Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 76
(#) Gyimate válasza Medve hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Megpróbálok szerencsét próbálni, átmérem az összes trimmert, hátha megtalálom azt a 200 ohm-ost. Szerencse, hogy 2 multiméterem van
(#) Gyimate válasza Medve hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Még előtte átmértem a multimétert és találtam egy trimmert ami össze van kötve a hőmérő résszel ( a 6-ból ez az egyedüli ilyen) lehet, hogy ez lenne az? Legfeljebb lemérem hány ohmon áll, és ha nem jó visszaállítóm. Amúgy régen mért rendesen kis hőmérsékleteket is , és engem ez is zavar, hogy most miért nem teszi.
(#) Medve válasza Gyimate hozzászólására (») Máj 22, 2008 / 4
 
Forraszd át a hőmérő részt, de elállítódhatott a trimmer is...
(#) Gyimate válasza Medve hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Megvan a hiba, tönkre van menve az a trimmer, akárhova is csavarom mindíg 0 ohm-ot lehet rajta mérni. Valahonnan beszerzek egy ugyan olyan trimmert és beállítom.
Köszönöm szépen a segítséget, nélküled nem sikerült volna!!! Megérdemled a pontot
(#) huba hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
Valakinek nincs My-64 lcd-je? az enyém valahogy berepedt és nem jelenik meg az elem szimbólum.
(#) Medve válasza Gyimate hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Köszi, de nincs mit, végül is Te találtad meg a hibát...
(#) tujunga hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Nem zavarnék, ha nem érdekelne: van egy kicsi multiméter ami biztos többet tud, mint amire használom: V-t mérek aksiról..
Segítséget kérek, hogy tudom kiokosítani magam, hogyan (!), mire is használhatom?
(Olvastam / /, hogy hőszenzora is van némelyiknek: pl: RC motor, vagy szabályzó hőmérsékletét is tudnám mérni?
Hogyan tudom mérni a kis brushless motor (kefe nélküli) Watt felvételét?
Ha valakit felidegesítettem, írjátok meg, elfelejtem a fórumot, ha akarjátok)
(#) Kovidivi válasza tujunga hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Jó helyen kérdeztél!
A motor teljesítményét úgy tudod megmérni multiméterrel, átkapcsolod a multit 10A-es méréshatárra, utána a piros vezetéket átdugod a 10ADC-s dugóba (mert eredetileg a V ohm mA-ben volt), és a motor egyik vezetékét az akksira kötöd, a másikat pedig a multi egyik vezetékére, a multi másik vezetékét pedig a akksi másik kivezetésére kötöd. Ennyi.
(#) vlacexx hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Sziasztok van egy Maxwell MX-25 313 meromuszerem, nem tudom mi lett vele de egy ideje mar nem tudok ellenalast vagy diodat merni vele mert 22 ohm neki a maximum ez alatt tokeletesen mukodik . mi lehet az oka?????
(#) Árpy válasza tujunga hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Annyival kiegészíteném még Kovidivi hozzászólását, hogy nagy áramot lehetőleg csak rövid ideig mérj, mert túl nagy áram mellett hosszú idő során a sönt akár el is éghet a multiban.

Üdv, Arpy
(#) Frankye válasza tujunga hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Hőszenzorral kapcsolatban ezt a kis kapcsolást találtam nemrég egy régebbi Ezermester újságban:

hőmérő.jpg
    
(#) tujunga válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Köszönöm, hogy válaszoltatok (a türelmet is.. )
Kovidivi világosan leírtad, kiszállok mindjárt, megpróbálom a habrepülő motorján, de:
Árpi: a motor kb 25 A-t vesz fel, azzal a bizonyos hossú, ill 7X4-es (coll) propellerrel.
Ha lesz ilyen, 100 A-t is megmérhetek: rövid (az mennyi) ideig?
Még:
Kérdeztem, hogy a multiméterrel kapcsolatos tudást hol -most már úgy írom- "bővíthetem?
Vagy maradjak ebben a topikban?
Uff.t
(#) Kovidivi válasza tujunga hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
10A-t is max. 1mp-ig mérj egy sima mezei multin! Ha speciális multid van, mutass róla képet, és/vagy írd le, a specifikációit!
(#) zenetom hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Vettem egy multimétert, Maxwell MX 25 201-et, de a hőmérő nem akar jól működni. Odarakom a páka végéhez és -17-et mutat, pedig azt írja hogy Celsiusban leolvasható az érték. Akkor most rossz a hőmérő szonda vagy a műszer?? (Jó helyre van bedugva és a funkció is jó)
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
kicsit bátorkodtam és fordítva is bedugtam... így jól méri..
azért visszavigyem a boltba? (megint vonatozni 40km-t
(#) Gyimate válasza zenetom hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Nem kell visszavinni, csak vigyázni kell arra, hogy a hőmérőt jó dugd be a multiméterbe, mert külömben nem jól mér.
(#) berci1987 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Szia ! Szerintem "széria hiba" lessz én is ugyanígy jártam.
(#) válasza berci1987 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Szia!

Ezt kifejtenéd nekem picit bővebben? (szóval konkrétan mi baja volt a tiednek?)
Csak kíváncsiságból kérdezem, nekem is van egy ilyen multim, még nincs egy hónapos sem. De nekem úgy tűnt hogy szokásos Maxwell minőség (remélem nem tévedtem...)

(#) Remci hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Van 1 MX-25 304 tipusú multiméterem ami eddig nagyon jól működött, de most hogy váltófeszt szeretnék mérni, nem mutat feszültség értéket. A kijelzőn megjelenik hogy AC -0.00 és semmi több. DC-t tudok mérni, meg minden más funkció működik csak ez az 1 nem.Ilyenkor mi van? /vegyek másikat? / Szerintetek hol keressem a hibát? Egyáltalán volt már valakinek ilyen jellegű problémája? Előre is köszi a választ!

Üdv!
(#) válasza Remci hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Szia!

Először is: mennyi idős a multid? Ha minden igaz, akkor kaptál hozzá egy garanciajegyet is; először én biztos ezzel próbálkoznék! Ha még érvényes rá a gari, akkor helyedben én nem bontanám meg; felesleges vacakolni vele, majd a szerviz megoldja
Különben is, ha belenyúlsz - a kézi forrasztgatásnak általában nyoma is marad ugyebár - akkor akár sikerült megjavítanod, akár nem, a garanciát máris buktad.

Az én MX-25 201 -esemre 2 év gari van, tehát szerintem neked is annyi kell hogy legyen rá. Szóval kezdd a garis szervizzel, ha javasolhatom
(#) Remci válasza hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Szia!

Most hogy mondod, megnéztem a gari jegyet és pont 1 hónap múlva jár le. /úgy emlékeztem hogy régebben vettem / Mostmár csak szervizet kéne találni ahol meg is nézik, de csak 1-et ír a papíron az meg Debrecenbe van /jó messze tőlem/ Na mindegy, beszélek az üzlettel mit tudnak intézni. Még egyszer köszi!

Üdv!
(#) válasza Remci hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Szia!

Igazán nincs mit
Egyébként megnéztem, nekem is ez a debreceni cég van feltüntetve a garanciavállalás helyeként - pedig itt Pesten vettem az Elektrokonthában.
(#) Sendi hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek.
Ma kinyírtam a Maxwell 25-501-es műszeremet.
Egy kikapcsolt berendezésen mértem ellenállást, de egy vezetékpáron egy másik bekapcsolt gép reteszfeltételként 24V-t visszaküldött.
A műszer bemenet most már védve van mindentől, mert közel 0 ohm-mos lett.
Ha valaki tudna segíteni ötletekkel, vagy egy megbízható szervizt ajánlana, az megköszönném.
Nálam ez a készülék 1 hete van, ha lenne valakinek kezelési kézikönyve, vagy esetleg rajza az külön megköszönném.

Köszönettel.
(#) Sendi válasza Sendi hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek.

Szétszedtem a műszert, egy kis kondenzátor égett le.
Kicserélve elektromosan minden rendben.
De mechanikusan nem tudom összerakni.
A műszer üzemmód választó tárcsáit beállítom, hogy jó legyen, amikor az előlapon lévő "tüskére" ráhúzom, az elmozdítja a tárcsákat, és már nem is mér.
És sehogy sem tudom beállítani.

Csinált már valaki ilyet?

Köszönettel.
(#) proba válasza Sendi hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Szerintem rosszul állítottad be a tárcsákat,esetleg 180 fokkal elforgatva?
(#) Sendi válasza proba hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Helló Proba.

A két tárcsa (alsó és felső nyákon csúszó) nem tud elmozdulni egymáshoz, és a tárcsák furata, a csaphoz igazodva "ékpályás". A kör egyik oldala csapott.

Éjszaka azon gondolkodtam, hogy a tárcsákként 6 db. (3-3 db.) érintkező van. De a felsőn 3db. és 180° ra csak kettő. Hogy minden óvatosság ellenére nem ugrott -e el egy érintkező. Körbenéztem, de nem találtam.
Esetleg nem tudja valaki, hogy hány érintkezőnek kell lennie?

Köszönettel.
(#) proba válasza Sendi hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Amit én láttam (más műszer) abban is igy volt elrendezve .A szemben levők nem ugyanazon a köríven futnak .A hármas részen a legkülső középsö legbelső,a kettes rész ezt megközölve.
(#) szabopeteke hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Sziasztok. Pár napja tömkretettem MX 25-201 típusu műszerem mA-mérés funkcióját.A többi funkció működik csak ez az egy funkció sztrájkol.Szétszedtem,csak egy rosz alkatrészt találtam benne, de azt két darabban.A következő van ráírva: C250 R200. A panelen F betűvel jelölik, Egy lencse alakú citromsárgás "objektum".Lényegében sorba van kapcsolva a műszer belső kapcsolásával. Így szakadás van a COM és a 200mA dugó között.Van aki szerint szimpla biztosíték,van aki szerint varisztor, Van aki szerint VDR-ellenállás, van aki szerint kondenzátor(bár ez utóbbit nem hiszem). Mi ez? Egy boltban azt mondták,hogy varisztor,de ilyen féle-fajtát nem tudnak beszerezni,adnak másmilyet,próbáljam meg azt. Ha valaki tud érdemben hozzászólni, legyen szives. Előre is köszönöm.
(#) gammabuta hozzászólása Aug 29, 2008 /
 
üdv,

multiméter ampermérője romolat úgy el, hogy egyser jól működik, másszor a kevesebb ampert mutatja többnek és fordítva?

'1101 digital multimeter' a tipusa

és fura mód vagy amit mérek vele az romlott el vagy a multi csap be. (Egy stepdownnál több ampert mutat bemenő ágon mint a kimenőn, pedig ez eddig gyakorlatilag és elvileg is fordítva volt)
(#) Árpy válasza gammabuta hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Helló!
Melyik állásban mértél, amikor tönkrement? Nem lehet, hogy túl kis állásban mértél, és nem bírta a vezérlőIC, ezért megsérülhetett?
Vagy még a sönttel lehetne probléma, de akkor vagy mindig többet, vagy mindig kevesebbet mérne, és nem váltakozna.
Üdv, Arpy
Következő: »»   2 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem