Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 76
(#) lgyk hozzászólása Szept 5, 2006 /
 
Üdv!

Vettem egy multimétert, de nem kaptam hozzá használati utasítást. :help: Ha valaki tudna küldeni/linkelni ehhez való doksit, megköszönném.

Illetve pár kérdés:

Hol lehet átfogó ismertetőt találni a multiméterek használatáról?

Ebben a típusban van hőmérő, de pontatlanul írja ki az adatot, valamint nincs hozzá szenzor (külső). Lehetséges, hogy belső szenzora van? Akkor mi értelme van a +1000 C-os méréshatárnak?
(#) szabi83 válasza lgyk hozzászólására (») Szept 6, 2006 / 4
 
készülék

Nekem épp nem 112 van, hanem 111-es..
ez
nekem annyi a kérdésem, mint az látható a "készüléken" is a "dióda-vizsgáló" és a "hFE" között van 4szögjel piktógram vagy minek is nevezzem, ebben az állásban mi a jó francot csinálhat? semmi nincs sehol róla.. érdekes, vajon mi lehet?

Idézet:
„nem kaptam hozzá használati utasítást.”

garitse? dobozát sem?
vidd vissza a boltba aztán mond meg nekik adjanak 1et, kül a fogyi védelemhez mész panaszkodni :yes:

üdv
(#) hzsolt77 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Sziasztok!
Idézet:
„"dióda-vizsgáló" és a "hFE" között van 4szögjel piktógram vagy minek is nevezzem, ebben az állásban mi a jó francot csinálhat?”

lehet hogy kitöltési tényezőt mér százalékban...
erre tippelek
(#) lgyk válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Üdv!

Majd visszamegyek érdeklődni. Gari van, ki is van töltve. Ott a boltban egy árban volt a két típus (111,112), a 111 négyszögjelet tud mérni, a 112 hőmérsékletet. Többet nem tudok, én is csak nézek nagyokat, hogy mi mit jelent...
(#) szabi83 válasza lgyk hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Idézet:
„négyszögjelet tud mérni”

érdekess a doksi erről nem szól...

az is fura , hogy az amit linkeltem ott a 112-nél irva vagyon hogy: "Hőmérséklet: -20°C - +1000°C"

még a 111-es nél nem jelzik..., a készüléken meg van.nahát
(#) Sebi válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Sztem 1kHz-es négyszögjelet ad ki. Meg kell nézni!
(#) szabi83 válasza Sebi hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
kitöltést nem mér..

1khz -et sem ad ki :no:

viszont amikor a hangszóró rajta volt és a membránt mozgattam akkor + és - számokat írt ki

üdv
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
akkor az biza négyszögjel kimenet lesz. Lehet vele tesztelni...pl. számlálót, ledet,stb...
(#) source2 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
HI

nekem is van egy ilyen maxell műszer, valmivel komolyabb, az kapacitást is mér, de láttám már olyat fényterősséget is mér! nekem van hozzá hőm. szenzor csak elhagytam a kézikönyvét aztán nem tom melyikbe kell bedugni hogy mérjen, és rárajzolva sincs :S.

egy kérdés: valki nem tud egy jó fényerősségmérő kapcsolást? láttam egyet egy bizonyos TSL220 IC vel, de sajna ezt már egy ideje nem lehet kapni, egyébként nagyon eccerű volt még 5db TIL306 kijelző kellet hozzá, ami pont van othon

a TSL220 az egy fényt frekvenciává alkító IC, gondolkodtam egy NEE555+fotodióda párosításon, de nem jött össze.
(#) bbatka válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Elvileg négyszögjelet adhat ki. Gyakorlatban lehet hogy nem ad ki semmit. Úgyanis gazdaságossági szempontok miatt úgyanabba a dobozba teszik a különféle tipusokat.
(#) RdsG hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
Nem akartam új topicot nyitni(vagy nyissak? ),; szeretnék beszerezni egy multimétert ami az alap dolgokon kívül kapacitást is tud mérni. Nem vagyok jártas etéren, ugyhogy véleményt kérnék.

Az alábbiakat szemeltem ki:
http://www.meromuszerek.hu/product_info.php?cPath=21&products_id=37
http://www.meromuszerek.hu/product_info.php?cPath=21&products_id=38
(#) Dudus válasza RdsG hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Ha megnézed a paramétereit a drágább nagyobb tartományban mér , más lényegi különbséget nem látok közöttük....
(#) Balázs válasza RdsG hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Nekem MX-25 304 van, és nagyon meg vagyok vele elégedve! Igaz, ez kicsit drágább.

A linkeken szereplő műszerek közül a 301-es jóval nagyobb ellenállást (200MOhm) és kapacitást (200uF) is tud mérni, de úgy látom, nincs benne hőmérő. Te tudod, hogy neked melyik a fontosabb...

Szerk: Látom, Dudus már megválaszolta előttem, csak nem frissítettem a lapot... Mindegy, azért benthagyom...
(#) RdsG hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy még gyűjtök egy 304esre.
(#) cooler15 hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
helloo mindekinek---
tegnap vettem egy Maxwell mx-25312 tipusú multimétert, nagyon jó meg minden csakhát van egy gomb amit nem tok mire való... a neve APOD......foggalmam sincs mire jó..
nincs benne a kezelési útmutatóba sem..sajna...
ja és a hőmérőadapter... ugyebár azt úgy kellene csatlakoztatni, hogy a kondimérőt berakni és abba kell belerakni.. de ha belerakom akkor a kijelzőn nem a 023 jelenik meg vagyis 23 fok hanem elérak egy 8ast nem tom mér..de ha kiveszem akkor a belső hőmérő visszaáll és újra 023-at mutat...
na ez mér van?

előre is köszi a segítséget...
cooler
(#) lgyk válasza cooler15 hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Az MX-25 112-nél a COM és az "Volt/Amper/Ohmmérő dugó" közé kell rakni a szenzort.

A gombra nincs tippem.

Nem tudja valaki, hogy a szenzor milyen elven működhet? Két fémdrót között egy kis fémgömb. Vagy termoelektromos, vagy ellenálláshőmérő...
(#) lgyk válasza lgyk hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
A kérdést bonyolítja, hogy a megjelenő feszültség és az ellenállás is nő a hőmérséklettel.

Feszültség szobahőmérsékleten 0,0 mV, 100 fokon néhány mV mérhető, szobahőfok alatt pedig negatív feszültség jelenik meg. Lehet, hogy a Seebeck-effektushoz szükséges másik fémes csatlakozás a multiméter házában van? Akkor viszont csak relatív hőmérsékletet tud mérni...
(#) cooler15 hozzászólása Márc 16, 2007 /
 
köszi a segítséget...
a hőmérő megoldódott (csak rossz helyre dugtam a csatlakozót, mer nem figyeltem... ), de sajna a gombra még mindíg nem találtam semmmit
(#) lgyk válasza lgyk hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Leírom, hátha valakit érdekel: tehát a műszer hőérzékelője egy K-típusú hőelem.

Viszont a mért értéket (elvileg) szabályozza egy termisztor a "hideg" csatlakozásnál, így nem függ a műszer hőmérsékletétől a kijelzett érték.
(#) KPeti hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Maxwell MX-25 102 -es multiméterem. Már egy jó ideje megvan és azt vettem észre, hogy a bal alsó sarokban jelzi, hogy le van merülve az elem. Na ezzel semmi gond, épp minap vettem egy új elemet a Plus-ban, berakom és még mindig jelzi hogy le van merülve. Az új elemen a terhelés nélkül mért feszültség 10V. Most melyik a rosz? a műszer vagy az új elem?
(#) KPeti válasza KPeti hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Megoldódott.

Rossz volt a vadi új elem :S
(#) Gyimate hozzászólása Máj 22, 2008 / 1
 
Nekem olyan multiméterem van amibe beépített hőmérő is van, ezzel az a problémám, hogy nem mér pontosan (az én testhőmet 29-30 fokra becsülte). Ezt kellene valahogy beállítani, hogy a pontos adatokat mutassa, ha kell tudok képeket is felrakni. A segítséget előre is köszönöm.
(#) Medve válasza Gyimate hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Jó lenne róla egy kapcsolási rajz, de ha külső szenzor nélkül is mér, akkor nyilván van egy termisztor benne is. Ezt, ha belenézel, akkor felismerhető és közel hozzá, (vagy inkább a hőelem csatlakozóhoz) találhatsz egy trimmert, azzal helyrehúzhatod
(#) Gyimate válasza Medve hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Kapcsolási rajzot sajna nem tudok feltenni, esetleg képeket róla hátha az segít. A közelében meg nincs trimmer, csak messzebb van egy csomó, és inkább nem tekergetem ész nélkül, mert a végén telljesen elállítódik.
(#) kobold válasza Gyimate hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Esetleg a multiméter típusa is segíthet, lehet, hogy valakinek van róla rajza.
Ha beépített hőmérő van benne, hol mértél testhőt? A bőrfelszín nem feltétlenül ad jó eredményt bárhol.

Szerk.: tettél fel képet közben; nem a hőszenzor beépített, hanem csak a feldolgozás K, vagy J típusú hőelemet szoktak fogadni. A kérdés továbbra is érvényes: hol és hogyan mértél?
(#) Gyimate válasza kobold hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Gyártó: BEN ELEKTRONIC
Típus: MY-64
Adtak hozzá külső hőmérőt is, és azzal mértem le magam.
Amúgy van benne beépített hőszenzor is
(#) Medve válasza Gyimate hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Ész nélkül semmikép se! Az MY-64 ben pl igy van, valami ilyet keressél...
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
De ráéreztem, na akkor itt van az egész...Amúgy...én úgy érzem ne sajnáld, ennek a hőelemnek inkább a magasabb hőfokoknál kell pontosnak lenni, ott használják inkább

MY-64.GIF
    
(#) Gyimate válasza Medve hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Ezt a részt megtaláltam benne csak nincs ott a trimmer.
(#) Medve válasza Gyimate hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Kérnék én valamit...ellenőrizd le 100 fokon is! Esővíz, szenzort a víz ne érje, átszámolni tengerszintre, ahogy kell...
Következő: »»   1 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem