Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   250 / 290
(#) Joe_001 válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Meg ha tudna is kapcsolni a termosztát, a kompresszor a folyadék visszacsapódás ellen a védelem miatt kb 2-3 perc múlva tud csak indulni.
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Idézet:
„kompresszor a folyadék visszacsapódás ellen a védelem miatt kb 2-3 perc múlva tud csak indulni.”
Ezt egy kicsit rosszul tudod ... Ha leáll a kompresszor a nyomó oldalon van 10-15-20 bar nyomás (ez a gáz fajtájától függ) a szívó oldalon meg 1-2 bar . természetes hogy a 160w os motor ekkora nyomás ellen nem bírja elindítani (átfordítani a dugattyút) ezért leold az túláram védelem és ezért nem indul (csak berreg-kattog a kompresszor). Amikor a kapilláris csövön elpen keresztül kiegyenlítődik a nyomás , a szívó és nyomó oldalán is ugyanakkora akkor már könnyedén elindul ezért nem szabad kikapcsolni bekapcsolni a hűtőt ...
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Köszi, mostmár ezt is tudom. A lényeg, hogy kis ideig hiába kapcsolgatja az ember, várni kell.
(#) Mosomasa01 hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Üdv! Elektra Bregenz SBS 3000C E4 hibakód villog! Tudja valaki mit jelent ennél a típusnál?Köszönöm!
(#) oimuka hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Ez milyen problémára utalhat? A termosztát minimum fokozaton van.
(#) Mosomasa01 válasza oimuka hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Túl sok gázt töltöttek bele! Be kell tekerni szigetelő csővel,kikapcsolás után 20percel kevés gázt kiengedsz.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) oimuka válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
A betekerésre én is gondoltam, de a gázt hogyan lehet kiengedni? Nem vagyok szerelő.
(#) kaqkk válasza oimuka hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
A betekerés jó megoldás , de nem kell (és ha még nem volt javítva nem is lehet kiengedni gázt) Ha kiengedsz belőle még alacsonyabb lesz az elpárolgási hőmérséklet és jobb esetben csak a kompresszor fog még jobban lefagyni , rosszabb esetben a hűtésteljesítmény is csökken és az elpárologtató fog sokkal hamarabb (de csak részben) lefagyni . A hűtőkörhöz semmiképp ne ne nyúlj hozzá (csak kárt csinálsz vele) és utána meg lehet javítani ...
(#) oimuka válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
De volt javítva, úgy lett megvéve egy szerelőtől, aki adott is rá 1 év garanciát. A garancia rég lejárt, persze a hűtő, ha úgy vesszük, nincs elromolva, mert működik. Le kell mérjem a hőmérsékletet a fagyasztó részben és akkor okosabbak leszünk. Ha túl alacsony, akkor valóban a gázkiengedés a megoldás, ha nem, marad a leszigetelés. A gond az, hogy a jégből néha víz csöpög és látszik a padlón. A probléma inkább csak nyáron a nagy melegben jelentkezik.
(#) kaqkk válasza oimuka hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Ne engedj ki semmiképp a gázból ! Avval csak kárt csinálsz ! Ha a betekerés nem javít a dolgon akkor valószínűleg máris kevés benne a töltet .
(#) oimuka válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Ha kevés volna a gáz, nem volna kielégítő a fagyasztás sem, nem? A hűtő egy kiadott lakásban van, és a lakók szerint túlságosan is fagyaszt a mélyhűtő rész. Hőmérsékletet nem mértek persze.
(#) kaqkk válasza oimuka hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Ha kevés a gáz akkor jobban fagyaszt (alacsonyabb az elpárolgási hőmérséklet) De ha a normál tér nem fagyaszt akkor vagy csak nagyon kevés a gáz hiányzik a rendszerből vagy nagyon fel van tekerve a hőfokszabályzó. Ilyenkor nyáron akár milyen furcsa is a legalacsonyabb állásban kell használni a hűtőt (így van ideje megállni és visszaolvadni ) Hidd el ha leolvasztod és betekered hőszigeteléssel a csövet majd maximum 2 állásba állítod a szabályzót , meg fog táltosodni a hűtő és megszűnik a cső fagyása . De a biztonság kedvéért csinálj egy képet a normál tér és a fagyasztó belsejéről .
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) oimuka válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Köszi a válasz, de már a probléma felvetésében írtam, hogy a termosztát a minimumon van.
(#) kaqkk válasza oimuka hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Akkor viszont hívj egy szerelőt ha nekem nem hiszel (25 éve dolgozom hűtőszervizben) és méress rá a nyomásra . A termosztát beállítása felett elsiklottam bocsi . Ha ez kevert gázos hűtő (R134 ) és hiányzik belőle valamennyi gáz akkor a szerelő leszívatja az összes benne lévő gázt majd újra feltölti (nem lehet rátölteni leengedni mert felborul a keverék aránya)
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) kaqkk válasza oimuka hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Tudod mit ? Fogadd el mosomasa tanácsát és engedj ki a gázból . A kompresszor bal oldalán van egy szelep olyan mint az autó-bicikli kerekén letekered a sapkát és egy csavarhúzóval megnyomod a szelep közepét ... (aztán majd hívsz szerelőt)
(#) oimuka válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Legelőször mérek egy hőfokot mind a két részben, s utána csinálok bármit is.
(#) kaqkk válasza oimuka hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Jó csinálj bármit is ...
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Szevasz!

Hm... " A garancia rég lejárt,.."
Szóval működött pár évet jól, és ez alatt több lett benne a gáz??
Amit most (a többletet) el kéne engedni?
Egy picit gondolkozzunk!
Hogy ne csak negatív legyek: hőmérsékletet mérni, de nem ártana tudni, ki- be kapcsolgat-e a hűtő?
Tippem szerint nem, valószínű termosztát hiba.

Üdv: StMiklos
(#) kaqkk válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Azt nem kérdeztem hogy a sárga lámpa világít e ?
(#) molnarf hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Egy Indesit CA 240.1 kombi hűtővel meggyűlt a bajom,a tápegység nem működött, megjavítottam de néhány nap után a piros led világítani kezdett és úgy is maradt.A mélyhűtőben - 25*C van de volt úgy , hogy -35*C.Gondoltam megvan a bűnös a mélyhűtő szenzorja hibbant meg a netten találtam infót , hogy 2,7 K ntc és kicseréltem de a jelenség így is ugyanaz.A tegnap kertem egy elektronika panelt kicseréltem de ezzel is hozza ugyanazt a hibát.Mi lehet a baja hűt rendesen de akkor miért világit a piros led?
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Bocs, az előzőmet nem Neked szántam... (Én tudom, hogy Te tudod)
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) kaqkk válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Sejtettem
(#) Mosomasa01 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Elelvelátszik, hogy szereleve volt a hűtő ugyanis a keretfűtés ki van iktatva (kép) Másodsorban R600-ra tippelek, főleg háztartási területen. Mivel rövidebb a kör és ugyanakkora mennyiséggel, de inkább többlettel lett feltőltve így a maradék energia látszik a szívó csövön ergo sok benne a gáz! De a legjobb megoldás az lenne, ha egy szaki hűtés közben Órával és vákkumszivattyúval állítaná be az elpárolgási értéket. Ha saccolnom kellene úgy -15 körül van.
(#) kaqkk válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Idézet:
„Órával és vákkumszivattyúval állítaná be”
Minek is a vákuum szivattyú a párolgási hőmérséklet beállításához ? Olvastad amit StMiklos írt ?
Idézet:
„Szóval működött pár évet jól, és ez alatt több lett benne a gáz??
Amit most (a többletet) el kéne engedni?”
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) Mosomasa01 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Vákkumszivattyú kell R600 esetén mivel a szívó oldal vákuum tatományban van-20C =cca 0,2kPa azaz ha menet közben nyomja be a szelepet csak levegőt enged be, ezért kell a szivattyú és az óra.
Idézet:
„a hűtő, ha úgy vesszük, nincs elromolva,”

Idézet:
„A gond az, hogy a jégből néha víz csöpög és látszik a padlón. A probléma inkább csak nyáron a nagy melegben jelentkezik.”

Vagyis nem vették észre csak a vízfolyásból.
Az meg hogy mekkora jég keletkezik ott nagyban függ a levegő páratartalmától. Véleményem, hogy ez már mikor megvették is fennált, csak nem vették észre.
(#) vik87 hozzászólása Aug 15, 2019 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy kb. 12 éves whirlpool hűtő (1kompresszoros), aminek az alsó fagyasztó része hibátlanul működik, viszont a felső normáltér teljesen meghalt. Megnéztem a termosztátot, az jó. Végignéztem hátul a csövezést is, de azon se találtam repedést.
Esetleg lenne valakinek ötlete? Előre is köszönöm
(#) vik87 válasza vik87 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Elirtam.
Electrolux
(#) Mosomasa01 válasza vik87 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Szerintem gázproblémás lett. Fogd meg a hátulján a fém rácsot ha nem meleg nagy valószínűséggel elszökött a gáz.
(#) fbarnus hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Tisztelt fórumozók! Adott egy Samsung SR32NMB no frost-os hűtő. Tapasztalatlanul vásároltam, átvertek. Két napig csodás volt, aztán nem hűtött. Utánna olvastam, belenéztem. Teljesen eljegesedett. A benne lévő üveg fűtőszál eltört, és elégett.Ezt természetesen veszek és kicserlem. Ami a gondom,hogy ennek okát keresve rámértem a csatlakozóira, és minden működési állaptban áram alatt van a fűtőszál. Bimetált teszteltem,az jó. A fűtőszál csatlakozóin állandóan lehet feszültséget mérni? Napok óta nem találok róla szinte semmit, és addig amig ki nem tudom deríteni, hogy a fűtőszál elöregedett, vagy valami tönkrettette, nem rendelném meg csak azt. Nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni!
(#) Mosomasa01 válasza fbarnus hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Próbáld ki egy lámpával, hogy valóban üzem alatt van folyamatosan! Ha igen akkor érdemes a vezérlést megnézned. Szerintem a felét egy tranyo kapcsolja a tranyót meg vagy a profi vagy egy uln2004 ha szerencséd van akkor nem a proci zárlatot!
Következő: »»   250 / 290
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem