Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   725 / 959
(#) Gabó válasza pucuka hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Azért ezzel a kijelentéssel csak óvatosan:
Idézet:
„bár ez az extravékony erű hosszabbító biztosíték helyett is beválik”

Ha pont határ értéken használod, akkor könnyen okoz tüzet, és az nagyon nem jó dolog...
(#) pucuka válasza Gabó hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Az embergyereke azért többnyire nem labortáppal próbálgatja, hogy mekkora árammal gyullad meg a kábel. Mindenesetre az biztos, hogy elég veszélyes dolog.
(#) gyuszo válasza pucuka hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Hosszabbító : min. 3x1,5 mm2.
(#) Atis57 válasza Gabó hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szia!
A TESCO narancssárga hosszabbitó műanyagja nem önkioltó --tehát ha felmelegedett lazán tovább ég !

Persze a papirja megfelelő !
(#) Atis57 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szia!

Kinai vezetékeknél többször találkoztam azzal , hogy a "mágnes fogja a réz vezetéket" ?
Valami vas réz ötvözet ---vas túltengéssel ?

A "még jobbik kategória" ? 5 szálból sodorva 3 szál vas +2 szál réz kb 0,66 --0,75 mm2 öszkeresztmetszettel.!

Valaha a magyar ipar is gyártott ilyet -telefon célra ! Barna -fekete szinnel.A 60m oszlopközben
simán ki lehetett fesziteni ....
(#) Gabó válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szia!
Én is ezt írtam, hogy ha begyullad, lesz baj nem kicsi.
(#) proba válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Ha újabb szerelésű a lakás, a FI relé bezavarhat. Bár ha leold, lehet vélelmezni, hogy van védővezető. Már csak hogy ne lepődjön meg, ha áramszünetet okoz.
(#) Atis57 válasza huggybear hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szia!
Meg a dugaljakat is !
1 lépés; izzóval megnézed van-e 230V ? a két furatban .
2 lépés ; megnézed van-e feszültség az egyik oldal és a védőérintkező között?
3 lépés; ugyan ez a másik oldalról.
4 lépés; fázisceruzával megnézed , nincs -e fázis a védőérintkezőn!
két helyen kell-ene? világitani !
Ha ez jó jöhet a hosszabbitó!

Ez feszültség alatti munka --jól ráz!
Csak stabil-szigetelt szerszámok --érintkezők használata!
(#) pucuka válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Az a telefon vezeték volt, nem vas, acél szál volt benne, hogy önhordó legyen. 0,6 -os a vezeték, a hullámimpedancia miatt. De azon azért nem vezettünk hálózati feszültséget, a szigetelése sem volt alkalmas, meg elég merev is volt.
Az említett hosszabbítónál a vezető vastagsága még talán a kisebbik baj, ennél nagyobb, hogy a két fröccsöntött földelt csatlakozó között csak két ér volt. Nem tudom volt-e egyáltalán forgalomba hozatali engedélye.
(#) msandor77 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Azzal a bizonyos vezetékkel a Magyar Honvédségnél találkoztam 1996-97 között, azzal építettük ki a kommunikációs vonalakat a telefonok között kint a terepen.
(#) kameleon2 válasza msandor77 hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
A tábori Buna vezetékre gondolsz? Egyik ér barna, másik fekete. Acél feszítőszál mellett réz erek. Mindenre és mindenre is jó volt. Kicsit sprőd, de baromi strapabíró.
(#) Atis57 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Szia!

Igen szakember nem vezetet rajta 220V-t.
De nagyon sok helyen láttam a barkácsolókat ezzel dolgozni.--meg a TV antenna kábel ?
Szépen lehetett szögelni ! s a falszáritás is működött!
(#) msandor77 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Igen, szerintem kocsi vontatáshoz is megfelelő
(#) vargham válasza msandor77 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Magyarországon szabályos ilyennel kötést készíteni?
Bővebben: Fast break-free terminal Wire Connector
(#) kameleon2 válasza vargham hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Autóban igen.
(#) kope20 válasza vargham hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Szia!
Ez leágaztatásra való, anélkül, hogy elvágnád a vezetéket. Itthon is lehet kapni, és használni is. Én jelvezetékeket szoktam vele "megcsapolni".
(#) kope20 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Szia!
Nem egészen. Ugyanis 600 V-ig szigetelt, és van belőle 6 mm2 -es is.

Pl.: HAUPA
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2019
(#) adapter válasza vargham hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Nagyobb áramerősséget nem bíznék rá, és ügyelni kell a keresztmetszet megválasztására.....
(#) vargham hozzászólása Dec 11, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek.
(#) Bakman válasza adapter hozzászólására (») Dec 11, 2019 / 1
 
Párszor találkoztam ilyen használatával, én igazábol használni se használnám még gyengeáramra sem.
(#) Atis57 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2019 / 2
 
Szia!
Az USÁban olyan természetes --mint itt a WAGO .
Persze azért nem mindegy --melyik-- kici -kinai-ócón egyvelegből választod.

De ott az is hozzátartozik, hogy nem gond egy szerelőt hivni--kifizetni.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2019
(#) gyuszo válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 2
 
Lakóautókban . Van rá szabályzat is.
IEC 60364-7-721 Kisfeszültségű villamos berendezések. 7-721. rész: Különleges berendezésekre vagy helyekre vonatkozó követelmények. Lakókocsik és lakóautók villamos berendezései
(#) kameleon2 válasza kope20 hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 1
 
De gondolom nem a Kinai noname-re gondolsz ami linkelve volt. Nem azt mondom, hogy rossz a kínai, sőt feltételezem már a Haupa sem a régi, de nem mindegy a beszerzés, mert online rendelésnél, nem tudod ellenőrízni az LVD megfelelőséget, vagy a CE-t.
(#) sany hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Csak megerősítésként kérdezném.
Ugye "sima" WAGO-ba érvéghüvellyel ellátott vezetékeket sem szabad közösíteni? Ugye csak karos WAGO-ban lehet hajlékony vezetéket beilleszteni, pl. MT kábel vezetékét?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) gyuszo válasza sany hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 2
 
Igen.
(#) sany válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) usane hozzászólása Dec 14, 2019 /
 
Üdv!
Egy LEDnek szeretnék 12V tápot adni de csak a szekrénybe tudom elrakni a tápot. Ha a 12V negatívját a 0 vezetőre kötöm abból nem lesz baj igaz? Tudom, feltéve hogy nincs nullvezető szakadás a karó meg a táp között. A fázis vezető megvan arra tudok adni pozitivat, de a 0 vezető be van kötve már csomópontba. Azt kibogozni egy fél élet.
(#) Zsolt 73 válasza usane hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Gyengeáramú rendszert nem közösítünk erősáramú rendszerrel !
(#) vargham válasza usane hozzászólására (») Dec 14, 2019 / 1
 
Felejtsd el azonnal!
1. Gondolom, kapcsolóüzemű tápot akarnál így rákötni. Nézd meg a kapcsolási rajzát, hogy ez melyik két része között okol zárlatot!
2. Az a fázisvezető (1,5 MCU?) be van húzva a fali csőbe a többi 230 Voltos vezeték közé? Mert akkor azon 12 Voltot vinni tilos.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2019
(#) gyuszo válasza usane hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Akkor annak az egy LED-nek a közelében helyezd el a tápot.
Következő: »»   725 / 959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem