Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EPROM
 
Témaindító: source2, idő: Júl 13, 2005
Lapozás: OK   15 / 20
(#) killbill válasza don_peter hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Ez a "gyerekes kötekedés" egy kicsit erős, nem gondolod?

Azt mindenki tudja, hogy az SRAM írható memória, egész biztos, hogy nem tőled várják a megerősítést. A kérdés az volt, hogy hogyan tudja írni a modul tartalmát. Erre viszont nem az a megoldás, hogy kábelezi, hanem az, amit wbt is mondott. Feltehetőleg a modult hagyományos EPROM-égetővel lehet programozni. Ennek kiderítéséhez vissza kellene rajzolni a modult.
(#) szikorapéter válasza killbill hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
És itt a nagyobb gond. Eprom égető van, viszont 21V írófesznél már tölt át adatot de valamiért leáll error-al.
(#) killbill válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Milyen hibával? Ha égetés előtt BLANK CHECK van, akkor az hibára fog futni, hiszen a RAM nem 0xff értékkel van tele. Ez az emulátor valószínűleg simán átírható, mivel SRAM van benne, ezért nincs a hagyományos EPROM-oknál megszokott törlés fázis. Tehát az égetés előtti BLANK CHECK-et ki kell kapcsolni az égető programban.
(#) szikorapéter válasza killbill hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Blank check ki van kapcsolva mégis megáll.

eprom.jpg
    
(#) killbill válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Ez szerintem azért van, mert az égető csak az 0xFF-től eltérő adatokat égeti, mivel egy normálisan törölt EPROM tartalma csupa 0xFF. De nem értem a dolgot, mert a "Skip 0xFF" is ki van kapcsolva, tehát az FF-et is égetnie kellene. Azt meg tudod nézni, hogy az EPROM-ban illetve a bufferben a 0x7d cím elött mik vannak? Azt látom, hogy a 0x7d címen a buferben 0xff, az EPROM-ban meg 0xD3. Arra vagyok kíváncsi, hogy az első 0xff égetésnél akad el, vagy ettől független a probléma.
(#) DannyTorrence hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Üdv

Lehetséges meglévő EPROM másolása? Van két egyforma alaplapom, az egyiken hibás a BIOS chip, a másikon jó. A jóból a hibás helyére rakva a chipet a másik lap is feléled.
Hitachi HN27C64G-15 az EPROM típus (mint a példaképen).
Hitachi HN27C64G-15
Ebayen kapható üresen ez a típus, hol foglalkoznak ilyesmivel?

heprom.jpg
    
(#) szikorapéter válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Szia, ha gondolod lemásolom neked szívesen.
(#) Gafly válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Határozottan igen.
Valamint a "jó"-ból is vissza lehet másolni a tartalmat (kis szerencsével) a "nem jóba".
EPROM törlő és égető kell hozzá. Sokaknak van a fórumon (ha ez nem megy, akkor hozzá szerintem még EPROM is akad ugyanott)...
(#) Doky586 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
8kB eprom.. Milyen PC ez??? 286-os?

Az újraírás előtt törölni kell. Pl kiteszed 1-2 napra a napra hogy bevilágítsa és törlődjön, de vigyázni kell nehogy felforrósodjon. Persze UV-s epromtörlőben is törlődik pár óra alatt. A 'jó' programmal ellátottat ablakát pedig érdemes felete ragasztószalaggal letakarni mielőtt a fény kitörli azt is..
(#) DannyTorrence válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Jobb, XT lapok.
Sajnos harmincezer körül van egy ilyen égető, annyit nem igazán ér nekem.
(#) Peter65 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Üdv!
Ahogy már más is utalt rá, sokan vagyunk, akik tudunk EPROM-ot írni. Ha megírod, hogy hol laksz, lehet hogy lenne a közeledben is valaki.
(#) DannyTorrence válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Végül úgy döntöttem hogy beszerzek egy saját univerzális égetőt, mert túl sokszor kellene másokat zargatnom az írással.
Rengeteg BIOS szoftvert írnak és mindegyik másban jó, ezért egy lapban akár tízet is ki szeretnék próbálni, az pedig rengeteg oda-vissza postázást, utaztatást és időt jelentene. Nem érné meg és mást sem akarok terhelni ezzel.
A kérdésem most az, hogy egy Medicor Q-125 kvarclámpa jó lesz törlőnek? Mennyi ideig tarthat a törlés? A Nap-módszer túl lassú, leírások szerint egy hétig is eltartana a törlés.
(#) Peter65 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Nekem nincs tapasztalatom a Medicor Q-125 kvarclámpával, fénycsövet használok. A fénycsővel 20-30 perc biztosan elég. A kvarclámpa szerintem melegít is, valamit biztosan kell tenni a hűtés érdekében.
(#) DannyTorrence válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Milyen fénycsövet használsz?
(#) Gafly válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Germicid, gondolom...
(#) DannyTorrence válasza Gafly hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Ez megfelel? Az itthon kaphatók ára elég brutális.
UVC
(#) Hp41C válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Nem jó a kvarc lámpa, nem jó tartományban sugároz. UV-C fénycső kell, a 240-250nm tartományban kell lennie a sugárzásnak. A hőtől valahogy el kell szigetelni az EPROM -ot (kilyukasztott fémlemez, hőszigetelő közdarab) és csak az ablak területén kell megvilágítani. A környezetet óvni kell a kijutó fénytől - zárt doboz.
(#) Peter65 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Ahogy a többiek írták, germicid fénycső zárt tokozatban.
(#) DannyTorrence válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
A fent linkelt kis 3W megfelelő? Az írt intenzitással kb 8 óra alatt törölne egy chipet.
(#) Pici001 hozzászólása Aug 29, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Egy olyan kérdésem volna, hogy valaki áttudná e másolni egy M5L27256k típusú EPROM tartalmát egy másik ugyan ilyen EPROM ba.
(#) mikldesign válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Sima higanycsovrs ego. Letorod a burajat betekered foglalatba eprom 15 cm alatta es kesz. Torles cca 20 perc. Ne bonyolitsuk a dolgokat. Csinald a furdoszobaban. Az uv sterilizal is amig megy nem mesz be.
(#) DannyTorrence válasza mikldesign hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Mennyibe kerül egy ilyen égő és hol kapni? Mert négyezerért már árulnak komplett törlőket Kínából, amibe több chip is belefér. A költséghatékonyság miatt gondoltam a Medicor lámpára és erre a kis 3W izzóra, mert a sokwattos UVC izzók mind háromezertől kezdődnek.
(#) oxygen válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Szia

Én ilyen kvarclámpával szoktam törölni az EPROM-okat amikor épp szükség van rá, 30 centiről kb 10 perc alatt megvan, egyszerre elég sokat alá lehet tenni.
(#) DannyTorrence válasza oxygen hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
A Medicorra gondolsz? Nem probléma a termelődő hő?
(#) oxygen válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Igen a Medicorra. Nem volt gondom a hővel, melegek lettek az EPROM-ok de nem forróak, bajuk sem lett.
(#) DannyTorrence válasza oxygen hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Köszönöm!
(#) Doky586 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Nincs annál olcsóbb mint kitenni őket a napra. Persze csak nyáron.
Karácsonykor hiába hagynád kint, egy hét alatt se törölné ki.
(#) DannyTorrence válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Gondoltam rá és utánaolvastam, teljesen vegyes eredményeket kaptak a próbálkozók.
A legtöbbnek egy hét kellett hozzá, másoknak annyi idő alatt sem volt teljes az eredmény.
Ha több száz chipem lenne akkor még rendben van, mert akkor nem probléma hogy várni kell. Sajnos nincs túl sok, BIOS szoftver annál több amiket ki akarok próbálni.
Ha megjön az EPROM író úgyis kiderül, hogy jó -e ez a kvarclámpás megoldás. Majd elterelem a hőt fémlapokkal, ahogy írtátok.
(#) lóri válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Érdekes a hosszú idő, mert emlékeim szerint 15 perc elég volt neki kvarclámpával.
(#) DannyTorrence válasza lóri hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
A Nappal végrehajtott megoldásra gondoltam.
Következő: »»   15 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem