Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2132 / 2208
(#) Ge Lee válasza mohinger hozzászólására (») Nov 5, 2019
Ráadásul az orosz csöveket nem csak itthon hanem külföldi fórumokon is dicsérik, épp ma olvastam pl. triódákról, ott is az oroszokat emelték ki hangzásra.
(#) sutemenyx válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 5, 2019
Ha ebben a csőben gondolkozol, akkor javaslom, hogy valami rendes mullard/philips gyartmanyt vasarolj inkabb barmi ruszki csoda helyett. Ezt ugy altalanossagban is tudom ajanlani barmilyen csorol is legyen szó.
(#) Imi65 válasza sutemenyx hozzászólására (») Nov 5, 2019
ECL86 a Vakerán
Szerintem azért mégis talán megfontolás tárgyává lehetne tenni azokat a Filléres Orosz csöveket....
(#) sutemenyx hozzászólása Nov 5, 2019
(#) devergo74 hozzászólása Nov 5, 2019
Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani mono hangszínt szabályozáshoz potmétert, milyet lenne érdemes beszerezni? A GU50-es mono változatát igyekszem elkészíteni.
(#) cua válasza sutemenyx hozzászólására (») Nov 5, 2019
Eszmeletlenul megszaladt ennek a csonek az ara.
(#) TAttila77 válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 5, 2019
Szia! Itt nézz körűl, itt jó potméterek vannak:
https://www.etronic-parts.com/Potenciometerek:::6.html?MODsid=65855...400f33
De TME, és Farnell is tuti
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2019
(#) mohinger válasza sturbi hozzászólására (») Nov 5, 2019
A Conrad-os cső ráadásul EI Yugo gyártmány, amit Philips gyártósoron készítettek anno, mielőtt a NATO gépek lebombázták a gyárat Niš várossal együtt... Bővebben: Link
A második, linkelt vakerás csövekből a baloldali egyértelműen használt. Görbe lábak, kifehéredett felirat...
(#) devergo74 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 5, 2019
Köszi a linket, próbálok kicsit hosszabb tengellyel rendelkezőt keresni.
(#) MacGiver hozzászólása Nov 5, 2019
Idézet:
„A Conrad-os cső ráadásul EI Yugo gyártmány, amit Philips gyártósoron készítettek anno”

Nos, Én ilyen információkról visszafogottan nyilatkoznék. Igen kevés szaki ismeri már a régen is létezett kartellek gyártási szokásaikat. Ki kinek gyártott és mit, milyen minőségben, milyen felirattal, stb.
Jó kiindulási pont lehet a jobb csöveken látható gyári kód.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2019
(#) MacGiver válasza cua hozzászólására (») Nov 5, 2019
Idézet:
„Eszmeletlenul megszaladt ennek a csonek az ara.”

Kereslet-kínálat...
(#) sutemenyx hozzászólása Nov 5, 2019
Balu50: Én egyébként sokkal inkább javasolnám külön EL84-ből és ECC83-ból megépiteni. Igaz egy csővel több lesz, de lehetőségek tárháza nyílik vele meg. EL84-ből lehet talalni normalisat normalis áron. Tungsram, RFT, Philips, Mullard, GEC ha megyünk felfelé minőségben. Söt ennek van usa verzioja is, a 6BQ5. Ebből egy pár fekete anodos sylvania egeszen biztosan kategoriakkal jobb hangu, mint egy sima tungsram. Aztan ottvan az ecc83, amibol szinten beszerezhetoek a felsoroltak, s ezen felul ennek van usa verzioja a 12ax7. Ezekbol is van egy rakat ilyen-olyan GE, RCA, Sylvania. Ezen felul ennek helyere beteheto az 5751 és a 6072 is. Egy ilyen egyszerű erősítő kulonosen jo lehet arra, hogy alkatreszeket probalgass. Egy kondicsere is tok egyszeru. Csak a visszacsatolast akkor kotsd ki, nem kell az oda.
Egy pár alap EL84-et meg egy ECC83-at adok ingyen, ha kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2019
(#) sutemenyx válasza sutemenyx hozzászólására (») Nov 5, 2019
Tudni a kimenőtrafó áttételét (?K/?ohm) meg hogy mekkora a primer induktivitasa?
(#) 13_Balu50 válasza sturbi hozzászólására (») Nov 6, 2019
A fiókban lapul egyenlőre, csőhiány miatt egyenlőre hanyagolva.
(#) 13_Balu50 válasza sutemenyx hozzászólására (») Nov 6, 2019
Az egyik oldali tekercs ellenállása 365,5 Ohm és 30,3H az induktivitása.
A másik tekercs ellenállása 2 Ohm és 108mH , alkatrész teszterrel mérve.
Hogy jól mér-e az más kérdés, de azért olyan nagyot csak nem téved.
(#) sutemenyx válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 6, 2019
Na az tökjo! Akkor visszacsatolás nélkül is lesz rendes mèlye. A capri rádióban lévő ecc83/EL84 kapcsolás nagyon egyszerű, nagyon kevés alkatrészből áll. Azt visszacsatolás nélkül megépítve elég jó is lesz az erősítő.
(#) sutemenyx hozzászólása Nov 6, 2019
Mondjuk így:
(#) kiszebra válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 6, 2019
Ez milyen könyvből van? Szívesen olvasnék még belőle.
(#) gcsabee válasza kiszebra hozzászólására (») Nov 6, 2019
(#) TAttila77 hozzászólása Nov 6, 2019
Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék tőletek, ha tud valaki segiteni megköszönném. 6p3sz-hez szeretnék PP kimenőt számolni és a régebbi bevált számolós képleteim a nyáron adatvesztéssel odalettek. 6 ohm kimenetre szeretném és olyan 35-40W-ra. Valamit számoltam és nem tudom jó e. Orbán Józsinak akartam irni hogy tudna e segíteni mert úgy tudom ő szokott PP-ket tekerni. Nem tudok irni neki, kámforrá vált? Ezért kérem valaki segitségét. Előre is koszonom.( Ha szükséges beteszem ide amit számoltam.)
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 6, 2019
Jozsit kitiltotta a rendszer, ezert nem talalod.
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 6, 2019
Az a szép! Sajnálom, nem tudtam. Te esetleg tudnál segíteni? Majd írok neked később ha ráérek.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) Topi válasza CHZ hozzászólására (») Nov 6, 2019
Privát üzenetben spamelt tagokat, ezért függesztette fel a fiókját a rendszer, mert sok egyforma üzenetet küldött különböző címzetteknek. Újraregisztrált "Dekli Náci" névvel, appmester nicknévvel.
Mivel a HE tiltja a dupla regisztrálókat, ezért az a fiókja törölve lesz. Keressétek e-mailben.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) appmester válasza Topi hozzászólására (») Nov 6, 2019
Csak az igazat Főnök úr!
Hol a 2-ős reg??? Most lökte a gép gödörbe az Orbán József nicket.!
Gumigerinc rulez.
Mit is írt a moderációban? Olvassa újra.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) bta válasza Topi hozzászólására (») Nov 6, 2019
Az a "sok" tudtommal 4db volt. De igazából mindegy is, miután a szabályzatban a konkrét határérték helyett a nehezen megfogható, félreérthető "tömeges" szó szerepel...
(#) Topi válasza appmester hozzászólására (») Nov 6, 2019
Idézet:
„Gumigerinc rulez.”


Bocsi maestro, de ebből most volt elég. Leírtam korrektül, hogy mi a másik reged, amin elérhető vagy. Spameltél, amiről a mai napig azt hiszed, hogy minden jó úgy ahogy, hogy körüzenetben vádaskodsz felhasználókról.

Ismét folytatod az ármánykodást, első hozzászólásként. Erre itt én nem adok lehetőséget.

OFF vége.

Szerk:
@bta: Igen, mivel nem ember hanem gép végez betű-betű egyezést, és a limit attól függ, mennyi az egyezés az üzenetek között. Változik a limit, mert gyakorlati, hogy apróhirdetés miatt valaki több címzettnek is jelzi, hogy "elkelt" a portéka. Ilyenekből többet enged meg, mind olyanokból amikben például link szerepel, vagy nagyon hosszú mégis nagymértékben egyforma. Egy százalékos határérték van.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) bta válasza Topi hozzászólására (») Nov 6, 2019
Vádaskodni nagyon csúnya dolog, ha nincs alapja. De honnan tetszik tudni, hogy miről írt a privát üzenetben?
(#) tunerman hozzászólása Nov 6, 2019
Alakulgat a noNFB 6528 PP projekt végső finomhangolása, a tápegység után most a régóta teritéken lévő, fázisfordító cső került sorra.
Mivel a noNFB elv mentén egyszerű, a leosztott jelet felhasználó fázisfordító van, a leosztott jelet fogadó trióda rácsa + a szerelési kapacitások bekavarnak a szimmetrikus működésbe. Itt is faék egyszerűséggel egy 2-8pF-es trimmerrel ezeknek a járulékos kapacitásoknak kompenzálása elvégezhető.
A fotókon az Anód1 + Anód2 + kimeneten látható 10kHz/2v/div jelalakok láthatók.
TJ.
(#) kiszebra válasza gcsabee hozzászólására (») Nov 6, 2019
Köszi!
Következő: »»   2132 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem