Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   225 / 292
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
C106D jelzésű tirisztor szokott lenni az eredeti paneleken, javításkor én a TIC106M-re cserélem. Lehet más is, a lényeg az alacsony gate áram.
Az elektronika "tápja" előtét kondenzátoros, az a barnás színű, a biztosíték mellett. (Plusz zener dióda, stb. a két CD4xxx IC-nek.)
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2019
(#) VIM válasza vision61 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Értem én csak még lyukas tirisztort és triacot nem láttam sosem semmilyen gyártótól, mert, hogy a panelen ilyen félvezető látható.
(#) JZoli válasza VIM hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Itt van egy példa a képen!

br_303-2.jpg
    
(#) VIM válasza JZoli hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Vágom. Én még nem láttam ilyen tokozásban és ekkora SCR-t de miniben mint egy BC182 igen.
(#) ronin75 válasza VIM hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
TO225A tokban MCR106-M1G tirisztor.
(#) kapusir hozzászólása Nov 15, 2019 /
 
Sziasztok,
Következő összeállításom van: Saunier Duval Ecosy F28E kondenzációs kazán ami meghajt egy HMV tartályt és a fűtést is (radiátorok + padlófűtés). Sajnos a szokásos őszi takarításnál valahonnan kicsúszott a fotón megjelölt rövid piros vezeték. Két fehér csokit láthattok, a hármas csoki a melegvíz tartály termosztátjának a bekötése míg a kettes csoki egy Computherm vezeték nélküli szobaterosztát vezérlőjébe megy. Hetek óta azt nyomozom, hogy honnan csúszhatott ki a kis piros vezeték. Próbáltam a vezeték hosszából következtetni a távolságra, hogy hova mehet de nem találtam meg a helyét. Esetleg valaki ismeri ezt a SYMSI7.0 vezérlőkártyát vagy az alatta lévő kis kártyákat a potikkal?
Jelen állapotban fűt de csak addig amíg a HMV tartály nem követeli a felfűtést. Miután a HMV-nek a kombi kazánoknál elsőbbsége van rögtön kiveri a hisztit. Addig eljutottam, hogy kikapcsolás után a vezeték végét bedugom a hármas csokiba és visszakapcsolom. Akkor elindul a melegvíz készítés viszont nem fűt utána. Beindul, begyújt de pár másodperc után leáll. Valakinek van valami ötlete? Előre is köszönöm.
(#) prezenszki válasza Gabi hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Nagyon jó a csoport!A Buderus gáz kazán rosszalkodott,vagy tíz szerelő féle látta senki nem tudott mit kezdeni vele,vagy nem akart!Tényleg valami áramlás érzékelője okozza a ki-be gyújtogatást,mert nem mindíg csinálja!
(#) Alfa147 hozzászólása Nov 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Problémám a következő lenne.
Adott egy Junkers gázkazán, ami ad meleg vizet is.
Mitől lehet az ha csak a meleg vizet használom 5-10percig, elzárás után nem kapcsol le a cirkó.!
Fűteni nem fűti tovább, csak zúg...
Akkor kapcsol le rendesen ha ismét rányitom pár másodpercre a meleg vizet!
Valakinek lenne valami ötlete?
Előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza Alfa147 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Túlfűt és azt hűti. Le van dugulva.
Vagy NTC hiba.
(#) molnarp hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Üdv !
FÉG unical qonpack ctfs24 nem nyit ki a gázszelep és nincs szikra sem.
Hibát nem ír, keringet.
Szelep lábain az ellenállás rendben, de nincs fesz.
Mik a feltételei a nyitásnak?
(#) Geza68 hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Sziasztok,

Egy Saunier Duval F25 Hmod kazán vezérléssel kapcsolatban kérnék tanácsot.
Az alap hiba a bizonytalan és elégtelen melegvíz előállítás, ahol a kazánhoz értő ember a hőcserélő hibáját kizárta, a váltószelep is működik szerintem, nem a fűtőkörbe megy a meleg.

Viszont rendszertelenül, de egyre sűrűbben kiáll a kazán a F1, F4 F13 hibákkal, és néha a nyomásérzékelési hibával, ami érdekes módon nem hibakódot ad, hanem a fűtés leáll, és villog a kijelzőn a nyomásérték, ami a normális intervallumban van.

Néhány hete a vezérlő elektronikát kobontottam, letakarítotttam a port és isopropil alkohollal lemostam a felületet. Szemrevételezve nem látszik semmilyen égés, kivéve a stab IC környékén enyhén megbarnult a NYÁK. A szekunder oldali 2 db táp kondenzátort cseréltem, de nem mértem azokat sem hibásnak. A fennt említett hibakódokkal kiállás időlegesen megszűnt akkor, viszont most újra sűrűbben előfordul.

Van esetleg olyan típushiba ezeken a vezérléseken, amit érdemes még megnéznem?

Köszi és elnézést a hosszú bevezetőért.

,Géza
(#) molnarp válasza molnarp hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Ventilátor sem megy
(#) Tomrider hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Sziasztok!

Viessmann Vitopend 100 turbo a beteg.
Nem megy a gyújtás, minden egyéb működik. Ha lánggal begyújtom addig megy (fűtés is melegvíz is), amíg el nem zárja a gázt, utána nem gyújt.
Ventillátor megy, különbözeti nyomáskapcsoló kapcsol, lángérzékelő megy. Gázszelep kinyit, lángmodulálás működik.
Csak szikra nincs.
A gyújtás áramkörben két aktiv alkatrész van egy K2000G Diac, és egy MCR 22-8 tirisztor. A prcesszor egy optocsatolón keresztül ad jelet, az megy.
Mindkettőt kicseréltem, indításnál egyszer van szikra, utána többet nem.
Mi lehet még a hiba?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019
(#) qut88 válasza molnarp hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Helló!

Szivattyú - ventillátor - szikra - gáz.... Szóval ha nem megy a ventillátor akkor már problémás a történet. Ott kéne szétnézni, kapcsol-e a presszosztát, kap-e feszt a ventillátor meg ilyesmi.
(#) qut88 válasza Tomrider hozzászólására (») Dec 2, 2019 / 1
 
Mekkora a fesz. a trafó primer lábain a gyújtás során ?

Ezek az elektronika hibák nem egyszerűek, főleg ha nincs benne az ember... Az előző HSZ-ben említett Duval kazánok meg még ezen felül is egy külön kategória az ilyesmiben...
(#) Tomrider válasza qut88 hozzászólására (») Dec 2, 2019 / 1
 
Megoldottam...
Tanulságos történet:
Először kicseréltem a diac-ot, kettőt hármat gyújtott. Utána kicseréltem a tirisztort, nem ment.
Megint kicseréltem a diac-ot, gondoltam az ment tönkre megint. Megint gyújtott párat.
Megrendeltem mindkettőt, egyszerre kicseréltem mindkettőt és jó lett.
A rossz triszisztor agyonvágta a diac-ot, és viszont...a trafó hibátlan, arra gyanakodtam még.
Egyébként a gyújtó része szögegyszerű, csak ismerni kell. Kazánpanelt még nem javítottam, ezért nem ismertem az összefüggéseket.
Még annyi, hogy átforrasztottam az alkatrészek lábait, hátha elöregedtek.
Van még békebeli ólomtartalmú ónom, az lassabban öregszik.
(#) qut88 válasza Tomrider hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Szuper, köszi az infót. Mindig tanul az ember valamit.
(#) molnarp válasza qut88 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Igen, köszi!
A turbó csapágya szorult meg.
(#) molnarp válasza qut88 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
A turbó csapágy ki lett cserélve, most az megy, de nincs szikra és gáz.
(#) qut88 válasza molnarp hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Neked is azt tudom, mondani mint ezelőtt...

Mennyi a fesz. a gyújtótrafó lábain gyújtás során ? Ha nincs meg a 230 V, akkor vezérlőpanel csere - javítás, ha megvan akkor a trafó a baj.
(#) molnarp válasza qut88 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Volt egy forrasztás hiba a panelon. Már megvan a 240 a trafonal, de nem szikráztat, így tuti hogy rossz. Holnap szerzek egy ilyen trafót.
A gázszelep is nyit már.
Viszont próbálom begyújtani, kB 8 mp -ig ég is szépen, aztán leáll hibára.
Lehetséges, hogy a kézzel begyújtást nem tolerálja?
Bal oldali elektróda gyújt, a jobb érzékeli a lángot?
(#) molnarp válasza qut88 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Trafó csere megvolt. Most begyújt, de 8mp után leáll. Mintha nem érzékelné a lángot.
Másik elektródával ugyanaz.
(#) JZoli válasza molnarp hozzászólására (») Dec 4, 2019 / 1
 
Nem lehet, hogy fordítva dugtad be? Általában számít, hogy "fázishelyesen" legyen bekötve.
(#) molnarp válasza JZoli hozzászólására (») Dec 4, 2019 / 1
 
De igen, megfordítottam és már minden jó.
Köszi a segítséget!
(#) DomToretto hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy victrix 26 2I immergas kazánom és nem tudom állítani a hőfokot a fűtés hőmérséklet állító gombbal "ugrál le és fel" a hőfok kijelzőn a hőfokvisszajelző, ha hozzáérek a fűtés hőmérséklet állító gombhoz . Azt szeretném kérdezni, hogy potenciométert kell cserélni (ha lehetséges), vagy esetleg vezérlőpanelt? Válaszokat előre is köszönöm szépen.
(#) qut88 hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Lehet a forrasztás megrepedve esetlegesen a panelon, de akár lehet NTC hiba is, és rossz értékeket közöl a panellal.
(#) JZoli válasza DomToretto hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Ha jól emlékszem a panelon valamelyik kondi száradt ki, tudom, hogy ez így nem mond sokat, de kb két éve volt nálam egy ilyen panel ezzel a hibával. De utánanézek, megkeresem az akkori leírásomat, és ha még aktuális lesz akkor megírom.
(#) Evi44 hozzászólása Dec 10, 2019 /
 
Sziasztok. Van egy 11 éves Beretta Smart 24 CSI kazánom, állandóan leáll, sőt be sem indul, csak ha a vezérlő falát megütöm. Tudom, hogy panelcserés, de szeretném megtudni, hogy ezt a típust melyik vezérlő panellel szerelték, mert több is van. Nem mindegy,hogy 50 vagy 90 ezer.
Sajnos nem találtam erre utaló leírást sehol.
Ha valaki tud infót, kérem írjon, megköszönném.
(#) VIM válasza Evi44 hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Szia! Nézd meg ezen az oldalon, hogy mire van szükség (gyújtó vagy vezérlő panel). Így könnyebben be lehetne azonosítani, hogy hazai viszonylatban melyiket hol tudod beszerezni és milyen árban. Ha tudnál képeket is közölni a panelekről az konkrétabb lenne.
(#) paximaxi2 hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Sziasztok! Termomax Inka 24k kazánom folyamatosan fűt. Computherm Q7RF termosztát jól működik, mert ha bekapcsol, mérem a záró kontaktot a kazánnál lévő csatlakozón. A vezérlőpanelről lehúztam a termosztát csatlakozót, de még akkor is fűt. Ha összezárom a panelen lévő tüskéket, szintén nem történik semmi. Csak úgy tudom leállítani a fűtést, ha átkapcsolom nyári üzemmódba. A kazánt még a tél előtt tisztítottam. (Előzőleg is ugyanez a termosztát vezérelte, csak az RF része tünkre ment.) Szerintetek mi lehet a gond? Köszi
Következő: »»   225 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem