Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycsöves háttérvilágítás cseréje LED-esre
Lapozás: OK   4 / 5
(#) tothbela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 8, 2018 / 2
 
Akkor nem lesz gond. Én a led panelekkel nem sokat variáltam, bedobtam a nyákot két laposvas közé, majd a 8 mm szélességben kiálló részt a laposvas mint vonalzó mellett leflexeltem. A hosszúságot a végén állítottam be. Nem marattam, hanem középen szintén laposvas segítségével beleflexeltem egy barázdát. Leéleztem a sorjákat, majd előónoztam. De akinek van türelme, az egy csíkra is felrajzohatja a szükséges vezetősávokat. Én nem tudtam kezelni ilyen hosszú és ilyen keskeny panelt, ezért maradt a lakatos verzió.

A ledek 3,1-3,3V körül nyitnak, így 12V tápfesznél 3, 14V-nál már 4 egység mehet sorosan.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) Zsarka hozzászólása Júl 21, 2019 /
 
Szép jó estét! Szeretném tudni ,szerintetek a csatolmányban szereplő rajzon mit kéne változtatni ahhoz hogy be tudjam kötni ezt az áramkőrt a két ledcsíkkal . A DBRT lehetne e a fényerő szabályzás (PWM) ? és hogyna tudom kijátszani hogy ne tiltson le ? Köszönöm a válaszokat !
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2019

monitor.pdf
    
(#) Hoffer82 válasza Zsarka hozzászólására (») Júl 22, 2019 / 1
 
Üdv!
Én két monitoromba építettem be. Az eredeti áramkört - ami a világításért felel - kiiktattam. Kiforrasztottam az átkötéseket, ami a tápfeszültséget vitte. Ezután megkerestem, hogy az engedélyezés és a fényerővezérlés jele hol érhető el. Valószínűleg ez minden monitornál más. Az első, amit átszereltem, az tökéletesen működik, viszont a másodiknál a fényerőszabályzás fordítva működik, úgyhogy azt majd még1x előveszem és ráteszem a szkópot.
Találtam egy leírást erről az áramkörről:
https://advsk.ru/en/lighting/voltage-led-lcd-tv-test-led-led-driver.html
Lehet, hogy az engedélyezés jele ellenkező, mint kell, akkor viszont egy tranzisztor beépítésével megfordítható.
Én a DBRT és az ON/OFF vezetéket kötném rá, és próba.
(#) Zsarka válasza Hoffer82 hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Köszönöm szépen !
(#) molnarp hozzászólása Aug 5, 2021 /
 
Sziasztok! Syncmaster T200HD-t sikeresen ledesítettem a led kittel , viszont max fényerőn megy, nem reagál a dimmre. DIM A-hoz kötöttem a dim szálat. Az invertert nem szedtem ki, lehet, hogy ez az oka?
Nem mértem még a jelet a dim lábon.
(#) molnarp válasza molnarp hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Inverter ki, helyzet ugyanaz, nem dimmelbető. Következő lépés a dim a szál lekötése a táppanelről megmérése és tesztelése. Sajnos az ic neve nem olvasható.
(#) Zsarka hozzászólása Márc 9, 2022 /
 
Szép napot! Egy Lg tv/monitort szeretnék ledesíteni. A vezérlést szeretném tisztázni. A DIM feliratú kivezetésre a PWM jel van é kötve? A ki -be kapcs vajon mekyik lehet?
(#) kadarist válasza Zsarka hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Szia! Az on láb lesz a bekapcsolás.
(#) Zsarka válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Köszönöm szépen
(#) Zsarka hozzászólása Márc 20, 2022 /
 
Szép jó estét mindenkinek ! Érdekelne hogy hol lehet a következő csíkokat beszerezni Magyarországon?
(#) kadarist válasza Zsarka hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Szia! Leginkább sehonnan. Én is Kínából szerzem be ezeket.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 6, 2022 /
 
Üdv! Adott egy ipari gép, cnc vezérlője, abban lakik egy toshiba kijelző amiben a ccfl cső megadta magát. A kijelző 150 ezer újan, kérdésem led-el lehetne helyettesíteni? 3mm a maximum hely, és 75mm hossz. Illetve utána csikos lesz a kép a ledek miatt?
(#) pipi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Én olyat "csinákoltam" hogy CCFL helyére 1 centinként 3mm-es fehér ledek, amiknek megcsiszoltam a tetejét, így jobban szórja a fényt. Persze lehetne "kocka" ledből, ledcsíkból, sűrűbben stb... helyfüggő
(#) uniman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Pedig ma is beszerezhetők a 60-75 mm-es ccfl csövek: Bővebben: Link
Mi a kijelző típusa?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2022
(#) Sanyesz5 válasza uniman hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Rendben van, de a gép áll sajnos, termelni kell vele, nem saját, de a tulaj már zizeg rendesen.

"sharp lm8v302r"
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Azon agyalok, mi lenne ha egy nagyon vékony nyákra egymás mellé közvetlen forrasztanék smd ledeket, a végén meg kapnának egy áramkorlátot!?
(#) kaqkk válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Öntapadós ledszalag ?
(#) Sanyesz5 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Nagyon maximum 3mm széles lehet a cucc, nem tudok róla hogy lenne ennyire keskeny szalag
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Fogj egy betört laptop monitort és mentsd ki belőle a ledszalagot, ennél egyszerűbb megoldás nem lesz valószínűleg. több soros modulból áll, mérd ki őket külön, mielőtt levágod, nem mindegyiknél egymás mellett vannak a soros ledek, de sokszor igen.
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Amit írtam macerásabb, de nem jobb ha egymás mellé rakok led szalagról hideg fehér ledeket, vékony nyákra? Értem itt azt hogy így talán nem lesz csíkos a kép
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Most nézem neked lesz igazad, laptop led szalagot még nem is láttam, le voltam ragadva a hátulról megvilágításnál mint a tv, de aztán rájöttem hogy a laptop is oldalról van, ráadásul ott sincs valami sok hely.
(#) uniman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Elég rövidnek tűnik a cső 75 mm-es hossza a kijelző 157.42×118.06 mm-es méretéhez képest...

CCFL_mini.jpg
    
(#) Sanyesz5 válasza uniman hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Elnézést, a nagy kapkodásban elírtam, 175mm
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2022
(#) uniman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
OK...csak példának mutatom, hogy léteznek ilyen LED csíkok is (3 ledenként rövidíthető): Bővebben: Link
(#) Sanyesz5 válasza uniman hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Tudom csak itthon nem elérhető semmi, vagy én keresem rosszul...
(#) uniman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Az LCD-kkel foglalkozó szakik tuctajával rendelik ezeket...lehet tőlük is szerezni (akár kölcsönbe).
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Megnéztem neked, nem ez az extra keskeny, hanem ami olcsón van Kínából az pontosan 3mm széles. Meg kell nézzem, de szerintem még van nem beépített meg levágott maradék is. Bp-n vagy?
(#) FAZ1 válasza molnarp hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Nekem is egy Samsung monitorom van, csaknem ugyanilyen tápegységgel a belsejében.
Ott nem megy a kép. Egy keveset még elvillan, de aztán hamar leáll.

Sajna eléggé gyakori szokás, hogy lecsiszolják az IC tetejét, hogy ne lehessen elolvasni. Anyjukat!
(#) FAZ1 válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Kaptam később a monitorhoz egy teljes Samsung tápegységet, de az már LED meghajtós?
Kérdésem: - Bőven elég kicserélni a kijelző LCD-jében a ccfl csövet, vagy más teendő is akad?
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
??? "LED meghajtós"...és meg van hozzá a gyári LED "csík" is, meg a mérete is passzol? ...vagy nem?
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem