Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   345 / 373
(#) MrBrown válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Nagyon köszönöm.
13-14-es lábak közé 5,1V-os zener?
5-ös láb lóghat a levegőben?
4-es láb 10Kohm-al a Vdd-re?
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
2-3 közé a 4 Megás kvarc a 22Pf os kondikkal , az RA0 (13 láb ) simán a poti középső lába a poti két szélső lába meg +5 és gnd a levegőben lógó lábakra nem kell semmi . A kijelződ mekkora áramokat vesz fel szegmensenként ? Nem kéne egy uln tranzisztormezőt beiktatni a pic és a kijelző közé ?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Én azért tennék minden kimenetre egy ellenállást is, ami korlátozza az áramot, meg az RA0-val párhuzamosan egy 100n-s kondit. És belső órajelről hajtanám ami alap esetben 500kHz, ami jelen esetben teljesen mindegy mennyi.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Én utálom a belső órajelet (lehet hogy az én háklim de ha egy mód van rá használok kvarcot) A kimenetekre inkább uln tranzisztormezőt tennék akkor "bármilyen" kijelző rákerülhet mert az 500mA-t amit az tud nem sok kijelző árama haladja meg .
(#) MrBrown válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
A 3015F 5V-on szegmensenként 8mA-t fogyaszt.
Amúgy ha így alkatrészt tehát helyet spórolok nem vagyok ellene a belső órajelnek.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Megpróbálhatjuk a belső órát de szerintem kvarccal sokkal stabilabb .. Ha 8 as számot jelzi ki akkor 64mA a teljes áramfelvétel azt nem engedném meg a picnek inkább egy uln ...
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) MrBrown válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Nem kell győzködnöd, maradjon az első verzió a 4MHz-es külső quartzal, illetve beteszek egy ULN2003-at a pic és a minitron közé.
Azt hogy reagálja le a pic ha a10Kohm- os poti helyett beteszek egy 470Kohm-osat?
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Ha a poti feszültségosztóként működik (egyik szélső láb a +5v on a másik a gnd-n akkor nem lényeges a poti értéke mert a pic a potiról lejövő feszültséget méri ami csak a poti beállításától függ)
(#) MrBrown válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Értem.
Amúgy mekkora áramot engednél meg a picnek jó szívvel a 7x8mA=56mA helyett?
(#) kokozo válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
A gyártó szerint kimenetenként maximum 25mA lehet, de totálban 800mW max.
(#) MrBrown válasza kokozo hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Köszönöm.
0,8W/5V=160mA
Nem tudom mennyit vesz fel üresen a tápból de lehet hogy az a majd' 60mA a hét kimenetre nem teszi tönkre?
(#) kokozo válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Rengeteget fogyaszt talán 20mikro ampert is Simán elbírja.. Én 10 sima ledet kötöttem rá 10mA-el és semmi baja évek óta.
(#) MrBrown válasza kokozo hozzászólására (») Dec 8, 2019 / 1
 
Na akkor mínusz egy ULN a kapcsolásba, de jó!
(#) MrBrown válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Végül kénytelen voltam megrendelni (gyorsan hármat is) házhozszállítással hogy az ünnepek alatt dolgozhassak vele. Mindkét verziót (belső-külső órajel) ki fogom próbálni.
Köszönöm mégegyszer az azonnali segítséget!
(#) enree hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Sziasztok!
Ehhez valakinek nincs meg véletlenül a HEX? Ahova a letöltő link mutat, ott nem találom. Előre is köszi.
(#) (Felhasználó 122012) válasza enree hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Pedig ott van benne, maga fájl *.zip formátumú (3ch_remote.zip)
(#) enree válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Ezt te hol látod?
(#) dolargaan válasza enree hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
(#) enree válasza dolargaan hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Köszi szépen
(#) fastaction hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Sziasztok ! Valakinek megvan esetleg a Heron EGM 55 -1e aggregátor kapcsolási rajza ? Köszönöm előre is !
(#) Beringer 600 hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Sziasztok
A reflex ppa-400 vagy Síva ppa 400 kapcsolási rajzát keresem
Ha meg volna valakinek s fel tenné nagyon meg köszönném.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Keresem ennek a kapcsolási rajzát, vagy NYÁK rajzát! Vagy hasonló tudású szerkezetét!
4 gombos (kapu) távirányító és 4 csatornás vevő modul, relés (4db távirányítóval)
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) orcika70 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Dec 21, 2019 / 1
 
Hogy mennyire segít a linkelt fotó, a részletek nemigazán láthatók.Bővebben: Link
(#) janigel válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Itt még olcsóbb, (de nem biztos jó féle).
Ez már drágább de valószínű hogy jobb is.
Nem biztos hogy érdemes építgetni, ilyen árakkal nem tudsz versenyezni.
Amit te belinkeltél az rablás.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza janigel hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
No igen, csak belinkeltem, venni tudok én is , nem néztem most árakat,mint írtam, rajzot, vagy nyák rajzát keresem, mert mint megoldás érdekel egyenlőre ...
(#) mindenes válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Az RF része valaószínüleg erre, vagy a SYN470/480 Ic re épül, a kódok feldolgozását egy mikrokontrollere bizzák, aminek a típusa persze ismeretlen (lecsiszolják a feliratot az ic ről).
(#) Davidd hozzászólása Dec 22, 2019 /
 
Sziasztok! A mellekelt heggeszto gephez keresnek kapcsolasi rajzot. Sajnos valaki kibontott belole valamit es nem tudom hogy lehetne mukodesre birni, olyan mintha egy magneskapcsolo hianyozna belole. Valami tippetek ha van nagyon szivesen meghallgatom.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Megtalaltam, hogy es mit kell bekotni. Azert koszonom szepen annak aki szant ra idot es elolvasta!
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Hello! Elolvastuk, de akkor Te is elárulhatnád, mi is volt ott..
(#) Davidd válasza proli007 hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Ott egy mágneskapcsoló volt, sajnos annyira egyszerűen oldották meg, hogy a gomb ami heggesztést inditja, az kapcsolta a magneskapcsolot, és az a magneskapcsolo direktben a transzformátor hálózati tekercseire(primerre) kapcsolja a 3 fázist, és azért volt annyi szál, mert egy másodlagos trafot viszont egy kapcsolo keresztul kapcsolhatjuk be, viszont az áramellatast ugyan ugy a mágneskapcsolo kapcsairol kapja. Tökéletesen müködik, meg a biztositekokat kell kicserelni mert egy szaki áthidalta őket.
Következő: »»   345 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem