Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   259 / 298
(#) VIM válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Csak annyit szerettem volna "hangsúlyozni", hogy nem mondunk le olyan könnyen egy akkuról sem, legalábbis én nem.
(#) VIM válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 9, 2019 / 1
 
Meg ne próbáld! Bővebben: Link Akkora a választék, hogy fenn áll a bőség zavara.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Köszi. Valami ilyesmire gondoltam.
Bővebben: Link
(#) VIM válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Azt majdnem elfelejtettem, hogy a napokban fordult elő velem, hogy a negyven éves kocsiban a 2012-es gyártású, 55Ah-s akkut (warta blu) lemerítette az ablaktörlő szakaszos üzemen hagyott működése, nullára .... kettő nap múlva szembesültem vele. Feltöltöttem és újra tekeri az önindítót az "Ezeröcsiben" ahogy kell ... persze tudom, hogy már "nem lesz a régi" de még mindig használható. Érdekessége a dolognak, hogy a fesszabályzó most 14.4V-al tölti az akkut, előzőleg meg csak 13.8V-13.9V látszott a szivargyújtóba dugott kijelzőn ami egyezett a műszeres méréssel.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Még egy tesztet végeztem. A tegnap piszkált akkumulátort azóta nem töltöttem, és így ma reggel ismét ráakasztottam 7 órakor az izzót, ami kb. 3,8 A terhelést jelent neki. Induló kapocsfeszültség 10,7 V ami gyorsan leesik 10,4 V-ra. Most nagyjából 7 óra folyamatos terhelés után, a feszültség 10,19 V.
Ebből laikusként arra következtetek, hogy az eredetileg 6 db cellából az egyik zárlatos, a többi pedig elvárás szerint működik. Ha kicsit kerekítem a számokat, akkor ez most nem egy 12 V-os aksi, hanem csak 10 V-os.
Abban viszont jelentős bizonytalanságot érzek mennyire is zárlatos a hibás cella. Ha esetleg az indításra jellemző szélsőséges áram terhelné, akár egészen másként is viselkedhetne.
Egy biztos, így autóba visszatenni kockázatos, cserélni kell.
(#) gyuszo válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Itt a hangsúly nem azon van, hogy nem ment az akku és tárolva volt, hanem azon, hogy a tárolás nyáron, töltetlenül a melegben. A meleg, főleg ha autóban a napon van és fel tud 55 fokra is melegedni tartósan és hosszú ideig. Ez a nyár pedig az volt.Tönkre tud tenni egy új akkut is.
Visszafordíthatatlan folyamat megy benne, utána már nem segít semmi.
(#) Moderátor hozzászólása tornas78 hozzászólására (») Okt 10, 2019
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyen teszünk fel!
(#) Chipmunk1960 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Nekem sincsenek jó tapasztalataim a CA tipusú aksikkal, igaz 4 év garit igértek rá, de a hogy lehült az idő, már nem akart tekerni, Vissza vittem, rátette a tesztert, azt mondta csak tölteni kell semmi baja.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2019
(#) proli007 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Hello! Persze mindeniknek van valami "különleges, vagy rémisztő" tapasztalata aksikkal kapcsolatban. Nekem is lett a minap, csak mint ismeret osztanám meg. A barátos nőmnek van egy kis Suzuki-ja. Nos ebben az aski lemerül néhányszor. Először olyan csutkára, hogy azt hittem a műszer mérőzsinórja szakadt. Aztán kiderült, hogy vagy egy napig tényleg nulla volt benne. Aztán elhoztam és napok alatt (mert éjszakára nem akartam rajtahagyni) feltöltöttem. Működött, de később többször lemerült, Ő meg feltöltötte. Majd vettünk egy 45Ah-ás Jász askit bele. De, mint kiderült nem került a helyére, mert közben a autószerelő megtalálta a lemerülés okát, amit a rádió kövezett el.
Az új aksi meg szépen egy évet csücsült a csomagtartójában, én meg azt hittem, hogy ki lett cserélve. A minap mondta, hogy a csomagtartóban van az aski. Kivettem és megmértem a kapacitását. 12,4V a feszültség, és pont 20Ah volt benne. Feltöltöttem, és 25Ah ment bele. Tehát most a 45-ből kb. ez a 20..25 maradt meg. Szépséghibája a dolognak, hogy újkorában nem mértem meg a kapacitását. Most megpróbálom rávenni, hogy cseréljük ki a kettőt, és megérem azt a szegény elgyötörtet is. Vajon mi lesz az eredmény..
(#) Doky586 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Idézet:
„Az új aksi meg szépen egy évet csücsült a csomagtartójában, én meg azt hittem, hogy ki lett cserélve.”

1 évig nem néztetek be a csomagtartóba..?
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2019
(#) Alkotó válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Nem egyformák az emberek. Pl. én merő lustaságból télen a csomagtartóban tartom a sportcuccaim egy részét. Ha mondjuk éppen teniszezni megyek, akkor képes vagyok úgy kivenni a táskámat, hogy fogalmam nincs mellette volt-e mondjuk a korcsolyám vagy nem. Hasonló okból mentem már fallabdázni úgy, hogy a cipőm otthon maradt (ez nem kis dolog, mert oda nem lehet akármilyen cipőben bemenni)-.
(#) sector99 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Szia !
Én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy mivel mérted meg az akku kapacitását ? Saját tervezésű műszerrel ?
(#) Doky586 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 10, 2019 / 1
 
Már várom hogy ezután azzal jön valaki:
- Végre most szeptemberben megtaláltuk a tavasszal eltűnt macskánkat. Ígyis csak a szag miatt figyeltünk fel rá. Véletlenül még tavasszal rácsuktuk a csomagtartó fedelét..
(#) Gafly válasza sector99 hozzászólására (») Okt 11, 2019 / 1
 
Próbálom megvédeni Proli007 fórumtársat.
Nekem ezekkel az eszközökkel sikerült 20+ éve tesztelnem akkukat, töltőket, erősítőket (meg hasonlókat)
Mérési jegyzőkönyvet szerencsére már nagyon régen kellett csinálnom.
(#) proli007 válasza sector99 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Hello! Ezzel, mint máskor is.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Hello! Nem kell engem megvédeni, nem turkálok én a más autójában, csak ha kéri. Egyébként pedig, most hozta az autót és kicseréltem a két aksit. Jöhet az újabb teszt..
(#) sector99 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Köszi ! Annyi saját tervezésű készüléked van, hogy ezt el is feledtem...
És köszi a választ a fórumtársunk felé is, hisz még a gondolatomba sem volt "támadni" Téged...
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2019
(#) Ktulu válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Remek a cikk. A 4. oldalon majd ha sor kerül rá, javítani kellene a Q=I/t képletet.
(#) proli007 válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Hello! Valóban.. Köszi hogy szóltál! Örülök, hogy valaki legalább figyelmesen elolvasta 10 év után.
(#) pipi válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Ilyesmihez nem kell furkálni, ha meg töltesz róla valamit, akkor az áramerősséget mutatja
Bővebben: Link
(#) tornas78 hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!

Keresem a PSL 90/125 M típusú akkumulátortöltő kapcsolási rajzát. Ha valaki tud valami használható linket vagy forrást azt nagyon megköszönném. Megfelelne a digitális változat is, ha valakinek esetleg a birtokában volna.

Üdvözlettel!
(#) proba hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
EBC22A típusú akkumulátor töltőben nem tudja valaki a teljesítmény ellenállás értékét (R19) ?
(#) janigel hozzászólása Okt 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen arc "simogató" készülékem, és elfáradtak az akkumulátorai.
Az eredeti aksi NI-CD (a benne lévő sárga).
A dokkoló egyben a töltő is, és ehhez való.
Jó aksik viszont csak NI-MH vannak nekem.
Tölthetem az NI-MH aksikat ezzel a dokkolóval ?

DSCF2675.JPG
    
(#) Atis57 válasza janigel hozzászólására (») Okt 16, 2019 / 1
 
Szia!
Általában igen.
de itt olvashatsz róla.
https://www.li-ion.hu/spg/716510,27276/Nikkel-bazisu-akkumulator-toltese
(#) nedudgi válasza janigel hozzászólására (») Okt 16, 2019 / 1
 
A töltő megoldásától függ. A NiCd akku jobban bírja a túl/csepptöltést. A feltöltöttséget jelző feszültségugrás nem annyira markáns egy NiMH akkunál, így lehet, hogy egy NiCd töltő tovább tölti, mint kellene.
(#) janigel válasza janigel hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Köszi szépen mindkettőtök válaszát, elolvasva az ajánlott oldalt inkább nem töltöm vele.
(#) Doky586 válasza janigel hozzászólására (») Okt 16, 2019 / 1
 
Nyugodtan töltheted vele. Csak ne hagyd rajta napokig.
(ne abban tárold, vagy legalább a konnektorból húzd ki)
(#) janigel válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Köszi.
(#) Remci válasza janigel hozzászólására (») Okt 16, 2019 / 1
 
Szerintem töltheted. A Ni-Cd akkumulátorral működő gépeim töltöjére mindre rá volt írva a a Ni-Mh aksik tölthetősége is.
(#) janigel válasza Remci hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
merem, mert itt megkaptam a választ.
A dokkoló egy tárolóhely, és arra való hogy ott hagyjuk a készüléket.
Nem vagyok ellensége az akkunak inkább veszek hozzá való NI-CD aksikat.
De mindenkinek aki válaszolt.
Következő: »»   259 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem