Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   520 / 580
(#) janyka19 hozzászólása Jún 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Lenne egy újabb kérdésem, problémám amivel még nem találkoztam. Adott egy Candy CTI 910-es felültöltős mosógép. Mindent hibátlanul csinál a gép, program szépen lefut, minden patika. Kezelőgombok és programkapcsoló működik, viszont van rajta egy szép nagy digi kijelző ami egyik pillanatról a másikra tönkrement. Ügyfél szerint mosás közben, volt egy kis vibrálás, villogás a kijelzőn de még a mosás végéig működött. Következő indításkor már nem mutatott semmit a kijelző, csak sötét, viszont a gép az mos ugyan úgy hibátlanul. Ahogy néztem lehet hozzá kapni külön kijelzőt, de elég barátságtalan árban van. Viszont kérdésem lenne, hogy biztosan a kijelző ment tönkre vagy esetleg ahová csatlakozik a fő panelre ott az a része ami vezérli a kijelzőt?
Lehet ezzel kezdeni valamit vagy kuka, találkozott már valaki ilyen hibával.
Előre is köszönök minden segítséget, hozzászólást.
(#) tippolak válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Szia! köszönöm a tippet! ma este kiszereltem a vezérlőpanelt,és kiderült hogy a hűtőborda alatti egyik 24V-os relé lába a nyáklapon kifüstölt, lehet akkor ez lesz a hiba forrása? képet mellékelek ha megtennéd hogy ránézel? Szerinted, ha ez okozza a hibát, érdemes újra kicserélni,(gondolom ráforrasztani nincs értelme a régire)? /Esetleg ha tudsz ajánlani Budapesten boltot ahol érdemes ezt beszerezni?/
Előre is köszi!
(#) tibec válasza janyka19 hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Szia! A leírásod alapján szerintem valahol érintkezési hiba van!
(#) tippolak válasza tippolak hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Megoldódott ,új relét forrasztottam be a régi helyére, ez volt a hiba, azóta működik a gép . köszönöm az infókat!
(#) palko0125 válasza tippolak hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Szia!
Ha a láb nincs elégve csak simán forraszd vissza és ok. Attól függetlenül a kondit szerintem cseréld ki.
(#) janyka19 válasza tibec hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Szia. Igen az volt a gond. Megoldódott. Ami összeköti szalagkábel a kijelzőt a panellel ott a csatikat mind két oldalon átforrasztottam és jó lett. Köszi.
(#) stenglt hozzászólása Jún 22, 2019 /
 
Szervusztok

Electrolux EWT 1066 érintőkapcsolós mosógép programját nem lehet indítani az érintésre nem reagál.
Centri fordulatot lehet változtatni az a felület aktív.
Találkoztatok-e már ilyen hibával, van-e rá viszonylag olcsó megoldás ?
(#) Balu1980 hozzászólása Jún 23, 2019 /
 
Üdv mesterek! Van egy csodálatos Gorenje wa 7439 típusú mosógépem.
A gép 5 éves és csak annyit csinál hogy össze vissza villog rajta minden, bárhová is tekerem a programozó gombját.
Fizikai probléma nem látszik a panelon, kondikat cseréltem, motorvezérlő is jó.
Sajnos nincs több ötletem mit kellene esetleg megnézni még rajta.

Köszönöm a segítségeteket.
(#) botesz válasza stenglt hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Nem villog vissza sárgán vagy pirosan?Lehet hogy van benne hiba ami miatt már indítani sem enged.
(#) palko0125 válasza stenglt hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Gyerekzár nem aktív esetleg (ha van benne ilyen funkció)?!
(#) Balu1980 válasza botesz hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Nem jelez vissza semmit. Csak villognak össze vissza a diódák meg a kijelző is.
(#) Balu1980 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Nem aktív. Csak össze vissza villog minden dióda.
(#) szlacis70 válasza szlacis70 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Sziasztok,

Electrolux 10420w (0092_0008d) motorjában kicseréltem a tacho tekercset, összeraktam és bekapcsolásnál megint eldurrant a vezérlő panelen a tacho kör csatlakozó vezetés és azt követő ellenállás és 4 lábú alkatrész. Valószínűleg ugyanúgy nagy áramot kapott a tacho kör, mint szénkefecsere után, csak akkot a tacho tekercs adta meg magát, most meg a panelen a tachokör.

A motor csatlakozó 7 pólusu, helyesen volt csatlakoztatva, ezt ellenőriztem.
A motoron a 6-7 polus a tacho itt volt ellenállás Kb. 8ohm 15 helyett,
1-2/5 között is volt nagyságrendileg kb 2ohm
a 3-4 között is kb.2-3ohm
a tacho kör és a többi között szakadás van (nem érnek össze az egyes körök)

???

Kérdés, hogy mi okozhatja a problémát? Hogyan kerülhet a tacho körre nagyfeszültség és áram?
Szénkefecsere után kell valamit szabályozni esetleg?
(#) Energomat860 hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy 1980-as években gyártott mosógép fordulatszám-szabályozó panel. A motor egy 2 és 16 fázisú aszinkron motor,két 16 mF kondenzátorral.
A mosási fordulat, az lassabb, amit az elektronika a frekvencia csökkentésével ér el, kb 25Hz ez morog az egész rendszer mosásnál.
A centrifugánál pedig 2880 fordulatra gyorsítja fel a motort egy megadott jelleggörbe szerint.
A panelen van egy toroid tekercs is. A panel a gyári minta alapján lett újratervezve és megépítve, viszont sajnos nem működik. Teljesen süket. Sajnos nem zárható ki, hogy amikor a szétszerelés történt, akkor egy alkatrész beforrasztási helye el lett írva, erre már nem emlékszem. A toroid tekercs miatt ki volt öntve az egész gyantával és egyesével kellett haladni előre, kikaparászni és kiforrasztani az alkatrészeket. A kiforrasztott alkatrészek mind megvannak, hozzá felírva, hogy honnan lett kiforrasztva. (itt fordulhatott elő esetleg egy felírási hiba)
A kérdésem az lenne, hogy a nyák és a beforrasztott áramköri elemek és az IC ismeretében tud e valaki segíteni, megtalálni a hibát. Van e olyan program amiben megrajzolva az áramköri elemek ismeretében leszimulálja és hibát ír.

A motorvezérlő egy TDA 1085A
(#) Peter65 válasza Energomat860 hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Ha visszarajzoltad a kapcsolást, és felteszed ide, akkor valószínűleg lesz aki észreveszi az esetleges hibát, és az új panel beüzemelésével kapcsolatban is kaphatsz ötleteket.
(#) kadarist válasza Energomat860 hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Szia!
Ez az IC univerzális motorokhoz vagy egyenirányítóval felszerelt DC motorokhoz való, nem indukciós motorokhoz. Indukciós (aszinkron) motorokhoz frekvenciaváltó kell, pláne egy ilyen hajtásnál.
(#) erbe válasza Energomat860 hozzászólására (») Jún 30, 2019 / 1
 
A TDA... valószinűleg a fűtést szabályozza. A motor fordulatszámát csak a tekercsváltás. Nincs ott semmilyen 25 Hz.
(#) kokozo válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Helló! fényképezd le, ez az ic egy fázishasításos motorvezérlő.
adatlap
Az adatlap alapján meg lehet mérni, hogy az ic jól működik e.
(#) ferci válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Egy régi verzióban energomat motornál van egy 6 pólusú csatlakozó, kivezetve rajta a két tekercsrendszer - mosó üzem jobbra- balra+16 µF ( lassú ) és a centrifuga tekercsek +16 µF ( gyors ).
(#) yulo5310 válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Heló,nincs azon a gépen semmilyen frekiváltó,egy Dahlander motor(2 tekercs,egy 6 pólusú,és egy 2 pólusú a centrinek)!
(#) vargaf válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Idézet:
„A motor egy 2 és 16 fázisú aszinkron motor,két 16 mF kondenzátorral.”

Aki mosógép szereléssel foglalkozik ( lásd az adatlapod, ahol ezt adtad meg ) fogalmazzon pontosan! Nem "fázisú" hanem pólusú! Arról nem beszélve, hogy nincs fordulatszám szabályozás, csak a 2 és 16 púlusú tekercslés közötti váltás!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2019
(#) yulo5310 válasza vargaf hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Egyébként 16 mikrós kondi is csak 1 db van az Energomatokban!
(#) vargaf válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Mondtam és olyat hogy kettő van? Én csak idéztem egy hozzászólásból!
(#) yulo5310 válasza vargaf hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Nem neked szántam a megállapítást,csak jeleztem,hogy kondit is kettőt írt!
(#) Energomat860 válasza vargaf hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Igen, elnézést, elírtam.
Ez nem hagyományos Energomat. 800 fordulaton centrifugál és a hagyományos 2 tekercses IMI motoron van egy tachogenerátor.
Hamarosan töltök fel képeket.
A sima enegromatnál kisebb a nagy ékszíjtárcsa és a motoron lévő nagyobb,igy a centrifuga fordulaton a dob fordulatszáma nem 560,hanem 800. Viszont a 16 pólusú mosó tekercsnél is gyorsabban forog a dob, ezt lassították le. Az elektronika mind a mosó mind a centrifuga részbe is beleszól.
Az egész gép elvi kapcsolási rajza itt van.
(#) Energomat860 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Szia.

Igen, ez az amit linkeltél.
(#) vargaf válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 1, 2019 / 1
 
És a feltöltött rajz alapján kettő is van! Igaz, ezzel a rajzzal kellett volna kezdeni. Már csak egy jó minőségű fénykép hiányzik az elektronika mindkét oldaláról. Az már csak elírás, hogy a kondenzátor nem "mF" hanem "µF".
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2019
(#) yulo5310 válasza vargaf hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Már a70' évektől javítok m.gépeket,de szégyen ide-szégyen oda,ezzel a típussal még nem találkoztam!
(#) Energomat860 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Azért mert ezt az AEG-nek gyártották és szinte az összes exportra ment. Mint ahogy a rajzon is látod Quelle-Zink a neve. Egyedül a Práter utcai boltban meg Tégláson lehetett kapni. Egy sima Energomat használati útmutató volt hozzá egy irogeppel készített kiegészítő lappal, mert 3 gombja van, a 3.a hőfokszabályozó. Az alapgép AEG Lavamat 864,a miénk pedig Energomat 864. Később gépről töltök fel panel rajzot is.
(#) yulo5310 válasza Energomat860 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Még csak prospektust sem láttam róla!
Következő: »»   520 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem