Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   343 / 373
(#) proli007 válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Hello! Lenne, ha ez egy NMOS lenne forráskövető kapcsolásban. De ez egy PMOS és közös Source kapcsolásban dolgozik.
(#) proli007 válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Hello! Így van, utólag sejtettem, hogy ez valami olajozó soleonid lesz. De ha már lúd..
(#) MrBrown válasza proli007 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Szia,
Ezt már meg sem érdemlem...
Amúgy a legkevesebb hogy elmondjam pontosan mire is kell:
Van egy '81-es Vespa PK 50 S robogóm ami gyári kiépítésben sem KM órát sem pedig üzemanyagszint mérőt nem tartalmaz. Lássuk be igazábol felesleges is.
Én viszont szeretném buherálni kicsit ezért vettem egy repülőgépbe való százalék mérőt ami annyit csinál hogy 100-ról 0-ra tekeri a mutatót úgy hogy ehhez 500 impulzusra van szüksége az őt működtető solenoidnak. Papíron 28V-os (ez valami repülős szabvány fesz, régebben 14V volt) de ahogy próbálgattam vígan működik 12V-ról is.
A játék egyszerű, beindul a motor, termeli a 12V-ot, a kapcsolásod adja az impulzusokat megfelelő gyakorisággal és a számláló lepörög 100-ról 0-ra kb. annyi idő alatt amíg tartalékra nem kell tenni.
Hangsúlyozom JÁTÉK-BUHERÁLÁS tehát nem kell fennakadni a pontatlanságán.
Köszönöm mégegyszer a segítséget!
(#) Epu2 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Benéztem. Bocsi!
(#) proli007 válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Oké, kicsit vicces. De én megnéztem a leírását, abban csak 6V váltófeszt látok. Abból neked kell egyenfeszültséget előállítani és szűrni, az 500mA áramhoz. Meg azt is megnézni, hova szalad fel a villany, ha ki vannak kapcsolva a lámpák. Mert ha az NE555 15V-nál magasabb villanyt kap, lehet megpusztul..
(#) MrBrown válasza proli007 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Szia, többféle verzió létezik, az enyém 12V-os. Amúgy meg a lámpák fényerejéből arra következtetek hogy olyan 8-12V között ingadozik fordulatszámtól függően.
(#) proli007 válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
A következtetés ténynek kevés. Meg ha kikapcsolod a lámpát, akkor hogyan következtetsz?
(#) MrBrown válasza proli007 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Nyilván fogok majd mérni is...
(#) Epu2 hozzászólása Okt 17, 2019 /
 
Üdv! Tudnátok segíteni? Vagy egy három színű, villogó tábla. Aminek a villogását egy kétgombos, nyolclábú DIL tokos is végez. Mechanikai behatás miatt legallyazódott. (Vékony vezeték, kőkemény szigetelés.) A típusa Asic márkájú, HC035A. Amennyiben jól olvastam le. A barátunk semmi értelmeset nem ki. A gombok bekötése "kétséges".
(#) vargaf válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
A fénykép alapján, amit ( nem ) tettél fel nehéz azonosítani. Így a Google sem segít.
(#) otvenkilenc hozzászólása Okt 24, 2019 /
 
Sziasztok!

Einhell Apex 1300 hegesztőinverter kapcsolási rajzát keresem.
(#) otvenkilenc hozzászólása Okt 24, 2019 /
 
Sziasztok! A Centaur III 150 PWT csőhegesztő gépkönyvét keresem.
(#) hniks hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni: egy EMG 1565 oszcilloszkóp (másnéven: Transiscope-K vagy TR-4652) kapcsolási rajzát keresem. A segítséget előre is köszönöm. Üdv!
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) igor4122 hozzászólása Okt 26, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.

Janigel, Proli007, köszönöm a segítséget.
A késleltetett kapcsolást megépítettem egy új panelon, és nagyon jól működik.

A 2 másodperces késleltetés viszont soknak bizonyult a gyakorlatban, fejben kevesebbnek tűnt, ezért kísérleteztem kicsit a C1 értékével.

Jelenleg egy 22µF-os kondenzátor van benne, ez még mindig elég késleltetést ad hogy kisebb rázkódásra ne, csak tényleges eldőléskor kapcsoljon ki a fénycső, viszont elég gyorsan kikapcsol hogy az UV-C ne vakítsa meg a gyanútlan nézelődőt az ásványbörzén.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Szuper, de ez is megoldás lehet.
Egyébként proli007 adta a jó megoldást, övé a dicséret.
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Igaz, de mindketten segítettek, szerintem mindkettejüknek jár a dicséret.
Még egyszer nagyon köszönöm.
(#) sancy0814 hozzászólása Okt 28, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!

Kezembe került minap aránylag olcsón egy Sony HT-CT80 bluetooth on,(SA-CT80 készüléken ráírva) hangprojektor,minden funkcioja működik ,de hang nincs.
Hozzá szeretnék kapcsolási rajzot,tálaltam is csak az fizetős ,én ezértt az egyért nem szertnék regisztrálni ,ha valaki tudna segiteni azt megköszönném!
Végfokot cseréltem...)
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2019
(#) 13_Balu50 hozzászólása Okt 31, 2019 /
 
Sziasztok !
A segítségeteket szeretném kérni, az EMG 1322/TR-1204 csővoltmérő kapcsolási rajzára lenne szükségem. A 1343-ast megtaláltam a neten de az nem jó hozzá. Pénzt nem szeretnék érte kiadni, remélem valakinek csak megvan itt. A segítséget előre is köszönöm. Üdv Balázs!
(#) (Felhasználó 122012) válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 31, 2019 / 2
 
talán jó lesz

emg_1322.pdf
    
(#) 13_Balu50 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm, pont ez az.
(#) Imre hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy olyan áramkörre lenne szükségem, ami egy led szalagot villogtat, teljesen random kitöltési idővel. Egy régi lámpaburában lenne, olyan hatást kellene elérni, mint ha kontakthibás lenne a lámpa.

Van valakinek ötlete?
(#) kokozo válasza Imre hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Fénycső gyújtó a ledszalag trafója elé?
(#) Tyutyu 49 hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Az után érdeklődnék hogy lehetne-e olyan rajzot készíteni ami a következőket tudná.Adva van egy pár gyári ülés fűtés,ami már 5 perc után kellemetlenül melegít, a fórumon levő tulajok szerint ezt kéne egy potival valahogy szabályozni,úgy hogy 2-3 percig teljes teljesítménnyel fűtsön,ez után álljon át a potival beállított teljesítményre.
Az a problémám,hogy fokozat kapcsoló nincs csak ki és be állás,továbbá azt sem tudom / mert még nem jött meg/ hogy relé kapcsol,vagy direktben a kapcsoló? Rajzot nem találtam a neten. Swift 2019 volna szó.
(#) proli007 válasza Tyutyu 49 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Hello! Ha így megfelel.. Kb. 2 percig teljes erővel fűt, majd a potival beállíthatóan, lassú PWM jellel ki-be kapcsolgat.
(#) Imre válasza kokozo hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia! Gondoltam rá, de ez nem nyírná ki hamar a tápot?
(#) Tyutyu 49 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Erre gondoltam.Nagyon köszönöm! Ebben az a vicc még ráadásul,hogy mindenem van hozzá itthon. Még egyszer nagyon köszönöm!
(#) ocsibacsi63 hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Üdv. minden hozzáértőnek!
Computherm RF7 Szobatermosztát kapcsolási rajzát(adó-vevő) keresném, ha tudna valaki ebben segíteni, azt nagyon megköszönném.
A beállítások(programozás stb.) működnek az előírásokhoz megfelelően be is kapcsolja a fűtést(az-az a relé bekapcsol, és kiadja a rövidzárt az 1-es és 2-es kapcsokra) , de ki nem kapcsolja( úgy tűnik az adó nem ad kikapcsolási parancsot a vevőnek). Többször megismételt szinkronizálás sem segít.
Egyébként a vevő tápjában egy 100V-os 33 mikrós kondit cserélnem kellett, mert az adó bekapcsolási parancsára csak egy másodpercnyi "rövidzárt" adott csak, így nem maradt bekapcsolva. Nem volt kéznél csak 47 mikros elkóm, s ezután már bekapcsolva maradt , de nem hiszem hogy ez okozza a kikapcsolási problémát, vagy mégsem??
(#) VIM válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia! Nem egy 330nF-os kondenzátor volna az?
(#) Imre válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Kikapcsoláskor az adó kijelzőjének bal alsó sarkából eltűnik a fűtés ikon?
(#) ocsibacsi63 válasza VIM hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia!
Nem, 100V 33 mikrofarádos elkó!
Következő: »»   343 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem