Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3090 / 3546
(#) Ge Lee hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Gondolom ezt kerested!Bővebben: Link
(#) jani1987 válasza madzagos hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Pontosan. Bár most sikerült venni egy két komponenset tartalmazó csomagot.
(#) Ocelot hozzászólása Dec 3, 2019 / 4
 
Tisztelt Fejlesztők!

Nem lehetne bevezetni olyan lehetőséget, hogy felhasználókat lehessen tiltani?
A következők az okok:

1. Az apróhirdetések indokolatlan offolása és ami a legrosszabb, vevő/eladó jelentkezése majd hirtelen eltűnése. Nem egyszer volt már olyan, hogy a vevő hirtelen eltűnt, vagy a keres rovatban jelentkező eladó egyszer csak felszívódott, amikor már a tranzakcióra került volna sor. Próbáltak már átverni nem létező áruval is és amikor fotót kértem róla, eltűntek. Aki sokat vesz vagy ad el, annak egy letiltás áldás lenne, mivel az apróhirdetés rovatot ellenőrizetlen felhasználók is használhatják. Jó lenne így kontrollálni a megbízhatatlan partnereket. Az is idegesítő, amikor a kibicek benyögik a hirdetés alá, hogy ez máshol olcsóbb vagy ami még rosszabb, elkezdik ajánlani saját portékájukat a másik jelentkezőnek. Ez rendszeres.

2. Nem mindig akarja az ember a néhány rovatban felbukkanó cicaharcot/farokméregetést olvasni, főleg a villanyszerelés témában. Egy részük egyenesen az Index fórumról jön és ott is káosz van miattuk, mert folyamatos a személyeskedés, offolás, az a szint pedig nem illik ide.

3. Kötözködés a kezdőkkel. Nem mindenki tud mindent az elektronikáról, de a leereszkedő stílus elijeszti a zöldfülűeket. Mindenki kezdte valahol.

Nekem egyértelműen az első pont a legrelevánsabb, mert utálom, ha át akarnak verni és a letiltás jobb, mint a papíron feketelistázás. Mondjuk annak is örülnék, ha az apróhirdetés rovatba csak ellenőrzött felhasználók léphetnének, de ez úgysem fog megvalósulni, így a frissen regelt csalók is szabadon garázdálkodhatnak. Én már magát a regisztrációt is telefonszámhoz kötném, így az emberek is komolyabban vennék, hogy kitilthatják őket.

Köszönöm a figyelmet.
(#) nagym6 válasza Ocelot hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Idézet:
„Mondjuk annak is örülnék, ha az apróhirdetés rovatba csak ellenőrzött felhasználók léphetnének,”
Régen így volt itt.
(#) Moderátor hozzászólása Ocelot hozzászólására (») Dec 3, 2019
 
Köszönjük a felvetéseket.
A felhasználói tiltás megvalósítása (Apróhirdetés rovat) nem igazán kivitelezhető. Ellenben lehetőségként ott van a hirdető értékelése, akár pozitív, akár negatív formában. Az értékelés mindenki számára, utólagosan is ellenőrizhető, látható. Ha egy hirdetőnél túl sok negatív értékelés szerepel, az már eleve gyanakvásra ad okot. A hirdetés-hozzászólások esetében pedig van lehetőség moderáció kérésére, amit rendszeresen kezelünk is.
Ugyan ez a helyzet a fórum hozzászólásokkal. Ha egy hozzászólás destruktív, romboló hatású, vagy bántó, akkor arra lehet kérni moderációt, illetve ott a jobb felső sarokban lévő lefelé mutató hüvelykujj-ikon, melyből ha több is "összejön", a hozzászólás automatikusan elrejtésre kerül.
A kezdőkkel szembeni kötözködés esetén egy finom figyelmeztetés a fórumtársaktól, avagy a moderáció-kérés szintén segíthet.
A felhasználók valóságosságának szűrése (telefonszámhoz kötése) már felmerült az üzemeltetés körében is, a részletek kidolgozása még várat magára, de folyamatban van.
(#) Pumuckli hozzászólása Dec 3, 2019 / 1
 
Egy kis fejlesztéssel sok minden megoldható lenne. Egyik online játékban (nem reklámozom, mert ez itt nem a reklám helye) például úgy van ez megoldva, hogy a felhasználó nem is tudja, hogy tiltva van, vagyis ő látja a saját kommentjeit, de aki letiltotta, az nem. Ergo mindkét oldalról megvan az "öröm faktor": aki úgy érzi, hogy most jól beszólt a másiknak örül, mert kiélhette az "arc nélküli arcoskodás" vágyát, a másik fél szintén örül, mert nem is látja a hozzászólást.
Ami pedig a kommentek jobb felső sarkában lévő negatív értékelést illeti, egyszerűen annak a számát is elrejteném, mert nincs jelentősége úgysem, hogy hányan dislike-olták, ha egyszer úgyis el kell érni egy bizonyos szintet, hogy automatikusan törlődjön. Erre pedig ugyanazt alkalmaznám, mint a fent említettre, hogy a kommentelő továbbra is látná a saját kommentjét, amely nyilván megnyugvással töltené el, csak az összes többi felhasználó számára lenne láthatatlan.
És nem utolsó sorban "lécci-lécci" ne nyomjatok erre negatív értékelést, mert elsírom magam!
(#) Gafly hozzászólása Dec 3, 2019 / 3
 
Sok boldog Ferenc napot (akit illet és most tartja)
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Mivel a D... X90-es telefonnak betört a kijelzője így az alin keresek kijelzőt és találtam is. De mivel jól jönne néhány két soros (Nem akartam politizálni de itt is megy a sorosozás ) forrléc amihez nem tudom milyen kereső szót használjak. A soldering lath nem jött be. Tud valaki segíteni? Ha már rendelni kell akkor mindent egy helyről.
(#) (Felhasználó 1947) válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Turret board

Ali turret
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2019
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Köszi. El is mentettem.
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Ennél már csak akkor lenne jobb ha lenne savanyú ubi. Megérte várni a reggelimre.

up.jpg
    
(#) attika válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 7, 2019 / 1
 
Ez jobb mint a Facebook
Itt is elfér minden
(#) antikzsolt válasza attika hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Ez legalább 100% hogy nincs benne elektronika. Politika meg még úgy sem
(#) Gabó válasza attika hozzászólására (») Dec 7, 2019 / 1
 
Tudod, ez még éretlen, mert zöld
(#) Gafly válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Én meg kacsát sütöttem.
(#) antikzsolt válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Az is finom lila hagymával és kenyérrel. Na most reggeliztem de megkívántam. Köszi
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) attika válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Na ebben igazad van, de helyesírás meg írásjelek sem.
(#) sany hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Kóstoltátok már? Először azt hittem, hogy vicc. Azonban nem az.
/Internetes kép, de nem a reklámozás a célom./
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) mineral válasza sany hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Én is azt hittem, hogy csak photoshop. De most , hogy rákerestem... Tényleg létezik. Az eszem megáll! Nekem meg kell kóstolnom.
(#) sany válasza mineral hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Ahogy az interneten én is utána olvastam, azt írták, hogy olyan az íze, mint a chilis csokinak. Persze az íze nem olyan erős, mint az eredeti krémé.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) mnyugger válasza sany hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Azt olvastam 10%-os Erős Pista van benne és ez eléggé gyenge.
Jövőre erősebbet csinálnak.
(#) nagym6 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Más az Erős Pistához is Erős Pista kell? Semmi sem az igazi?
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szerintem még annyi se kéne bele.
(#) mnyugger válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szerintem az Erős Pistából 10%-ot tettek a töltelékhez és kevésnek bizonyult.
(#) jdani hozzászólása Dec 11, 2019 /
 
Szevasztok. Nem vagyok tisztába a magyar támogatásokkal, de rádióba halottam most, hogy elfogadták a nagyszülői gyedet.
Na most nálunk (SK) az,, anyaságit,, a szülő igényelheti, a gyerek megszületésekor kapja ezt a támogatást, 34heten keresztül. Nálunk a vastag fizetés 75% kapja.

Gondolom a nagyszülői gyedet is így számolják, hogy a vastag fizetésből, a 70%. De ez legfeljebb a minimálbér ketszzeresének a 70% lehet. Úgy mondta a rádió, hogy egy gyermekre 225.000 forint.
Ez a szülőnél is így van, ez a max, vagy csak a nagyszülőnél?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2019
(#) nagym6 válasza mex hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Van keskenyebb szalag is, a legszélesebbet találták.
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Szépek! Végre nem "deszka" modelleket látni a kifutón.
Következő: »»   3090 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem