Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Világítás 18650 akkupakkból
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Alex416 hozzászólása Nov 5, 2019 /
 
Sziasztok! Egy ház világitását szeretném megoldani 18650 akkupakkból LED szalaggal. Valaki csinált már ilyet? Ehhez szeretnék tanácsot kérni vagy esetleg véleményt hogy van-e értelme.
(#) pipi válasza Alex416 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Hali!
Erősen kérdéses mekkora az a ház, mennyi fény kell, ebből a teljesítmény igényből, meg a szükséges világítás idejéből tudsz akku kapacitást számolni. Az tuti, hogy jó "kis" akkukapac kell majd hozzá, ami azt is felveti hogy honnan lesz az akksi időben/kellő mértékben feltöltve
(#) Petyaa hozzászólása Nov 5, 2019 /
 
Emberek most őszintén kinek fájt hogy már volt ilyen kérdés!! Ne hozzunk már létre új témát mikor ilyen jellegű kérdés már volt.
(#) Petyaa válasza Alex416 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Kérdésedre a válasz: Bővebben: Link
(#) Petyaa válasza Alex416 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Egyébként értelme ha van a házban áram akkor nem sok van. Kb mintha felhoznék egy 12v-os autóakkut hogy arra rákötve hallgassak egy autórádiót. Egy átlag házban 5 órányi üzemhez való pack is belekerülne 60eft-ba, és akkor a töltőről még nem esett szó. A LED szalag nem éppen a gazdaságossága miatt használatos.
Méterenként számolj 5-20W közötti fogyasztásra. Egy kisebb szoba máris 60W ha körbekeríted.
(#) DannyTorrence hozzászólása Nov 6, 2019 / 1
 
Én csak annyit szólok hozzá, hogy amikor beszerzed a 18650-eket, kerüld az Ebayes kínai hamisítványokat, amikkel csurig van a piac.
Hamis 18650-ek
(#) Alex416 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Sajnos semmi áram nincs. 2 helységet szeretnék megvilágítani, amihez kb. 10 m LED szalagot használnék. Csak igen legalább 6-8 órát szeretném használni. És ezért is lennék kíváncsi, hogy valaki már próbálkozott-e ilyennel és hogy vált be, de sehol semmi érdemlegeset nem találni.
(#) Alex416 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Köszönöm az információt, ha ez a megoldás marad mindenképp normális akku pakkot építenék!
(#) proba válasza Alex416 hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
ledszalagok fogyasztása * működési idő = akkumulátor amperóra kapacitása. Ha az akkumulátor feszültsége egyezik a ledszalag feszültségével. Ha nem akkor a feszültséggel fordítottan arányos mértékben növelni kell a kapacitást. ( pl 4V akku 12V ledszalag 3* nagyobb kapacitás ( + veszteség) . Ehhez még hozzáadsz egy 30-40%-ot akkor egy talán üzembiztos berendezést kapsz. Másik kérdés, mivel akarod tölteni ?
(#) bbalazs_ válasza Alex416 hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Mi indokolja egy HÁZBAN a méregdrága, bonyolultan kezelhető LiIon akksik használatát?
Ráadásul a LED szalagok 12/14V-ra optimalizáltak.
Szerintem akármelyik akkuboltban hozzád vágnak ingyen ("Vigye innen jó messzire!") 4-5db leadott autóakkumulátort, amit egyszerűen és olcsó eszközökkel lehet tölteni.
Ha mobil eszközön lenne, megérteném, hogy számít a súly vagy a pakk formája...
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) kiszebra válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Az autóakkukért ezreket fizetnek a boltosok, nem hinném, hogy hozzádvágják ingyen.
(#) bbalazs_ válasza kiszebra hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Amikor veszem az újat, nagy kegyesen HAJLANDÓAK átvenni a régit. Nem fizetnek érte. Van, akinek igen?
(#) Alex416 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Ez nem lakóház, csak tárolásra használom. Próbálkoztam szerezni autó akksit de felejtős amit kidobnak semmire sem használható,ami még valamire jó, azért annyit elkérnek, hogy már nekem nem éri meg. Valamennyire számít a súly is.
(#) Alex416 válasza proba hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
A töltést meg tudnám oldani, van 4-5 db fűnyíró traktor töltőm, 3-4 db laptop töltő, 3-4 db autós töltő. Annyi hogy a feszültség forrást mindig cipelnem kell haza, hogy feltudjam tölteni. Csak jó lenne tudni, hogy tudnám legpraktikusabban megoldani.
(#) zsoltee0001 válasza Alex416 hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Ha 12V- kell akkor rakj össze egy 3s-es akkupakkot, párhuzamosan meg annyi akkut kötsz rá amennyi vélhetően kelleni fog használat közbe. Ebay-ról vegyél balanszeres töltőt, így akár egy 19 voltos laptop töltővel is töltheted.
Az a lényeg, hogy a töltést ellenőrzött keretek között csináld, ha véletlen valami gebasz van, le ne égjen a ház.
Üdv
(#) kiszebra válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Nekem pár ezerrel olcsóbb volt az akku, ha otthagytam a régit. MÉH telepen nagyon jó kilós ára van.
(#) fastaction válasza Alex416 hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Én szereznék egy kis benzines agregátort . Arról mehet rendesebb , olcsóbb világítás is . Természetesen ledes is .
(#) nedudgi válasza Alex416 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Tömegközlekedéssel/gyalog mész ahhoz a házhoz? Ha igen, akkor tényleg jogos a lítiumos akkumulátor. Más esetben ólomakkut javaslok. 12V LED világítás elviselhető áron elérhető, de a szalag elég rossz hatásfokú, nehezen javítható. 1W-3W LEDekkel felépítettet keress.
(#) Atis57 válasza fastaction hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szia!

A benzines aggregát jó választás ha elviseled a 130-180Ft/kWh értéket.
Ha némi napelemmel csinálod ? Persze ott is felugrik az ár!

De kézi lábhajtás?-gravitációs motor(generátor) a you tube tele van ilyennel .
Persze ingyen/olcsón ----olyan is lessz ......
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2019
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Miért rossz hatásfokú a szalag?
Nekem a kocsiba (dobozos) azt tettem, 0 árnyék, kb 3,5 métert használtam fel az 5-ből.
Azóta is áldom a ledszalag feltalálóját.
Üdv
(#) fastaction válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szerintem is jó választás , mert 30 - 60.000.- Forintból vesz egy használtat , amit , csak tankolni kell . Akkor sem merül fe probléma , ha 6 óránál tovább használja . Akkumulátorból kiváncsi lennék , mennyire jön ki 1kWh , és árban mekkora befektetés .
(#) Atis57 válasza fastaction hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szia!
Napelem kb 80 - töltés vez. 15 + akku 30 . Egyébb anyagok 6-10 eFT. s máris az inverter stb ..

Azért 2-3 évente akku csere.

Az akku; 12V 120Ah ból tudsz ki venni 1kWH -t max 200 X.....
tehát inkább a nagyobbat még 4-20 eFt.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2019
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Egyszerűen szerelhető, de nehezen javítható a szalag. Kapásból bukod a teljesítmény negyedét.
(#) Gyukec hozzászólása Nov 17, 2021 /
 
Sziasztok.ha öszekötök 2db.18650 lithium ion akkut.az 7,4v feszültség.tegyük fel hogy 2000mAh..vajon erről az akurol medig tudnam műkodtetni egy mp3lejatszót ami 2x3 w teljesitményre képes?vagy van erre valaminen képlet kiszàmitani?
(#) pipi válasza Gyukec hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Kb hány éves a kapitány a kérdésed....
Nyilván számolható, de ehhez még kismillió dolgot kéne tudni....
Hány voltról jár az mp3 lejátszód... az akksiról követlenül megy, vagy áteresztős stabról, vagy kapcsolóüzemű stabról megy?
A lejátszód mekkora "átlagos" áramot vesz fel a "szokásos" hangerőddel? az hogy 2*3W nem mond semmit, a kis kínaiak ráírják pl a pc aktív hangfalakra hogy 100W aztán egy 12V 1A tápról megy....
nagyon leegyszerűsítve ideálisan a kapacitás (mAh) = idő (h) * áramerősség (mA) ))
átrendezve az egyenletet
idő = kapacitás / áram vagyis .....
(#) Gyukec válasza pipi hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Igazad van.na de sok mindent en sem tudok erről az mp3 lejatszóról.csak anyit hogy 5volton működik.ës kell neki 2A mert 1,5A az keves neki,30ig meg a hangerő de 26nal kikapcsol.2Amperel szepen megy maximumon is.gondoltam valaki mar csinalt ijet.de vegülis akkor marad a próba.öszedobok egyet és tesztelem.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem