Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VIDEOTON RT (RA) 6380S
 
Témaindító: tatabike, idő: Jún 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 45
(#) fzsoo hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.Ra 6363S hibával fordulok hozzatok.Termeszetesen Fm hibaval.Egyik keszülek hibája hogy az fm modul hangoló feszültsége 30-40 sec utan all be a 11Vra bekapcsolas után.Utanna nem valtozik szépen szol nem hangolodik el.Trimmer ic elko zener cserelve lettek a stabilizáló áramkörben.Másik készülék stereo visszajelzője csak időnként vilagit.Program válltás után par percig ujra program váltás és újra vilagít. Ezen hibák javításában kernék segítséget. Köszönöm.
(#) bekeipeter válasza fzsoo hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Az FM modul javítását megtalálod a korábbi hozzászólásaim között. A sztereó dekóder beállítása a következő: Fogsz egy frekvencia mérőt és csatlakoztasd a dekóder IC11-es (üres láb a nyákon) lábára. Majd keresel egy adó mentes frekvenciát, ahol a muting is bekapcsol tehát némít) majd a dekóder modulon található trimmerrel beállítasz 19kHz-et. Ez volt a tökéletes (ideális) beállítási módszer.
(#) ONKYOS válasza mustang74 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
A hideg állapotú elhangolódást, és a bekapcsolás utáni 10-20perc használat utáni elhangolódást is, a hangoló feszültség kismértékű megváltozása, illetve az FM.tuner kontakt hibái, és valamint a tasztatúra érintkezőinek el öregedése, okozza, okozhatja..
Ennek megfelelően a javítást, kontakt tisztító-spray-vel kezdjük, közben elvégezzük a szükséges méréseket, a hangoló feszültség Uh, pontokon, lásd, tasztatúra-tuner, csatlakozási pont.
Ezután a forrasztásokat vesszük szemügyre, a tuner-panel tűcsatlakozókat szintén érdemes megpolírozni, aztán finoman megfújni spray-vel, a tápfeszültség, és hangoló feszültség-mérést bemelegedés után ismételten el kell végezni,.
Ne feledjük el, hogy ez több mint 30-éves készülék, és nem Yamaha tuner, minőségi japán alkatrészekből összerakva.
(#) ONKYOS válasza fzsoo hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
okozhat elhangolódást az alaplemezen található, 10-100nF-os barna kerámia kondenzátor, elhasználódása is, VT. Orion tv-k ritka hibája volt ez, anno a 80-as 90-es években ez.ennél a típusnál is előfordult már,
(#) fzsoo hozzászólása Máj 28, 2019 /
 
Köszönöm a tanácsokat,utána nézek a leirtanak.
(#) magery hozzászólása Júl 25, 2019 /
 
Csináltam egy átvitel tesztet az RMAA progival és meglepő eredmény született. A végfok modulok nincsennek benne. A jelet a végfok 2-es tüskéiről vettem le. Ennek tényleg így kellene kinézni?

6380.jpg
    
(#) magery válasza magery hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
A magas és a mély potit 1-es állásba állítva már kicsit szebb az átvitel.
(#) magery hozzászólása Júl 26, 2019 /
 
Teszek fel még pár képet a mérési eredményekről. Még mindíg végfokok nélkül a 2-es tüskére csatlakozva, a hangszín potik pedig 1-es állásba. Szerintem egész jó lett. Az frekvenciaátvitel 16Hz - 20KHz-ig csodálatos.
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Sziasztok.
Vettem egy ilyen keszuleket a garazsba.
Szemrevetelezes alapjan meg nem volt javitva.Vegfok panelje is meg sertetlen.A korabban Peter altal leirt tranzisztorcsereket es pufferkondikat kicserelem majd.
FM “elmaszkalast nem tapasztaltam nala bar tegnap este kb.15 fok volt a garazsban es a radio burkolata sem volt rajta.
Lehet,hogy nyaron fog jelentkezni...
Bajom a negy potival van.Pontosabban a magassal nincs csak.
A balansz:Balra attekerve okes,kozep allasban a jobb oldali halkabb,jobbra kitekerve a jobb oldali teljesen elhalkul es szol a bal oldal is.
A mely: fel allasbol kitekerve max.-ra csokken a basszus.
A hangero poti: hangot teljesen leveve is normal hangeron szol viszont ha tekerem feljebb akkor emeli a hangerot szepen.
Olvasgattam izopropilos tisztitast ... eleg lenne ennyi?
A segitseget elore is koszonom...
(#) Gafly válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Azt azért nézd meg, hogy nem kapott-e véletlen egy jó nagy pofont?
Én jártam már úgy, hogy elrepedt a pálya...
Az eleve gyanús hogy négyből hárommal gond van.
Ha nincsen érintkezési hiba, akkor a tisztítás szerintem nem sokat ér.
(#) krapulax6 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Egyenlore meg nem bujtam bele , de a napokban jobban szetszedem.
Kapcsolok is kontaktosak...
Multimeterrel ramegyek majd a potikra aztan meglatom ,hogy merre tovabb.
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
A balansz-mely-magas potmeterek megoldodtak kis kontaktsprey es egy napos allas utan.
A hangerovel nem tudok mit kezdeni,marmint,hogy nem lehet teljesen lehalkitani.
Ha a korabban leirt loudness mokolast elvegzem akkor folyamatosan “be “ lesz kapcsolva vagy ellenkezoleg?
Gondolkodtam a mezei 220k-os poti beepitesevel.
Masik kerdesem,hogy a vegfokon a puffereket kicserelem a Peter altal leirt tranzisztorokkal akkor a munkapontot hogyan allitom be?
Azt olvastam ,hogy a kicsatolokondikon (63v,10.000µF lesz) fel tapot kell beallitani?


Most olvasom a pdf-jet,hogy a kondi pozitiv laban es a fold kozott merendo?A vp28-as potmeter segitsegevel?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2019
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 16, 2019 /
 
Sziasztok.
Hangero potival nem tudom teljesen halkitani az erositot.Ramertem es 1.2 kOhmig tudom letekerni mindket savot.
100k-s potit betehetem a helyere?Esetleg egy-egy 120k-s ellenallast be lehet iktatni sorba a potival?
(#) antiktelefon válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Szia, másik, sima log potméterrel a loudness nem fog működni, de ennél nagyobb gond a fizikai méret, mást oda befaragni elég esélytelen, talán régi tesla potméter befér.
Korábban vettem még pár eredeti hangerő potit, ha esetleg nem boldogulsz a pótlással, írj privátban, de nem voltak olcsók.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2019
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 17, 2019 /
 
Befert viszont a hazat testelni kene... eleg gerjedekeny erintesre...
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2019
(#) mohinger hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Kedves fórumtársak!

A minap én is szert tettem egy Cleopátrára.
Úgy néz ki, hogy mindene rendben működik, egy kivétellel: az FM program tasztatúra gombjai nem maradnak bent. Úgy tűnik, hogy hiányzik egy kis rugó, ami a reteszelő sínt a helyén tartaná. Esetleg valakinek volna egy képe, hogyan kell kinéznie ennek a kis rugónak, illetve a helyének?

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Csupasz hozzászólása Dec 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Vidi Cleopatrát, és üzembe helyezéskor kiderült, hogy nincs mély hangja. Technics hangdobozokat használok, azok más géppel jók. Viszont a Cleon hiába tekerem fel a mélyet, nincs, illetve ilyen puffogó hang van a mély helyett. Mi okozhat ilyen hibát?
(#) Medve válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Szia, talán a nagyobb kondik kapacitáscsökkenése.
(#) gyuszo válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Akkor most melyik a helyes állítás ?
Idézet:
„(#) Csupasz hozzászólása Válasz • Sze, 17:55 /

Van 2db Technics hangdobozom, használtan kaptam őket. Kb 15-20 évesek. A mély hangok hiányoznak, de olyan dübögés szerű valami jön. Ez a hangváltó kondijának a hibája lehet?
(más erősítővel is ilyen)”

Bővebben: Link

Most a hangsugárzó a hibás, vagy a rádióerősítő ?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
(#) reloop válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Szia! Hallgasd meg külön a két csatornát és számolj be a tapasztaltakról!
(#) Csupasz válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szia! Két csatorna ugyan olyan mély nélküli. Technics (SA200 receiver) nem jó, viszont rátettem egy grundig ST-1000-st, és kiváló.
Lehet, hogy a Cleo mégis a hibás?
Köszönöm a segítséged!
(#) campes hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Üdv. Szereztem egy 6380-ast Cleopátrát , de van pár probléma vele. De kettő a legnagyobb.
1. Az egyik oldal szól csak. BD243C elégett. képet mellékeltem. A kérdésem, hogy a másik tranzisztort is cserélni kell? Mert valahol azt olvastam.
2. A 3 műszerből csak az első, a térerősség-jelző működik. Van valami gyakorlat , hogyan tudnám megnézni ,hogy alapból hibás , vagy csak valami hiba végett nem működik?
Elöre is köszönöm.
(#) pucuka válasza campes hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Nagy valószínűséggel négy tranzisztort kell cserélned. A BD243 - és BD140 -et, a meghajtóját, de ha biztosra akarsz menni, akkor cserélned kellene a BD244 - BD139 párt is.
A két egyforma műszer a kimeneten méri a szintet, ha szól a rákötött hangszóró, mutatni is kell valamit a hangerő szabályzó állásától függően. Ha nem, lehet kontakt hiba is a panel csatlakozójánál.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) campes válasza pucuka hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
üdv. A BD243 - BD244 oldal ( talán a bal ?)oldal nem szól. A másik oldal az tökéletesen szól.
A VU panel csatlakozója ami kontaktos lehet az ez? ( képen bekarikáztam )
üdv.
(#) reloop válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 8, 2019 / 1
 
Elég valószínűtlen, hogy egy Videoton és egy Technics összesen négy csatornájában egyszerre és egyformán száradjanak ki az elektrolit-kondenzátorok. Valószínűbb például egy loudness a Grundignál.
(#) Csupasz válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Mindkettő huszonéves készülék, lehet, hogy most érték el a kiszáradást? A Technics egy kicsivel bővebb a mélyben, ott hallani valamit. Nálam kb. 1/2 éve nem voltak bekapcsolva. Előtte nem tudom, mennyit mehettek. A Grundig sem, de az eddig sem sokat volt használva.
(#) reloop válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Járasd pár órát/napot, a kondik ilyenkor formázódnak és lehet rendbe jön.
(#) hantosf hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Karanténos üdv a Fórumlakóknak! Cleo HF panelon a VR21 (150ohm) és VR29 (220ohm) ellenállások alatt elégett a NYÁK lemez és mindkét csatorna panelján ugyanez az állapot látható. Még nem mértem bele, de a komplementerek szállhattak el? Párbaválogatásra mennyire érzékenyek ezek végfokok? A VT27 tranzisztor hőstabilizátorként működik? Javallatokat, tapasztalatokat szívesen venném. Köszönöm!
(#) antiktelefon válasza hantosf hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Kb. minden úgy, ahogy írod.
Bemeneti tranyón kívül a többi valószínűleg cserélendő. Párba válogatni nem árt, de nem mindig lehetséges, valamennyit után lehet állítani azért. BD911/912 végekkel, MJE340/350 jó meghajtó bele, VT27 néha kényes a típusra, meg a nagyon nagy bétájú új tranyókra. Potit is érdemes cserélni, azzal féltápfeszt kell beállítani a kimenő kondi előtt. Ismerős szerint azt is érdemes nagyobb feszültségűre cserélni, mert bekapcsoláskor robbant már föl neki, nekem még nem volt szerencsém ehhez.
(#) Leho74 hozzászólása Jún 1, 2020 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni egy VT 6380S rádióerősítő kapcsán.

Szeretném felújítani és szeretnék bele 4 db "új" potmétert (3db P76063 2xM10A,
1db P76064 2xM22A) , ha lenne valakinek elfekvőben, vagy ötlete a régiek felújításában.

Segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
Következő: »»   43 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem