. De tudom, hogy ez típustól függően elég nehézkes is lehet.
Tipp: ha nem férsz hozzá az elpárologtatóhoz, akkor a kifolyón keresztül fújd be a habot.
(#) zoz11 hozzászólása Jún 13, 2019 /
 
Üdv
Esetleg nincs köztünk itt olyan aki egy DAIKIN folyadékhűtőnek tudná a szerviz jelszavát?
Következő: »»   53 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem