Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
Lapozás: OK   16 / 24
(#) mrobi hozzászólása Máj 14, 2018 /
 
Sziasztok. Akik elektromos nyíró motort használnak, azoktól kérdezem: mekkora teljesítményű és fordulatú motort érdemes használni? 50cm-es késben gondolkodok.
(#) Massawa válasza mrobi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Ahhoz már jo nagy motor kell. Nem is tudom hogy vannak-e a gyáriak között ekkorák. ( a tioukus méretek 18-30 cm).
Általában a fordulatszám változik ( meglehetöswn komolyan figyelik a vágomotor terhelését és gyakran le is áll, ha tul nagy vagy erös a fü.)
(#) KTobi válasza mrobi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Drótos, hálózati ekkora késnél 2kW. Erre a késméretre ez a minimum. Ha robotfűnyíró, akkor lehet kevesebb, mert sokkal kevesebbet vág, alacsonyabb a fű, mert sűrűn nyírja.
A haladási sebességet határozza meg, hogy mit kell vágni és milyen erős a gép.
A villanyosunk visszalépés teljesítményben az előző benzineshez(~4LE) képest, és ez érződik. Amennyiben 10-15cmnél többet kell vágni elektromossal nem mennék neki (régi benzines, amin állítható a fordulat azzal lehet méteres gazt is kezelni).
(#) zolika60 hozzászólása Máj 14, 2018 /
 
Erre azt mondanám, hogy jó mechanika, csak automatizálni kéne.
(#) pont válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
8 millióért az már nem fért bele Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2018
(#) zolika60 válasza pont hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Nem a konkrét típusra gondoltam, csak a megoldásra. Benzines motor, négy kerék kormányzás és hajtás.
(#) srac321 hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Valaki fogolalkozott már házi helymeghatározó rendszerrel (Indoor positioning system) amivel lehetne vezérelni akár a fűnyirót is?
Az RTK GPS nállam nem nagyon jöhet szóba, mivel a fák bezavarnák a rendszert. A neten keresgélve ezeket találtam:

Localino saját helymeghatározó (decawave-el és arduinós)

Pozxy

Vagy van-e valakinek valami tapasztalata hasonló rendszserekkel, amit viszonylag olcsón házilag meg lehet építeni? Vagy amit lehetne használni robotfűnyiró vezérléséhez?

Várom az ötleteket!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) pont hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Szerintetek ez nem átverés 40 000Ft.ért, mert akkor akár a füvet is nyírhatná.... Bővebben: Link
(#) Gzoltan62 hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
ATR Robotics
19 órája ·
ATTENTION!!!!
We have been reported that there are websites that sell our products at very low prices ($149 to $399 approx.) via an automated e-commerce with shopping cart and direct purchase through credit card.
Please be aware that these are scammers who take your money up-front and they will not deliver our products. They are also using our copyrighted material such as photographs, texts copied from our websites and others.
(#) Lucifer hozzászólása Jún 8, 2019 /
 
Nincs véletlenül valakinek betárazva Robomow fűnyírókhoz toolkit? RM toolkit néven fut, de már nem elérhető a gyártó honlapján. RL2000/City 120-hoz kellene. Köszi előre is!
(#) david10 válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 10, 2019 / 1
 
Szia.
Nekem is fix ilyen fűnyíróm van, az idei nyárra van beütemezve, hogy rendbe tegyem, de még nem fogtam neki.
A Robomow FTP oldalát kb. fél éve még lehetett felhasználónév/jelszó nélkül használni, most már nem lehet.
Van mentésem az egész oldalról, Robomow ToolKit-ből 410 darab van, a Robomow Toolkit (beta)_2_0_0 és Robomow Toolkit (beta)_1_0_6 verziók és annak fejlesztett változatai vannak meg, sajnos nem igazán sikerült elindítsam őket, de Te biztosan jobban otthon vagy a témában (informatika) és Neked remélhetőleg sikerülni fog az elindítása. Kb. 4 gigabájt az egész FTP mentés.
Ha küldesz privátban egy elérhetőséget ahova feltudom tölteni, akkor szívesen megosztom.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2019
(#) Lucifer válasza david10 hozzászólására (») Jún 16, 2019 / 1
 
Hatalmas pacsiii érte!!
(#) sirály12 hozzászólása Júl 12, 2019 /
 
Pár napja megérkezett az új robotfűnyíróm alapja. Az elektronika tervezése és a program írása folyamatban! Végre nem kell a mechanikával szórakoznom.
(#) kokozo válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Én is így csináltam a 2. robotomat. Az elsőből kimaradt a dokoló-fűnyíró közötti kommunikáció ami elég fontos és pár gyáriban sincs benne, ezt se fellejtsd ki! (áramszünet, vagy kábel szakadásnál leállítja a robotot, az első verziómnál ez nem volt, és learatta a virágoskertet )
(#) Lucifer válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 12, 2019 / 1
 
Amennyiben alapvetően működik* a terminál RJ11-ben véégződő kábelén keresztül is tudod vezérelni,
sima 5V-os UART megy rajta.
Protokoll, RJ11 kiosztása itt:
https://github.com/martonmiklos/robomow_city120_reveng

*Nekem City120-am van ami csutkára így néz ki csak más színű. A protokoll onnan lett revengelve.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2019
(#) sirály12 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Ez jó ötlet, erre eddig nem is gondoltam! A dokkolóba és a nyíróba is egy-egy esp32-est gondoltam tenni. A robot agya egy arduino due lesz, legalábbis eddig ez van tervben, erre írom jelenleg a programot is. Az érzékelőket amik vannak, azok egy rézét vagy mindet felhasználom majd, és így szinte csak a vezérlőpanelt kell sajátra cserélni. A dokkolással biztosan fogok szenvedni. Ezt hogy oldottad meg? Mármint a pontos ráállást a dokkolóra?
(#) sirály12 válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Ezt kipróbálom majd! Köszönöm!
Egyelőre még nem próbáltam ki, akkukat kell hozzá vennem. Elvileg működőképes, dokkolóm nincs hozzá, ehhez szerintem gyárilag nem is volt, mert nincs rajta elől csatlakozó sem. Ezt orvosolnom kell, mert automata robotot akarok.
(#) kokozo válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Nálam csak jobbra menet van, azaz ha tölteni kell és vezetéket talál, akkor csak jobbra fordulhat. a vezetéket végigkövetve addig megy ameddig a töltő csatlakozón áramot nem érzékel. Ez volt a legegyszerűbb megoldás szerintem.
(#) Lucifer válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 12, 2019 / 1
 
Annyi baj van a soros protokollal, hogy a terminál csak egy kijelző, tehát az ascii szöveg megy fel csak a terminálba, lefelé meg kb. csak a gomb állapotokat küldi. Így a mozgatási lehetőségek beszűkülnek: előre hátra, fordulás, egyfajta íven fordulást + vágás bekapcsolást tudsz leküldeni.

Azért kajtatok a Robomow RM-toolkit után mert azon keresztül lehet le lehetne kérdezni a bumpert, akkut pld. (Bár az akkut a kijelzőre tett karakterből vissza lehet "fejteni")

De egyelőre csak újabb cuccokhoz találtam toolokat, de azoknak más a protokolljuk (visszafejtettem a toolokat). Ha nagyon felidegesít akkor kiszedem az eepromot belőle és behúzom IDA-ba, csak, hogy megnézzem kezel-e mást az RX-en.

Én egy rpit akarok rátenni lidarral meg hector slammel és térképezve szeretnék füvet nyírni.

Idézet:
„ehhez szerintem gyárilag nem is volt, mert nincs rajta elől csatlakozó sem.”

Amúgy ja most hogy mondod a City-n van két saválló zárt anya az elején.

A loopvezérlő nem egy túl bonyolult dolog: egy H Híd ami egy soros RC tagon keresztül (az R két kottás 100 Ohm teljesítményellenállás) van rákapcsolva a loopra. A módban 5 KHz 75 %-on jár, B módban meg 4 KHz-n
https://imgur.com/a/lFEqkh5
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2019
(#) jeneisan hozzászólása Aug 17, 2019 / 3
 
Sziasztok!
A robotizálás még hátra van, de ezt az alapot építettem hozzá:
https://youtu.be/S-g6vt2sqZU
(#) pont válasza jeneisan hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Gratulálok! Az építésről nincsenek képek, mégis mit hogy oldottál meg, hajtás, távirányítás, stb...?
(#) kokozo válasza jeneisan hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Szia! Jó lett csak egy kicsit (nagyon) gyors.. Ezzel egy pár hónap alatt az összes füvet ki lehet rúgatni
(#) jeneisan válasza pont hozzászólására (») Aug 17, 2019 / 1
 
Köszi! Kép nem sok van, de kereshetek párat.
Hajtás kimerül abban hogy 2db gyári hoverboard kerekeit felrögzítettem a fűnyiróra.
Hegesztettem neki laposvasból (50X5mm) és fél collos csőből tartót.
Motorvezérlő a hoverboard gyári panelja, átprogramozva.
Arduino alatt irtam rá egy teljesen új BLDC motor vezérlő programot.
Automata elektromos fék üzemmóddal, enélkül életveszélyes lenne.
Fő akku a hoverboardok gyári akkui.
Távirányitás, adó és vevő egyaránt egy arduino nano párosítva NRF24L01 2.4Ghz rádióval, szintén saját szoftver. A hatótáv terepen elméletileg 1.1Km.
(#) jeneisan válasza kokozo hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 

Tud ez lassan is menni.
Távirányitóról tudom beállítani az előre rögzített max sebességtartományt.
+ a joystick állással is 0-tól a beállított max-ig lehet szabályozni, menet közben.

https://youtu.be/8K73TejgFNU

https://youtu.be/X3kByI7ZPFg
(#) jeneisan válasza kokozo hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Persze a fű kirúgatos észrevétel teljesen jogos.
De úgy tapasztaltam hogy normál használatnál, csak ott dobálja a földet ahol eleve hiányzott a fű, vagy vakondtúrás van, volt stb.
Egyébként remekül elcsúszkál a fű tetején, ha az nem hiányos, nem bántja.
(#) jeneisan válasza pont hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Donorok
(#) jeneisan válasza pont hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Kerék rögzítés
(#) kokozo válasza jeneisan hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Igazából szerintem az baja, hogy túl gyorsan gyorsul, azon kellene lejjebb venni, hogy ne kaparó kerékkel induljon. Mert hiába van levéve a végsebesség lassabbra, attól még a végsebességre egyből felgyorsul.
(#) jeneisan válasza pont hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
Alsó dobozban a hoverboard panelek, felsőben a hoverboard akku.
(#) jeneisan válasza kokozo hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Nem, csak én irányítottam túl durván. Fokozatmentesen, tetszőleges finomsággal indítható-lassítható. Van olyan video is ahol a 2éves fiam ül a tetején és úgy autokázunk vele (benzinmotor akkor nem ment). Probáltam ide feltölteni mp4 video, de hibát dob ki.
Következő: »»   16 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem