Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   221 / 292
(#) zoszka válasza mercike hozzászólására (») Júl 2, 2019 / 1
 
A BFU-vam csak párhuzamos eltolást állítasz.
(#) mercike válasza zoszka hozzászólására (») Júl 2, 2019 1 /
 
Köszi! A "párhuzamos eltolás" azt jelenti,hogy érzékeli a szoba hőmérsékletét és tudom a BFU-n szabályozni? Lehet,hogy hülye kérdés,de a környéken senki nincs aki Buderushoz nyúlna! Bekötése mennyire bonyolult? Köszi,ha segítesz!!!
(#) Nizsi válasza toro hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Nem villásdugóval van bedugva hanem be van kötve. Akkor is megoldhatja a problémát a csatlakozás megfordítása? Köszi!
(#) mercike válasza Nizsi hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
...ha eddig jó volt (üzemelt) akkor nem! Nem értek hozzá,de ezzel szívtam én is!
(#) JZoli hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Hozzám került egy gázkazán vezérlőpanel javításra. Sajnos aki hozta belekeveredett a panelokba, és nem tudja, hogy milyen kazánba való.
Arra kérnélek benneteket, hogy segítsetek beazonosítani a panelt. Ugyanis tápegység gondja van, mert eldurrant a táp IC a panelon. Ez sem azonosítható. Mellékelek képet a panelról, és a vicc kedvéért az IC-ről.
Annyit tudok róla, hogy hat lábú. Az 1-5-ös láb össze van kötve és még oda van kötve egy üvegcsöves dioda és egy ellenállás. Erről is teszek fel képet mert én 2R2-nek nézem, de szakadtnak mérem. Az IC a 4-es lábon kap testet amit a 6-oon kapcsolna tovább a primer tekercsnek, Sajnos elég kevés az infó, de hátha van valaki akinek ismerős lesz a panel!
(#) tibibalogh520 válasza JZoli hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Szia!
Mintha Saunier Duval-ba való lenne a panel...
Az IC típusa TOP243YN
(#) JZoli válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Szia! Valóban Saunier Duval kazánba való! Köszönöm a segítséget!
(#) tibibalogh520 válasza JZoli hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Szívesen!
(#) JZoli válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Az ellenállás szerinted is 2R2 ?
(#) tibibalogh520 válasza JZoli hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Igen.
(#) dcistisz válasza JZoli hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
ez is segithet
(#) JZoli válasza dcistisz hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Helló! Köszönöm a rajzokat! Az alkatrészek beszerzése van folyamatban, ha megjönnek akkor összerakom a panelt, és lepróbálom. Mindenképpen visszajelzek a végeredményről.
(#) Inhouse válasza dcistisz hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
A képek java bélyegméretű lett, ebből nem néz ki senki semmit.
(#) dcistisz válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
ird be a SYMS17 -et a gugliba es kapsz mást is
(#) razor01 hozzászólása Júl 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Fégtherm C18 kazánnál stemco-t cserélek kérdés a termo elem 2 drótjai közül mindegy, hogy melyik hova megy a stemco-ra,mert nem látok rajta jelölést?
(#) Teaway válasza razor01 hozzászólására (») Júl 20, 2019 / 1
 
Igen, teljesen mindegy.
(#) razor01 válasza Teaway hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Köszönöm,szmv2 panelen mekkora üvegbiztosíték van nem látni rajta ,csak annyit ,hogy 250V meg még egy kérdés ugye panelt cserélek a régin 3 vezeték ment a kazán termosztátra ,de az új panelen csak két vezeték van ,melyikre kell kötni melyik szálát az új panelnek a mellékelt kép alapján?
(#) Teaway válasza razor01 hozzászólására (») Júl 21, 2019 / 1
 
Üvegbiztosíték: 1A
Az új panel két vezetéke a „P1”-re és az „1”-re megy.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2019
(#) razor01 válasza Teaway hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Köszönöm
(#) Koncsar hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítséget szereknék kérni. Ferroli domina Oasi C24E vezérlőpanel nem ad szikrát. Gázszelepet nyitja. Kiáll lánghiányra. Nem találtam leírást, hogy a panelen hol keressem a hibát. A vezérlő egy részét megvizsgáltam. De én még nem jöttem rá. Ha Valaki javított már ilyen panelt szikra hiány miatt, legyen kedves leírni.

Előre is köszönöm szépen.
(#) razor01 hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Sajna vissza kell raknom a régi vezérlőt,de balf.sz voltam és nem fotóztam le a bekötést a mellékelt képek alapján megtudja nekem valaki mondani ,hogy kell bekötni az odáig tiszta, hogy az 1-2 lábra megy a szivattyú utána a 3-4 lenne a betáp a 8-9 meg a termosztát , de már eleve bezavar ,hogy a 3-5 át van hidalva , mert nem rémlik hogy 1 lábra két drót ment volna.
(#) Teaway válasza razor01 hozzászólására (») Aug 14, 2019 / 1
 
Nem lehet, hogy ez a panel nem is a fedélen levő rajz szerinti, hanem az ► ebben a kommentben levő utolsó rajznak megfelelő?
(#) razor01 válasza Teaway hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Köszönöm válaszod,nagy valószínűséggel igazad van valaki elfelejtette lecserélni a bekötési rajzot,de hétvégén megmondom jó e ,ha jól veszem ki a rajzból ,amit linkeltél (nem lehet tovább nagyítani, mert eltorzul)a szobatermosztátot a 3-4 sorkapocs lábra kell kötni?
(#) Inhouse válasza razor01 hozzászólására (») Aug 15, 2019 / 1
 
Jobb klikk a kép felett és megnyitás új lapon, így a teljes felbontást kapod.
(#) Teaway válasza razor01 hozzászólására (») Aug 15, 2019 / 1
 
Igen, a kétvezetékes szobatermosztátot a 3-4 sorkapocs lábra kell kötni. A kép nagyítását pedig úgy csináld, ahogy Inhouse írta.
(#) VIM válasza razor01 hozzászólására (») Aug 15, 2019 / 1
 
EZ a jó rajz ahhoz, hogy be tudd kötni csak vissza kell követni a sorkapocsba kötött áthidalásokat a kazántermosztát és kondenzátor pontjaihoz. A retesz "szokott" átkötve lenni, mert nem minden háztartásban üzemel együtt két hőtermelő egy légtérben.
(#) razor01 hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a választ mindhármatoknak ,működik a vezpanelbekötés,de van más baja is ennek a nem tudom minek nevezzem kazánnak,kezd idegesíteni nincs véletlen köztetek valaki ,aki ismeri búját baját a c sorozatú kazánnak és lehetne vele váltani pár szót ,mert már lövésem sincs mi lehet a baja és nagyon gyanítom , ha szerelőt hívnék ő is tanácstalan lenne .
(#) mercike hozzászólása Aug 21, 2019 /
 
Sziasztok! Valaki leírná (rajzolná) hogyan kössem be a bud. loganó G124 Logomatic 2107 vezérlőbe illetve a BFU szobatermosztátba a vezetékeket! Vezeték kiépítve két szál,csak nem tudom mit hová!
Köszönöm ha valaki tud segíteni!
(#) peanut válasza peanut hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Sziasztok!

(Előzmény: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2202467.html#2202467 )

A fenti problémám azóta is fennáll, de nem találok hozzá alkatrészt... szét merjem szedni a váltószelepet, lehet a hibát takarítással orvosolni, vagy van hozzá tőmítéshez/felújításhoz szükséges "alkatrész" ?
(#) zoszka válasza peanut hozzászólására (») Aug 31, 2019 / 1
 
Itt érdeklődj..
Következő: »»   221 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem