Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   130 / 181
(#) tepege hozzászólása Jún 23, 2019 /
 
Megnézem,kösz
(#) Tomi111 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Szia!
Az RS-TR373-ban is ugyanolyan fogaskerekek vannak? Ilyenem van, akkor belenézek én is, hogy milyen állapotban vannak. Már régen használtam.
(#) tepege hozzászólása Jún 23, 2019 /
 
Lenne vkinek fejbeállitó kazija?Az rx-ed50 nekiállt nyávogni meg néha elmegy nagyon tompába szinte elhalkul,megállitom utána rendesen megy akár egész nap,tegnap raktam össze azóta folyamtosan üzemelt pár óra pihivel.
(#) tepege hozzászólása Jún 23, 2019 /
 
Ja,lemaradt még,hogy bepattintós a nyomógörgő s nem kapok semerre...olvastam szilikonolajban való áztatásról ez működhet?Vagy van ki legyártja?
(#) papacica válasza tepege hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
verd ki a fejedből hogy beáztatod technicsbe görgőt halott ügy,abba fix tengely kell és 12,5 az átmérője rpd 0055 ha jól tudom a cik szám
(#) Tomi94 válasza tepege hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Ez a megoldás a Technics műanyagcsapos görgőre, a gyári tényleg felejtős. Rendelsz 2.5-ös furatú görgőt eBay-ről, esztergáltatsz ilyen tengelyeket (igény esetén méretet tudok adni hozzá), és le van tudva a gond. Sajnos tény és való, hogy ebben az "élettartamra tervezésben" anno az élen jártak a Panasonic-nál..
(#) tepege hozzászólása Jún 26, 2019 /
 
Kösz a válaszokat,összeraktam,muzsikál,görgők meg majd lesznek.Most jön a Pana rx-ed50 a műtőbe vissza a fentebb emlitett hibával meg egy jól eldugott ékszij cserélésével.
(#) tepege hozzászólása Jún 26, 2019 /
 
...és még annyi,hogy voltam egy igazi őskori üzletben s láttam szkópot-orosz katonai-meg multimétereket bőséggel ezeket kemény 1000-ért a digik kettőért de azok már hőnérsékletet meg kondit is mérnek.Milyen paraméterekkel kel rendelkezniük itthoni bűvészkedéshez?Ja,a szkópot 30-ért vesztegetik-ez tán barokkos túlzás...
(#) tepege válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Üdv-ha megtennéd,hogy a méretekben segitesz akkor csináltatok.
(#) doktor válasza tepege hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Jún 30, 2019 / 1
 
Nekem van fejbeállító kazim, de mivel arany áron vettem, az egyetlen módja, hogy használd, az, hogy eljössz hozzám Esztergomba és az íróasztalon addig teszteled a gépet, amíg tetszik. Sebességbeállítás, fej, nyávogásmérés. Augusztus első három hetében szabad vagyok, akkor jöhetsz, addigra a görgőd is meglesz. A méréseket laptopon, szkóp szoftverrel és nyávogásmérő progival tudod majd megejteni, én is így csinálom (gép és progik rendelkezésedre állnak a laposomon).
Amúgy, ha nem drágállod, akkor innen rendelheted meg a neked tetsző beállító kazettát (emailben ajánlatot kérsz, megrendeled, postázza)
A nyávogásmérést ezzel tudod elrendezni: wfgui v8
A szkóp is ingyenes, kis mindenes, ez is a hangkártya bemenetét használja (miki vagy vonal), freki generátor is van benne, meg magyarul is tud: itt van
(#) tepege válasza gépromboló hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Üdv-igazán nagylelkű ajánlat,köszönöm élni fogok vele.
(#) papacica hozzászólása Júl 6, 2019 /
 
nem ide való a kérdés.adott egy pioneer gr 777 eq,észre vételem az hogy a 2x10 sávban minden szegmensnél az látom hogy 2 szegmens éles ,felette 2 gyenge majd megint éles és így tovább,mi az ok ? kondik.... nem tudom menyire látni a level szintben nincsen ilyen jelenség
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2019
(#) tepege hozzászólása Júl 10, 2019 /
 
Segitség emberekmiután kicseréltem az elporladó fogaskerekeket meg üj szijakat kapott most egyik pillanatról a másikra-RS-Tr333 lejátszós fele nem teker egyik irányba sem,megmozdul egy pillanatra a kazetta orsó de azonnal megáll sztán sokadik próbálkozásra elindul de olyan hangja van mintha vmi fogaskereket darálna...vmi beleér vmibe?Fej fordul ahogy kell de néha kikapcsol magától.Felvevős oldal ok.Mit keressek,merre és mi szabadult el?
(#) gépromboló válasza papacica hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Nem tartom kizártnak, hogy a fényesebbek egy ágon kapnak feszt, míg a halványabbak egy másikon. Egy szervizkönyv sokat segítene, hogy vissza tudd követni, hogy hol válik ketté a táp és onnantól fesz- illetve áram méréssel rájöhetsz, hogy mi okozza a gondot. Én egy megnyúlt ellenállásra tippelek, vagy egy hibás tranzisztorra, diódára.
(#) gépromboló hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Szakik, egy Nakamichi BX-1-be hogyan kell görgőt cserélni? Mert karocskával együtt van. Üssem ki a tengelyt, vagy mit csináljak? És honnan tudok bele megfelelő gurigát találni? Íbéjen nem volt, amikor kerestem.
Amúgy nincs nagy baj vele, egészen tűrhető állapotban van, lehet, hogy még az eredeti (ez esetben csak 35-37 éves), de néha a szalag elején félreviszi a szalagot. Menet közben stabilabb, mint a Sonykban az új. Röhej!
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2019
(#) papacica válasza gépromboló hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
egyik oldalra kinyomható a tengely és kész
(#) gépromboló válasza papacica hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Hú, ezt meg fogom nézni! Köszi
(#) gépromboló hozzászólása Júl 29, 2019 /
 
Visszatérek a Sony (TC-K461S) deckekhez, mert megjöttek a rég várt motorok. Kipróbáltam, hát a helyzet az, hogy a W&F nem javult az új motortól, ami azt jelenti, hogy a szíjak a ludasak. Mivel a vastagságuk és szélességük állandó (jól lettek vágva), marad az, hogy nem elég merevek hosszanti irányba. A kérdésem, hogy létezik-e valami megoldás arra, hogy merevebbek legyenek? Vagy tudtok-e olyan forrást, ahonnan valóban a gyári szíjak minőségét hozó szíjakat lehet (lehetőleg nem arany áron) szerezni? Köszi
(#) gyulank hozzászólása Júl 29, 2019 /
 
Melyik a jobb deck, és miért, ha egy feltehetőleg, de nem biztos Dolby C-vel felvett kazettát akarok legjobb minőségben felvenni gépre? Amin van Dolby S, és azzal 80dB S/N a C 76dB, vagy amin nincs S, és a Dolby C a 80dB S/N?
(#) gépromboló válasza gyulank hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Amin S van, azon feltehetőleg C is van. A két zajcsökkentő eljárás nem kompatibilis egymással, ha az egyikkel felvett zenét a másikkal játszod le, a hang nem lesz az elvárt minőségű. Ez az egyik dolog. A másik, hogy egy mondjuk Yamaha C-s és egy alsó kategóriás S-es gép közül tuti a Yamahát választanám. Mindig olvass, érdeklődj utána, hogy melyik gépről mit írnak, jót/rosszat egyaránt.
Amúgy az S a B-vel viszont kompatibilis. Ha vágod az angolt, akkor itt a Wikipédia cikke a témában.Cikk
(#) Petyaa válasza gépromboló hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
"O" gyűrű csapágybolt.
(#) gépromboló hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
A Nakamichi BX-1-ben kicseréltem a görgőt és azóta félreviszi a szalagot. Az eredeti görgőt is visszatettem, azzal is megeszi. Állítgatom három napja, amikor már végre úgy tűnik, hogy jó, akkor némi idő elteltével (kb negyed óra) megint megbolondul. Ki tudna valaki segíteni egy Sankyo mechanikához kompatibilis görgőtartó karocskával? Esetleg görgővel együtt.
(#) CHZ válasza gépromboló hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Jobboldali kuplung húzóerejét is érdemes ellenőrizni, ha erősebb, okozhat ilyen hibát, főleg szalag elején. Hátsó leeresztő orsó fékezésének gyengülése is.
(#) gépromboló válasza CHZ hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Köszi, ezeket is meg fogom nézni.
(#) Billzzz hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Sziasztok!
Magnóbeállítás céljából keresnék digitális forrású beállító kazzettát (Flac/wav/stb). (ha valaki jó magnóval bedigizett alignment tape-et) Elérhető bárhol ilyen? Mert arra gondoltam, hogy mivel 2 magnóm van és az egyik tökéletes és jó minőségű azzal venném fel jeleket és így be tudnám állítani a másik magnómat.

Másik kérdésem, hogy nyomatékmérő kazettát honnan lehetne beszerezni? Ugyanis ezt nem tudom helyettesíteni mással és szükséges lenne.

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) mis-x hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Meg tudná valaki adni a Pioneer CT-S710 magnó nyomógörgők méretét?Majd csak akkor szeretném szétszedni mikor már megvettem a görgőket.Előre is köszönöm.
(#) papacica válasza mis-x hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
szerintem 13x8x2
(#) gépromboló válasza Billzzz hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 2
 
Szia!
Ha van egy géped, amit referenciaként használhatsz és digitális forrást akarsz, nincs jobb erre, mint a teljesen ingyenes Audacity program Előállítás menüjében lévő Hang pont. Előállítasz egy tetszés szerinti hosszúságú és frekvenciájú jelet, amit utána szépen felveszel a referencia gépeddel egy jó 60 perces szalagra, Dolby kilőve. Ez aztán ugorhat a mérendő gépbe.
Mellékesen, ha sok pénzed van az ilyesmire, neked is ajánlom a már többször linkelt ant-audio oldalon rendelhető beállító kazikat. Olyat rendelsz, amilyet szeretnél, én a kombináltat rendeltem, van rajta 400Hz 0dB, 10KHz -12dB, 400Hz -12dB, 3000Hz -12dB. Speciálisan beállított és átalakított mechanikájú Revox B215 géppel van felvéve a lehető legnagyobb stabilitás miatt. Fejbeállításra, sebesség beállításra, nyávogásra, VU-méter kalibrálásra tökéletes, én nagyon meg vagyok vele elégedve. Íbéjen nem lehet kapni hasonlót, maximum Nakamichi beállító kazikat, még horrorabb darabáron.
Nyomatékmérőt íbéjen itt találsz. Duplán horror ár. Jobban jársz, ha fabrikálsz magadnak egy ilyen kazettát egy rossz kaziból, egy órarugóból, meg egy körbe jelölgetett kerek papírlapból. Ha lemérted vele a referencia géped nyomatékát, akkor máris megvan, hogy a másik mennyivel jobb, vagy rosszabb. Nyútonméter nélkül.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Jó szerencsét, Mindenkinek! Lehet, hogy már kérdeztem, de az is lehet, hogy csak a válasz kallódott el. AIWA AD-F990-es magnóba a szíjak milyen méretűek? Köszönöm a válaszokat. Üdv. :Joe
Következő: »»   130 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem