Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ledek, kijelzők és Lézerek
 
Témaindító: GTI, idő: Jan 8, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) csikben hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Szerintetek 30 DB 5mm-es 3Vos 20mA-es erősled fel tud úgy melegedni, hogy megolvassza a műanyagot?

Még nem történt meg velem, csak barkácsolok és azért adok a biztonságra is.

Várom a válaszokat!
U.I.: szerintem nem.
(#) _JANI_ válasza csikben hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ha nem gerjeszted túl a LED-eket, akkor biztosan nem lesz gond! A túlhajszolt LED-eknél előfordulhat, hogy a környezetnél jóval magasabb hőfokon fog üzemelni. De nem célszerű az adatlapon feltüntetett MAX értékeket megközelíteni. ( Folyamatos üzemmódban! Az impulzus üzem egy kicsit más. De ott is kellő időt kell hagyni a kristály kihűlésére. )
(#) csikben hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Lesz baja a gyors feszültségingadozástól a ledeknek? Alapjáraton a motor által leadott feszültség nagyon ingadozik és a ledek nagyon villognak. Többet nem kap, mint amennyit szabad!
(#) _JANI_ válasza csikben hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Jól bírják a LED-ek az impulzusüzemet. Csak a túlhajtással kell vigyázni!
(#) csikben válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Akkor hagyom így, engem nem zavar a villódzás.
(#) Dani494 hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
(#) _JANI_ válasza Dani494 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Ha erre gondolsz, akkor a lecsapott rész a katódot jelöli.
De a perem nélküli LED-eknél (is) a kivezetés tövében is "megjelölik" a katódkivezetést.
(#) Dani494 válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Nem a tokozás vágására,hanem a kis pontokra az anódon és a katódon.
(#) Dani494 válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
A szóban forgó bemarások.
Másik kép.
(#) lapose válasza Dani494 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Szia!

Nincs neki semmi jelentősége.
(#) Dani494 válasza lapose hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Hello! Akkor hogy kerül oda?Mert ha tényleg nincs haszna és öntik vagy préselik az anódot és a katódot egy formával,akkor még arra tudok gondolni hogy kevesebb anyagot kell felhasználni hozzá.Na de ha egy későbbi munkafázisban fúrják vagy égetik bele lézerrel,akkor az csak plusz energia,plusz gépek ami pazarlás(ha tényleg nincs haszna).
(#) _JANI_ válasza Dani494 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Na igen. Talán annyi jelentősége van, hogy nagyobb felületen tapad a lábakhoz a műgyanta "borítás".
(#) Dani494 válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Furcsa,mert mondjuk azoknak a ledeknek amiknek nincsenek bemarásai,ugyanaz a műgyanta ugyanúgy megtapad mint azoknál a ledeknél amiknél nincs bemarás.Szóval ennek így még mindig nem sok értelme.Köszönöm a válaszokat.
(#) vikipapa hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Nem akartam új topic-ot nyitni ezért írok ide. Egy olyan kérdésem lenne hogy egy ilyen kijelzőt amit csatoltam, hogyan lehetne kivitelezni? Sok helyen kerestem, de nem nagyon találtam róla infót. Előre is köszönöm.
(#) Collector válasza vikipapa hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Ez most mi? Én nem tudom kivenni. Valami lézeres célzónak nézem. Ezek a reddot nézőkék úgy működnek, hogy van egy nagyon kis teljesítményű lézer belül, illetve egy dielektrikumtükör, ami csak a lézer hullámhosszán veri vissza a fényeket, a többit átengedi. Ezért, mikor az ember átnéz rajta, látja a visszatükröződő lézert, illetve átlát az üvegen.
(#) vikipapa válasza Collector hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Helló. Ez egy második világháborús célzórendszer, ilyeneket használtak a vadászgépekben. Gondolom, ez is hasonló elven van megoldva mint a reddot, csak nem lézerrel.
(#) Collector válasza vikipapa hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Hát a reddot lézer nélkül nem működik
(#) Stewe válasza vikipapa hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Ezekkel az adatkivetítő rendszerekkel autógyártók is kísérleteznek, de csak gondolj bele, milyen rohadt drága lehet, ha úgy ítélik meg, nincs rá fizetőképes kereslet...

Példák.
(#) vikipapa válasza Collector hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Helló. Akkor megpróbálom úgy, hogy egy nem fókuszált lézer elé teszek egy maszkot, és azt világítom meg. A maszkon meg csak a minta világít át, és akkor csak az jelenik meg a kijelzőn.
Stewe: Nekem csak egy ilyen minta kivetítése lenne a lényeg egy üveglapra (dielektrikumtükörre)
(#) gyulank hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi a különbség a SA52-11EWA, és a SA52-11LEWA, és a SC52-11SRWA között?

Ez mind szuper piros. Azt látom, hogy az utolsó 13 helyett 14mm, de más különbséget nem.

És mi a különbség a piros, és szuper piros közt?
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Az SA kezdetű közös anódos, az SC közös katódos.

Az SA52-11L kezdetűt nem találtam, tippem az, hogy alacsony áramú.
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Köszönöm!

És azt tudod, hogy milyen a piros, és milyen a szuper piros?
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Ezt nehéz szavakkal leírni. Az EWA egy kicsit narancsosabb, az SRWA nagyobb fényerejű, tisztább piros.
(#) gyulank hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Honnan lehet szerezni 20mm-es, 3 digites, 7 szegmenses, narancssárga led kijelzőt, és/vagy 3db 1 digiteset?
(#) laszlo987 válasza gyulank hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
A RET-nél nézted?
(#) laszlo987 válasza gyulank hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
A fényerőnél keresd a külömbséget a 2 piros közt.
(#) gyulank válasza laszlo987 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Most már igen, de nincs.
(#) he.henrik6626 hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
hogy hívják a lézeres pointerként árult kínai olcsó vackokban az az izét ami egy led fényét fókuszálja és úgy tűnik mint ha lézer lenne, bár nem vagyok biztos hogy koherens.
(#) kaqkk válasza he.henrik6626 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
kollimátor lencse ...
(#) normalize hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Sziasztok

Szeretném a segítségetek kérni.
Tudnátok e olyan (legolcsóbb tól kiindulva) léz gépet ajánlani, ami ezt a hatást tudja nyújtani:

https://youtu.be/8Z-vb2tYNUs?t=197

Leginkább azt szeretném csak elérni, hogy a lézer, egy adott magasságban /fixen például 2.3 m re feltéve az állványra/ a buliban az emberek feje fölött jelenne meg, és csak vízszintes irányba mozdulna, pont azért hogy ne világítson véletlenül sem emberek szemébe. "Mint egy vékony réteg ami az emberek feje fölött futna végig." a célom vele. Milyen lézer gép lenne erre alkalmas. (érdekelne az egyszínű is, (ha ez olcsóbb) és színesben ami tudná ezt) Egy sima bál vagy közepes rendezvényről lenne szó zárt helyen természetesen.

Egyébként jól gondolom, be lehetne állítani hogy csak vízszintesen mozdulna el ez a "mintázat"?
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem