Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   254 / 291
(#) kaqkk válasza ezermester1 hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Ha elsőre csinálsz fotót 90% az esélye hogy rámutattunk volna a hibás alkatrészre (egy 470n-1mikro körüli kondi a 230v os oldalon (nem kapcsolóüzemű a táp csak kondenzátorod feszültésosztó van benne ) egy 50 ft os alkatrész cseréjével rendbe lehetett volna rakni ...
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) magicscreen hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Sziasztok! Egy 12+ éves AEG Santo hűtőm van. Látszólag normálisan működik.
De amikor megy a kompresszor és melegszik hátul a hűtőrács akkor kellemetlen szúrós szagot lehet érezni főleg a rács felső részénél. Ha nem megy akkor nincs ilyen szag.
Alul a kompresszoron levő vízgyűjtőtálcát kitakarítottam, volt beleszáradt penész benne. Víz sosincs benne egyébként. A rácsot lesikáltam, a hűtő hátán levő hungarocell szigetelést is lemostam, de a szag maradt.
(#) ezermester1 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Sajnálom,hogy nem fotóztam le,de úgy indult,hogy szerviz leírást kerestem volna. A működtető fesz. megvolt mert a fagyasztó vezérlése működött. A kijelzések szintén működtek. Kimértem műszerrel és biztos,hogy a normáltér vezérlő IC-je ment tönkre.
(#) leono hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Üdvözlök minden fórumozót.
Tisztelettel érdeklődöm, hogy az alábbi hűtővel találkozott e már valaki?
Kapcsolási rajza érdekelne mert 12V-os aksiról nem működik. Hálózatról
rendben működik. A 12V+ bemenetnél lévő bizti széttört.

Tematronic 89020/HKS 31

Előre is köszönöm.
(#) antikzsolt válasza leono hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Nyáron csak hűvöset tud nem hideget pedig hűvös helyen volt. Gyenge a hűtése. Érdemes kicserélni rézre és jófajta pasztával felkenni. Amúgy meg ha törött a bizti égésnyomok szakadásvizsgálat ami kell neked.
(#) leono válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Köszi a választ. Egy kettős dióda a zárlatos. A bizti egyébként hány amperes lenne?
Ezen kívül öl meg a kíváncsiság, hogy mivel hűt?
(#) StMiklos válasza leono hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Peltier cella,kell neki 6-8A.
Üdv:? StMiklos
(#) leono válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Köszi az infót. Valami ilyesmire gondoltam én is, de a gyakorlatban soha nem találkoztam vele. Iskolai tanulmányaimban (még az elektroncsöves világ), ha emlékeim nem csalnak, nem szerepelt.
(#) audi A6 hozzászólása Nov 21, 2019 /
 
Jo estét kívánok mindekinek, valaki tudna segíteni elromlót a hütöszekrényem , ez sajnos nem hüt hanem fütt. Ez egy Panasonic NR-B53V1 kétajtós szekrény. 2 db hibakodót tudtam ki olvasni elöször H02 majd késöb H35.
Valakinek van vallami ötlet hol kezdjek hozzá?
(#) StMiklos válasza leono hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Szevasz!
Van ez így, most mondjam, hogy amikor születtem még nem létezett tranzisztor?
És lerajzoltam, legyártottam a SELMER góliát 50W-os erősítőt.
Jó lett.

Üdv: Stmiklos
(#) krisztian03 hozzászólása Nov 24, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
van egy Samsung RL36EBMS tipusu hűtöm a probléma az kb 1 percig megy aztan kikapcsol.hibakod nincs de a kompresszornál hallani lehet kis reléhangot hogy kikapcsol valaki valami ötlet?
(#) kaqkk válasza krisztian03 hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Két eset lehetséges, vagy indítórelé hiba vagy a kompresszor menetzárlatos . Hívj szerelőt .
(#) rasotamas hozzászólása Nov 30, 2019 /
 
Sziasztok! Kb 30 éves lehel f 290 et fagyasztóláda a hideg beköszöntével leolvadt, utána újra működött. Vettünk már másikat, de érdekelne mi baja, lehet csak termosztát.
El lehetne adni, ha jó lenne.
Ha nem gazdaságos akkor kutyaház lesz belőle, akkor valami fűtést akarok bele applikálni. Illetve gondolom nem lehet fűtésre átalakítani.
(#) hammer14 hozzászólása Dec 22, 2019 /
 
Sziasztok!

Olvasgattam egy órát,de nem találtam választ. Apóséknál egy zanussi spazio1 vagy mifene,kombi 1kompresszoros hütő egyik nap egyszer csak normál hűtőtérbe elkezdett fagyasztani. Szépen lekapcsolták, leolvasztották, majd újbóli beüzemeléskor,fent nem hűt, fagyasztóba meg -32c. Több napot járattuk(kompresszort közbe ventilátorral hűsítettük )Leolvasztást egyszer még megismételték 3napot ált,hiba változatlan. Kompresszor most folyamatosan jár.
Ötlet valakinek? Érdemes lehet mókolni vagy szemét?
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!
(#) kaqkk válasza hammer14 hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Valószínűleg a keretfűtés vascsöve elrozsdált és most gázhiányos a hűtő , ha egy hétig hagynád pihenni már nem is hűtene , hívj szerelőt majd ő kiköti a hibás csőszakaszt újratölti a készüléket és még húsz évig jó lesz a hűtő .
(#) laacika hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Sziasztok.

Boldog új évet kivánok!

Kb 30 évet ūzemelet gond nélkül a régi Zanussi hűtønk és tegnap elkezdte azt csinállni hogy amikor kapcsolna be szerencsétlen akkor csak mintha egy relé akarna behúzni de nem tud és leáll.
Szerintetek mi a probléma?
Van benne inditô relé,most vagy az halt meg vagy ő szerintem inditana de a megszorult motort nem tudja inditani igy lekapcsolja pár mp reléhang után.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
(#) Gafly válasza laacika hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Multiméterrel "kicsipogtatod".
Jó a dologban, hogy most elég hideg van, nem kell mindent kidobni (mintha ugyanez nyáron lenne).
Ránézés nélkül elektromosan a következő "fődarabjai" vannak:
- Motor (lánykori nevén kompresszor, ha jó és kap áramot, akkor berreg ),
- Termosztát (tud kattanni, utána vezet),
- Relé (opcionális alkatrész, lásd fentebb ).
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
(#) kaqkk válasza laacika hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Nem volt véletlenül egy "pillanatnyi" áramszünet ? próbáld meg kikapcsolni és kb 15-20 perc múlva visszakapcsolni , ha ekkor is így csinál húzd ki és hívj szerelőt , nagy valószínűséggel az indítórelé halt meg . Viszont ha így használod továbbra is megpusztul a kompresszor is ami már nem egy olcsó javítási kategória.
(#) laacika válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Köszi szépen,mindjárt ránézek.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Idézet:
„Relé (opcionális alkatrész,”
Nem opcionális , az invertereseken kívül minden kompresszoron van indítórelé . És ami kattan az nem relé hanem a "klixon" a motor termikus áramvédelme (egy tárcsa alakú bimetál) ami túláramra vagy túlmelegedésre (általában az előbbi) lekapcsolja a "delejt " a kompresszorról ami ezután már nem berreg (amíg a klixon ki nem hűl , mert akkor visszakapcsol) Ezért halljuk hogy indulni próbál aztán leáll
(#) laacika hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Kihúztam megnéztem,eléggé meleg a motorja (kompresszor)
Ez bizony nem reléhibás,a relé rákacsolgatott de a mocija nem birt elindulni ezért szinte forró.
Kihúztam egyből.
Új hűtővásárlással indul az év
(nem is ez a baj hanem egy új akármilyen is esküszöm a felét de még lehet a negyedét se fogja tudni élettartamban)
(#) kaqkk válasza laacika hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Azért még ne add fel , hagyd hűlni 20 percet és tegyél még egy próbát
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Veled nem vitatkozom, mert velem ellentétben Te értesz hozzá, én meg nem.
Idézet:
„És ami kattan az nem relé hanem a "klixon" a motor termikus áramvédelme (egy tárcsa alakú bimetál) ami túláramra vagy túlmelegedésre (általában az előbbi) lekapcsolja a "delejt " a kompresszorról ami ezután már nem berreg (amíg a klixon ki nem hűl , mert akkor visszakapcsol).”

De akusztikusan tényleg jobban hallatszik a klixon, mint a relé?
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2020 / 1
 
Az indítóreléből is van két féle , a mechanikus (feszültség vagy áramrelé) ezeknél egy mozgó érintkező (egy kis pogácsa) alapállapotban zárja a segédfázis áramkörét , amikor a motor elindul behúz a relé és megszakít (viszont ilyenkor már megy a kompresszor és elnyomja a relé hangját) És van a PTC relé itt egy ptc pogácsa zárja a segédfázist és az átfolyó áram miatt felmelegedve drasztikusan megnövekszik az ellenállása (ez teljesen hangtalan )
(#) oszitrek hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Sziasztok,
Elsőnek Boldog Új Évet mindenkinek! Már akinek így kezdődött...
Tegnap reggelre megkergült a hűtőgépünk. Ez egy Whirlpool ARC 6700 IX 6.érzékes gép.
Már pár napja felfigyeltem rá, h folyamatosan világít rajta a SENSE felirat, de tegnap reggelre a hűtőtér nem volt hideg. Kihúztam a hálózatból, vártam és újra bedugtam, észhez tért, lehűtött a megadott hőfokra, majd utána újra nem kapcsol be a kompresszor, és újra felmelegszik. Ilyenkor a SENSE felirat megint világít, h nem jó a hőfok a hűtőtérben, de se a ventilátor, se a kompresszor nem indul el. Olyan mintha a kontroller elfelejtette volna a programját.
Hibakód nincs, szenzorok jók(bár érdekes értékeket mérek), vezérlő panelt átmértem, diódák, tranzisztorok, relék, -5V jók. Az egyik relét az ajtónyitás reed reléje kattogtatja, a másik relé indítaná a kompresszort, viszont azt egy tranzisztor kapcsolja, amit meg a kontroller vezérli.
Manuálisan be tudtam kapcsolni, de a kontroller nem teszi valamiért amikor kéne.
Átkondizáson gondolkodok, de valószínű, h nem fogja megoldani a hibát.
A kék dobozban a kompresszor indító relé van ugye? És a fehér doboz az mi?
(#) oszitrek hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Rajz hozzá, ami nem sokat segít nekem.

huto.jpg
    
(#) kaqkk válasza oszitrek hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
A 001 képen lévő fehér doboz a váltószelep ,ez váltja a gáz irányát a normál tér és a fagyasztó közt . Az újrakondizás nem biztos hogy segít de megpróbálhatod. A kék dobozban van az indítórelé (ha sikerült elindítani a kompot akkor avval nincs dolgod) Én első körben a két relét mérném-cserélném ki ..
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
(#) kaqkk válasza oszitrek hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
De prózaibb oka is lehet a hibának : 1 az olvasztó betét hőbiztosítéka szakadt meg vagy 2 a cseppvíz kifolyó dugult el ezért lefagyott az elpárologtató . Nézd meg hogy van e víz az elpárologtató tálcában (ha van akkor akkor az 1 hiba a valószínűbb ) ha nincs akkor a 2. mindkét esetben az olvasztással érdemes kezdeni (kihúzod a gépet és 1-2 napig hagyod olvadni nyitott ajtókkal. Ha az 2. eset áll fenn akkor meg kell keresned a kifolyócsövet és egy merev de nem túl kemény dróttal ki tudod "piszkálni" a dugulást . Ha szaporodik a víz a tálcában akkor meregesd ki időnként amíg folyik utána hívj szerelőt mert szét kell bontani a fél hűtőt ...
(#) oszitrek válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Kaqkk, köszönöm, akkor már kezd világos lenni.
Kivettem és megmértem őket, 24V-al bekapcsolva is, átvezetési ellenállás 0,2Ohm.
Azért nem kapcsol a kompresszor relé, mert a tranzisztora nem kapcsolja be.
Raktam bele digitális hőmérőt, ha pihentetem kihúzva a hálózatról, újraindul és szépen beáll a gyári 5 fokra, utána kikapcsol, és elkezd felmelegedni, utána már nem kapcsol vissza csak a SENSE felirat lesz aktív. Se a ventilátor se a kompresszor nem indul el.
A következő pihentetés után meg 1 fokig ment minden, akkor meg nem akart kikapcsolni.
Létezhet, h megkergült a kontrollere?

image007.jpg
    
(#) kaqkk válasza oszitrek hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Lehetséges a kontroller hiba , de valószínűbb hogy le van fagyva az elpárologtató (lásd lejjebb)
Következő: »»   254 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem