Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 94
(#) kaqkk válasza sedan hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Ha 2-3 perc után leáll akkor még mindig van valami probléma ...Csak akkor állhat le ha elérte a hőfokot . Állítsd be 18 fokra és úgy "stopperold" az időt ha akkor is ki be kapcsol hívj szerelőt ....
(#) sedan válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Köszi, felraktam a burkolatot és mintha tovább menne, szerintem még le sem állt, nem figyeltem most rá egyéb okok miatt. De akkor figyelni fogom.
(#) kaqkk válasza sedan hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Idézet:
„Úgy néz ki, hogy kb 2-3 perc menet után 4-5 percre leáll,"

"szerintem még le sem állt,”


Akkor most mi is történt ??
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2019
(#) sedan válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Az a helyzet, hogy szerelés után burkolatok nélkül indítottam el és akkor valóban 2-3 percenként leállt, de 4-5 perc után beindult. Visszaraktam a burkolatot és azóta folyamatosan megy, amíg le nem állítom, király nem hittem volna, hogy ennyire egyszerű a hiba oka, én a kompresszor hibájától tartottam. Tibibalogh520 -nak köszönöm a segítséget, megmentette a gépet
(#) tibibalogh520 válasza sedan hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Örülök, hogy jó lett!
Lebontott burkolattal, a be, és kiáramló levegő nem a kijelölt útvonalon haladt, ezért vagy ameleg oldal túl hamar felforrósodott, vagy a hideg oldal túl hamar lehűlt, és az éppen arra hívatott eszköz(védelem) beavatkozott...
(#) zaza99 hozzászólása Júl 26, 2019 /
 
Sziasztok!

Fisher légkondi külső egységében a ventilátor lapát hosszirányban szabadon mozog kb 1 cm-t a tengelyen. Ez normális vagy tegyek be távtartót?
(#) sedan válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Azóta is szuper! Köszi
(#) habazutty válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Szia! Nem normális a jelenség. Némelyik ventilátor lapátot a tengelyen hosszirányban egy darab "e" biztosítógyűrű támasztotta meg hátulról. Azok képesek elrohadni és leesni. Ha tudod, akkor oldd meg, hogy axiálisan ne tudjon mozogni.
Szerintem.
(#) Gabitoto hozzászólása Júl 30, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
A problémám a következő. Van egy Haier duál klímám on off.az egyik belső egység tökéletes,a másik, miután áram alá helyezem elindul,hűteni is kezd de nem jelez vissza a külső egységet visszajelző LED. Majd kis idő múlva kiteszi hibára, kommunikációs hibakóddal. Kérdésem az lenne,hogy a külső egység kondijának gyengélkedése okozhat e ilyen hibát,vagy tuti a panelhiba? Arra gondoltam még cserélem a két kondit hátha kiderül valami. Vagy fölösleges próbálkozás. Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2019
(#) isti03 hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Midea MSFP-092HRN2-EU klíma télen fűtéskor többször megállt hibával. Ekkor a zöld (Operation) és piros (Pre-Def) ledek egyszerre gyorsan villogtak. Volt amikor három napig nem jött a hiba de, volt amikor egy nap többször is. Most hűtéskor nincs semmi hiba. Teszi a dolgát. Télen is fűtött rendesen csak néha megált. A hibát eltüntetni csak áramtalanítással lehet. A kültériben kicseréltem a kompresszor kondenzátorát. A beltériben az összes kondenzátort kicseréltem. Átforrasztottam a panelt érintkezési hibára gondolva. A beltérin ellenőriztem a két szenzort. De a hiba nem szünt meg ezután sem. Mi lehet ez a hibakód? Mit nem néztem még?
(#) Gabitoto válasza isti03 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szia! Habár más márka,de lehet segít valamit.
(#) isti03 válasza Gabitoto hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szia. Sajons nem segít.
(#) Stoppie521 hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Sziasztok, van valakinek tapasztalata J375F1418317-X klímavezérlő panel (ez Orion klímában van)javításával kapcsolatban?
Nem állítja le a ventillátor (beltéri levegő keringető) motort.
Köszönettel: Jenő
(#) kaqkk válasza Stoppie521 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Mikor nem állítja le ? Kikapcsolás után ?
(#) Stoppie521 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Ha tapot (AC) kap folyamatosan megy a belteri ventije fuggetlenul hogy ki vagy be van kapcsolva a klima. Egyebkent teszi a dolgat (hut-fut) de ha kikapcsold akkor is megy tovabb a venti.
(#) kaqkk válasza Stoppie521 hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Keresd meg melyik a ventilátor reléje valószínűleg azt kell cserélni (felakadt vagy beégett)
(#) zaza99 hozzászólása Aug 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Minden szezon elején portalanitom a kültérit és a beltéri egységet valamint vegyszeres klímatisztitóval kifulyom beltérit, de egy kis idö után mégis állott víz szag jön belőle. A tálcát és a kondenzvíz kivezetőt /5m hosszú/ nem kellene tisztítanom?

Köszi
Szabolcs
(#) kaqkk válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Ha a beltéri burkolatát leszereled (4-5 csavar tartja a helyén) akkor könnyedén hozzáférsz a csepptálcához . Billentsd ki a helyéről pucold ki majd visszarakás után önts bele szépen lassan legalább egy-két liter vizet és fújj bele klímatisztítót . Ezután reméljük egy két évig szagtalan lesz ...
(#) zaza99 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Megcsinálom, köszi szépen!
(#) kaqkk válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
A kifúvó nyílás alatt van két felpattintható fülecske azok alatt is van csavar ...
(#) Stoppie521 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Koszi, a heten nem vagyok a panelnel, de hetfon megnezem. Emlekeim szerint nem relet lattam a vezerlesenel, hanem ic tokos FETet. Ami szinten fura, hogy nem is volt hasznalva iden es igy indult el es megy a motor.
(#) zaza99 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Szia!
Leszedtem a burkolatot, de nem találom a csepptálcát. Egy egy Fisher FS-122 HF készülék.
(#) lelkes amatőr válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
A radiátor alatt jobb oldalon kell lennie.
Keresd az elvezető cső nyomán.
(#) zaza99 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
A cső megvan, de úgy látom nincs külön tálca.
(#) lelkes amatőr válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Ott van az, a fekete lyuk elött. Ne egy kivehető tálcára gondolj.
(#) zaza99 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Így már akkor tiszta, kösziszépen.
Úgy látom a ventilátorra is ráférne egy tisztogatás, azt hogyan lehet megoldani? Poros egy kicsit.
(#) lelkes amatőr válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Egy porszívócsövet odatartva ecsettel le tudod portalanítani.
(#) zaza99 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Látok a neten habokat azt ajánlod hozzá?
(#) lelkes amatőr válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Én eddig mindig kihagytam az ilyen csodaszereket, de ahogy gondolod.
(#) kaqkk válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
A klíma tisztító spray-k akár a hab állagúak is jól használhatók és "tökéletesen" fertőtlenítik a hőcserélőt és a kondenzvíz "rendszert" fújd be a hőcserélőt hagyd rajza 10 percig majd indítsd el a klímát a legalacsonyabb hőfokon amit tud és járasd 15-20 percet , így a keletkező kondenzvíz kimossa az elpárologtatóból és a csepptálcából -kifolyócsőből az összes kioldott csúnyaságot ...
Következő: »»   56 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem