Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 94
(#) kaqkk válasza mikrodigit hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Hívj egy klímást mérjen rá a gáznyomásra az 1 fok kevés 2-5 az ideális .
(#) mikrodigit válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Ma kipróbáltam úgy, hogy a termisztorra párhuzamosan kötöttem egy ellenállást, vagyis a tényleges 1 foknál magasabbat érzékelt az elektronika. Ha a hőmérsékletet 3 fok alattinak látta, akkor ugyanúgy leállt, mint eddig. Viszont 3 fok felett folyamatosan ment a hűtés, a hiba nem jelentkezett. Nem akarom így hagyni, holnap hívom a klímást, töltsön még rá, hogy ténylegesen 4-5 fokra álljon be.
(#) kaqkk válasza mikrodigit hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
A beltéri csőtermisztorát "schunt-ölted"?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
(#) mikrodigit válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Igen. De hogy mekkorával, azt nem volt egyszerű kihozni.
1. Nem ismertem a termisztor karakterisztikáját, előtte azt kellett megmérnem. Összecsomagoltam egy hőmérővel, belelógattam jeges vízbe, forró vízbe, hagytam felmelegedni és lehűlni, így aztán kb. 2 óra alatt kijött egy valamennyire pontos karakterisztika. A termisztort 25 fokon 50 kOhmnak mértem. (Lásd a képen)
2. Az ellenállásosztó alsó tagja 49.9 kOhm (ezen mértem a feszültséget) a tápfesz 5,11 V.
3. Kipróbáltam a klímát az eredeti összeállításban, 820, 750 és 680 kOhm-mal söntölve a termisztort, ebből számoltam vissza a hőfokokat.
4. A képen az eredeti barna vonal mutatja, hogy 10 percnél leáll a kompresszor, majd újraindul.
A pirosnál is leáll 10 percnél, de ezt már nem mértem tovább. A zöldnél és a kéknél nem állt le.
5. Valahol 3 foknál (1,28 V-nál) lehet a határ, ami alatt leáll.

Beszéltem a klímásokkal, jövő héten jönnek, lefejtik és kimérik pontosan a gázt, úgy töltik fel.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
(#) kaqkk válasza mikrodigit hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
De mondd nekik hogy a hollandereket is cseréljék le ,vagy legalábbis peremezzék újra a csöveket . A gázszökés legvalószínűbb oka a peremezés hibája vagy a hollander lazulása .
(#) kope20 hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
Sziasztok! Van-e értelme / jelentősége annak, hogy a hűtő-fűtő klímámat, amit fűtésre egyébként nem használok, a tél folyamán néhányszor bekapcsoljam, mondjuk, mint az autóknál ajánlják?( Pl a váltószelep, ha soha nem használom leragadhat, vagy bármi más miatt.)
(#) kaqkk válasza kope20 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Semmi értelme .
(#) kope20 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Köszi!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 14, 2019 /
 
Sziasztok
Vettem egy klímát, ill csak vennék, mert az eladó web áruház valami telepítési tanúsítvánnyal szivat, ha van itt szerelő aláírná nekem?
Hogy legalább elküldjék és fel tudjam szerelni, ha már a töltetést nem tudom megspórolni (pont elég az )

Üdv
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2019
(#) kaqkk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Ez tévhit
Idézet:
„ha már a töltetést nem tudom megspórolni”
A klímák gyárilag fel vannak töltve (a kültériben van a teljes gáztöltet)
(#) zsoltee0001 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Hát ez tok jó... Akkor még egyszerűbb a dolog.
Tudnál adni alairast ezeknek a @?
(#) kaqkk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Nem , céges aláírás kell bélyegzővel .
(#) zsoltee0001 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Vállalkozás neve, adószáma, ezeket kéri, azért kérdem, hátha akad aki jófejségből megírná, gondolom úgyis tele vannak melóval, nem hinném, hogy pont az én klímám beépítése hiányzik bárkinek is.
még arra gondoltam, hogy aláhamisítom, csak nem ellenőrizgetik, hogy megvehetem-e a pénzemért azt a nyamvadt klímát
(#) GPeti1977 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Nézd meg pl romániából lehet-e venni klímát ilyen baromságok nélkül, még én sem tudom de onnan szeretnék venni, igaz magyarországra nem szállítanak, illetve ott már 80ezer forintért kapsz egy normálisat, inverteres 12000BTU fűtésre is. Most látom hogy a határ mellett laksz.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2019
(#) zsoltee0001 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Az egész csak arra jó, hogy az ember jó felk*ja az agyát, 1 hete rendeltem, ráadásul nem is olcsó nem innen, de ilyet és ennyiért
erre 1 hét után még csak itt tartunk, hogy átküldtek egy formanyomtatványt.
Üdv
(#) kaqkk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Gyere el Szegedre a Napos út 5 szám alá , nézz körül és kérdezd meg mik a lehetőségek . A raktárunk tele van klímával ,talán még olcsóbbat is találsz
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2019
(#) zsoltee0001 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Oké, du megyek szögedre, kit keressek?
(#) laccika77 hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
Üdv! Valakinek van olyan jelleggörbéje ami a külső hőfok fügvényében mutatja a COP értéket? Nem adott típushoz kellene csak álltalánosságban.. régen lehetett fellelni ilyesmit de már minden gyártó titkolózik, csak megadnak egy jól hangzó adatot.
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Dolgoztam pár éve egy netes cégnek. volt olyan kültéri, amiben csak mutatóba volt gáz. Szentségeltem is rendesen.
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
A 20 éves pályafutásom alatt egyszer jártam így de akkor a kondenzátor volt gyárilag hibás , ez elenyésző hibaszázalék ...
(#) Attis 79 hozzászólása Okt 27, 2019 /
 
Szép napot mindenkinek. Egy kérdés menyire elfogadható az hogy a klíma közel 3 órát is üzemel megálás nélkül? Egy hete szeretetem be, és kb 3 napja ezt csinálja. Az áldozat egy Gree GWH12YC-K6DNA1A/O.
Ha van valakinek ötlete azt szívesen fogadom. KÖSZÖNÖM.
(#) kaqkk válasza Attis 79 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Ez a kérdés így megválaszolhatatlan,pontosabb infó kellene . Mekkora szoba milyen hőfokról-milyen hőfokra hogyan van felszerelve a beltéri (Pl :szekrény fölé függöny mögé ...) Egyébként az inverteres klímák szinte alig állnak le csak a teljesítményüket csökkentik ahogy közelíti a hőfok a beállított értéket
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) Attis 79 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Egy 20 nm szoba amit kellene teljesen fütenie. Állandó 21 fok nincs szekrény azon a falon, nem álja az útját semmi. A menyezettöl kb 40 cm a beltéri egység.
(#) kaqkk válasza Attis 79 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Az hogy nem áll le nem hiba (az inverteresek így dolgoznak ) csak a teljesítményt veszi vissza , amikor már kezdi elérni a hőfokot csökken a kifújt levegő hőmérséklete ?
(#) Attis 79 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Igen. Alapjáraton jön a levegő.
(#) kaqkk válasza Attis 79 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
A beltéri soha nem áll le csak ha kikapcsold (keringeti a levegőt és úgy méri a hőfokot) a kültéri hangját figyeld , csökkenni kell a fordulatszámnak (halkul)
(#) Attis 79 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Azt észlelhető hogy nem áll le. Itt a lényeg az lenne hogy 3 órát ne 35-40 dB legyen. Éjel zavaró. Az éjszakai módon is ez a jelenet. Vagy mit kellene állítani hogy a fordulatszám alacsonyabb legyen?
(#) kaqkk válasza Attis 79 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
A fan gombbal beállítható a ventilátor fordulatszáma (ha van automata üzemmód akkor csökken a venti fordulata is ahogy "beáll " a hőfok )
(#) Attis 79 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Köszönöm szépen. Próbálkozom csak meg találom a helyes beállítást.
(#) zozizi hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Üdv!
Tudna valaki abban segíteni, hogy szeretnék egy ON-OFF klíma kültéribe lágyindítást építeni. Ötletek, lehetőségek? Köszönöm!
Következő: »»   60 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem