Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   111 / 138
(#) Kinka István válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Szia!
A tányérforgató motor fogaskerekes áttételt tartalmaz. (Rá van építve a motorra.)
A legtöbb motor 230V-os, de találkoztam már 24V-os motorral is, annak tápot a ventilátor motorján lévő megcsapolásról adtak.
(#) ha6qt válasza Kinka István hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Köszönöm a válaszaitokat!
(#) FAZ1 válasza Kinka István hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Az ilyen motorok csaknem olyanok, mint az automata mosógépek programkapcsolójának motorjai. Van bennük egy nagyon lassító áttétel - fogaskerekekből.
Amúgy sima szinkronmotor ...
(#) Lénárth János válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
NEM szabad sima forrasztóónnal, és pákával forrasztani!!!
A magnetron fölött a hőmérséklet a házban jóval a forrasztóón olvadáspontja fölé nő, ezért van keményforrasztással készitve!
Egy gázos forrasztóval, amit az ötvösök használnak, és ezüst pálcával szokták ezt csinálni.
Inkább vidd el egy ékszer javítással foglalkozóhoz, aki fel tudja kemény forrasztással hegeszteni!
(#) FAZ1 válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
- "a hő miatt csak a ponthegesztés jöhet szóba?"

Én az anyósom kenyérpirítójában az elszakadt fűtőszál becsatlakozását tudod hogyan oldottam meg? (Keményforrasztani meg házilag nem igazán tudok)

Simán egy egyes csokiba raktam be a drótvégeket.
Forrasztani (különösen cínnel) nem igazán lehet - a magas hő miatt (már az első kanyarban leolvadna.)
Az autómban viszont a nagy hűtőventilátor fordulat-szabályozó ellenállásának egyik törött lábát jó alaposan becíneztem, ámde ott azóta se jelzett hibát.
(#) Laci66 hozzászólása Okt 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Ilyet még nem tapasztaltam mikrónál! Az üvegtál alatt a forgató tengely szénné égett pillanatok alatt.
Büdös gumiszag, a kaját dobtam a kukába.
-- Mitől ment tönkre?
-- Hogy javítható?
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Közben miután kitakarítottam a mikrót, választ kaptam a kérdéseimre. Undorító viaszos ragacs
borította az alját azon húzott át a nagyfrekis ménkű. Javítása : zsírtalanítás, csiszolás, zománc spray, a megszenesedett "forgató" cseréje. Szerencsére van egy dobozom bontott LG mikró
cuccokkal a forgató "csillag" ugyanolyan mint a mi NILE mikinkben. Van benne egy újszerű kinézetű magnetron is , azt is megpróbálom cserélni, mert a miénken az antennakupakon van kb.
1mm-es lyuk (évek óta így használjuk). A csillámlap se tetszik azt is cserélném. Van itthon tekercsben vékonyabb mikanit lapom. Mivel tekercsben van leszabás után íves marad. Mivel tudok
2 db-ot egymással összeragasztani hogy egyrészt vastagabb legyen, másrészt hogy kiegyenesítsék egymást? Pillanatrasztó? FBS?
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Megint Én!
Most jutottam odáig, hogy a sérült festékrétegeket pótoltam (közönséges színtelen spray-vel).
Összehasonlítva az ajándékba kapott LG alkatrészeket a most javított NILE-vel kísérteties a hasonlóság. Meg merem kockáztatni a feltevést hogy kompatibilisek egymással.
A magnetront nagyítóval megnéztem és nem is biztos hogy lyukas az antennája, úgyhogy nem cserélem. Kicsit megcsiszoltam és kapott egy szusszantásnyit a lakkból. Bár ahogy olvasgattam a topicot az jött le (kicsit megkésve) hogy a magnetron eléggé melegszik --lehet hogy nem jó ötlet
volt belakkozni?
Sajna nem túl látogatott ez a topic, úgyhogy mégiscsak kicserélem a magnetront nem akarom
hogy kigyúlladjon, ha már ennyit keccsöltem vele.
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Probléma megoldva.
Pohár víz 1perc alatt forr. Magnetront mégsem cseréltem a cső vége mégsem lehet olyan meleg
mint maga a nagyfrekis egység... talán. A mikanitot zselés pillanatragasztóval ragasztottam.
Azt majd holnap beleszabom. Most már elég vastag, és merev, szerintem jó lesz!
Végső tanulság - a "Tisztaság fél egeszség" a mikrónak is!
(#) Imi68 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Szia! Mi is így csináljuk valahogy,de a magnetron kupakot inkább cseréljük, ha kell .Ebay-en lehet kapni.Csillám lapot pedig villamossági boltban.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) Daniel1989 hozzászólása Nov 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Daewoo KOR-6315A tipusú mikrohullámú sütőm.
Ma villant egyet és égett szag jött ki belőle.
Levettem a burkolatot és a trafón égés nyom látszódik.
Ilyen esetben a javítása megoldható szerintetek és nagyjából mennyibe kerülne?
Érdemes vele foglalkozni?
Segítségeteket előre is köszönöm.

SDC10140.JPG
    
(#) Gafly válasza Daniel1989 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Bontottal pótolni?
(#) Daniel1989 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Az is egy megoldás lehet. Csak nem tudom ezeknél melyik fajta jó bele? Típus azonost kellene szereznem vagy hogy működik ez?

Szivattyúkban vagyok jobban jártas
(#) Gafly válasza Daniel1989 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Pont most töltöttem le egy mikrosütő magnetron adatlapját (lásd csatolmány).
Kezdem azt képzelni, hogy mikrosütőknek csak a dobozolása (design) más.
Főáramkörben szokott lenni egy:
- Trafó
- Dióda
- Kondenzátor
- Magnetron
- Opcionálisan biztosíték
Ezeket szerintem érdemes megmérni.
De nem értek hozzá.
(#) Daniel1989 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Izééé, de nálam a trafó szállt el. Nem a magnetron
(#) uniman válasza Daniel1989 hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
A "trafó" is pótolható...csak "nehéz".
(#) vegzetur hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Sziasztok,

SAMSUNG CE283GN mikrón az állj és a start gomb nem reagál. Nem kontakt hiba sajnos, utolsó melegítése során nem volt semmi szokatlan. Hol keressem a hibát?

Köszönöm a segítséget
(#) yulo5310 válasza vegzetur hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Az ajtó által működtetett mikro kapcsolóknál (3 db).
(#) vegzetur válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
2DB-ot találtam eddig (panel felőli oldalon, a két kampónál), azok rendben működnek műszer szerint, harmadikat merre keressem?
(#) vegzetur válasza vegzetur hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Megvan mindhárom, rendben működnek
(#) yulo5310 válasza vegzetur hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Általában kettő egymás felett van,az egyik a nagyfeszt zárrja nyitott állapotbn. Gondolom a biztiket leellenőrizted(2 db,1 8A, 1 nagyfesz 5000V)
(#) vegzetur válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
A panelon levő biztosíték rossz volt, azt cseréltem. Most kiírt egy -SE- üzenetet is, és aztán beadta a nullát és elindult és néha magátóol is adja az időt ,de nem 30mp-ként, hanem 20mp. A kijelző jobb felső sarkában egy élérre állított négyzet is villog néha
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2019
(#) yulo5310 válasza vegzetur hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Kontakt hiba,az összes sarut ellenőrizni,összébb szorítani-tisztítani!
(#) mindenes válasza vegzetur hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Szervízkönyve szerint a nyomógombokkal van probléma
Idézet:
„Others
Error Code Others (E-0X, Letter)
-SE- Key Short Error (10 seconds)”
(#) vegzetur válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Köszi, átnézem. Az -SE- üzenet mi lehet?
(#) yulo5310 válasza vegzetur hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Passz!,ezt a típust nem ismerem. Talán a gugli.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2019
(#) vegzetur válasza mindenes hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Átnéztem a fóliát, a távolság elég minimális volt köztük már, most már jónak néz ki
(#) vegzetur válasza mindenes hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Mégis a fólia a ludas, 3 sáv a 8-ból nem működik. Átnéztem végig, de nem látom hol lehet a hiba. Hogy lehet úgy megpatkolni a fólián valahol a sávot, hogy egy darab vezetéket rányomok, a másik végét pedig a NYÁK-ra forrasztom?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2019
(#) Imi68 válasza vegzetur hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Szia! Egyszer én is találkoztam ilyennel, én feladtam. Esetleg analogra átalakítani ???
(#) vegzetur válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Megoldottam,mivel fólia javító cucc többe kerül mint a mikró, ezért csak 2 gombot vezettem ki 1-1 nyomógombra, kijött 20Ft-ból és van indító és leállító gombom Minden egyes szerelésnél több vezetősáv veszett oda, ezért nem erőltetem a megjavítom vonalat
Samsungot megkérdezem ha van 1000Ft-ért rendelek egyet, ha nincs akkor 500Ft-ból gyártok egy NYÁK-ot nyomógombokkal hozzá
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2019
Következő: »»   111 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem