Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   15 / 29
(#) Tyll válasza votinka hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Szia
Codefon Digitális.
(#) teghjgj hozzászólása Szept 18, 2019 / 1
 
Üdv mindenkinek, a problémám a következő. Van egy Codefon digitális rendszer a panelban de a lakásban amit vettem egy régi készülék van. Nem laktak itt, így ez megmaradt a régi rendszerből. A régi készülékbe 4 drót van bekötve de nem tudom melyik mit jelent. A Codefon lakás készülékekbe is négy drót megy. A drótok azonosításához kérném a segítséget. Mellékelem a régi és az új készülék képeket valamint a régi kapcsolási rajzát.
(#) yoss válasza teghjgj hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
A régi telefon egy MKT. Szerintem egy illesztőpanelen keresztül működött a Codefon központtal.
Az új fehér telefont már te vetted? Ez egy Codefon digitális, nem lehetetlen az MKT és a digitális rendszer együtt, csak elég macerás. Tudsz egyenfeszültséget mérni bármely két kapocs között?
Ha igen, akkor jó az új telefon. Amennyiben nem, valsz. MKT a rendszer, akkor ki kell cserélned a fehér telefont egy MKT-ra. A Codefonnál ugyan úgy néz ki mind a három féle lakáskészülék, csak a belseje más......
(#) Bagoly33 hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Sziasztok. Nyíregyházán tudnátok ajánlani hozzáértő kaputelefon szerelőt? Mkt rendszerhez értő. Köszönöm.
(#) miertne válasza akeebaby hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Sziasztok!

Felbátorodva a kaputelefon központ és a kézibeszélők kommunikációját firtató bejegyzéseken csináltam egy egyszerű kapcsolást, amivel szeretném életre kelteni a kézibeszélőt egy arduino segítségével.
Sajnos hiába reprodukáltam a központ által küldött jelsorozatot így, a kézibeszélő meg se nyikkan. Pedig elvileg az időzítés és a cím, ill. jumperelés is stimmel.
Jelanalizátorral visszaellenőriztem, elvileg stimmel.

Elektronikában sajnos annyira nem vagyok jártas, ezért érdekelne a véleményetek, hogy mit csinálok rosszul. Lehet rosszul értelmeztem az optocsatoló alkalmazhatóságát erre a feladatra.
Jobb oldalt 12V van kötve a kézibeszélőn L+ -ra és az optocsatoló megfelelő lábára, GND és L- szintén közösítve van.
Bal oldalt az Arduino vezérlés, az jól működik.

codefon1.png
    
(#) dehogyisnem válasza miertne hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Szervusz!
Ettől nem biztos hogy okosabb leszel...de ki tudja.
Sajna kell egy soros kapcsolóeszköz ami a teljes vonali feszültségből "elvesz" a kódsorozatnak megfelelően.
Üdv:
Tibor
UI: Én sem vagyok jártas....
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2019

8bit.PNG
    
(#) proba válasza miertne hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Elő szokott olyan is fordulni, az invertált jel kell a működéshez. ( az arduino magasat ad, a kimeneten alacsony van. ( ha így tervezted akkor bocsánat). Mindenesetre a kimenő oldalon vizsgáld a jelet, lehet a központ nem táptól tápig vezérli, vagy nullább a nulla, mint a tiéd, esetleg a tied nem terhelhető eléggé....
(#) miertne hozzászólása Okt 21, 2019 / 1
 
Köszi a tippeket!
Így sikerült végül megszólaltatni. A 3Kohm-os ellenállás túl nagynak bizonyult.
Jelanalizátorral nézve volt benne így egy kis bizonytalanság, szóval lehetne tökéletesíteni, de alapvetően működik.

codefon-2.png
    
(#) Zirowe hozzászólása Okt 21, 2019 /
 
Sziasztok, lakásban felújítás volt, leszereltem a kaputelefont, de elfelejtettem lefényképezni a bekötést.
Régi ház, a falban két sárga színű vezeték, csatoltam a képet a lakáskészülékről.
A csavarok alapján az első és a harmadikba kötöttem a vezetékeket, illetve utána megcseréltem, de nem szól egyáltalán.
A kinti egység mindig csönget, akkor is, amikor nincsen semmi felszerelve.

Nem tudjátok esetleg, hogy a négy közül melyik kettőbe kellene kötnöm?
Illetve ha cserélném a lakáskészüléket, milyen lenne jó?

Köszönöm a válaszokat.
(#) miertne válasza Zirowe hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Szia!
A központtól jövő két vezetéket a + és - jelű sorkapcsokra kell kötni.
Előtte mérd ki a polaritást multiméterrel, hogy melyik melyik.
Ha jól látom + pólusból hiányzik a csavar, azt pótolni kell.

A jobb oldali két csatlakozó a csengő kapcsolójára megy.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2019
(#) engine19 hozzászólása Okt 21, 2019 /
 
Sziasztok, a lakoparkban codefon cp3000 ver33 kaputelefonjaink vannak. Proxy kartyat szeretnek feltanitani, szerviz modot sikerul elernem a mester jelszoval, de a 90-es menu semmit sem csinal. Konkretan az tortenik, hogy P- 90 kulcs utan ujra a P- lathato. Ha proxy kartyat kozelitek fele (nem szerviz modban), akkor Err-t ir ki, tehat latja, erzekeli, de a 90/91-es menuk egyatalan nem mukodnek. A verziot a 25os menuvel irattam ki, a kaputelefon 2017-es gyartas. A programozo leiras osszes tobbi parancsa mukodik. A tanulo mod (12) tiltva van, ha engedelyezem is ugyan az a hiba, akkor is ha a (15) erteke 254. Mi lehet a hiba? Koszi!
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2019
(#) engine19 válasza engine19 hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Még annyit szeretnék az előzőhöz hozzátenni, hogy a kaputelefont kb. 1-2 éve cserélték ki erre a darabra (az előző nem bírta a fizikális erőszakot) és nem tartom kizártnak, hogy az eeprom-t átrakták a régiből. Okozhat ez ilyet? A verziószámra akkor is 33-t írna ki, ha az eeprom-t átrakták?

Ezt próbálom egyébként:
000 kulcs 123456 kulcs (123456 helyére természetesen a jelszót írtam), majd P-t írt ki
90 kulcs -> ezen a ponton ismételten P-t ír ki.

Köszi a segítséget előre is!
(#) dehogyisnem válasza engine19 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Üdv:
Igen előfordulhat hogy régi nem proxy-s központból átrakták az EEPROM-ot C08-C16 abban nincs annyi cím, hogy írni tudjon rá. Bár furcsa hogy a proxy-ból nem csináltak bizniszt.....meg mi is ez a tanuló mód? Lemaradtam valamiről..meg Codefon egyáltalán? Olyan van, hogy DP3000 de ha codefon akkor abban 1-9 ig 14-15 és 90-91 programlépés van. A DP sorozat valóban több ponton is paraméterezhető és én is átnyálaztam már de 12-es az nálam "reserved by future use" Pr27 és Pr31 járt nálam. Az EEprom csak kódokat proxykat és a működési paramétereket rögzíti úgy hogy valamennyire kompatibilis legyen Kp csere esetén. Az okosság a pic-ben van.
Nagyon izgalmas kérdést vetettél fel....
UI: Megtaláltam a pr33 -at is de nem vágom.... Meg kell kérdezzem valaki okosabbtól.
Hiába megöregedtem! Holnap rákérdezek, kitartás. De az EEpromot nézd meg ha nem ..c64 akkor hiába is....
Beszéltem: UFF
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2019
(#) dehogyisnem válasza miertne hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Grat!
Nagy vagy!
Ha megosztanád velünk a történetet kicsit behatóbban akkor megköszönnénk.
Persze csak ha nem titkos :
Köszönjük.
(#) dehogyisnem válasza Zirowe hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Üdv:
Ha elveszett a csavar és az ajtócsengő részt nem használod akkor piszkáld ki a jobb szélső csavart.
Ha használni akarod ezt a funkciót akkor a balról a harmadikat kiveheted, mert az közös a -bemenettel. Tehát balról az 1.-e és a 3.-as közös.

Ja és ha ki akarod szedni akkor nem jön csak úgy egyszerűen...de ha nem akarod kiszedni akkor kiesik. Mörffy...ugye

Ja most kapcsolok...akkor te lehalasztottad a rendszert! Óvatosan
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2019
(#) Zirowe válasza miertne hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Köszönöm szépen, működik rendesen.
Ha esetleg cserélnem kéne, milyen lenne jó?
(#) dehogyisnem válasza Zirowe hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Mire akarod cserélni, attól függ....
Ez egy (digitális) tehát nem diódás és nem MKT-s készülék.
Lassan minden sarkon lehet már kapni.
Mondasz közelebbi címet ajánlok boltot.
(#) Bagoly33 hozzászólása Okt 24, 2019 / 1
 
Sziasztok. Végre megoldódott a készülék problémám. Kiderült hogy minden jó volt bekötve csupán a falhoz rögzítő 2 csavar túl lett húzva és a fal egyenetlensége miatt meghajlott a készülék, így pedig a kagyló nyelve valahogy nem érintkezett rendesen. Csavarok fellazítása (még sem mozog a készülék) után tökéletesen működik. Nagy Köszönet Horváth Lászlónak a segítségért.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Bagoly33 hozzászólása Okt 24, 2019 /
 
Amúgy minden kaputelefon kagylóban ugyan olyan sorrendben vannak a vezetékek? (+ - audio mikrofon)?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Zirowe válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Ja, azt hittem ez vmi spéci dolog, de akkor nem sürgős a csere beszerzése, köszönöm.

Inkább az, hogy a szülőknél van egy nagyon régi két gombos piros fekete kaputelefon, ami csereérett, a kapunál codefon egység.
Majd este rakok be képet.
(#) dehogyisnem válasza Bagoly33 hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
A Codefon-nál ugyanaz a bekötés, csak a hallgató betét más.
A bekötési sorrend taglalva lett itt a topikon belül. Keress rá.
(#) dehogyisnem válasza Zirowe hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Az akkor MKT-s lesz igen nagy valószínűséggel.
(#) mormogipapa hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Sziasztok.
Nem ma kezdtem a kaputelefonozást de most új dologgal találkoztam. Van egy kb 12 éve telepített rendszer amihez tegnap felraktam egy új kaputáblát a lépcsőházhoz, össze kötöttem a 2 központot ahogy kell vonal, szinkron. A probléma hogy az új központ folyamatosan off ír ki nem látja a lakás készülékeket. Külön tápról megy a távolság sem nagy kb 35 méter, Kipróbáltam egy készülék van rá kötve a központra úgy működik tehát az jó. Van ötletetek mi lehet a baj? Elképzelhető hogy a 2 rendszer nem tud kommunikálni? Köszönöm
(#) dehogyisnem válasza mormogipapa hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Szervusz.
Igen volt egy ilyen esetem a mikor a foglaltság jelző kapocs döglött volt.
Az összekötött központokat is próbáld ki egy készülékkel, hálózat nélkül. Ha akkor is ez a jelenség akkor gyanakodhatsz a központ hibájára. Elvben a régebbi és az új központok le és fel is kompatibilisek. vagy nem?
(#) mormogipapa válasza dehogyisnem hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Elvileg kompatibilisek, de mivel más gyártotta a régieket és más az újakat előfordulhat hogy nem.
(#) dehogyisnem válasza mormogipapa hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Na most ez egy igazi polémia.
Sajnos nem tudni hogy a tervező és a gyártó ugyan az -e...hu
(#) Tyll válasza mormogipapa hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Cseréld le a 12 éves erősítőt!
Többször belefutottam már.
2 hónapja emiatt cseréltem 2 erősítőt, nem működött párban az új központtal.
Kipróbáltam a két kb. 12 éveset párban hiba nélkül működött !

Volt olyan nagy paneles Codefon ami nem működött párba a kis zöldpanelessel!
Kukáztam hozzá egy régi nagy panelt, azóta is hiba mentesen használják!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2019
(#) dehogyisnem válasza Tyll hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Köszönjük a tájékoztatást!
Mondanám hogy nem életszerű, mert én még nem szaladtam bele...de nagyon is az.
Üdv:
Tibor
(#) Dalamer hozzászólása Nov 16, 2019 / 1
 
Sziasztok!

Egy új lakásba költöztünk és itt is a tipikus kaputelefon van (Codefon, beltéri egység KZLA 613A ). Az előző lakás ahol laktunk ott akkor amikor valaki beírta a kaputelefonba a kódot és bejött akkor csippant/pittyent egyet a beltéri egység.
Ezt hogyan lehetne megoldani? Jelenleg 2 kábel van bekötve (fekete és földelés) és ahogy néztem nincs plusz belső hangszóró sem.

Köszönöm előre is a segítséget
(#) mormogipapa válasza Dalamer hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Szia. A mostani rendszered úgy nevezett MKT rendszer, nem e csipogást rá varázsolni. A 2 szálból az eggyik a közös ez az összes lakás közöse, a másik a központba lévő MKT kártyáról jön ez minden lakásnak sajátja van
Következő: »»   15 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem