Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fürdőszobai ventilátor
Lapozás: OK   2 / 5
(#) uniman válasza juppi hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Mi is jobban hihetnénk a szemünknek...ha "PIR" helyett inkább a konkrét típusát neveznéd meg + láthatnák a fényképét (a sorkapcsairól). Hallottunk már "elemes" PIR-ről is...
Itt egy példa az "ösi" PIR bekötésére...most te jössz!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2019
(#) VIM válasza juppi hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Látom, hogy Te szorgalmasan bizniszelsz a kis kínaiakkal, ezért van ILYEN PIR-ed. Semmi probléma, akkor kösd sorba ahogy kötötted is, de a többit azt úgy kellene bekötni ahogyan leírtam.
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Le vagyunk maradva .... Bővebben: Link
(#) Gafly válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Csak ne kombinálja energiatakarékos "izzó"-val mert akkor meg az történik amit írtam...
(#) juppi válasza VIM hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Nekem ilyenem is van!
Épp a tegnap kötöttem be egyet.
Itt a konyhában a fali kapcsolónál csak három vezeték jött ki a falból (nem úgy, mint a másiknál, ahol kijött három a hálózattól, plusz három, amely ment a lámpához).
Szóval, itt a falból kijött három vezeték, amelyeket lemértem: volt közöttük egy fázis, a másik kettő nulla volt, így lehetett két külön lámpatestet kapcsolni a két billentyűs fali kapcsolóval. Pont emiatt a már belinkelt (sorba kötendő) pir-es fali kapcsolót ide nem tudtam bekötni. Visszaraktam a régi kapcsolót a helyére, és más trükkhöz folyamodtam:
fogtam ezt a másik pírt, és fent a lámpatestnél - próba szerencse, alapon - beiktattam. Láss, csodát, működik!
Nem valami esztétikus (lásd a képet), de ideiglenes megoldásként jó. Majd veszek olyan lámpatestet - mert ilyen is van - amelybe gyárilag integrálták a pírt.
Amúgy ott a mennyezeten egy LED-es izzó van. Érdekes módon ez nem dereng kikapcsolt állapotban, mert jó az elektronikája. Na, bumm!
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2019
(#) juppi hozzászólása Jan 28, 2019 /
 
Íme a PIR-es fali kapcsoló hátlapja. (Nincs több bekötési hely a másik oldalakon!)
Okos jószág. A kínaiak tudják, hogy mi kell a népnek.
(#) juppi válasza juppi hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Erről vagyon szó.
Odaírta a kínai, hogy
„“A” should be connected with one line of the lamp and another line of the lamp should be connected with zero line.
“L” should be connected with the 220V fire line.
“N” should be connected with the 220V zero line.”
Ezt csináltam, és müxik a másik helyen (nem a konyhában), bármit is mondjanak a begyöpösödöttek.
(#) Gafly válasza juppi hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Azaz VIM mesternek volt igaza, nem neked.
(#) juppi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Nekem mindig igazam van.
(#) granpa hozzászólása Júl 2, 2019 /
 
Kedves Szakik!
Van egy Kennex 3 sebességes, oszlopos ventilátorom. Mostanában nem marad benn a 2,-3 fokozat (fújási sebesség) gombja. Csak akkor működik, ha nyomom. Amúgy működik rendesen; alternál, 1. fokozatban fúj. Mielőtt szétszedem; hátha van valami trükkje.
(#) Bakman válasza granpa hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Mechanikus hibának tűnik első olvasatra, nem úszod meg a szétszerelést.
(#) hinar_ hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Vettem egy Helios ventilátort. Van benne egy időzítő gyárilag. DIP kapcsolóval lehet beállítani a programot.
Bekötöttem a kék színű vezetéket N, a barna színűt L, összekötöttem az L+1 és másik megoldásként L+1+2.
A ventilátor működik, de a programot nem csinálja. Mi lehet a gond?
(#) Gafly válasza hinar_ hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Szerintem az, hogy nem kellene mindkettőt egyszerre bekötni.
De mi az a DIP kapcsoló?
Ha megtisztelnél, és feltennéd a teljes dokumentációt, az segíthetne...
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) proli007 válasza hinar_ hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Hello! " összekötöttem az L+1" Nekem az ábra azt sugallja, hogy az L+1-et csak egy pillanatra kell összekötni, mikor indítod az időzítést.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Azt sugallod, hogy a:
- "2" pontnál amikor felkapcsolja a villanyt a WC-ben, akkor maximális sebességgel elindul az elszívó, villanyoltás után valameddig kis sebességgel elszívja a maradványokat?
- "1" pontnál meg ha beülsz, akkor gyengéd fuvallat, majd ha végeztél akkor jön az "orkán"?
Csak értelmezem a képet.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) hinar_ válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Szia

Feltettem a dokumentációt...
(#) proli007 válasza hinar_ hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Hello! Lehet nincs itt semmi baj, csak rosszul értelmezed a vezérlést. Lerajzoltam egy diagramba, hát ha úgy érthetőbb. (A diagram természetesen nem időarányos képet mutat.)
- Az "1"-es pontra adott feszültséggel lehet az időzítőt aktiválni.
- "BK" bekapcsolási késleltetés. A "1" pont, késleltetve kapcsolja be a ventilátort, majd addig jár míg az "1"-en feszültség van.
- "UK" Utánfutás késleltetés. Amikor megszűnik az "1"-en a feszültség, a beállított ideig még jár a ventilátor.
- "SZ" Szakaszos működés. Amíg az "1"-en feszültség van, a beállított időközönként ciklikusan szellőztet. De hogy meddig, fogalmam sincs. De lehet hogy a DIP 1-2 állása hatással van rá.

- A "2"-es pontra adott feszültséggel késleltetés nélkül üzemel a venti. De csak akkor, ha épp nincs időzítés. Legalább is a kontaktus szerint.
- A Jumper beállítása szerint "A" módban "1'-es időzítve lassan forog, "2"-es kézi üzemben gyorsan. A "B" módban pedig pont fordítva, időzítve gyorsan, kéziben lassan.
Remélem jól értem és Te is érteni fogod.

Helios.png
    
(#) hinar_ válasza proli007 hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Köszi..
Azt nem értem, hogy csak a szakaszos üzem (1) kell nekem (nem akarok kapcsol betenni az áramkörbe, direkt betápok akarok adni neki). Beállítottam a DIP kapcsolokon keresztül milyen programot kell megcsinálnia. Nem csinálja meg a ventillátor. Miért?
(#) proli007 válasza hinar_ hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Én az adatlapon úgy látom, hogy ha fix fázisfeszültséget adsz az 1-es pontra is és a DIP kapcsolónál csak az "5"-öst bekapcsolod, akkor 8 óránként 6 percre szellőztetni fog. Hogy aztán a szellőztetéssel indul vagy a 8 óra szünettel, az kiderül, ha kipróbálod. Feltételezem, hogy a 6 perc szellőztetéssel..
(#) hinar_ válasza proli007 hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Igen kipróbáltam. Szellőzéssel indul és 6 perc után nem áll le (ez a fő bajom)..
(#) proba válasza hinar_ hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
A rendes tápot is megadtad neki (L N) ? A másik ha az 1 és 2 pontra nem kötsz semmit, leáll? Lehet egyszerűen csak rossz, és soha nem áll le.
(#) proli007 válasza hinar_ hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Hello! Erre nem tudok mit mondani, mert alapvetően nem ismerem a készüléket, csak sz adatlap értelmezése alapján próbáltam segíteni. Remélhetőleg csak a L és 1 pontokra adtál fázisfeszültséget, meg persze az N pontra nullát. Ha így van, akkor lehet hibás is. Akkor sajnos szét kell szedni és méregetni, relé átvált-e benne. Esetleg visszavinni, ha itthon vetted.
(#) hinar_ válasza proli007 hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Hello! Köszi a segítséget!
(#) VIM válasza hinar_ hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Szia! Szerintem az lehet a probléma, hogy nincs megadva "bekapcsolási késleltetés" érték és azért indul azonnal de nem akar leállni. Szerintem először válassz egy bekapcsolási késleltetés értéket és ahhoz add meg a többit a DIP kapcsolókkal. A képen éppen egy 45 másodperces késleltetést egy 6 perces szellőztetés követ és ezt ismételgetné (ha jól gondolom).
(#) szucs_g hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Tisztelt Fórumtársak!

Szeretném a házunkban 2 fürdö s 2 wc-böl megoldani a szagelszívást közös csörendszerrel, valamennyi helységböl indítási lehetöségel, akár mozgásérzékelövel. Hogyan tudnám megoldani a bekötést?
(#) kaqkk válasza szucs_g hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Teszel a ventilátor elé egy impulzus relét amit akárhány párhuzamosan kapcsolt nyomógombbal indíthatsz
(#) TAttila77 válasza szucs_g hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Szia. Én sok mindent kipróbáltam de végűl a műhelyemben úgy oldottam meg hogy a felettem lakók szagait ne szagoljam (mert valószínű, hogy közös a csö) hogy vettem egy komoly kis ventilátort https://kompel.hu/haztartasi-ventilatorok/dynair-axicen-90-axial-ce...lator/
Ezzel sikerűlt megoldanom problémámat, mert hamar teljesen kiszellőzteti még a műhelyem is apákafüsttől télen, ha kinyitom résnyire a mosdóm ajtaját és pillangószelep is van rajta, ami meggátolja hogy más visszajöjjön. Nézd meg a linket
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2019
(#) szucs_g válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Köszönöm Mindkettötöknek!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2019
(#) VIM válasza szucs_g hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Szia! Egy valamit nem mondtál vagy én nem értem, hogy egy ventilátorra gondoltál a csőrendszer végén és azt szeretnéd a négy helyiség bármelyikéből indítani?
Idézet:
„valamennyi helységböl indítási lehetöségel”
... mert ha helyiségben indításit írsz az úgy külön-külön helyileg indul tehát négy darab ventilátor és az olyan kell legyen, mint a linkben szereplő, pillangószelepes, hogy bármelyiket működteted a csőben lévő nyomás a többi irányba ne tudjon "visszajutni".
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Nov 3, 2020 /
 
Szerintetek hogy kell ezt a ventit bekötni?
Az LT-re is kell kötni fázist?
Fix bekötés lenne, csak a páraérzékelője kapcsolgatná ki, be.
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem