Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   119 / 137
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Nemsokára feltöltök pár fotót 1-2 azonosításra váró csőről. Próbálkoztam a beazonosításukkal de még annyira nem ismerem a körmös csöveket így inkább a tapasztaltabbak segítségét kérem. Egy órán belül sorban töltöm fel azt a 4 csövet , rácsszámmal mindennel amit tudok róluk.
(#) ronin75 válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 / 2
 
Láng Vince
(#) szikorapéter válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Bocsánat, azért nem írtam mert idő közben átjött kolléga egy kávéra és vele felfedtük a típusokat.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Aztán; mik voltak?
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
AL4, az egyik vas foglalatost nem tudom fejből (de ráírtam a foglalatra), EL-4.
(#) keszeg01 hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Jó napot.
Tudja-e valaki ez a képen speciális ecc85 , nem láttam még ennyire belső bevonattal rendelkezőt ?
(#) ferci válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Talán sok volt a getter.
(#) Cinema válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Megöregedett az a cső, ellenőrizni kellene csőmérőben, hogy mit tud.
Ha még a specifikált határértékek között vannak a mért adatok, akkor még használható, egyéb esetben dísz.

Üdv!
(#) (Felhasználó 1947) válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 13, 2019 / 1
 
Gyártási sajátosság az oldalsó getter kicsapódás.
A Tungsram pár sorozata egyszerűen ilyen.
A cső paramétereit természetesen nem lehet ez alapján megítélni.
Ha van rá módod csőmérővel mérd meg a csövet.
Ha a feliratok még sárgák, akkor nem ment sokat a cső, ha van benne üzemóra, akkor a sárga felirat fehérré "halványodik".
(#) keszeg01 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Köszönöm a választ nekem van elég sokk 85-ösöm de ennyire getterest még nem láttam azt hittem van belőle spéci egy orion szkópban volt
(#) Gafly hozzászólása Szept 21, 2019 /
 
A GI12B tényleg elmegy 3GHzig?
Adatlapon cm-ben (úgymint 9) adják meg.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Elvileg nincs akadálya, ez egy sík trióda koaxiális kivitellel, porcelán házban igen kis elektróda felületekkel, így kis kapacitásokkal. Mivel az anód is kis felületű, külső hűtőbordán keresztül hűtik forszírozott léghűtéssel.
(#) Villanymozdony hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Felmerült egy kérdés: a PL 509 csövet melyik gyártó fejlesztette?
(#) gkari válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Philips , Tungsram, RCA, Tesla.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2019
(#) silent15 hozzászólása Okt 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Mivel helyhiányban küzdök, átgondoltam a csőgyűjtési hóbortom. Most már inkább olyan csöveket gyűjtök, ami valamilyen módon speciális, egyedi stb.

Namost, adott rengeteg használt/új de doboztalan cső. ECCxx, EL84 és társai nincs benne. Kizárólag rádiókba, tévékbe elszórható cserecsövek, nagy értékük nincs, de itt olyan ~500 db ról (talán többről) beszélünk.

Mit lenne a legcélszerűbb kezdeni ezekkel? Anyagilag nem ebből akarok meggazdagoni, nem ez lenne a cél, de szeretném, hogy ne az legyen, hogy valaki elviszi és nála porosodik tovább, viszont nincs időm szétosztogatni / eladogatni.

Bármilyen ötlet, hogy mit kezdjek velük (kidobni nem fogom )?

Üdv!
(#) Ge Lee válasza silent15 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Én fiatal (tizenéves) koromban légpuskával lövöldöztem rájuk, mindig volt kidobálva egy csomó, és bár nem mozgott, remek célpont volt.
Gondolom ilyen hogy 6H13C meg 6C4C még véletlenül sincs köztük, mert azokat megvenném.
(#) silent15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
ECHxx, PYxx, EYxx, EZxx és ilyenekre kell gondolni.
(#) pucuka válasza silent15 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Válassz ki néhány szebb példányt mindegyik típusból, azt őrizd meg, a többit tedd fel az apróba, egyben elvihetőre méltányos összegért. Gondolom van köztük ma már használhatatlan típus, valakinek csak jó lesz valamire.
(#) kisgeri válasza silent15 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Szia! Én és néhány barátom régi csöves TV-ket újítunk fel, az oda való csöveket szívesen foganánk, ha épp erről lenne szó...
(#) silent15 válasza kisgeri hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Szia!

Pont ilyenre gondoltam!
Ami P bötüvel kezdődik az mehet?
(#) kisgeri válasza silent15 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
PY, PCL, PCF, PCC, PL, EY, ECH, EF, ECL, DY a teljesség igénye nélkül. De rádiók is vannak, azokkal is tudnánk mit kezdeni.
(#) silent15 válasza kisgeri hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Összeszedem őket pár napon belül és szólok majd!

Ha nem írnék max 1 héten belül figyelmeztess kérlek
(#) kisgeri válasza silent15 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Köszi szépen, privátban egyezetjük majd a többit, írok később.
(#) DaviS hozzászólása Dec 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Csöveim rendezése közben találtam egy érdekesebb darabot, gondoltam megosztom. Egy amerikai 80-as egyenyirányító, de Német Reichsluftfahrtministerium (Luftwaffe) pecséttel. Mi lehetett vajon? Másolat, vagy hadizsákmány?
(#) pucuka válasza DaviS hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
A Valvo egy német cég volt. . .
De közösen gyártottak csöveket, egymás helyett is, és ebben részes volt amerikai csőgyárak közül is néhány, a Tungsram is. Olvasd el a Tungsram történetét.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Ez lemaradt
Bővebben: Link
(#) DaviS válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Akkor ezt a Valvonak gyártotta egy amerikai üzem, gondolom a háború előtt. A dátum a luftwaffe pecséten 1942 de akkor az tuti nem a gyártási év.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) pucuka válasza DaviS hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Elvileg a gyártó kódja is rajta van. (annyira nem ismerem) A több gyártó közül bármelyik gyárthatta, akár a Valvo is amerikai piacra. A 20 - 30 -as években gyakorlat volt.
(#) konyak6 hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Sziasztok!
A munkahelyen unalmamban ma az elektroncső fűtéséről töprengtem. Direkt,-indirekt fűtés. Vátóáram, egyenáram. Van néhány gondolatom, nem tudom helyesek-e.
Az egyszerűség kedvéért az anòdáram 300V, a fűtés 40V.
Direkt fűtés egyenárammal:
A fűtőszálon ami egyben katód is, ilyenkor az egyik végén 0 V van, a másikon +40 V, a feszültség különbség 260-300 V. Vagyis nem egyenletes az elektron áramlás a katódról.
Direkt fűtés váltóárammal:
Még rosszabb a helyzet, mert a + - 40 V miatt a feszültség különbség még nagyobb. 260-340 V. Ráadásul a váltóáram feszültség váltáskor nem fűt. Vagyis pulzál a fűtés.
Indirekt fűtésnél a katód feszültsége nem változik, folyamatosan 0 V(ha nincs katód ellenállás). Váltóáramú fűtésnél egyenletesebb a fűtés, nincs pulzálás. Egyenárammal nem biztos hogy jobb fűteni, mivel a hőátadás nem lesz jobb, viszont az egyenáram előállítása sok alkatrészt igényel.
Kérlek titeket, javítsatok ki, ha tévedek.
Köszönöm!
(#) pucuka válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Gondolom teoretikus a kérdésed.
Közvetlen fűtésű csövek közül, én nem igazán ismerek nagy fűtőfeszültségű csöveket, kivéve talán egyenirányító csöveket (persze attól még lehet ilyen, csak én nem tudok róla). Azoknál pedig nemigen lényeges, hogy a fűtőszál két vége között mekkora a potenciál különbség. De mutass be egy 40 V körüli fűtőfeszültségű közvetlen fűtésű vevőkészülékekben alkalmazott csövet.
Ilyen esetek adócsöveknél fordulnak elő, de ott az anódfeszültségek is kV nagyságrendűek.
Azoknál a közvetlen fűtésű csöveknél lehetséges a váltóáramú fűtés, ahol a fűtőszál tehetetlensége igen nagy, ez a kis feszültségű, nagy fűtőáramú csövek jellemzője.
Az a "pulzálás" biztos van, de az is kérdés, hogy mekkora, elhanyagolható, vagy nem. A Nagyáramú kisfeszültségű fűtés viszonylag vastag fűtőszálon történik, ráadásul az elektronok kilépési munkáját oxid, vagy különböző összetételű (pl. Thórium) bevonattal csökkentik, igy az általad említett pulzálás minimalizálható.
Az egyenáramű fűtés alkalmazásának megvan a maga helye, közvetett fűtésű csöveknél is, pl. a nagy erősítésű, igen kis jelszintekkel dolgozó fokozatokban.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
Következő: »»   119 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem