Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   96 / 114
(#) 13_Balu50 válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Egy ilyen jellegü zárlat nagy károkat tud okozni, ha a rossz "FET" minden lába között rövidzárat mérsz, akkor a vezérlésben biztosan hibásodtak meg alkatrészek, talán még az IC-is. Így a beforrasztást semmiképpen sem javaslom, mert még nagyobb károkat is okozhatsz. Ehhez a javitáshoz, biztonsági leválasztó trafó, soros 100W-os égő, osszcilloszkóp, multiméter kell, meg szaktudás és türelem.Pár fénykép azért nem ártana.
(#) latyakosa válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Érdemes ellenőrizni az egyenirányító hídat, nem zárlatos-e valamelyik dióda. A 470uf/400v-s kondenzátor biztos hibás? Ha nem zárlatos vagy kapacitást vesztett akkor felesleges cserélni.

A fet melyik részén van/volt az áramköznek a segédtápnál (kis trafó közelében) vagy a nagy hűtőbordákon ?
Az IRF 830 lehet kevés lesz segédtápra, oda minimum 600V-s fet kell.
Az eredeti fet lehetett 6n90c ami vélhetően a segédtáp kapcsoló eleme.
Hasznos lenne néhány közeli, éles fotó az alkatrész és a forrasztási oldalról hogy lássuk milyen a belső felépítése.
(#) 13_Balu50 válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
A neten talált képek alapján külsőleg a Güde GC160, vagy Gis160 -hoz hasonlit a tiéd, ehhez vannak alkalmazható kapcsolási rajzok, korábban sikeresen javítottam mindkét típust, sajátként és most is müködnek.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019
(#) Laci66 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Szia!
Kici óccó kínai teszterem G-S és D-S között ellenállásként értelmezi a FET-et.
Az elkók kapacitásban szerinte rendben vannak (ESR 0,6 Vloss 0,7)
A zárójeles adatok mit jelentenek?
DMM és a teszteren kívül nincs más műszerem.
(#) Laci66 válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Szia!
Ha rajzom lenne megmondanám, de szerintem a segédtápban lehet mert egy kisebb trafó közelében van. A kondit egyébként a teszter 524µF-nak mérte. Azért gondoltam a cserére mert
a két kondi között a műanyagfólia borításuk megolvadt, bekormozódott (ívhúzás miatt).
A FET-en a lyuk alatt csak egy pontnyi festék látszik a számból, ezért gondoltuk hogy 1, 4, vagy 7
lehetett. A pici hűtőborda miatt maradtunk a (valószínű) 4-nél. Az IRF 830 500V-os, miért nem elég?
A dióda hidat hétfőn kimérem (Kösz!) ugyanis nincs nálam a kütyü.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019
(#) latyakosa válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Idézet:
„A FET-en a lyuk alatt csak egy pontnyi festék látszik a számból, ezért gondoltuk hogy 1, 4, vagy 7 lehetett. A pici hűtőborda miatt maradtunk a (valószínű) 4-nél. Az IRF 830 500V-os, miért nem elég?”


A segédtápok általában flyback topológiájuak. A flyback topológia esetén a kapcsoló elem méretezésénél a primer feszültség kétszeresére méretezik az alkatrészt. A 230VAC esetében a primer feszültség a terheléstől függően 300-350V DC, ahhoz egy 500V-ra méretezett alkatrész lehet kevés lesz.
Az xn90c (ahol x értéke pl 1-9 között mozog) fet-k adatlapjait nézegetve, az x az áram, míg a 90 a 900V-s kivitelt takarja általában.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019
(#) Laci66 válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Szia!
Értem én hogy villanyos, de mi hajcsa?
Amit nem értek, hogy ha a 235V-ot egyenirányítom, pufferelem akkor ahogy írtad 320-350V
egyenfeszt kapunk. Erről a flyback topológiáról még nem is hallottam (szellemi szegénységem),
de még így is 1,5-szörös a FET feszültségtűrése, bírnia kell. Vagy itt már a kb,30KHz-es feszt
kell kapcsolgatni? De akkor is sokallom a nagyobb feszültségtűrést, mert a frekvenciától nem
függ a feszültség.
(#) zolee1209 válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Szia!

Ez a topológia sajátossága. Segédlet. A csatolt képen látható behelyettesítés után a piros jelalak, ami FET-en esik feszültség. A végén ott van a képlet, hogy ez miből adódik, de leegyszerűsítve elmondható, hogy a betápfeszültség duplája a minimum, amit el kell viselnie a FET-nek.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019

Fly-back.png
    
(#) Laci66 válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Szia!
Ha jól mazsoláztam ki, akkor a pufferolt 320V-ból 635V lesz.
Kicseréltetem a FET-et. Amperre mekkora legyen?
Kösz a segítséget!!! A digitális nagyfrekis technológia nekem kínai!
(#) szaka hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy iweld gorilla pocket power 120 hegesztő gépem.
Az igbt-k elszálltak benne.
Kicseréltem. A gép bekapcsol, a kimeneten 40V körüli érték megvan. A baj az ha hegesztenél vele nincs teljesítmény. Egy pici szikra van csak. Nem szabályoz.
Van ötletetek hol keressem a hibát?

Köszönöm!
(#) dobo válasza szaka hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Szia Mértél feszültséget a kondikon megvan a 320V? Ha igen akkor ellenőrízd a relét lehet elfröccsent a kontaktusa. Ebben az esetben van egy 47ohm körüli 5W -os ellenállás és ezen keresztül működik a géped.
(#) Chipmunk1960 válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Szia, Az egy tokba épített FET-vezérlőkben, pld FSL 136 650 V, 3A-t adnak meg, egy 5A -es minden igényt kielégít.
(#) szaka válasza dobo hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Szia!
Megvan a kondikon a 320V feszültség.
A relé kattanni kattan.
Kicserélem a relét és meglátjuk...

Köszi a tippet.
(#) Chipmunk1960 válasza szaka hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Szia, Azon nem látok típust, valószínű gagyi kínai. Ez van benne, csak a tekercs feszültségét mérd meg, hogy 12V, vagy 24 a segédtápja, már nem emlékszem.
(#) Laci66 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Szia!
Kösz a segítséget! És persze a többieknek is!
A javítás a jövőhétre tolódott, mert az egyetlen alkatrészboltunk tulaja közölte hogy ezen a héten
már nem rendel alkatrészt.
(#) szaka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Szia
Kicseréltem a relét. 24V-os.
Kattan is.

De még mindig nincs kimeneti teljesítmény. Mondhatni semmi.
Semmi szikra nincs. Pedig a 42V kint van.
(#) mpisti válasza szaka hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Tegyél a kimenetre egy 230V-os izzót terhelésnek, és úgy mérj feszültséget. Lehet hogy akkor majd nulla V-ot fogsz tudni mérni.
(#) szaka válasza mpisti hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Ha ráteszek egy izzót, akkor leesik 15V-ra.
(#) mpisti válasza szaka hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
No,ez is már valami. Eszerint valamennyire megy a végfok. Most kellene egy szkóp, és megnézni a meghajtó fokozatot. Ha a terhelő izzóval a PWM jel kitöltése tüskékké szűkül,akkor árammérési probléma van, ha az változatlan marad, akkor a teljesítmény fokozatban keresendő a probléma,
(#) szaka válasza mpisti hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Tudnál segíteni abban hogy pontosan hova tegyem a szkóp mérőfejét?
(#) Chipmunk1960 válasza szaka hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szia, A meghajtó Ic kimenetére. De mivel rajzot nem találtam, neked kell benne megtalálnod, vagy ha küldesz képet segítünk benne, esetleg az IC-k típusát.
(#) szaka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Köszönöm!
Közben találtam hibát.
Az IGBT-k előtt van egy schottky dióda és két kis értékű ellenállás. Ezen megy át a vezérlés. A dióda zárlatos, az ellenállás szakadt 3 IGBT-nél is.
A héten cserélem.
(#) mpisti válasza szaka hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Az nem schottky,hanem gyors dióda vagy zener, meghajtástól függően. Ha az elszáll,-meg a gate ellenállás is, akkor egészen biztos hogy az IGBT.k is tönkrementek.
(#) szaka válasza mpisti hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia.
Igen az IGBT-k elszálltak, de azokat cseréltem is.
(#) szaka válasza mpisti hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Kicseréltem az SMD alkatrészeket.
Kérdésem az (mielőtt élesben tesztelem), hogy a kimeneti feszültség üresjáratban 67 V.
Ez normális?
(#) mpisti válasza szaka hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Ez attól függ,hogy a gyártó mit adott meg üresjárási feszültségként. Ha ez az érték a mért érték közelében van, akkor akár jó is lehet. Célszerű megoldás ha a kimenetet egy 1-2 kiloohmos 4-5 W-os ellenállással "leterheled" és így mérsz. A szabványos mérőkapcsolást már évekkel ezelőtt egyszer feltettem az inverteres hegesztő fórumra.
(#) szaka válasza mpisti hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
1.5K-os ellenállással 57V-ra csökken a feszültség.
(#) szaka válasza mpisti hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Működik!!!!!
Köszönöm a támogatást!!!!
(#) Laci66 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Szia! ill. Sziasztok!
Na a helyi alkatrészes még mindig nem szerzett be nekem FET-et, ezért inkább rendelek.
Az alábbiak közül melyiket ajánlod (ajánljátok)?
(#) Attix70 hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Sziasztok,
Kaiser Mig/Mag 305 csoda hegesztőhöz (állítólag a kisebb típusok is azonos elektronikával vannak szerelve) lenne valakinek szerviz doksija vagy rajza?
Előre is köszi.
Következő: »»   96 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem