Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   84 / 99
(#) bikau válasza oxygen hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Szia
Köszi a gyors választ , de akkor én néztem be mert ebből a két pdf néztem ki az adatokat ....legállább is lábkisztást .
(#) oxygen válasza bikau hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Szia

Akkor én tegnap lehet valami hibás pdf-et találtam, aszerint más volt a kiosztás. A tápod hány voltos? Illetve van-e szkópod? Ha van, rá kellene mérni a kimenetre a TORX-nél, hogy jön-e belőle bármi.
(#) bikau válasza oxygen hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Szia . Szkókom ugyan van de elég volt multiméterrel megmérnem a tápját és igazad volt ....3.5V -on üzemelt a másik . Köszönöm a tippet ...
(#) Helios hozzászólása Márc 1, 2019 1 /
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Tudnátok ajánlani olyan IC-t, amit lehet koaxális illetve optikai jellel használni és vezérlés nélkül használható? Szemeztem a CS4344-es csodával de nem tudom, hogy alkalmas-e a céljaimra. Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) nyuszis2 válasza Helios hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szia! Én a wm8805 ből építkeztem, először hardware control később software-rel is kipróbáltam. Könnyen ment, a cs nem sikerült se így se úgy, ez pedig elsőre mindkét módon.
(#) Helios válasza nyuszis2 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Hello. Nekem olyan megoldás lenne a legjobb, hogy "tápot" kap és üzemel. Ilyet tudsz?
(#) nyuszis2 válasza Helios hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
De most ic érdekel, vagy beültetett nyák?
(#) Helios válasza nyuszis2 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
IC érdekelne. Van egy projektem, amibe már csak egy ilyen megoldás hiányzik. Mivel az egész rendszer analóg, szeretnék egy D/A egységet is bele, hogy a beltérit is rá tudjam kötni. Azon csak koaxális, optikai és HDMI kimenet van.
(#) nyuszis2 válasza Helios hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Akkor amit írtam. Csak táppal nem működik, ugyanis kell egy input és tudnia kell, hogy ő most venni akar vagy adni, majd kell mellé egy dac is, mert csak i2s kimenetük van. Ennél kevesebből nem úszod meg.
(#) mek-elek hozzászólása Márc 23, 2019 / 1
 
Hát megjött az YJ-ES9038q2m panelem.

Már várta házikójának csontváza.
Rövid szemlézés után vélt helyre csavaroztam, és beüzemeltem, hogy halljam a „gyári” hangját,
szállítási állapotában.
Stab. 12 V/1 A-ra néma, és a DSD led jelzi a táplálást. Pár másodperc a bootolási ideje, azért van.
Rövid próbálkozást követően a hangja is meglett.
A megoldás, hogy csak a jumper 2-be kell a jumpert hagyni, ha az ember az optikai bemenetre
csatlakozott. És ilyenkor már a lock-led világit.

A JRC5532 sajnos passzív benne, mondhatnám tompának, vagy orrhangúnak, és egy ideig jobban
is torzít. Később torzítás csökken, orrhang marad.
Ami viszont nagyon pozitív az így is nagy dinamika, és szellősen nagy tér.
A panel elég hitvány a módosítások szempontjából. Kézbe fogva (nem képen nagyítva) látható a
vékony fólia, és szinte látja az ember, ha hozzáér a páka, ragad a fólia.
A 7808 nem melegszik benne annyira, hogy hűteni kelljen. A csatlakozók így a panelen, óvatosan
használandók rögzítés nélkül.

Elsőre kapott két LME 49710-et. Orrhang eltűnt, részletek, közeledés, hangerő növekedés tapasz-
talható, némi torzítással. Utalva a teendőkre.

DAC 1.JPG
    
(#) mek-elek hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Adódott egy kis időm tesztre,
hát becsatlakoztam az YJ-es9038q2m DAC 3,5 jack-jébe a Maxell-al (32ohm), és a K701-el
(72 ohm).
A hangerő szabályzó jelenléte ebben az esetben fontossá válik a felvételek eltérő kivezérlési szintjei miatt, mert az halláskárosodást, vagy a hallgató károsodását okozhatja.
Nos szerintem, a 72 ohmos hallgatót is hangosan tudja megszólaltatni.
Az YJ-ES9038q2m hallgató csatlakozója jól használható monitorozásra minden külön eszköz nélkül.
Csodát azonban ne várjunk tőle. Szűkebb a tere, nem olyan szelektív, és nem olyan szellős, mint nálam a FH6-300-al, az RCA-k-hoz csatlakozva.

Akadozó alkatrész beszállítás miatt ideiglenes megoldást keresve az analóg fokozat elkészítésébe fogtam. Ehhez KT FH7-es készülékének bemenő fokozatát plagizáltam (tkiraaly, audió).
(#) mek-elek hozzászólása Ápr 3, 2019 /
 
A hangerő szabályzó bekötése.

Hát először is logaritmikus monó 10K-t kellett volna vennem, digitális
szabályzás ide vagy oda.
Ezzel spórolhattok rajtam kívül.
No meg a balról jobbra forgatásnál a hangerő növekedést elvárva, ha a tengely feléd irányul, és a poti lábai az égnek merednek, a baloldal kivezetését a poti panelcsatlakozójának ledes oldalára kössed.

Adódott egy kis időm tesztre,
hát becsatlakoztam az YJ-es9038q2m DAC 3,5 jack-jébe a Maxell-al (32ohm), és a K701-el (72 ohm). A hangerő szabályzó jelenléte ebben az esetben fontossá válik a felvételek eltérő kivezérlési szintjei miatt, mert az halláskárosodást, vagy a hallgató károsodását okozhatja.
Nos, szerintem a 72 ohmos hallgatót is hangosan tudja megszólaltatni.
Az YJ-ES9038q2m hallgató csatlakozója jól használható monitorozásra minden külön eszköz nélkül.
Csodát azonban ne várjunk tőle. Szűkebb a tere, nem olyan szelektív, és nem olyan szellős, mint nálam a FH6-300-al, az RCA-k-hoz csatlakozva.

Akadozó alkatrész beszállítás miatt ideiglenes megoldást keresve az analóg fokozat elkészítésébe fogtam. Ehhez KT FH7-es készülékének bemenő fokozatát plagizáltam (tkiraaly, audió).

Azonban felmerült bennem egy fájó probléma, hogy csak az I2S port tud DSD256-ot. Nekem USB felület nem igazán kell. Viszont örömmel töltene el, ha hallhatóvá tudnék tenni párszáz MB-os file-okat.

Szóval Fórumtársaim, jó lenne egy kis segítség, hogy hogy lehet még egy optikai portot tenni az YJ-ES9038q2m I2S interface-re.

Előre is megköszönöm az ez irányú segítségeteket!

I2S-DSD.png
    
(#) mek-elek hozzászólása Ápr 9, 2019 /
 
Az interface problémámban eSDi fórumtársunk volt eddig segítségemre.
Kiderült, hogy az optika 9 Mbitet tud, a DSD256-nak pedig úgy 12 Mbit kellene. Felmerült a HDMI digitális hangkimenetének ez irányú használata, de még kérdés, hogy a hang egyben van-e a videojellel?
Ha külön lenne, van esélye elképzelésem megvalósulására.

Sajnos 7-10 nap míg az alkatrészek megérkeznek. Így most a perifériákkal pepecselek.
A doboz készítésnek még akadálya az elképzelt panelek pontosabb megvalósulási mérete. Már most is látszik, egy-két helyen a felmerült módosítások miatti beszűkülés.
(#) CHZ hozzászólása Ápr 14, 2019 / 3
 
TDA1541A IC-t ismét kipróbálom, kicsit más beállításban. IV ellenállás 27Ohm (30mVeff.) amihez csöves feszültségerősítőt terveztem. Még tápegységét kell megcsinálnom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2019
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Kíváncsi leszek, a trafóshoz képest milyen lesz.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 4
 
Műholdvevő dobozát teljesen beépítettem, tápegysége is kész.
Mérve jó, holnap meghallgatom.
(#) mek-elek válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Szevasz Zoli,
a 1541 sorkondijának milyen fajtát választottál?
(#) CHZ válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
ERO 100n van benne most.
(#) CHZ hozzászólása Ápr 27, 2019 / 2
 
Doboz előlap is kész, egyszerűbb megoldást választottam, felhasználtam a doboz eredeti keretét.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Nekem tetszik az új dizájn!
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 29, 2019 /
 
Lenne egy olyan kérdésem hogy az ESI Juli@ hangkártya mennyire állja meg a helyét minőségileg ,esetleg valakinek valami tapasztalata e téren?
(#) mikldesign hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
A segitsegeteket kernem mert nem tudom merre induljak el. Szoval eddig egy Blu Ray lejatszot hasznaltam zenehallgatasra. Pure Blu Ray lemezeket 192/24 es felbontasban. Tobb szaz lemezrol van szo. A player azonban meghalt. Fejcseres lenne de a szerviz visszadobta. Neztem masik lejatszot de van egy gondom. Csak HDMI kimenetrseket kapni. A lehalt cuccon viszont volt analog kimenet ezeken nincs. Mijen megoldast javasoltok?
(#) ronin75 válasza mikldesign hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Ha más megoldást nem találsz, léteznek HDMI-ből audiót leválasztó konverterek. Minőségét, árát nem tudom, csak ötletként írtam.
(#) Moszkvai válasza mikldesign hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Szia!
Általában koaxiális vagy optikai kimenet szokott még rajta lenni, ahhoz tudsz párosítani egy sztereo DAC-ot. Akár készen is van, de lehet építeni is hozzá, ízlés szerint.
De azért van olyan lejátszó is amelyiken még kivezették pl: Yamaha BD-S681
(#) mikldesign válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Na valami ilyenben várnék infot vagy tanácsot. A helyzet ugyanis az hogy bár van olyan lejátszó amin van optikai kimenet is de azon csak ac3 kodolasu hang jon ki nem pedig HQ vesztesegmentes.
(#) dara válasza mikldesign hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Az apróban hirdetek koax és optikai dac ot.
(#) mikldesign válasza dara hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Köszi de ebayrol rendeltem hdmi extractor nevu cuccot.
(#) sandor1632 hozzászólása Aug 24, 2019 / 4
 
Ujabb upgrade a TDA dac-on.
Nagyobb figyelmet fordítva arra, hogy a tápok közvetlen a tda lábainál legyenek elhelyezve.

Az i2s vonalra bekerült egy diódás csillapító áramkör, ami 2,1V-nál megfogja a jelet.
A TDA jobban szereti elvileg az alacsonyabb vezérlő jeleket, adatlap szerint 2V a HIGH szint.

Hogy hangilag ez it jelent, az majd eztán derül ki..
(#) barcikaikippi hozzászólása Dec 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Én is elérkeztem a pontig, hogy szeretnék építeni egy DAC-ot a Raspberry Pi mikroszámítógépemhez. TDA1543-al lenne, az ebay-ról rendeltem (NXP), igaz még nem jött meg, ezért nem tudtam vele kísérletezni. Kérdésem, milyen I/V konvertert és milyen tápegységet javasoltok hozzá?
Gondoltam talán tápegységnek egy LM723 tökéletesen megfelelne 6V kimenőfeszültségre.
Illetve még van egy olyan problémám, hogy a Raspberry PI I2S kimenete 24 bites, ezt nem tudtam átállítani 16 bitre. Ez gondot okoz a TDA1543-nál?
Üdvözlettel:
Tamás
(#) Moszkvai válasza barcikaikippi hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Szia! Látni kellene, hogy mit rendeltél. Ha jó tudom receivertől függ. Nekem DIR9001-el van, az tudja a 24bites jelet kezelni. Keresnem kell majd egy 24bites filet, és kipróbálom.
Következő: »»   84 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem