Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   154 / 163
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 1, 2019 /
 
Sziasztok.
A KD féle conductor verzió működhet +-18V táppal? Tudom, hogy erre a feszültségre ott a VF3, de azzal már próbálkoztam sikertelenül. Ahogy olvasgattam a témát, ez a verzió stabilabb.
Köszönöm.
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Szia! Ilyen alacsony táphoz módosítani kell néhány ellenállás értékét.
Mielőtt ágyúval lőnél verébre, érdeklődöm min bukott meg a VF3? Annál még alig hallottam építési kudarcról.
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Valami féle gerjedés vihette el. Két fájta nyákon vagy 3-4 pár végfetet megevett, aztán hanyagoltam.
(#) Ge Lee válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
A VF3 alapból is egy eléggé gerjedékeny kapcsolás, sokan szívtak is vele ha visszaolvasol. Nem tudom milyen tápod van, de én a helyedben megpróbálkoznék egy tápfesz duplázással (kétszerező egyenirányítás) amiről már mindenféle hókuszpókusz nélkül működne a VF2.
(#) WaRL0 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Igen ezt olvastam, sokan szenvedtek vele.
Eszembe jutott a feszültség kétszerezés, de a toroidot eredetileg a VF3-hoz csináltattam és csak 80VA teljesíményű.
(#) highand hozzászólása Dec 1, 2019 /
 
Ez ugyan nem VF, de hibátlanul működik +-18V-ról.
egyszerű és jó végfok
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) WaRL0 válasza highand hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Szia. Köszönöm, de nem ismerem ezt az erősítőt.
Azért gondoltam a vf2 condoctor verziójára, mivel teljes dokumentáció van hozzá, és többen is kedvelik a hangját.
(#) Ge Lee válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Ami egészen addig nem jelent problémát, amíg nem akarsz 200W-ot kivenni belőle. Vagy az a baj, hogy nem lesz elég a trafó csak 2x40W-ra? Több úgyse jön ki a kapcsolásból 8 ohmra. A VF3 meg sehol se lenne ahhoz képest. Szóval nem nagyon értem a problémádat.
Vagy nem lesz rajta hangerő poti, amit letekerj a VF3 szintjére? A 80VA-es trafót lehet ám 2x5W-tal is terhelni.
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
A ±18 V-ra építesz egy IC-s végfokot és a gondod el van vetve. Lehet benne TDA2030A, TDA2050 vagy LM1875 igény szerint.
(#) WaRL0 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Hát így jobban belegondolva igazad van
6600µF elégséges feszültség kétszerezőnél puffernak?
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Jelenleg is IC-s végfok lóg a tápon. Egy TDA7293, a jobb hang, és a hobbi lenne a csere oka.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) Ge Lee válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
A kétszerezőhöz elég 2db dióda is, viszont kondiból is kettő kell az 1 helyett, ráadásul dupla kapacitású, mivel a 2 kondi sorba kapcsolódik, így a kapacitásuk feleződik.
(#) WaRL0 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
EZ a dióda megfelelő lenne?
Tápáganként akkor legyen 5x2200µF/50V os kondi, ez már remélhetőleg elég.

Az Alkotós átrajzolatot néztem ki magamnak, ehhez van vasalható nyák, beultetési rajz minden pdf formátumban. Viszont ezen egészen ±50V a tápfeszültség. Kell rajta valamit változtatni?Kapcsolási rajz
(#) highand válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Ezt a rajzot biztosan Alkotó csinálta?
(#) WaRL0 válasza highand hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Itt a hozzászólás ahol megosztotta.
Bővebben: Link
(#) highand válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
OK. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Megrendeltem a két panelhoz való alkatrészeket, remélem renden lessz alacsonyabb tápfesszel is.
(#) Ge Lee válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Nem kell oda extra dióda, fogsz egy hagyományos graetz kockát és kész. Elkóból annyit használsz amennyit akarsz, illetve amekkora árammal fogod terhelni a tápot. A rajzon ha kell is esetleg változtatni, akkor csak az IC-k előtét ellenállásán (R19-R11) kell csökkenteni a kisebb tápfesz esetén.
(#) WaRL0 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Már berendeltem az extra diódát. Ha sikerül holnap legyártom a nyák-ot, aztán hétvégén beültetem. Addig is köszönöm a segítséget
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Elkészült a nyák, ha minden igaz holnap megjönnek az alkatrészek.
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Sziaztok. Szerintetek ez a borda elegendő lehet két csatornának, ±40V tápról? Köszönöm
(#) martin96 válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Szia!
Igen elég,még ha 4 ohmon is lesz leterhelve oldalanként. Nekem legalábbis elég egy fele ekkora is (legfeljebb 69 fokot érték el a tranzisztorok tokozata).
(#) WaRL0 válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Sziasztok. Mekkora biztosítékokra van szukség +-40v DC nél?
köszönöm

vf2 táp.JPG
    
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szia! 9. pont.
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szóval ±40V tápnál 4ohmos hangszórókkal ez 3,33A/Tápág?
Az összefoglaló jól fog jönni élesztésnél. Köszönöm
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Ez a gyakorlatban 4A-es biztosítékot jelent.
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
A táp csak 200w-os toroid lessz, áganként 3,3A maximális terhelhetőséggel, és két csatornát fog megtáplállni.Ebben az esetben is mehet a 4A-es biztosíték, vagy célszerű kissebbet használni?
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
A következő lépcső a 3,15 A, az azért karcsú. A biztosíték feladata a trafó védelme az erősítő zárlat/túláram esetén.
A trafó 3,3 A terhelhetősége azt mutatja, hogy ekkora áramnál még nem esik a néveleges feszültség alá a szekunder. Rövid időre, mint a kezdeti puffertöltés, vagy a használat közbeni dinamikacsúcsok ez az érték túlléphető. Elég az átlagos teljesítményfelvételnek 200 W-on belül maradnia ahhoz, hogy ne melegedjen túl a transzformátor.
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Köszönöm a kielégítő válaszod.
Következő: »»   154 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem