Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   736 / 778
(#) gyula33 hozzászólása Aug 29, 2019 /
 
Megépítettem Skori önrezgő tápegységét., 200-250W-ig jól működik .
Ezt az elvet szeretném használni ózon generátorhoz .Végeztem egy pár kísérletet U vasmagokkal .
A primer tekercs 50 menetes , a szekunder / régen tekercselt és minden sor műgyantával kiöntve / 600 menet.
Csak akkor működik ha az U vasakat széthúzom és legalább 2-3 mm -es légrés van.
Ilyenkor jól működik , viszont a primer tekercs nagyon melegszik . A primer tekercs vezeték átmérője 1 mm.
A teljesítmény ilyenkor kb. 90-100 W , ami közelítőleg jó ezekhez a porcelán ózon panelekhez.
Ezt onnan tudom , hogy építettem már több ózon generátort , csak ott 15 voltos átalakítást használtam , most ezt a lépést szeretném kihagyni, közvetlenül hálózatról üzemeltetném.
(#) Skori válasza gyula33 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Ha még nem tetted, akkor meg kellene próbálni a párhuzamos feszültség visszacsatolást is, hasonlóképpen mint itt: Bővebben: Link
Nagyfesz trafóknál nagyon kritikus a szekunder saját kapacitása. Ha nagy a sorok közötti kapacitás (pl. a kiöntés miatt) az sokféle működési problémát okozhat. Ezért ilyenkor vagy "kazettás" tekercselést készítenek (sokfelé osztott cséve) vagy a sorok közé extra vastag szigetelést raknak.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
(#) gyula33 válasza Skori hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
A párhuzamos feszültség visszacsatolást még tanulmányozom.
A nagyfesz. tekercseket szépen tekercseltem. Soronként három réteg papír szigetelést használtam , ezeket
műgyantával itattam át. Készítettem vagy öt különféle menetszámú tekercset . Jól működnek 12-15V-ról , csak kell hozzájuk egy 5-6 A-es tápegység. Tulajdonképpen ezt a tápegységet szeretném kihagyni.
Az ózon panelek kapacitása olyan 170-180 pF.
Ha ezzel sorba kötök egy 100 pF-os kondit / ami nem üt át / már le tudom csökkenteni kb .1 mm-re az U vas légrését.
De még mindig nagyon melegszik a primer tekercs.
Az U vason a szekunder tekercs külön csévetesten és az U vas másik szárán van mint a primer.
A rendszer terhelve 65-70 Khz környékén megy.
A rezonáns tápegységeid nagyon jól működnek , pár darabot kísérletképpen megépítettem, csak deszkamodellként.
Köszönöm a segítségedet.
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Idézet:
„Már odáig eljutottam hogy átnéztem az egészet totál (primer oldalon mindent kimértem”

Ezek szerint mégsem sikerült elsőre az átnézés.
(#) GPeti1977 hozzászólása Szept 3, 2019 /
 
Az UCC3808 IC-t mivel lehetne helyettesíteni ami korszerűbb estleg olcsóbb? Árammód kellene és ugyanúgy két kimenet.
(#) Ge Lee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
Inkább csak drágábbal tudod, pl. UC3846. Volt még valami hasonló ha jól emlékszem de az meg olyan beszerezhetetlen kategória.
(#) Sendi hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Sziasztok. Van valahol olyan táblázat, ami megmondja, hogy a különböző pwm kapcsoló IC-hez milyen primer induktivítású flyback trafó kell?
(#) 13_Balu50 válasza Sendi hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Pár napja bontottam le egy SF1565 DP ic-vel müködő 12V-os tápegység trafóját.Nagyobbra tekertem a szekunder (több menet) oldalát így tud 40 V-ot. Természetesen a TL431-hez kapcsolódó ellenállásokat módosítanom kellett a kalkulátor szerint, mert amúgy csak villogott a led. Ha érdekel felrakhatom példaként.
(#) Sendi válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Megköszönöm.
(#) 13_Balu50 válasza Sendi hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Tessék itt van. A szekunder 4x8 menet, az egymás mellett futó 4 szál vezetékből 8 menet, tehát nem 32 menet. Ja és a fekete pont a tekercsek kezdetét jelenti.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) Istyu97 hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Üdv!
Lenne egy kérdésem egy EC42 vasmaggal kapcsolatban.
Kb hány tesla-ig lehet felmágnesezni? Mert az adatlapban nem látom a B értékét, nekem jó lenne valami jó saccolás is, de ha tudnátok pontos értéket írni az is jó.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) ferci válasza Istyu97 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Szia!

0,15-0,18-ig célszerű.
(#) Peter65 válasza Istyu97 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Az EC42 csak a mechanikai méreteket adja meg. A ferrit mag többféle anyagból lehet, és az eltérő anyagok eltérő mértékben vehetők igénybe. Továbbá az egyes anyagok a különféle frekvenciákon is eltérő mértékben használhatók ki. Saccolásként 20kHz közelében kb. 0,2T-ig 100kHz közelében kb. 0,1T-ig lehet elmenni. Pontosabb értéket akkor lehet mondani, ha megadod legalább a mag anyagát, és az üzemi frekvenciát.
(#) Ge Lee válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Ha az van a képen és neki is ami a fájl neve, akkor abban benne van hogy PC40, azaz TDK PC40 a mag anyaga, akárcsak a PC tápok EI33-as trafójának.
(#) Peter65 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Ez bizony elkerülte a figyelmemet. A PC40 anyagnál több engedhető meg a saccolásomnál.
Egy pár térfogata kb. 20cm3, ha jól néztem.
Ha 2W disszipációt engedünk meg a vason, akkor 25kHz-en kb. 0,23T, 100kHz-en kb. 0,12T engedhető meg.
Ha megduplázzuk a disszipációt, 4W-t is megengedünk, akkor 25kHz-en kb. 0,3T, 100kHz-en 0,15T is megengedhető.
(#) Istyu97 válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Hát sajnos semmi infóm nincs a magról, annyi, hogy magát a trafót egy TV-ből bontottam.
Am 41,6KHz-en szeretném használni, egy inverterben. Mondjuk én 0,145T-t gondoltam ezen a frekin.
(#) Peter65 válasza Istyu97 hozzászólására (») Okt 6, 2019 / 1
 
Szerintem nem rossz választás, ilyen frekin kb. ennyit ajánlottam volna én is.
(#) Istyu97 válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Értem, köszi szépen.
(#) Istyu97 válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Most már értem, hogy ahogy nő a freki annál nagyobb B értéket lehet megengedni. Ugyanis pont ma tanultuk, hogy ugye minél nagyobb a frekvencia annál többször mágneseződik át az anyag azaz a részecskék gyorsabban mozognak így az jobban melegíti a vasmagot. Na legalább tanultam valamit ebből is.
(#) Ge Lee válasza Istyu97 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Pont fordítva. A második mondatod már javítja az elsőt.
(#) Istyu97 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Vagy mi, igen rosszul írtam. Freki nő B értéke csökken.
(#) pcmaster90 hozzászólása Okt 22, 2019 /
 
Szerintetek megállná a helyét ez a táp elektroncsöves erősítő hajtására ,természetesen a kimenet egyenirányítva és szűrve lenne?

elhatr.png
    
(#) Ge Lee válasza pcmaster90 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Gondolom valami oka van annak, hogy csöves erősítővel bíbelődsz. Ha ez az ok az, hogy egyel több doboz legyen az asztalon, akkor nyugodtan tedd bele, egyébként meg véletlenül se.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 23, 2019
 
Az elmúlt pár hozzászólás törölve.

Szakmai érvelésnek tűnt/indult, de adok-kapok lett belőle, majd mások mocskolásába csapott, majd végül személyeskedésbe torkollott, és moderálási kérelmek sorát indította el.
(#) Skori hozzászólása Nov 24, 2019 / 4
 
A troll pedig elégedetten hátradőlt, mert megkapta amit akart. A célja valószínűleg egyetlen pillanatra sem a szakmai beszélgetés volt (elég csak elolvasni az írását és értelmezni). Sajnos nem láttam kik "etették a trollt" de talán tanultak belőle. Ha legközelebb ilyenbe botlanak hagyják figyelmen kívül. A trollnak az esik a leginkább rosszul, ha nem tudja beindítani a sz.r-zuhatagot. Régebben egyszer engem is félrevezetett, szóba álltam vele, mert azt hittem szakmai dolgokról beszélünk - de ez először és utoljára fordult elő. Hiba volt, de tanultam belőle, és még egyszer nem süllyedek le a szintjére. Gondolom ez is ki lesz moderálva, (nem baj, jogos) de egy kis ideig talán itt lesz, és elolvassa akinek szól. Mondjuk én valószínűleg adtam volna némi "jutalmat" is a trollnak, de ez nem az én dolgom.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2019
(#) etm hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Szép napot mindenkinek! Van egy kapcsolóüzemű tápom,ami elkezdett fütyülni,és ugy hallom,hogy a trafóból jön a fütyülű magas hang. Mi lehet ennek az oka? Talán elöregedett kondenzátorok szoktak ilyent okozni ,vagy valami más? Előre is köszönöm!
(#) Skori válasza etm hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Ha egyébként jól működik, akkor előfordulhat...
(#) etm válasza Skori hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Volt már előzőleg régebben is egy ilyen fütyülő táp,ami egy idő után ettől be is adta a derekát. Ezért nem szeretném hogy ujból ez legyen ennek a tápnak is a veszte.. Ezért fordultam hozzátok,ha lehet akkor megelőzném a bajt.
(#) latyakosa válasza etm hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Kicsit több infó esetén lehet pontosabb tanácsot lehetne adni, pl milyen topológia, terhelés nélkül sipol vagy terhelve.
(#) lukovicsek hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Üdv.
Problémám lenne egy TNY266 tápegységgel ami nem akar beindulni. A nagyfeszültségü kondin mérek 410 v , de a trafőra nem kapcsolja rá. egy mosógép panelben van. Az ic zárlatos volt, a trfór megrágta aszerintem az egér, kicseréltem mindkettőt meg egy két dolgot körülötte de nem indul be.
jó lenne egy kis segitség !
Következő: »»   736 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem