Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   99 / 119
(#) P_Laszlo válasza eyess hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Itt már eleve nem volt a guminak rugalmassága. Ha így tönkrement, nem lehet már tákolni sajnos. A sziloplaszt szerűségek szerintem erre nem alkalmasak nem is tapadnak rendesen, esztétika, és engedékenység szempontból sem jók, és egy ilyen ragasztás, elrontja a középtartományt is.

Szóval ez nem az a hangszóró, ahová jó. Szerintem.
(#) P_Laszlo válasza hugi00 hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Nem szoktam eladni. Csak egy darab? Nincs párja a hangszórónak?
(#) P_Laszlo válasza Luigano hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Ebben nincs kettős erősítés, és a hangsugárzóban van beépített hangváltó, nem kell hozzá külső szűrés. Bármiről használhatod, úgy, ahogy van.

Persze a gyári hangváltó biztosan nem tökéletes. De a hangszórók sem annyira nagyon jók, hogy megérje újat tervezni.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2019
(#) hugi00 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Igen csak egy darab kellene.
Nincs parja.
Ha nincs eladas, akkor ajandekrol lehet-e szo ?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2019
(#) P_Laszlo válasza hugi00 hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Milyen hangszóró? Ehhez a 21-eshez?
(#) hugi00 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Ma lefotozom neked.
(#) hugi00 hozzászólása Júl 18, 2019 /
 
))
(#) Luigano válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Az a gondom, hogy kettős kábelezése van a hangfalnak, és így különerősítője van a mély és magas hangszórónak a központi egységben.
és így nincs hangváltó a hangfalban.

pana.jpg
    
(#) tibibalogh520 válasza Luigano hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Megkérdezhetem, hogy a hátlapon található magassugárzónak látszó tárgy mi célt szolgál?
Egyáltalán be van az kötve elektromosan, vagy csak volt nekik egy silónyi selejt, és itt kitakarították őket?!
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2019
(#) Kovidivi válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
A reflex nyílásra gondolsz?
(#) tibibalogh520 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Most hogy nagyítva megnéztem, tényleg reflex cső. A közepén lévő világosabb folt miatt, dóm sugárzónak gondoltam első nekifutásból...
Hiába... a szemem sem a régi már. Meg a képzelő erőm sem.
(#) tothbela válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Nekem is volt hasonló csili-vili játékosom. A felső hangszóró (nem magassugárzó, hanem gumiperemes szélessávú) valami STK végfokról ment 2X33V-ról ha jól emlékszem. Az alsó hangszórók azok kb, 150Hz alatt durrogtak, mind a kettő párhuzamosan kapcsolva egy hidalt diszkrét tranzisztoros végfokról ugyanerről a tápról. Tucc-tucc zenéhez kitűnő.
(#) P_Laszlo válasza Luigano hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Nincs külön erősítő, és van hangváltó.
(#) P_Laszlo válasza hugi00 hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Jaj, csak egy ilyen? Hát, nézek majd valamit hozzá. De azért ennél nem kell túlzásba vinni.
(#) hugi00 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Koszonom !
(#) P_Laszlo válasza hugi00 hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Nincsen mit.
(#) moderboy hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Üdv!

Van egy Orion hangfalpárom, ami a javítás közben szeret egyre újabb dolgokkal szórakoztatni. Most épp a középmagas mágnese esett szét, az lenne a kérdésem, hogy ezt mivel lenne érdemes visszaragasztani a helyére? Palmatex, fémszemcsés kétkomponensű, ciano-akrilát és sziloplaszt van kéznél, ebből valamelyik megfelelhet?
(#) P_Laszlo válasza moderboy hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Igazából egyik sem. A kétkomp. jó, de fémszemcse nélkül.

A pillanatrag. félmegoldás. könnyen törik, de valameddig összetartja esetleg.

Viszont összeragasztás után újra fel kell mágnesezni, egyébként nem lesz egyforma a másik oldalhoz viszonyítva.
(#) zolifoto válasza P_Laszlo hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Tisztelt László! Arról is írnál pár sort, hogy azt (felmágnesezés) kisiparilag, vagy házilag hogyan lehet megcsinálni? Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2019
(#) msteve válasza zolifoto hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Házilag nem lehet/nem tudod/nincs értelme/lehetetlen megoldani....csak tolmácsoltam a szavait
Egyébként két megoldás terjedt el,a másodikat javaslom megépitésre.Egy ohmos fogyasztón és graetzen keresztül,pl.izzó,fűtőbetét...feltöltesz kondenzátorbankot 320V-ra,aztán egy bazi nagy tirisztoron keresztül rásütöd egy tekercsre amibe beteszed a mágnest.Nálam kb.20cm a tekercs belső átmérője,48menet kb.6x3mm-es rézből tekerve.Tiz éve használom,ugyan nem napi rendszerességgel,de ezzel mágnesezem a saját,és ügyfelek hangszóróit is.
(#) fery45 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Kedves moderboy!
Több mint 50 éve javítok hangszórókat. Az első évtizedben csak magamnak javítottam. Így az első javított hangszóróim még ma is működnek az eredeti állapotban. A ragasztott mágnesek gyakran szétválnak. Sok esetben a gyári ragasztások is vacakok. A hozzánk került hangszórók legtöbbje, szinte mindegyik gyári ragasztási hiba miatt került hozzánk javítókhoz. A ragasztók jó része évek, évtizedek múltán elbomlik, és elenged. Gyakran csak három "plecsnivel" ragasztanak. Nem az egész felülettel. Nyugodtan ragaszthatsz olyan pillanat ragasztóval, mely fém és kerámia felületet össze köt. Nekem évtizedes ilyen ragasztásaim vannak.
A felmágnesezést nagy méretű elektromágnessel végeztem, de 2-3 kW teljesítménnyel. Szerintem ez házilag, barkácsolással nem oldható meg. Egy kisipari műhelynek is komoly anyagi kiadást jelent egy ilyen berendezés elkészítése, elkészíttetése! Gondolhatod, hogy a nagyméretű hangszórók mágnesköre 23-25 cm átmérőjű!
Még egy utolsó gondolat. A sztereó hangszórók sem egyformák tökéletesen. Nem véletlen, hogy a sztereó erősítőket balansz potikkal szerelik.
Tisztelettel HF.
(#) tothbela válasza msteve hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Szia!
A kondenzátorbank kapacitásáról kaphatunk adatot? Abból már ki lehet számolni a mágnesező energiát.
Köszi.
(#) fery45 hozzászólása Aug 15, 2019 /
 
Kedves tothbela!
Én sem írtam, hogy hány menetes a tekercsünk. Az enyém 5600 menet! Nagy méretű és tömegű. Utána néztem az egyetemi fizika tankönyvben a feltöltött kondenzátorból nyerhető energiáról. Ott differenciális egyenletet írnak. A lényeg: minél nagyobb kapacitású a kondenzátor és nagyobb feszültséggel töltötték, továbbá minél nagyobb menetszámú a tekercs annál nagyobb mágneses mező keletkezik. Az idő függvényében a tekercsen átfolyó áram hiperbola függvényhez hasonló módon gyengül. A bekapcsolás pillanatában a tekercs öninduktivitása következtében az áram folyamatos növekedéssel indul, majd gyengül a hiperbola szerint. Az indulás növekedését a tekercs menetszáma határozza meg a belsejében lévő vassal. Ez a vas a hangszóró mágnese és vaspólusai.
Hangszóró felmágnesezéskor az eredeti mágnes pólusát nem szabad felcserélve felmágnesezni! Én azért használok elektromágnest hangszórót ráhelyezve, mert gyengébb árammal járatva a mágnesező tekercsről taszítás miatt leugrik a mágnes. Ekkor még nincs átmágnesezés! Vonzás alatt megnövelve az áramot, mágnesezek. Én nem kondenzátorozok! A gyakorlatban ismeretlen a gyári mágnesezés! Fordított felmágnesezéssel a hangszóród a hangváltóval más fázishelyzetbe működik a sztereó párjával! Ez a hangzásban rendesen hallható rossz megszólalásban!
(#) P_Laszlo válasza zolifoto hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Sehogy. 5-10kJ közötti energiából kellene mágneses mezőt létrehozni, jó időben és jó helyen. Ha nem jól csinálod, rosszabb lesz, mint volt.
A módszer nem kW-okkal működik.
És nem szabad elhinni, hogy nincsenek egyforma hangszórók. A jó hangszórók egyformák.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) Kovidivi válasza fery45 hozzászólására (») Aug 15, 2019 / 2
 
A balansz poti azért van, hogy ha a két hangsugárzó eltérő távolságban van a hallgatótól, akkor a sztereó tér középpontját át lehessen helyezni oda, ahova kell. Nem pedig, hogy a hangszórók közötti 0.1% különbséget korrigáljuk. Ezt nem is lehet hallani. Ha lehetne hallani, akkor mindkét hangszórót a kukába kell azonnal dobni! (vagy legalábbis a selejtet, de honnan lehet tudni, melyik selejt?)
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) P_Laszlo válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Pontosan.
(#) hugi00 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Valoban a ket oldal balanszolasara talalak ki.
Ugyan erre talaltak ki az idokorekciot is, amivel jobb eredmeny erheto el.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) msteve válasza P_Laszlo hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 5
 
Á,ugye megmondtam...
Mindig megtudhatjuk mi az ami nem jó vagy nem fog működni,de azt hogy mi a jó,vagy hogyan lehet megoldani,azt soha...
Ezzel szemben az én mágnesezőm köszöni szépen,jól működik
(#) Gafly válasza msteve hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Kicsit kopottasnak tűnik...
(#) msteve válasza Gafly hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Használom néhány éve...
Következő: »»   99 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem