Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   185 / 216
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
A válaszablakban lévő LINK feliratú gombot használd!
(#) mikldesign válasza Petyka79 hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Koszonom a kepet. Ez alapjan mar meg tudom tervezni. Tulajdonkeppen pontosan erre gondoltam. Megegyszer koszonet.
(#) Moszkvai válasza Baxi hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Bocsánat nem jutottam géphez, de CIROKL segített ha jól látom.
Potitengely hosszabításhoz vettem ilyet: Bővebben: Link
Meg 6-os alurudat méterre.
(#) Baxi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Megnéztem a felsorolt értékeket. Nagyobb hangerőn hallgatva kellet neki az 1,1A, de 1A állítottam. Úgysem fog menni akkorra hangerőn. Halkan nem találtam különbséget benne. Köszönöm a segítséget.
(#) tts15 hozzászólása Szept 4, 2019 /
 
Keresnék 16W -os JLH panelt itthon, dupla TO-3 tokozáshoz ( 4db 3055/panel)
A segitséget elöre is köszönöm.
(#) korponaiz hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Gondolkodom JLH építésén. Van két toroidom (29V sec/150watt), a külön táp megoldható. Van-e valakinek gyakorlati tapasztalata, hogy kb 44V-on hogy működik. Óriási hűtőbordám van, a hűtéssel nem lesz gond.
Mi a véleményetek a kínából (pl Aliexpress) rendelhető nyákokról?
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) Petyka79 válasza korponaiz hozzászólására (») Szept 9, 2019 / 5
 
Szia! Én kínából rendeltem, de felhívták itt a figyelmem, egy hibára rajta, mégpedig, hogy a kondik túl közel vannak a tranzisztorokhoz, így hamar kiszáradnak. Megoldottam úgy,hogy raktam oda szigetelést.
(#) mek-elek válasza Petyka79 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Jó látni egy jó konstrukciót!
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Azért jobb oldalon az üres helyet sajnálom, de jó volt látni a készüléked.
(#) reloop válasza korponaiz hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Szia! A teljesítmény miatt huzalpoti kéne a nyugalmi áram beállításához. Ehhez a táphoz 20 W-os DoZ-t építenék, Bővebben: Link
(#) Petyka79 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Köszönöm! Bár még így is van benne 'ruhaszárító', ahogy egyszer fogalmaztad! Két trafóval terveztem eredetileg, akkor nem lenne üres, de ilyet sikerült beszerezni. Meg szeretnék majd saját készítésű nyákot is, ha lesz időm.
(#) Gafly válasza Petyka79 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Azon gondolkozom, hogy mikor fog jelentkezni az első érintkezési hiba?
Másként fogalmazva, miért kell ennyi oldható kötést használni?
(#) Petyka79 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 10, 2019 / 2
 
Felesleges! Csak ha a munkahelyemet nézem, ezernyi mágneskapcsoló, sorkapocs, stb. van így bekötve évtizedek óta. Ha meg mégis, van csavarhúzóm, azzal raktam össze.
(#) mek-elek válasza Petyka79 hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Sumákul én is a két trafóra gondoltam, meg akkor már a duál monó egy suhintásra.
Nem láttam jól mi van benne, de egy alps poti sem ártalmas.
És ha nem veszed túlzásnak, a bordán lévő szerelvény lehet asszimetrikus, és így a panelbemenetek közelebb kerülnek a potihoz. A potit meg lehet a bemenet közelébe helyezni, és már is jöhet a tömör ezüstözött huzal. És akkor hallgasd meg mit változott a hangja árnyékolt nélkül.
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Te mikor nézted át a lakásba a villanyszerelvények vezetékrögzítését utoljára?
(#) korponaiz válasza korponaiz hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Még az érdekelne, hogy milyen hangzásbeli különbség van a JLH 1969 és a JLH2003 között?
(#) CIROKL válasza korponaiz hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Semmi
(#) highand hozzászólása Szept 16, 2019 / 2
 
Eredetileg fejhallgatóhoz szántam ezt a módosítást, de pont ugyanúgy szól, mint az eredeti JLH,ezért ide is felteszem.

A végtranzisztorok korszerűbbre cserélése és mindössze egyetlen ellenállás cseréje eredményezi, hogy nincsen szükség 1-1,6A nyugalmi áramra a kielégítő működéshez. Már 50mA nyugalmi áram esetén a torzítás kisebb 0,05%-nál a szokásos szobahangerőkön. Ugyanakkor ennyire lecsökkentett nyugalmi árammal is képes a kapcsolás akár 20W teljesítményre is. Mindezek eredményeképpen egészen kis hűtőborda is elég.

A nyugalmi áram durva beállítása R9-el történik, a finom beállítás pedig R4-el. R9 helyére először 100ohm kerüljön és innen óvatosan növelve az értéket növelhető a nyugalmi áram. Ha valaki le szeretné csökkenti a torzításokat a felére-harmadára, az forrasszon egy 100u-os kondit T2 emittere és R12-R4 közös pontjai közé. ( R12 és R4 természetesen összevonható az eredeti kapcsolás szerinti 8,6K-nak)

Érdemes kipróbálni, mert a nyugalmi áram növelhető az eredeti értékig is, de meg fogjátok hallani, hogy már 50mA-nél is pont úgy szól, mint 1,5A-nál. Azért a 20W-sem elhanyagolható nyereség számottevő melegedés nélkül.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2019

hoodúj.jpg
    
(#) jimmi12 válasza highand hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Szia,
Gondolkodom, hogy kipróbálom a kapcsolásodat, pár kérdésem lenne:
- a rajzon R2 és R1 értéke mennyire kritikus? (az 1.7k és 420R nehezen beszerezhető)
- az elkók polaritását be tudnád jelölni?
- az IRF240 helyett használható az IRFP240?
- tápfeszültségre mennyire érzékeny (max. 30V-on járatnám)
- 8ohmos terhlésre kell változtani valamit?
Előre is köszönöm a segítséged!
Üdv.: Imi
(#) highand válasza jimmi12 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
A szimulátor szerint a lenti rajz szerinti beállításban is probléma mentes. Kipróbálni nem tudom, mert nincsen 30V-os tápom.
(#) adapter hozzászólása Okt 6, 2019 /
 
Ezt a kapcsolást építettem meg, (korábban már megtettem, akkor nyugalmi beállítás után működött is) most is tudom állítani a nyugalmit szépen, reloop képletei alapján, most 1070mA-re állítottam. 23,7 V a pufferelt tápom (labortápom is csak 24V-os van) viszont a féltáp ekkor 18V a T3-T4 között a GND-hez.
Mit rontottam el?
(#) reloop válasza adapter hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Szia! Két poti is van a kapcsolásban. Először a kimeneti féltápot állítsd be az elsővel!
(#) mikldesign hozzászólása Okt 6, 2019 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy a 8 ohmos hangfalam 6 ohmosra cserélem, akkor a nyugalmit kell állítanom?
(#) adapter válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Köszi!
Szerzek megfelelő potit, (rendeléskor lemaradt valahogy, ellenállásal pótoltam, ) ma már nem tudom megnézni....
(#) reloop válasza mikldesign hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Üdv! A nyugalmi áram növelésével nagyobb kivezérelhetőséget érhetsz el, igaz jobban is fog melegedni az erősítő. Bővebben: Link
(#) mikldesign válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Köszönöm!
(#) adapter válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Nna, most volt csak időm újra elővenni, féltáp van, nyugalmi van. Élesztést is rendben mondanám. Annyit vettem észre, hogy rövidrezárt bemenettel csendben van teljesen, ám ha rákötök egy mp3 lejátszót (nem ez lesz a műsor forrás, de ez pici meg nem sajnálnám ha baja esne) próbára, nagyfrekis fújás hallatszik a hangszóróból, mintha tuner lenne rajta állomás nélkül. Nem hangos, de hallható, hangerőtől független illetve én úgy hallom, hogy az, zene elnyomja de érdekelne a véleményetek... (Akár maradhatna is így, de azéért na...)
(#) reloop válasza adapter hozzászólására (») Okt 9, 2019 / 1
 
Próbáld ki egy másik jelforrással!
(#) adapter válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Amint lehet teszek egy próbát....
(#) Steven19 válasza adapter hozzászólására (») Okt 10, 2019 / 1
 
Szia. Az a sistergés vahy zaj amit hallasz az magának az mp3 lejátszóból érkezik, ugyanis ezeknek a kimenete zene nélkül átvált nagy impendanciásba és olyan mintha levegőbe lógna az erősítő bemenete, és ez okozza a zajt, ha a telefonod zárt állapotban van és csatlakoztatod az erősítődet ott is ugyanez a helyzet.
Következő: »»   185 / 216
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem