Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   88 / 114
(#) Chipmunk1960 válasza Tompy hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Szia, Ha kiveszed a másik oldalán nem látszik valami a színkódból? Nem a G ellenállások véletlen?
Rjzot, sajnos a legritkább esetben találni hozzá, marad az adott rész visszarajzolása, s hátha hasonlít valamelyikre.De ha ekkorát pukkant, akkor a G ellenállások meg az a kör is nagy esélyel elszált, ezért végig kellene mérni a vezérlést is.
(#) S I 76 hozzászólása Júl 8, 2019 /
 
Sziasztok!
Valaki tud segíteni?
gabesz.mi074 fórumtárssal szeretnék kapcsolatba lépni!
Írtam neki privátban de semmi válasz.
Valaki nem ismeri közelebbről?

Köszönöm!
(#) Tompy válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Szia. Sajnos semmi nem látszik. Teljesen szénné égtek. Megpróbáltam visszarajzolni hátha....
Nyilván ki lehet valahogy számolni a hiányzó értéket (R14) de ez már meghaladja a képességeimet.
A vezérlésben egyenlőre nem találtam hibát de azt majd a szkóp megmutatja.
(#) Chipmunk1960 válasza Tompy hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Szia, Ilyen R-C tagot nem igen szoktak alakalmazni, csak valami + lehet, a lényeg a diódás G védelem, valamint a kimeneten a soros RC 20-50 Ohm+ 2n2 1KV !!
R=2*Pi*f*C képlettel kiszámítható a felső vágási frekvencia, de mivel R12 -vel shöntöli a trafót, így bonyolódik a képlet a belépő induktivitással. Nyiilván azért az égett le, mert értéke kevesebb lehetett a 22 Ohmnál. Én megpróbálkoznék első körben a 22 Ohmmal, IGBT nélkül mérve szkóppal a G-t 20 V fölé nem illene mennie, akkor lehet tovább csökkenteni, mert R14-R12 egy párhuzamos osztót képez. Javaslok a G-E közé egy 18V os Zener + beépítését. Az enyém is elszált első körben, / így nézett ki a robbanás után / majd egy új szett beépítése után működik évek óta hibátlan. Gyanítom, hogy a " gagyit is el kell adni alapon" a kici-kínai először a még éppen működőt pakolja bele.

IMG_1108.JPG
    
(#) Tompy válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Szia. Köszönöm a válaszod , sokat segített.
Megpróbáltam 22 Ohm -al de a G-t mérve csak 2 volt maradt és szép lassan el is kezdtek füstölni. Most 1 K van benne ami valószínű sok de így 17 volt körül van.
A szkópon nem a legszebb a négyszög jel de szerintem elmegy . Próbáltam egymásra csúsztatni a két jelet, úgy tűnik nem nyitnak össze. Holnap belerakom az IGBT-ket és kiderül. Mostmár nem akarom ijesztgetni a családot tüzijátékkal.
(#) Chipmunk1960 válasza Tompy hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
A 17V már jó, azért írtam a 18-as Zenert, én azt szoktam berakni, akár + ban is. Ha egy potit raksz be pontosabban megtalálhatod a legjobb értéket. Kicsit lehetne meredekebb a felfutás, mert az "fűti" csak az IGBT-t. Kiváncsiságból kiveheted egy próbára azt a párhuzamos kapacitást, milyen jelet látni...
(#) Pajtli Tibor hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Sziasztok ! A Stromo 250 -es nálam 3 napot bírt barkács célra használva. Lehet hogy ez éppen az én szerencsétlenségem és nem általános. Hegesztés közben egy kattanás a dobozból és vége. Szétszedtem, semmi nyoma átégésnek, hibának. Azt olvastam van bemeneti védelme 30 A. Ez igaz ? Én semmilyen biztosítékot nem találtam , kivéve egy kis fekete kockát ami egy relé. Van valakinek ötlete ,tapasztalata hogyan tudnám újra éleszteni ? Köszönettel. Tibi
(#) jocoka hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Sziasztok
Hozzám került javításra egy Royal kraft line igbt-250 inverteres hegesztő.Ehez keresek rajzot és segítséget.
A hiba a power led és a hővédelmi led villog és közbe kattogó hang hallatszik a gépből.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv.Józsi
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2019
(#) aroxol hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Vegyes tüzelésű kazánt kellett hegesztenem. Leengedtem a vizet belőle hegesztési szint alá, és meghegesztettem. Mivel nem vagyok profi többször feltöltöttem vízzel hogy folyik e. Igen szivárgott. Gondoltam most nem engedem le a vizet. Amint ívet akartam fogni levágta az automatát, és 2 IGBT elköszönt. Mivel van itthon kicseréltem, és tesztelésként 2-3 pálcát elhegesztettem zártszelvényen. Visszatérve a kazánból leengedtem a vizet, és sikerült meghegeszteni. Csak mozgott bennem, hogy van valami összefüggés. A vízzel feltöltött kazánra ismét rápróbáltam. Megint kiment 2 IGBT. És még egyszer kipróbáltam... ugyan az. Tehát a hiba reprodukálható. Csak azt nem tudom mi az összefüggés. Minden esetben mind 6 IGBT-t cseréltem teljesen újra.
(#) jocoka válasza aroxol hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Szia
Ez érdekes mert a hegesztő ami hozzám került úgy ment tönkre hogy lapos vasat hegesztetek vele maj vizbe mártoták a vasat (ezt nem illik mert megreped a varrat)és a vízes vasat akkarták tovább hegeszteni na akkor lett vele valami.Utána a fentebb írt jelenséget produkálja.
(#) ggabika6 hozzászólása Júl 15, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy iveld gorilla pocketpower 170 igbt hegesztő amiből ki éget ellenállás de nem tudom hogy milyen volt tudna valaki segíteni egy kapcsolási rajzal, ha lehet javítani ezeket?
(#) dara válasza ggabika6 hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Van benne egy pár ellenálás,melyik égett ki?Képek?
(#) latyakosa válasza Pajtli Tibor hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Javaslom olvasásra:Bővebben: Link

Ha javítottál már kapcsolóüzemű eszközöket és van műszered akkor javaslom mérd meg a primer oldalon a segéd és a fő tápfeszüétségeket vagy mutass képeket a panelről.
(#) ggabika6 hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Itt a kèp a mosfet 4n90c, az IC 38438.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2019
(#) Chipmunk1960 válasza ggabika6 hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Szia, Úgy látom az a segédtáp, kis inverterrel megoldva, valószínű a hűtőbordán lévő FET szállt el, s vitte a többit. Kérdés, hogy a kis "pók" megmaradt-e, mert a G-en visszalőhetett. Itt a 3843 adatlapja, van benne kapcsolás is, hogyan néz ki körülötte az áramkör.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2019
(#) Chipmunk1960 válasza aroxol hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Szia, Nagyon érdekes dolog amit írtál, vízzel teli kazánt nem próbáltam hegeszteni, mert értelmetlen. Borzasztó nagy a hőelvonás, a varrat nem tud beégni rendesen. Egyébként is rendesen be kell köszörülni V-alakban, hogy rendesen feltölthető legyen, főleg ha már régóta szivárgott, s rozsdás. Azért a függőleges varrat nem egy egyszerű eset, főleg nyomásállóra. Vizes lemezt többször hegesztettem, itt Írben sokszor esik, de a gépem kibírta, igaz még FET-es régebbi, habár nem látok különbséget.
(#) granpa válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Olvasban szárazabb az idő, itt könnyebb hegeszteni. Könyvek nem szeretik a nedvességet.
(#) jocoka hozzászólása Júl 21, 2019 /
 
Sziasztok
Szétszedtem ezt a Royalkraft igbt-250-es hegesztőt,de semmi égésnyom semmi hidegforrasztás nem találok rajta hibát.
Szóval mivel ilyet még sose javítottam esetleg valaki tud segiteni hogy hogyan és merre kezdjem el keresni a hibát.
A hibajelenség a power és a hővédelmi ledek vibrálnak a venillátor nagyon lassan forog.
Előre is köszönöm.
(#) Chipmunk1960 válasza jocoka hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Szia, Segédtáp, relé kattan-e, pufferokon megvan a 360V ?
(#) jocoka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Szia
Nem igazán találtam benne relét.
Áram az megvan a kondikon.
Viszont a tekercsből halok valami kattogás és a ventillátor szagatottan forog olyan mintha próbálkozna beindulni és a hővédelmi led is villog együtemben a ventillátor szagatásával.
(#) dara válasza jocoka hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Nem indul a segédtáp,valahol zárlat van a kimenetén.
(#) jocoka hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Szia
Egy pár kép.
(#) jocoka hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Az a sárga kis trafó lenne a segédtáp és ott kéne méricskélnem?
(#) dara válasza jocoka hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Inkább az álló panel elött levő a dc-dc konverter,a sárga a gét meghajtó,elöször mérd meg az igbt et a kimeneti diódákat,és szerintem az álló panelen lesz a hiba ott kell lenni a meghajtó ic nek.Hol a betáp kondi?Nemlátom a képen sehol.Ja a fekete az áramváltó és a két hüttő között a kondi.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2019
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
A segédtápot nem látni mivel és hogyan állítja elö.Kövesd végig a betáp részt hol lesz belőle segédtáp.
(#) jocoka válasza dara hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Köszönöm az infót.
Ha időm engedi kiméregetem amiket írtál.
Majd még írók.
Addig is köszönöm.
(#) jocoka hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Még képek.
(#) 13_Balu50 hozzászólása Júl 29, 2019 /
 
Sziasztok !
Javítok egy készüléket saját célra, az L6383 IC 9, 13 lábán az alábbi jelalak van 15V-os segédtáppal megtáplálva. Továbbá az UC2845 Ic 6 lábán lévő jelalak. A nagyteljesítményü 12 db IGBT:ből és a nagyteljesitményü 10 db diódából álló hütőbordára szerelt modulok el vannak távolitva.
Kérdezném, hogy szerintetek az IC a hibás e? Vagy valami más kavarhat be a főpanelon.
Képeket, SM-et csatolok, a rajz alkalmazható,természetesen az alkatrészek számozása teljesen eltérő.
Amit furcsának találok a Vcc-U2P ponton 0 voltot mérek.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2019
(#) dara válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Szia.
L6383 cseréld a 13 láb kapott rugást.A másik két jelalak jó.A 13 lábon levő igbt ket is mérd ki valószinű hogy meghaltak.
(#) 13_Balu50 válasza dara hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Köszönöm a gyors reagálásod, az összes igbt-és dióda jó az egy külön- külön lévő egységet (hütőbordás modult) képez, mindet átmértem azokon minden rendben.
Akkor irány a bolt Ic rendelés aztán meglátjuk.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2019
Következő: »»   88 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem