Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   47 / 70
(#) Droot válasza skorpy hozzászólására (») Okt 9, 2019 1 /
 
Sokan nem tudják pedig van.
Volt egy Hikvision kamerám amin a hálózati rész fél év után haldoklott, szó nélkül küldtek helyette másik zsír új bontatlant. Illetve volt olyan gond hogy az egyik kamera képe szaggatott néha, a ház hálózati topológiájátbelregélve egyből rávágták a megoldást. Nekem csak jó tapasztalatom van velük.
Ja egy kamerán a jelszót elfelejtettem, szó nélkül segítettek resetelni, csak a sorozatszámot kérték, hogy ellenőrizzék rajtuk keresztül vettem-e.
(#) gyula33 hozzászólása Okt 10, 2019 /
 
Üdv. Mindenkinek !

Tisztelt tapasztaltabb fórumtársaimtól szeretnék némi segítséget kérni.
Pár éve vásároltam egy Techson NVR-DVR-t. Majd százezer volt, de a biztosító fedezte , mert a korábbi rendszem
villámcsapást szenvedett. 16 analóg és 8 IP-t tud.
Az analógok rendben működnek , viszont az IP-k nem nagyon. Talán az összevissza beszerzett . más más kamerákat nem tudom megfelelően beállítani.
De most nem ezért írok.
A számítógépes belépésem Windows programmal történt. Ez ragyogóan működött.
Aztán gép és programcsere Linuxra , ezt más okok miatt sokkal jobban kedvelem.
Most csak egy Windows-os laptopon tudok belépni , ami elég macerás a web client-el.
Szeretném ha az asztali gépemen is be tudnék lépni . Linux alatt.
Ehhez szeretnék segítséget kérni.
(#) aroxol válasza gyula33 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Linux alatt nem fog menni. Az IP kameráid meg nem kompatibilisek a TechSon rögzítővel.
(#) gyula33 válasza aroxol hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Nincs más olyan program amivel be lehet lépni a DVR-be Linuxból ?
(#) gyula33 hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
Az elmúlt télen a régi VHS kazettákat digitalizáltam a DVR-el az alábbi módon:
Videojel kamerából vagy képmagnóról a DVR 1-es csatornájára ,hanggal együtt.
Majd a DVR-ről leszedve VIN 7-es géppel Web client-el.
A laptopról pendrive-re .
Átvittem a pendrivet asztali Linuxos gépre , ott az OpenShot Video editor programmal szépen összeraktam .
Ez műszakilag jól működik, de elég időigényes . Sajnos a digitalizálás időpontja rajta maradt a felvételeken ,azzal akkor nem foglalkoztam.
Most arra gondoltam , hogy ezek nélkül digitalizálom újra a VHS kazettákat.
Csak szerettem volna kihagyni egy pár lépést , azért gondoltam , hogy a Web client -et valahogy felteszem a Linux-os gépemre.
Ha nem megy, legalább annyit jó lenne elérni, hogy ne pendrive- ről keljen másolgatni, hanem a két gépet össze kellene kötni valahogy , hogy a Linuxos géppel le tudjam szedni a Win 7-es gépről a videókat.
(#) teddysnow hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
Sziasztok,
van valakinek tapasztalata azzal, ha egy IP kamera egy beépített SD kártyára rögzít? Értem ez alatt pl a kártya tartósságát.
(#) lacik2 válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Szia.
Nekem is ez a problémám.
Írd már le hogyan csináltad.
(#) cupika97 válasza lacik2 hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Mi pontosan a problémad? Pontosan írj le mindent.
(#) Djatis hozzászólása Nov 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne.
adott egy NVR-3108 pl hálózati video recorder.
Hogyan lehet kireszetelni ?
Van benne egy elem azt kivettem kb egy óra hosszára de akkor sem felejtett semmit. még az órát sem.
reset gomb nincs a panelon.
előre is köszönöm .
(#) bbb válasza Djatis hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Botor kérdés lesz, de ugye a tápot is kihúztad, mikor az elemet kivetted belőle? A panelről tudsz egy normális minőségű, jól látható képet készíteni?
(#) voodoo válasza Djatis hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Szia.
Házilag? Sehogy.
Ha új usert szeretnél hozzá adni, vagy elfelejtetted a jelszót, lekódolódott, esetleg már regisztrálták a szerverre, sehogyse fog mennj. Csak a gyár tudja újra "húzni"
Próbáld felvenni velük a kapcsolatot.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Beszereltem egy kamerarendszert. 4 kamerás, 2 megapixeles, AHD. Ha a 100m utp kábelt rákötöm akkor sima a kép..., 25m kiépített kábellel 3-4db 2cm vastag vízszintes apró tüskékből álló vonal pattog a képen. Igaz nem feltűnő, de én látom. A videojel egy csavart érpáron megy, a tápnak összesodortam a kék-fehér/kék (-) , a barna-barna/fehér (+) vezetéket.
És már nem az első rendszer amivel így jártam.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) rockersrac válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Próbáld meg ftp, vagy stp kábellel, azok árnyékoltak. Gyanítom összeszed valami zavart a nyomvonalon.
(#) kalmi.kalmi válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Szerintem is ilyesmi hiba lehet. Már a vezeték cserére nincs lehetőség, de a jövőben ftp kábelt fogok használni. Nagyon idegesítő, hogy mindent frankón beszerelsz a kép meg vibrál.
Köszönöm a segítséget.
(#) kalmi.kalmi válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Volna még egy kérdésem. Az nem gond, hogy 8m hosszan a 4 kamera képe egy UTP kábelen jön le ? Tettem egy kötődobozt a padra ott közösítem a vonalakat egy vezetékre. Tehát a vevőhöz egy UTP kábel érkezik 4 képpel, és egy 2x0.75-ös MTL kábel (ez a 12V).
(#) Zsolt 73 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Én is így szoktam telepíteni. Nem okoz problémát. A kábel minősége nagyon nem mindegy, csak Belden kábelt használok.
(#) kalmi.kalmi válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
UTP, FTP, STP ?
(#) aroxol válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
UTP kábelt toldani? Hacsak nem toldoval. Használj minőségi balunt és tápot. Táp legalább 4A legyen.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Összesodrod leforrasztod, nincs azzal semmi gond. A tápra is gondolok mert nagyon feszítetten megy. Legközelebb máshonnan rendelek rendszert, már csak ez segít.
(#) Zsolt 73 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Belden UTP
(#) Zsolt 73 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Milyen rendszert telepítettél ?
(#) kalmi.kalmi válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Kamer....ból vettem.

Mod: Kérésre módosítva.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) aroxol válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Te tudod hogy az utp kábel miért sodort? A legolcsobb utp-vel telepítek, soha nem volt zavaros a kép, van ahol 200. méter van kihúzva ipari terűleten, autoszerelő műhely , targonca töltö, stb.
Lényeg hogy egyben legyen a vezeték.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
De látod van aki azt írja, hogy nem probléma a toldás.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Még telepítek egy 2 kamerás rendszert, ott majd egybe hozom le a kábelt. Kíváncsi vagyok. Egyszer egy ballun hiba is okozott képzavart, azt egy délután kerestem.
(#) aroxol válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 1
 
Amúgy ezt a balunos megoldást nagyon utálom, csak a gond van vele. Amikor csak tudom kerülöm. Kis rendszereknél RG59 koax és nem lesz vele gond.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Azt mondjátok meg, hogy honnan vegyek egy 16 kamerás rendszert ami hibátlan képet ad (1-2M). Ezt már tökéletesre akarom kiépíteni. 200eft van rá.
(#) Zsolt 73 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Neve is van a rendszernek ?
(#) kalmi.kalmi válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Átküldtem privátba, nem akarok itt reklámozni.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
A koax biztosan jó, de minden cég UTP kábelt tesz a szettbe.
Következő: »»   47 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem