Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   521 / 580
(#) vargaf válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Már csak egy dolgot nem értek, ha van rajz, panelrajz és fénykép is miért kell barchoba játékot játszani, ahelyett, hogy minél több információt a segítők rendelkezésére bocsájtanál? Főleg ha tudod, hogy nem egy elterjedt típusról van szó.
(#) mindenes hozzászólása Júl 1, 2019 /
 
Sziasztok! Zannussi FA 832 gép programkapcsoló gombját hogyan lehet eltávolítani?,jobban meg kellene bontsam a gépet, de ehez előbb a pkapcsoló gombját kellene eltávolítanom, ez még a mechanikus körbejárós típus.

WP_003558.jpg
    
(#) Energomat860 hozzászólása Júl 1, 2019 /
 
Keves Mindenki!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Most tudtam leülni a géphez és konvertálni a fájlokat, hogy fel tudjam őket tölteni.
A NYÁK-terven fel van tüntetve az összes alkatrész, ami kiépítésre került. Van egy ellenállás, az elírás, nem 220M 1W, hanem csak simán 220R 1W, ez is lett kiépítve a panelból.
A 100pF/250V az 3 kerámia kondenzátornak van írva, de gyárilag ott 8M 250VB jelű, elvileg varisztor volt, jelenleg az is van beépítve a panelba.
A panel, ezekkel az elemekkel és a fent leírt ismert hibák kijavítása után került összeépítésre és semmit se csinál. Teljesen kuka. Nem füstöl, nem zárlatos. Egyedül az 5,7k/7W ellenálás melegszik.
(#) Energomat860 válasza mindenes hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Szia!

A gomb karimáján belül vannak ilyen fülek, azok tartják benne a kezelőlapban, azokat kell valahogy ügyesen hátulról benyomni.

gomb.png
    
(#) mindenes válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Köszönöm. Közben meglett a megoldás. A gomb peremén található egy kb 1 mm átmérőjü lyuk. Ezen kersztül a megfelő szerszámot érzéssel benyomva a gomb reteszelhető, kifelé húzva s az óramutató járásával ellentétesen elforditva eltávolítható.
(#) varga jano válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Szia !
A TDA1085C foglalatban van ? Cserélve volt ? Külön , nem a mosógépben , a kártyát , bemérted ?
Ha nem titok , a kapcsolási rajzát a kártyának , megosztanád ? Esetleg PM-ben ?
(#) Energomat860 válasza varga jano hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Szia!
Nem lenne titok, ha meglenne, de sajnos nincs. A projekt úgy indult, hogy a gép egyszercsak nem akart centrifugálni, mivel a panel ki volt töntve gyantával (valószínűleg a toroig tekercs súlya és a rázkódás miatt, mert a hasonló panelek amikben nincs tekercs nincsenek kiöntve), így nincs vesztenivaló alapon széttúrtam a gyantát és egyesével kiforrasztottam az alkatrészeket, betettem kis zacskókba és feliratoztam. Ezek után lett méretpontosan lemásolva a NYÁK és beszerezve az alkatrészek, majd összeéptve mint egy kit. A panelen volt 5 db üvegdióda, amik elég nehezen voltak beazonosíthatóak, így nem kizárt itt a felírásnál a tévedés lehetősége.
Prübáltam megszerezni a gyári elvi kapcsolási rajzot, de sajnos sikertelenül. Így maradt a minta utáni másolás.
TDA 1085 A van benne, gyárilag nem foglalatban volt, most az első összerakásnál sem abba lett betéve, de ezt tervezem orvosolni.
Külön is mértem, de mivel én nem vagyok profi mikroelektronikus így nem jutottam előbbre.
(#) vargaf válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Azért "varga jano" feltételezése a titokról nem teljesen alaptalan:
A téma indítása
Csak néhány hozzászólás után tudtunk meg olyan részletet amit már az első alkalommal is ismertethettél volna!
(#) Energomat860 válasza vargaf hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Jogos.
Azonban az a rajz sajnos nincs meg.
(#) varga jano válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Bocsánat ! De te írtad :"Van e olyan program amiben megrajzolva az áramköri elemek ismeretében leszimulálja és hibát ír."
(#) Energomat860 válasza varga jano hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Közben utánaolvastam a témának és mindenki azt írja, hogy csak a NYÁK terv alapján nem lehet visszafejteni az elvi kapcsolási rajzot. Többen is kerestek ilyen programot, és azt írták ott az okosok, hogy ilyen nincs. Én arra gondoltam, hogy a virtuálisan, a programban összeépített elektronikában kiszúrja a program a hibát. Úgy mnt ahogy a végeselemes módszer. Összeépíted a karosszériát, megadod a jellemző terheléseket és megmondja, hogy hol fog eltörni, repedni, stb.
(#) varga jano válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Légy oly bájos és rajzold vissza nyátervedből a kapcsolási rajzot ! A NYÁK fólia , és a pocíció ábra éppen elég hozzá !
(#) varga jano válasza varga jano hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Te írtad : " Van e olyan program amiben megrajzolva az áramköri elemek ismeretében leszimulálja és hibát ír."(?)
(#) Energomat860 válasza varga jano hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
OK, köszi. Akkor nekiállok.
(#) varga jano válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Like .
(#) vargaf válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Idézet:
„csak a NYÁK terv alapján nem lehet visszafejteni az elvi kapcsolási rajzot”

Ha ez így lenne nagyon szomorú lenne, Ennél összetettebb áramköröket is visszarajzolnak. Az más kérdés, hogy kinek milyen gyakorlata van ebben.
(#) Penta123 hozzászólása Júl 7, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni az alábbi probléma megoldásában.
Hét-nyolc éve vettünk egy zanussi zte285-ös szárítógépet, majd a tágabb családba még kettőt. Azóta a három gépen összesen négy panelt cseréltem, nem kell mondanom, hogy nem kevés ráfordítással.
A hibajelenség minden esetben a "se kép, se hang" volt. Tisztában voltam vele, hogy tápegység gondja van, de úgy gondoltam, hogy nem javítható. Most ismét megadta magát az egyik és utána olvastam a neten, hogy a tápegység javítható az LNK304GN feszcsökkentő cseréjével, ami ebben az esetben a hátlapon található. Továbbá arra is felhívták a figyelmet, hogy egy soros ellenállást is ki kell cserélni, valamint egy induktivitást.
Tudna valaki az ellenállás és az induktivitás beazonosításában segíteni?
(#) varga jano válasza Penta123 hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Szia!
Az R25 és R76 ellenálást mérd meg ellenállás mérővel! Ha szakadtak cseréld! Az LNK304GN SMD 7 lábú IC-t cseréld! Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2019
(#) Dino71 válasza Penta123 hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
És ha már hozzányúlsz, cseréld a fő bűnösöket is az összes elektrolit kondenzátort. és lnk305 öst tegyél bele az többet bír.
(#) Penta123 válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Varga Janó ésDínó71, köszönöm a segítséget.
(#) cupika97 hozzászólása Júl 9, 2019 /
 
Sziasztok. Beko WMB51041 mosógépünk megbolondult. A programállító forgatható gombra csak néhány program érhető el. Gombot szétszedtem, kitakaritottam, és a végén mértem az ellenálást rajta, szépen növekedett ahogy kell. 15 darab ellenálás van benne, és úgy csatlakoztassa sorba a gomb. A kábelt ami összeköti a vezérlőjével átmértem, mind a 3 száll 0 ohm. A vezérlő egységen a csatlakozót átforrrasztottam, az sem segített. Mitha szoftveresen romlott volna el. Semmilyen hibakódot nem ír ki. Eggyik programon próbáltam mosni, szépen kimosott. Csak az a gond hogy 30 fokon, ami nem elég.
(#) karijani hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Sziasztok
Van egy Whirlpool awt 2284 es.
Minden centrifugázásban benne marad.( Nem áll le)
Nem tudom hogy mi lehet a problèma mi állítja le a centrifugálást.
(#) VIM válasza karijani hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Szia! Nézd meg, hogy nem-e vízszint probléma miatt nem engedi továbblépni a programot amit a nyomáskapcsoló ellenőrizne. A szivattyú esetleg a rendelkezésére álló idő alatt ha nem tudja kiszivattyúzni a vizet vagy a nyomáskapcsoló a légcsapdából rossz nyomásértéket érez, nem megy tovább a program.
(#) karijani válasza VIM hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Ha a nyomáskapcsoló nem ad jelet hogy le van szivattyúzva a viz el se indítja a centrifugálást.
(#) VIM válasza karijani hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Talán amit kicentriz a ruhákból vizet az nem ürül ki adott időn belül ... a program motor addig nem lépteti tovább az érintkezőket a panelen. Ha magas lenne a vízszint akkor persze hogy nem fogja megkezdeni a centrizést.
(#) palko0125 válasza karijani hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Szia!
A vezérlő panelen van egy 1,5µF/275VAC kondenzátor. Ez a tápegység soros tagja. 95%, hogy az a ludas.
Üdv, Palkó.
(#) poles hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
A szokásos szakadt ellenállás, kinyílt LNK304 hibával került ide ez a panel, a csere után viszont továbbra sem éled, semmi fesz nem mérhető a trafó szekunderén. Táp primer pufferen ott a fesz.

Külső 5V-ról táplálva viszont pittyen, villognak a ledek stb. A táp primer körben az IC körül mindent átmértem, de semmi... A 3 szekunder körben sem mérek zárlatot. Minden ötletet, tanácsot szivesen fogadok!
(#) palko0125 válasza poles hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Szia!
Azt hiszem egy ilyen panelon volt az a hibám egyszer, hogy az ic és a trafó összekötése egy furatgalvanizáláson keresztül volt megoldva (egyik oldalról a másikra ) és az fáradt el. A zárlat következtében pedig megszakadt. Egy áthidalással megoldódott.
Kövesd végig a trafó primer körét. És 304 helyett 306-t tegyél bele.
Üdv, Palkó.
(#) poles válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Sajnos az is ép...marad a trafó, próbálok donort keríteni
(#) palko0125 válasza poles hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
A trafó primerén mérhető bármilyen feszültség? Ic kap tápot?
Következő: »»   521 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem