Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   71 / 71
(#) Mzolee válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 17, 2019 /

Van itthon BFR 91-em de az túl komoly ide nem?
Viszont a bemenettel kapcsolatban nem tudom mennyire szólna bele az 50 ohm az én tervezett alkalmazásomba. Ugyanis a mellékelt Repsáv vevő frekijét szeretném kijelezni. Youtube-on láttam egy videót EZT ahol ez megtörtént. Alatta a kérdések között ott volt hogy hová kötötte a mérőt és a szerző azt válaszolta hogy a 7 es pontra (mellékelt rajzokban mutatom)
Kérdés: Élhető-e?
(#) Kera_Will válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 18, 2019 /

Aha szóval te ne612 colpits oszciján szeretnél mérni.
Annak biztos nem tenne jót egy 50 ohmos teher.
Akkor előbb egy elválasztó fokozat kell oda.
Földelt Draines fet pár pF kondival kicsatolva.
Akkor inkább jobban járnál azzal amit foxdeltás elvirajzon van. 2db fet.
Vagy ha elég érzékeny maga az előosztó ic(100-200mV írnak róla vhol lásd adatlap érzékenység freki függés ábra) akkor a rezgőköri tekercs közelébe "lógatott" 1 2 menetes hurokkal csatolod ki a jelet.

Bármelyiket is csinálod azt válaszd ki amivel legkevésbé terheled meg és teszed instabillá az oszcillátort.
(ha elég nagy jelet ad az oszcillátor a laza csatolású hurokkal és stabil a mérés akkor nem kell más próbáld ki először úgy)
Amúgy meg eléggé saccolós lesz a kijelző ...
5 digiten 100 MHz felett ...
az alábbi felbontásod lesz:
100MHz
10MHz
1MHz
100kHz
10kHz
... az utolsó 10 kHz digit között 2 3 csatornát is áttekerhetsz ... mire látsz valami változást a frekimérőn.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2019
(#) Epu2 hozzászólása Feb 9, 2019 /

Üdv! Van egy FCM-400-as frekvencia, periódusidő számláló modulom. 1 MHz ig szeretném használni. A bemenete TTL szintű, ezért kellene némi erősítés, jelformálás a bemenetére. CMOS IC-re gondoltam. Analóg erősítéssel, NAND, majd jelformázással NADN ST. Elfogadhatóan működne ha az IC-ket foglalatba teszem?
(#) llaczo hozzászólása Aug 25, 2019 / 3

Sziasztok.
Megjött Kínából a kristály mérőm. Jól működik, kivéve hogy az enyém nem akar 3 MHz alatt mérni. Tele vagyok jelöletlen kristállyal és nem tudom, rossz vagy kis értékű.
Ezért 7414-es kapuból elkészítettem hozzá egy toldalékot amivel már alacsony frekvenciás kristályokat is tudok mérni.
A programozáson is módosítottam. Személyessé tettem. Bekapcsolás után lefut egy monogram és mehet a mérés. . Ezt egy rövid videóval tudom illusztrálni.

(Ha valakit érdekel a program, szívesen segítek).
(#) bbb válasza llaczo hozzászólására (») Aug 25, 2019 /

Szia!

A programot is megosztanád? Nekem is van ilyen mérőm, igaz azzal nem volt ilyen gondom, mint neked.
(#) llaczo válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2019 /

Szia.
Szívesen megosztom. Föltételezem hogy saját monogramot szeretnél.
ASM fájlt is elküldöm mert HEX-ben nagyon nehéz módisítani (de nem lehetetlen). A program végén van a módosítás.

Én sem értem hogy egy tranzisztoros oszcillátor miért nem rezeg be alacsony frekvencián, pedig cserélgettem a kondikat és a tranzisztort is.
Következő: »»   71 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu