Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   123 / 146
(#) CHZ válasza FerencziJ hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Akkor ne használd, pedig használható Nézd át találhatsz jobbat: Bővebben: Link.
Bár ehhez a korrektorhoz bőven jó amit javasoltam.
(#) FerencziJ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Nem akarok veled vitatkozni, nem teszteltem őket, csak az adatlapra hagyatkoztam.
(#) FerencziJ válasza CHZ hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Mennyire kritikus a 2,6n helyett 3,3-nt rakni, nem igazán találok 2,7n-s kondit.
(#) CHZ válasza FerencziJ hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Nagyon, 1,5n+1n kondikból összeválogatható, érdemes pontos értékeket használni.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2019

tinadiag.jpg
    
(#) CHZ válasza FerencziJ hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Több variációban is összerakható, pl: 2n2+330p kondikból válogatva, szórásuk miatt.
Kis fantáziával több lehetőséget is választhatsz. Pontatlansága nagyobb változást okoz, mint kondik márkájának megválasztása.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2019
(#) FerencziJ válasza CHZ hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Egy kondival akartam megépíteni, de ha nem találok megfelelőt, akkor marad az általad javasolt, összeválogatás.
(#) Ragen válasza Cinema hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Szia Cinema!
A hangszedő felöli bemenetre és/vagy kimenetre gondolsz?
"A sztereó kábeleknél az egyik csatorna hideg, vagyis testvezetékét szakítsuk meg és kb. 4,7-10 Ohm1W-os ellenálláson keresztül kössük be a hidegpontra a panelon. Ez csökkenti, illetve, megszünteti a belső földhurkot."
(#) sandor1632 hozzászólása Nov 15, 2019 / 3
 
Megjött az új hangszedő, így végre be tudtam fejezni a korrektor hangolásást.

A végeredmény a képen látható.
A korrekciós hálózatból kikerültek az SM kondik, stiroflexel sokkal fülbarátabb..

Mellékelem a kapcsolásit is.
A bemeneti 82p lezáró kapacitás kísérletezés eredménye, más hangszenődnél nem bizta hogy ez a jó érték.

Hangzása számomra nagyon tetszetős. Az alaktrészkészlet kísérletezés eredménye, nem találomra beledobált ellenállás típusok!

Az anti riaa-s kísérlet még hátra van, ahhoz még össze kell vadászni a pontos kapacitásokat.
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 15, 2019 / 1
 
Stiroflex szerintem is ide nagyon jó választás. Rajzon nem látok 150k ellenállást, paneled van és már eléggé barnul, ez nem a 15k helyén van? Négyszöges mérések sok mindent elárulnak majd..
(#) sandor1632 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Az anód, katód ellenállásokat 2 különböző gyártójú ellenállás párhuzamos kötésével oldottam meg, mert így tudtam elérni a számomra tetsző hangzást. Nem látszik, de az ellenállás alatt van még egy, egy szén kompozit.
A turpisság ott van, hogy a 27K katód ellenállást 33k carbon kompozit és 150k metal film ellenállás párhuzamos eredőjével valósítottam meg.

Amit látsz barnult ellenállót úgy bontottam vissza, korábbi helyén barnult meg
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Értem, azt hittem véletlenül került be rossz érték, csak ezért említettem.
(#) Cinema válasza Ragen hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Célszerű a hangszedőtől 2x2-eres, vagy 4-eres vezetéken vinni a jelet, az árnyékolás itt nincs bekötve, csak az erősítő bemeneténél az egyik csatorna hidegpontjához kell forrasztani.
Meg kell jelölnünk a kábeleket, hogy tudjuk, melyik végüket hova kell dugni és a teljes hangrendszerünket ennek megfelelően kábelezni.
Vonalszintű jeleknél lehet szükség a hidegpont megszakítására, ha az okozza a makacs brummot, célszerűen a fogadó erősítő bemeneténél.

Üdv!
(#) Fecó2 válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szia!
Megkérdezhetem honnan szerezted be az alkatrészeket.
Köszönöm
(#) Fecó2 hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Lehet fura kérdés, de valaki tud segíteni, hogy hol lehet beszerezni Magyarországról RIAA építés céljából minőségi alkatrészeket? (ARC PH3)
Egyáltalán ti honnan szereztétek be az IN OUT kondikat, ellenállásokat a TME -nél nem látok ilyeneket amiket ti használtok. Az elektronikai boltokban már ahova én eljutok azt mondják jó oda a tömeg műszerész ellenállás is. Mondom, persze!
köszönöm
(#) scooby_ válasza Fecó2 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szia!
Ellenállásokat én a HeStore-nál vásárolom, ott kapható 0,1% tűrésű is az ilyen 39,2k és egyéb horror értékűekből.
Kondenzátorokat főként ebayről. 1-2 helyen használom a hazai terepen is beszerezhető Wima kondikat. Ez szintén a HeStore-ból.
(#) sandor1632 válasza Fecó2 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szia!

Az ellenállások, kondik egy része a HifiCollective-től van, egy rész a TME-től.
A stiro kondik az árwill-től.
A képen nem látszik, a panel alatt van 2db jantzen superior z-cap is,párhuzamosan a kicsatoló kondival, ezt a hangtechnika kft forgalmazza.
A K40Y-9-es kondikat ajándékba kaptam..
(#) sandor1632 válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Wima kondik túlnyomó többsége jelútba alkalmatlan!
Tápba viszont egy két típusa nagyon jól teljesít..
(#) sandor1632 válasza Fecó2 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
A fekete színű ellenálló Holco H4P széria, TME-n beszerezhető.
A barna csíkos Arcol carbon kompozit ellenálló szintén.

Egyik se horroráras, de men minden ellenállás jó minden pozícióba, sajna ezt ki kell kísérletezni.
Garantálom, 10 különféle gyártmányú ellenállás 10 féleképpen színezi meg a hangot!
(#) Fecó2 hozzászólása Nov 29, 2019 /
 
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát.
(#) Cinema válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Miért?
Indokold meg.

Üdv!
(#) sandor1632 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 30, 2019 / 1
 
Nincs ezen mit indokolni!

Aki már épített valamit és ne adj isten kipróbált azonos pozícióban több különböző ellenállás típust az hallhatta amiről írok. Ha Te nem hallasz különbséget az egyes ellenállás típusok között, akkor nagyon szerencsés vagy, mert megúszod a kísérletezést. Bármiből építesz bármit, az mindig ugyan úgy fog szólni.

Pár fajtát kipróbáltam már (mezei kínai fémréteg, mezei kínai szénréteg, Ohmite, Arcol, Allen Bradley, Kiwame, Takman szénréteg, Takman fémréteg, PRP, Holco h4p, Yaego, Shinkoh tantallum, Z-foil, Jantzen Audio mox, Jantzen Audio superes) és nem volt 2 ami egyformán szólt.

Nem minden esetben a legdrágább alkatrész a jó egy bizonyos pozícióban.

Nincs azzal baj hogy nem szeretnéd/akarnád akár csak a hecc kedvéért kipróbálni amiről írok (egy adott pozícióban, pl anód ellenállás cserebere azonos értékű, azonos teljesítményű, de eltérő gyártmányú), de kérlek legalább másokat ne vezess félre a saját álláspontoddal, mert bizony pici kísérletezéssel nem nüansznyi különbségeket lehet elérni!
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 1, 2019 / 2
 
Kísérletezéssel, alkatrészek próbálgatásával egyetértek, de a levont következtetésekkel már óvatosabb lennék. Ez már nagyon ízlés kérdése is (amiről vitatkozni nem érdemes), nem beszélve az adott rendszer tulajdonságairól, ami jelentősen befolyásolhatja a kapott eredményt.
(#) Cinema válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 1, 2019 / 1
 
Ritka érzékeny füled és hangrendszered van, ha ennyire érzékeny vagy az egyes pozíciókban lévő alkatrészek milyenségére.
(Nem a minőségére, mert mind teljesíti a szabvány követelményeket, csak a kivitelük-anyaguk más-más, ez lehet oka az eltérő hangzásnak, de nem feltétlenül éri meg a tízszeres-százszoros árat, semelyik funkciójú helyen sem. Mert ha ennyire fontos lenne, hol mi van beépítve, akkor ezt figyelembe vennék minden komoly-minőségű és árú berendezésben. Orvosi-műszerek, életmentő készülékek, egyebek, az űrhajózásról nem is szólva.)
Lehet kísérletezni más-más alkatrészekkel, de nem ez az egy út vezet a jó hangminőséghez.
Az, hogy minden pozícióba más-más minőségű és más-gyártotta alkatrész a jobb hangzású, az egyszerűen téveszme, hibás következtetés.

Üdv!
(#) mek-elek válasza Cinema hozzászólására (») Dec 1, 2019 / 2
 
Kedves Cinema,

Nem kell mindenben egyetérteni mással. Az, hogy valaki tapasztalatait közzé teszi azt el lehet fogadni, vagy nem, kipróbálni is lehet, vagy nem, de távolról elvitatni nem sok értelme van.
Kicsit zavaros az eszme futtatásod, véleményem szerint, a szabványokról, meg a mi mibe való megítéléséről.
És amit más kipróbált, azt nem etikus nyilvánosan, megmondó hozzáállással elítélni, mert ez csak a Te véleményed, és azt szerencsésebb lenne személyesben tolmácsolni.
(#) Cinema válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 1, 2019 1 /
 
Tudod, oly sok embertől kaptam már (itt is) kioktatást, hogy az elég volt.
Egyben egyetértünk, hogy nem értünk egyet.
-
Szakmai szempontból megkérdőjelezhető sandor1632 provokatív ismertetése, hogy milyen (drága) alkatrészekkel van módjában kísérletezni, ami neki a leírt eredményt adja, az Ő rendszerében.
-
Ha netán valakinek az önérzetét bántja amit írtam, akkor elnézést kérek, akár ki is moderálhat a moderátor, nem fogok tiltakozni.
-
Üdv!
(#) sandor1632 válasza Cinema hozzászólására (») Dec 1, 2019 / 1
 
Világosíts fel kérlek mi volt írásomban provokatív?

És hol írtam, hogy csak drága alkatrészekkel lehet jó eredményt elérni??

Idézek magamtól: "Nem minden esetben a legdrágább alkatrész a jó egy bizonyos pozícióban."

Részemről ennyi a vita!
(#) Cinema válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Akkor elnézést kérek.
(#) Petyka79 hozzászólása Dec 1, 2019 /
 
Sziasztok! Keresek valakit, aki megépítette mostanában a revox a78 riaa korrektorát.
(#) kistee válasza Petyka79 hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Én megépítettem, igaz nem mostanában. Nem baj?

Mi a kérdés?
(#) Petyka79 válasza kistee hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Szia! Az érdekelt volna, hogy van e olyan hely ahol mindent be lehet hozzá szerezni!? Én nem találtam. Az egyik tranzisztort innen, másikat onnan....., kondit se mindegyiket találtam hozzá.
Következő: »»   123 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem