Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2142 / 2208
(#) 13_Balu50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Már összesen az 5db-ból meg van a 470 uF.
(#) 13_Balu50 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 19, 2019
Szerintem is a gond vele, hogy az ECC83 túl sokat erősít a jelen kisebb erősítést kellene beállitani rajta. Hiszen kb 750mV-os jelet adok a bemenetre, azt a 100K poti leveszi nagyon kis jelre és ezt a kis jelet erősiti újra, ami így a zavart is felerősiti.
(#) 13_Balu50 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 19, 2019
Bekötöttem párhuzamosan az ECC83 két cső felet, talán kissé jobb lett, de nem tökéletes. Még messze van attól, ha az EL 84, bemenetére teszem a jelet , akkor szép tiszta zajmentes.
(#) TAttila77 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Alakúl. Kell majd a tekercs is. Kérj valakitől, vagy valahonnan szerezz 6N1P orosz csövet, vagy ECC88, E88CC-t, azzal biztosan jobb lenne, illetve meg is szűnne a problémád. Ez kevesebbet erősít ami neked jobb lenne. Jelen állapotod nagyon érzékeny most.
(#) 13_Balu50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 19, 2019
A hegesztő inverter paneljáról levettem egy hatalmas 470µF/400V-os kondit. Párhuzamosan kötöttem, de semmivel sem lett jobb. Közel 1000µF van rajta, némelyik hegesztőben nincs ennyi, ha leválasztom a hálózati feszültségről, akkor még 20másodpercig szól.Le is veszem róla csak próba volt, túl veszélyes ennyi energia amit tárol, rám és az erősítőre is.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) 13_Balu50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 19, 2019
A fojtó tekercs egyenlőre napolva van, nincs ilyen vékony rézdrótom.
(#) TAttila77 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2019
470 már jó leesz. Szerezz majd 6N1P-t olcsón beszerezhető, azzal jó lesz.
(#) 13_Balu50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Ami van itthon pl82, pcf80, E83F.
(#) TAttila77 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Hagyd, azok nem jók ide.
(#) 13_Balu50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Azt már nem merem betenni, mellé nyúlok aztán agyonvág.
Majd próbálok szerezni, épp ma rendeltem egyik oldalról csőfoglalatokat, talán volt is ilyen cső neki, de már késő feladta.
(#) TAttila77 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Ha figyelsz nem fog magcsapni sosem a magas fesz. táp. Ismerősöd, ha jár a börzére a Puskásba, ott is szokott lenni,vagy vatera, Zsib vásár, stb. Írj Grampának ő tud segíteni neked.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) 13_Balu50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Egyenlőre ezt a kétcsöves verziót pihentetem, amint megjönnek a csőfoglalatok a PCL86-al fogok összehozni két mono blokkot . Megvan hozzá minden , 2 PCL86 csö, két egyforma hálózati trafó, két egyforma kimenő trafó. Annyi gond van hogy a PCL86 nem 6,3 V-ról megy , de megoldom azt is a két 6,3V-ot sorba kötöm, egyenirányitom, majd beállitom egy LM350 IC-vel a kellő feszültséget.
Vagy berakok egy külön kis trafót a 2 cső fütésére. Egyenlőre nem akarok többet költeni erre a témára, igazából abból akartam csinálni mindent ami van itthon, aztán hamar be kellett látnom, hogy ez így lehetetlen.
(#) jani1987 hozzászólása Nov 19, 2019
Ha a táp jól van szűrve és a vezetékezés is rendben akkor megszűnik a susogásszerű zaj is? Van egy kevés a rendszerbe de nem zavaró hangerővel.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 19, 2019
A sustorgás inkább mástól lenne elvileg.
Brummogás inkább a vezetékezés miatt.
(#) TAttila77 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Akkor nyugodt szívvel elmondhatnám, hogy elkezdőtött Tagadni se tudnád. De nem baj ez, mert a kíváncsiságod úgyis addig piszkál majd, míg be nem felyezed tutira. De már most hallani fogod a csöves SE világát. Aztán még ezzel a kis egyszerű vacakkal is olyan dolgokat hallgatsz amit addig sosem és akkor jösz rá, hogy csak ez a kis koszos egyszerű cső mit tud, pedig ez még csak a csövesek csiklandozása. Aztán majd azon veszed észre magad, hogy nem ttudsz a kezednek parancsolni és márisa következőt csinálgatod apránként. Kívánom, hogy minél töb örmöd, élményed leld benne.
(#) sandor1632 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 19, 2019
És meg sem áll az első PP-ig
(#) küzmös Gergely válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Ebből az következik hogy a triódánál van a probléma. Mindig problémát jelent a kis jelű fokozat érzékenysége. Összeszedi a sustorgást. Sokszor zavaró módon, pláne ha valami nem olyan értékű elem kerül beépítésre, amit az adott cső éppen megkívánna. Mint írták nagyon nem mindegy az anód-katód ellenállás értéke sem. Az ECC83.-nak jó nagy az erősítési tényezője. (100) Míg más ECC.-nek pl ECC85 már csak 47.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) TAttila77 válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 19, 2019
Más is így kezdte szerintem, legalábbis úgy érzem. Én példáúl egy picurka csöves visszacsatolatlan PP-t hallgatok ffülessel jelenleg bent ultralineárba kötve. Első jó csövesem egyike volt.
(#) Moszkvai válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2019

Most nem értem, akkor még sem jó?
Nálam egy ECC82-es fél oldala is simán elviszi az EL84-et. Katódba 1,5k, anódon 170V.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) MacGiver hozzászólása Nov 19, 2019
Akár nagyfrekvenciás gerjedés is csinálhat brummot, "sistergést", etc. Pláne mindenféle szalmakazalban. Kimenetre egy szkóp, oszt meglátjuk. Szó szerint Ennyi.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) MacGiver válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 19, 2019
Konkrét mondanivaló? Sustorgás???
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) djhans hozzászólása Nov 20, 2019
Most látom, hogy más is lát fantáziát a PCL86 SE-ben. TU-8100

Hamarosan jönnek a képek a kis piccolo PCL86 SE-ről.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2019
(#) Cinema válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 20, 2019
Igen, ipari szinten is alkalmazták, alkalmazzák a párhuzamosan kötést a csöveknél.
-
Más ott a gond, valami vezetékezési hiba lehet, de majd megoldja a barátunk.

Üdv!
(#) TAttila77 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 20, 2019
Szerintem is. Nemsoká kérek pár napra egy hitelesített függvény generátort. Majd ha azzal méregetek felteszem megint a szkópképet de az már Hameg HM303-al lesz prezentálva.
(#) sutemenyx válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 20, 2019
Tuti, hogy a fűtést nem kötötted földre. Fűtés egyik felét le kell testelni. A rajzodon nincs rajta a fűtés, ezért csak tippelem, de szerintem ez van.

Feltételezem, hogy van egy külön 6,3V vagy 6V-os szekunder valahol. Gondolom a két cső 4-5-ös lábait párhuzamosan rákötötted erre a szekunderre. Ha így van, akkor csak annyi a teendő, hogy valamelyik felét a fűtésnek letesteled. Mármint az anodtap nullpontjára kötöd.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2019
(#) sutemenyx válasza sutemenyx hozzászólására (») Nov 20, 2019
Plusz azt is irtam, hogy osszd meg az előfok anódellenállását és onnan vezetsd le a csatolókondit.
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Nov 20, 2019
Én egyvalamit mindenképpen szeretnék látni ha már szóba kerültek a képek. Csinálhatnál egy ernyőfotót hogy mennyi jön ki belőle. Ezeket mindenhol 3W-osként vesztegetik, de én még sosem láttam hogy kijött volna belőle 0,6W-nál több vágás nélkül.
Ja, hirdetésekben szoktam néha írni az emberkéknek hogy nem az ernyőn látott csúcstól csúcsig értékkel kell számolni, hanem annak az effektív értékével.
(#) mohinger válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 20, 2019
ECL/PCL86-os csőből a szekunder oldalon 2.5W-nál nemigen jön ki több SE módban. 9W a max. anóddisszipáció, A osztályban a hatásfok sem sok, plusz a kimenő vesztesége, még ez is szép eredmény.
A fenti linken 2+2W-osként árulják.
(#) djhans válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 20, 2019
Szia. Itt vannak a képek az erősítőről. 1Khz-en 2,5W jön ki. 40Hz-en 1W ahol kezd torzulni a szinusz oldala. Még a kimenőtrafó burkolat hiányzik. 140x170mm a doboza. Az általam előzőleg linkelt készuléknél ezek a kimenők nagyobbak és normális anódtáp van benne, nem kapcsolóüzemű.
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Nov 20, 2019
Milyen széles az a kimenő vas? EI48, 54 vagy valami egyedi méret?
Következő: »»   2142 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem